Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karol091193    869

No i jak tam na walnym w Mrągowie? Wpuszczali rolników? Mamy nowego prezesa? 😂


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati2812820    3588
5 godzin temu, Unexpected napisał:

Jak znajomy oddaje okolo 7tys litrow miesiecznie, to też ma cos kolo 1zł?

W lipcu miałem 7 tys. L i wyszło 1.01 zł przy podobnych parametrach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
karol091193 napisał:

No i jak tam na walnym w Mrągowie? Wpuszczali rolników? Mamy nowego prezesa? 😂

pewnie powiedzieli ze covid i ograniczyli liczbe osób


teraz wszyscy wszystko zwalaja na covid 19


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Wylądował śmigłowiec?

Gospodarz z gm. Gostyń informował też o tym, że prawdopodobnie prezes spółdzielni mleczarskiej rozmawia z zarządzającym firmą Mlekpolu o rzekomej sprzedaży zakładu. - To było kilka dni temu. Prezes Mlekpolu lądował na łąkach na tyłach ulicy Wrocławskiej, gdzie spółdzielnia ma swoje ujęcie wody - tyle wiem, na 1000 procent - mówił rolnik.

Fragment artykułu: https://m.gostynska.pl/artykuly/mial-byc-przewrot-skonczylo-sie-na-udzieleniu-wotu,115918.htm

O helikopter jeszcze radni nie pytali 😂😂😂

Powyższa wypowiedź jednego człowieka pokazuje jak jedna osoba może wytworzyć ploteki i skomplikowac działalność przedsiębiorstwa.  

SM Gostyń spoldzielnia rok rocznie osiąga zysk a ktoś mówi o upadku spółdzielni.  Aż trudno uwierzyć że niektórym tak łatwo przychodzi podawanie plotek do publicznej wiadomości. Jedna niepoważa nie uprawniona wypowiedź a naprawdę może zaburzyć stabilizacji spółdzielni. 

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawol1    7
Dnia 14.09.2020 o 16:25, grzesiu napisał:

To źle że kazał? Ja uważam że bardzo dobrze. Uważam że jest to w Waszym interesie.  Rozumiem że kazał zwracać tym co odchodzili do innych podmiotów ? Jeśli tak to jeszcze mu dziekowac powinniscie.  

Grzesiu najlepiej będzie jeśli zaczniesz odstawiać mleko do Mlekpolu i spróbujesz z niego odejść. Z Mlekpolu się nie odchodzi, chyba, że prezes tak chce, dostawcy są tam trochę jak chłopi pańszczyźniani.

 

Dnia 14.09.2020 o 16:25, grzesiu napisał:

To źle że kazał? Ja uważam że bardzo dobrze. Uważam że jest to w Waszym interesie.  Rozumiem że kazał zwracać tym co odchodzili do innych podmiotów ? Jeśli tak to jeszcze mu dziekowac powinniscie.  

Grzesiu najlepiej będzie jeśli zaczniesz odstawiać mleko do Mlekpolu i spróbujesz z niego odejść. Z Mlekpolu się nie odchodzi, chyba, że prezes tak chce, dostawcy są tam trochę jak chłopi pańszczyźniani.

 

Dnia 14.09.2020 o 16:25, grzesiu napisał:

To źle że kazał? Ja uważam że bardzo dobrze. Uważam że jest to w Waszym interesie.  Rozumiem że kazał zwracać tym co odchodzili do innych podmiotów ? Jeśli tak to jeszcze mu dziekowac powinniscie.  

Grzesiu najlepiej będzie jeśli zaczniesz odstawiać mleko do Mlekpolu i spróbujesz z niego odejść. Z Mlekpolu się nie odchodzi, chyba, że prezes tak chce, dostawcy są tam trochę jak chłopi pańszczyźniani.

 

Dnia 14.09.2020 o 16:25, grzesiu napisał:

To źle że kazał? Ja uważam że bardzo dobrze. Uważam że jest to w Waszym interesie.  Rozumiem że kazał zwracać tym co odchodzili do innych podmiotów ? Jeśli tak to jeszcze mu dziekowac powinniscie.  

Grzesiu najlepiej będzie jeśli zaczniesz odstawiać mleko do Mlekpolu i spróbujesz z niego odejść. Z Mlekpolu się nie odchodzi, chyba, że prezes tak chce, dostawcy są tam trochę jak chłopi pańszczyźniani.

 

Dnia 14.09.2020 o 16:25, grzesiu napisał:

To źle że kazał? Ja uważam że bardzo dobrze. Uważam że jest to w Waszym interesie.  Rozumiem że kazał zwracać tym co odchodzili do innych podmiotów ? Jeśli tak to jeszcze mu dziekowac powinniscie.  

Grzesiu najlepiej będzie jeśli zaczniesz odstawiać mleko do Mlekpolu i spróbujesz z niego odejść. Z Mlekpolu się nie odchodzi, chyba, że prezes tak chce, dostawcy są tam trochę jak chłopi pańszczyźniani.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    597

Mlekpol znowu w agrobiznesie. Jak to jest, że jednych odwołali a drugich nie? I co, teraz już prezes będzie robił co dusza zapragnie? Będzie tam komu sprawować jakąś kontrol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

W ciągu czterech dekad Mlekpol stał się jedną z największych spółdzielni mleczarskich w naszym kraju, dlatego możemy być dumni i cieszyć się z tego sukcesu oraz wyjątkowego jubileuszu – mówi Edmund Borawski, Prezes SM Mlekpol. – Pragnę podziękować wszystkim producentom mleka za osiągnięcia w zakresie jakości i wzrostu ilości skupionego surowca, który pozwala na produkowanie wyrobów o najwyższych standardach światowych. Przewodniczącym i członkom Rad Nadzorczych, zarówno aktualnym jak i niepełniącym już swoich funkcji, dziękuję za wspólną pracę na rzecz rozwoju Mlekpolu. Niejednokrotnie podejmowane decyzje w sprawie połączeń z innymi podmiotami były trudne i obarczone ryzykiem, ale wspólna ciężka praca pozwoliła zbudować stabilne przedsiębiorstwo służące swoim członkom. Duże słowa uznania należy wyrazić wobec kadry kierowniczej i pracowników, ponieważ zdobytą nowoczesną wiedzę techniczną i technologiczną przełożyli na rozwój produktów najwyższej jakości znanych i cenionych nie tylko na rynku krajowym, ale również zagranicznym – mówił prezes Borawski.

Piękna wypowiedź prezesa. 

Wygrał rozsądek. 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikib11    97

Warunki umow kontraktacyjnych z rolnikami sprawiaja ,ze rolnik nie ma zadnych praw w tej spółdzielni.Mleczarnia płacić wiecej za mleko nie musi bo rolnicy i tak nie odejdą a długoletnie zobowiazania nie pozwalaja im zmienic kierunku produkcji i na tym jak pijawka żeruje mleczarnia.Płaci tyle by rolnik przezył ale na tyle mało by ciagle zwiekszał produkcję w pogoni za poprawą bytu.Rolnik produkujący mleko jest jak osiołek w kieracie goniacy marchewkę .

  • Like 4
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Dlaczego? Każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii.  A to, że się grzesiu ośmiesza to już jego sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159

Polmlek 6000 litrów białko 3,0 tłuszcz 3,8- 1.18 zł.  Czekam teraz na lepsze czasy w Mlekovicie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
komizmo napisał:

Dlaczego? Każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii.  A to, że się grzesiu ośmiesza to już jego sprawa

dlaczego sie osmiesza? zacytowal slowa prezesesa pewnie. ja jestem z okolic osm lowicz wiem co tam sie dzialo kilka lat temu jak tez rolnicy zrobili rewolucje skonczylo sie tak ze jeden zaklad odszed do konkurencji cena mleka spadla i dopiero teraz rolnicy wracaja do lowicza spowrotem napewno jak i w gospodarstwach i innych instytucjach potrzebne zmiany ale stopniowo a nie rewolucja bo to do niczego dobrego nie prowadzi


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Nie chodzi mi o cytowanie prezesa tylko o zasypywanie forum propagandą. No chyba, że ktoś uważa nas rolników za kompletnych idiotów. To modne ostatnio. Ba. Może nawet coś w tym jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715
1 godzinę temu, dejmian90 napisał:

Polmlek 6000 litrów białko 3,0 tłuszcz 3,8- 1.18 zł.  Czekam teraz na lepsze czasy w Mlekovicie 

Przenosisz się? Ja mam 1,4 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

@komizmowybacz, ale wybranie Dudy na prezydenta jest dowodem na podatność rolników na propagandę. Teraz wszystkim to bokiem wyjdzie. Produkcja mleka będzie następna i już nic mnie nie zdziwi😔

  • Like 4
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159
6 godzin temu, radekz200 napisał:

Przenosisz się? Ja mam 1,4 😛

Już się przeniosłem. Od września odbiera Mlekovita i czekam teraz na 15 października żeby sprawdzić czy było naprawdę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715
8 minut temu, dejmian90 napisał:

Już się przeniosłem. Od września odbiera Mlekovita i czekam teraz na 15 października żeby sprawdzić czy było naprawdę warto.

Przyjmują bez niczego nowych dostawców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2020 o 19:53, Dzikib11 napisał:

Dodatek za ocena za trzy lata wstecz zwraca kazdy kto rezygnuję,bez wyjatku czy kończy produkcje czy zmienia odbiorcę.

Ktoś potwierdzi lub zdementuje tą informację o odejściu z Mlekpolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159
1 godzinę temu, radekz200 napisał:

Przyjmują bez niczego nowych dostawców?

W tej chwili tak, a jak będzie niedługo nie jestem w stanie powiedzieć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj