Polecane posty

stan62    4

Chlopy, ja 35 lat oddawalem do Mlekpolu mleko. ja budowalem ten zaklad z Prezesem Boraskim. Ja nie mam problemu do niego zadzwonic a on odbiera, tlumaczy, jak trza to pomoze. Ja znam was wszystkich od malego, ja nigdy nie widzialem czegos takiego, co wy wypisujecie. Ten kto wiruje to wie sam, to ucichl nagle, a przeca Radny wielki. Krzykacz i spolecznik i napewna piewrszy w kosciele co niedziela. Bo to dzis Polski standard, a ja nie. a ja wole ucziwym zostac. i jak pisze ze dzwonilem, i rozmawialem to wiem ze tak jest - bo mnie nigdy nikt tu nie oszukal. czasami bledy sie zdarzaly - ale w tedy wyjasnialim wszystko. a teraz dla mojego syna same problemy przez chlopska zawisc i glupote. i jak jeszcze raz tu przeczytam plotke, to zadzwonie i zapytam i napisze. bo to tak ma dzialac i zawsze bylo. ze wszystko mozna wyjasnic a nie glupoty wypisywac. za mlodzi jestesta.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, kokoman0 napisał:

Wszystko dla tego, że g*wno wiemy co się dzieje na firmie. Wiemy tyle co nam powiedzą na zebraniach a wszystko inne to plotki i domysły usłyszane gdzieś przez co na zebraniach nawet za bardzo nie wiadomo o co pytać. Kuźwa nie wiadomo komu wierzyć. Chora sytuacja. 

O to chodzi. Mam nadzieję że to się wszystko wyjaśni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

 

U nas w Dąbrowie rolnicy są wściekli za zaoranie naszego zakładu i wyprzedaż majątku. Była kiedyś mleczarnia lokalna dobrze sobie radzaca, teraz ani dostawców, ani zakładu, ani majątku.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299
19 minut temu, stan62 napisał:

 a teraz dla mojego syna same problemy przez chlopska zawisc i glupote. 

A że syn został odwołany to odrazu przez zawiść i głupotę inych O.o, a może syn niezbyt rozgarnięty i zasłużył

Edytowano przez vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
50 minut temu, stan62 napisał:

chopie to idz do tych innych...nikt cie tu u nas nie trzyma. Atmosfera nam sie rozluzuje...wal w ciemno...i przy okazji jak chcesz siedowiedziec czy plotki to prawda to dzwon do Mlekpolu do pani C - tak prawda o Biedronce i tak prawda o mlekovicie. Tak Pan Marchel nawywijal HaHa co ciekawe kilka razy wspomnialem o radnym wirujacym i widze ze na forum pelna akceptacja systemu - czyli co wszyscy wirujom?

Co ty pieprzysz od rzeczy? Jesteś z górnej wierchuszki z tej mleczarni? Jakie "u was", Jeżeli każdy hodowca jest udziałowcem barani łbie, wiec co to za ton rozkazujący o odchodzeniu do innych.

Hodowcy tracą przy tych krowach zdrowie min. kręgosłupy, życie, zapierdziel dzień w dzień, ciągły obowiązek i zmartwienia, smród.. w dodatku jeszcze w balona ich robicie cały czas, a góra lody robi.

Akurat wiem jak to wygląda w pewnej mleczarni od środka po drugiej stronie życie prezesa, wiceprezesa, dyrektorów.. to śmiech na sali kręcenie lodów, kasa w skarpety po upychana aż pękają, szukanie na siłę wyjazdów i konferencji by nachlać się na nich do oporu i mieć wolne od pracy, kredytowanie mleczarni bez wyobraźni, brak myślenia czy mleczarnia będzie nadal, zero odpowiedzialności, artykuły do prasy w ich imieniu piszą  doradcy za słone pieniądze mleczarni, a rolnik stoi na korytarzu miętoląc czapkę ze stresu bojąc się upomnieć o swoje, ponieważ jaśnie panowie się pozamykają w szklanych biurach stwarzając otoczkę pseudo wyższości oraz pseudo poziomu zarządzania.

A później wychodzi taki poziom absurdów, że nawet na proste pytania nie ma odpowiedzi,

 

Edytowano przez Unexpected
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stan62    4

i tak od 40 lat co galgani lbie? pomysl i pomodl sie zanim napiszesz. i prosze zmien mleczarnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Takie gałgany jak ty pomagają w nepotyźmie i chorych układach, doprowadzają, że udziałowiec nie ma możliwości wpływy na mleczarnie czy nadzoru osób osób zarządzających, tylko występuje sytuacja jak w folwarku zwierzęcym.

Nie prowadzę produkcji mlecznej i nie jestem w żadnej mleczarni, także mogę się wypowiadać bez żadnych konsekwencji, w dodatku wiem jaki poziom góra reprezentuje z punktu po drugiej stronie barykady i nie różnią się ni czym merytorycznie często od prostego hodowcy krów.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190
1 godzinę temu, stan62 napisał:

wiesz co kolego Piotrze ur. 05.11.1992, twoj poziom glupoty i braku jakiejs sensownej rzeczowosci jest tak bezkresny jak moja interpunkcja na klawiaturze. nie zawsze ja ograniam tak jak ty ten swiat...tak jatrzysz chlopaczku i jatrzysz...to ze ci w zyciu nie wyszlo, i nic nie osiagnales i co gorsza nie masz na siebie pomyslu, nie znaczy ze poprzez wypisawanie tu glupot osiagniesz sukces. I tu cie musze rozczarowac - nie osiagniesz juz nic. Moja corka pomogla mi sie tu zarejestrowac, wczesnie pokazala ta strona, bo nawet niewiedzialem ze mozna osiagnac takie dno...a jednak mozna. Takze gratuluje. zero konkretow, tylko nienawisci narzekanie...chyba na samych siebie co? Proponuje sczytaj com napisal, przemysl i zanim znowu cos napiszesz pomodl sie. jestem tu od dwoch dni, odczterech czytam te glupotyi zostanem przez nastepnych kilkalat.... tak mi sie tu podoba

 

Kolego stan żadnego mleka nie wiruje napisz na priw podam dane zamieszkania i sprawdzisz przyjedziesz podoisz że trzy dni zgłosisz żeby wzięli codziennie wyniki i jak nie wiruje to tak zarobisz w ryja ze raczej 59 roku życia nie dorzyjesz. Co prezes kontraatakuje? Wysyła widmo forumowiczów? Po pisanym tekście wiem która łajzą jesteś. Stołek ci ucieknie spod d*py wirowniku. To jak przyjedziesz? Czy boisz się o protezę?  Już po was złotówki pójdą bokiem Pana cebe.......... bogactwem nie dogonisz a wspomniany pan będzie chodniki zamiatać w Grajewie chyba że dożyje z lewej kasy 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

@ramzes10 chyba naprawdę nie śledzisz tematu i nie znasz obecnych cen. Z wymienionych przez Ciebie spółdzielni tylko Piątnica płaci wyższą cenę reszta albo płaci porównywanie albo mniej. Mówicie że chcecie stabilnej ceny. Właśnie mlekpol Wam to zapewnia.  Był kryzys ile mlekpol płacił? Co już zapomnieliśmy? Nie pamiętamy? Kolejny raz przypomnę że zarówno gospodarstwa i mleczarnia musi rozwijać się w jednakowym tempie a ceny płacone przez Mlekpol to gwarantują.  

Co do wydarzeń z Suchowoli. 

Panowie chyba trochę przesadzacie. Taczka? Przecież to teraz cały świat będzie oglądał i będą dzwonić czy chociażby ostatnio zamówiony kontener mleka do nich dopłynie i ile jeszcze rabatu na niego dostaną. Uważam że kogoś tu emocje ponoszą i całkiem niepotrzebnie to nie jest upadajaca spoldzielnia tylko nieporozumienie. Co raz bardziej się temu przyglądam i myślę że tych 8 Panów służy do bliżej nie określonej rozgrywki.

Panowie po kiego ten poseł. Precz polityce od biznesu. Jak nie pomagają to niech chociaż nie przeszkadzają. Wzywacie posła żeby wam demokracji pilnował? Jak oni sami jej nie przestrzegają na każdym kroku. Panowie proszę o spokój, rozwazne przemyślane ruchy. 

Tak naprawdę z tego reportażu zrozumiałem tylko, że już nie chodzi Wam O odpowiedzi na zadane pytania tylko o reformy? 🤔 Tylko czego i jakie co jest nie tak? Żeby coś zreformować trzeba zdiagnozować problem, poznać jego genezę powstania, cel i drogi dojścia do tego celu. 

Z historii wiemy że nieprzemyślany pospolite ruszenie chłopskie nigdy dobrze się nie skończyło.  Panowie naprawdę proszę o uspokojenie emocji i konstruktywny dialog póki jeszcze nie jest za późno i nie wydarzyła się żadna tragedia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82
stan62 napisał:

i tak od 40 lat co galgani lbie? pomysl i pomodl sie zanim napiszesz. i prosze zmien mleczarnie...

A ja myślę że jesteś bardzo bardzo głęboko w kieszeni całej tej bandy złodzieji skoro ich tak bardzo bronisz, a jeśli nie mają nic do ukrycia powinni pokazać jakie te 13stki były i komu wypłacili osobiście uważam że skoro rolnik dostaje premie to pracownik również ale czarno na białym kto i ile. Kwestia wyjaśnienia aut to też chyba nie problem skoro są dla kierowników wystarczyło by jedno sprostowanie dla kogo i za ile i temat by ucichł, nepotyzm jest w każdej mleczarni tego się nie da wyplenic . No i kwestia o której tu w ogóle nie mówicie sprawozdania z budowy tej proszkowni bo sądzę że tam są największe przekręty. A skoro twierdzisz że to taka wspaniała mleczarnia i prezes który wszystko Ci powie może nas oswiecisz bo jak na razie tylko drzesz ryja, a wykształcenie pewnie podstawowe a młodzi już nie są tacy niedouczeni jak kiedyś i nie dadzą się robić w chu. a jak kiedyś.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    303

więc dlaczego zarząd nie chce odpowiadać na zdaje się proste pytania??? to właśnie o stosunek zarządu do członków spółdzielni chodzi nam wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

No Grzesiu powiedz czy ściąganie mleka z Litwy i sprzedawanie w imieniu polskiego rolnika jest ok? Sprawa zamieciona pod dywan też ok? Nie ośmieszamy się, poważna mleczarnia a daje przyzwolenie na takie akcje czy wirowanie mleka. Patologia 

 

Druga sprawa, ceny produktów mlecznych są wyższe w sklepach niż Piątnicy, ceny za mleko chyba nie muszę wspominać.

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Myślałem że wyjdzie więcej Piątnica cena z premią 2.13zł a na horyzoncie kolejna dopłata. Tak działa odpowiedzialny zarząd przy wsparciu rady nadzorczej

  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Tylko pogratulować. Piątnica jest wzorem do naśladowania. Dzięki niej rolnik mają  godne pieniądze i pracownicy zapewne też. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mr1997    48

Gdybym był w piątnicy to miałbym 20 tyś więcej za mleko 😛 przeczytasz takiego posta i skąd tu motywacja do roboty ma być 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stan62    4

Alfa, Marchla zapros na dojenie, jemuwoda wychodzi. 

a jak ktos nie rozumie o co ten konflikt to o chlopska dume, pan Marchel w koncu to powiedzial! O tego zdrajce!!! Pana P haha

i to sie dzieje w 21 wieku. I chopi za tym ida! Laboratorium klamie bo marchel ma wode w mleku, Mleko zwoza z litwy, wiec sluzba celna i weterynaria klamie, prezes klamie choc na radzie tlumaczy, nie rozumieja, dalej pytajom o to samo, wiec musi klamac skoro nie rozumiejom. Bank swiatowy jak dal kredyt to sie pewnie pomylil i kazdy taki kredyt na obore by dostal, wiec w firmie musi byc zle, jakies BMW ktos sobie wymyslil, ale nikt nie wie jakie, wiec pewnie cos w tym jest....ale wstyd

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosacki    11

40 tys - tł. 3,9 bial. 3,4 -  1,50 zł Mlekpol

 

czy tu chodzi tylko o to że nie pasuje im nowy przewodniczący rady?

Edytowano przez kosacki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337
2 godziny temu, grzesiu napisał:

@ramzes10 chyba naprawdę nie śledzisz tematu i nie znasz obecnych cen. Z wymienionych przez Ciebie spółdzielni tylko Piątnica płaci wyższą cenę reszta albo płaci porównywanie albo mniej. Mówicie że chcecie stabilnej ceny. Właśnie mlekpol Wam to zapewnia.  Był kryzys ile mlekpol płacił? Co już zapomnieliśmy? Nie pamiętamy? Kolejny raz przypomnę że zarówno gospodarstwa i mleczarnia musi rozwijać się w jednakowym tempie a ceny płacone przez Mlekpol to gwarantują.  

Co do wydarzeń z Suchowoli. 

Panowie chyba trochę przesadzacie. Taczka? Przecież to teraz cały świat będzie oglądał i będą dzwonić czy chociażby ostatnio zamówiony kontener mleka do nich dopłynie i ile jeszcze rabatu na niego dostaną. Uważam że kogoś tu emocje ponoszą i całkiem niepotrzebnie to nie jest upadajaca spoldzielnia tylko nieporozumienie. Co raz bardziej się temu przyglądam i myślę że tych 8 Panów służy do bliżej nie określonej rozgrywki.

Panowie po kiego ten poseł. Precz polityce od biznesu. Jak nie pomagają to niech chociaż nie przeszkadzają. Wzywacie posła żeby wam demokracji pilnował? Jak oni sami jej nie przestrzegają na każdym kroku. Panowie proszę o spokój, rozwazne przemyślane ruchy. 

Tak naprawdę z tego reportażu zrozumiałem tylko, że już nie chodzi Wam O odpowiedzi na zadane pytania tylko o reformy? 🤔 Tylko czego i jakie co jest nie tak? Żeby coś zreformować trzeba zdiagnozować problem, poznać jego genezę powstania, cel i drogi dojścia do tego celu. 

Z historii wiemy że nieprzemyślany pospolite ruszenie chłopskie nigdy dobrze się nie skończyło.  Panowie naprawdę proszę o uspokojenie emocji i konstruktywny dialog póki jeszcze nie jest za późno i nie wydarzyła się żadna tragedia. 

Lepiej zaapeluj do prezesa niech zacznie odpowiadać na pytania i będzie po problemie. Już w lutym na zebraniu radny Marchel mówił że jest szereg pytań na które nikt nie chce udzielić odpowiedzi. Choćby jaka jest średnia pensja pracowników. Co to za tajenica? Pytał m. In. O to też dyrektora z Sokółki a ten że nie wiem...

Edytowano przez krzysieek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299
18 minut temu, stan62 napisał:

Alfa, Marchla zapros na dojenie, jemuwoda wychodzi. 

Chyba muszą być tam poukrywane niezłe trupy w szafie skoro uciekają się do tak niecnych zagrywek.

Ktoś chyba obawia się, że może skończyć się samowolka i białe eldorado, a zacznie się czarny chleb i czarna kawa bez mleka.

Edytowano przez vat
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
47 minut temu, Mateusz1q napisał:

No Grzesiu powiedz czy ściąganie mleka z Litwy i sprzedawanie w imieniu polskiego rolnika jest ok? Sprawa zamieciona pod dywan też ok? Nie ośmieszamy się, poważna mleczarnia a daje przyzwolenie na takie akcje czy wirowanie mleka. Patologia 

 

Druga sprawa, ceny produktów mlecznych są wyższe w sklepach niż Piątnicy, ceny za mleko chyba nie muszę wspominać.

Srajcie dalej we własne gniazdo a będziecie mieć cenę 2x większa niż w Piątnicy.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez kowal1108
      Jak w temacie. Jakie są u Was ceny żyta? 
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj