Polecane posty

FarmerDyzio    1127
kr9292 napisał:

9 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

Te 1.85 to przesada, znajomy ostatnio pisał o 1.48 netto w Piątnicy, stado 200+ tyle że wydajne i parametry takie se średnie.

Mam kilku znajomych w Piątnicy i zawsze jest te 30 gr różnicy.

Czyli likwidujesz czy płaczesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
2 godziny temu, FarmerDyzio napisał:

Czyli likwidujesz czy płaczesz ?

Okaże sie. Na razie Unia mnie trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arrek    50
21 godzin temu, Krowiarka napisał:

Jest strasznie ja nie mogę jałówek cielnych sprzedać zero zainteresowania.

Napisz priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159

W ciągu 5 lat w mojej okolicy krów pozbędzie się 30% gospodarstw, albo i więcej. I to nie mali rolnicy tylko już tacy więksi typu 30-50 krów.  Coraz mniej młodych chce zajmować się mleczkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

duże hodowle też będą miały problem z pracownikami. Do tego wypłata musi być wysoka bo nikt nie będzie doił na minimalną. Oczywiście można robota wstawić, ale nie u każdego się to sprawdzi. Myślę że hodowlę rodzinne  30-50 mają w przyszłości rację bytu. 

A z resztą w każdej dziale są te same problemy. Głównym to ceny które stoją od lat a inflacja robi swoje. 

Na YouTube jest kanał hektar wiedzy. W odcinku gdzie występował wspomniał o Usa. Tam rolnik który ma 1000ha jest na granicy opłacalności. Oznacza to, że sami sobie gotujemy taki los. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
20 minut temu, DanielFarmer napisał:

Anżej da i po co pracować Pany 😎

Tak da chyba kawałek papieru z napisem kwoty a Ty tym nawet d*py nie podetrzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

U mnie tez juz od kilku lat szopow nie stawiaja. Hodowle kasuja. Powstaja spore gospodarstwa na roslinna lub ida do roboty a ziemie uprawiaja hobbistycznie lub puszczaja w dzierżawę. Jeszcze do niedawna bylo sporo opasow bo to najlatwiej po skasowaniu krow utrzymac. Ale ostatnie 1.5 roku juz wiekszosc wyciela.

A co do mlodych i takie gospodarstwo 20 krow  i 20ha. Nie utrzyma ojca, matki i syna z rodzina. Syn przy obecnym wieku emeryralnym dostanie gospo w wieku 40-45 lat na calkowita wlasnosc. Wiec idzie do roboty, widzi jaki w rolnictwie jest zapierdol i jaki zysk. To pozniej przy 40 i rodzinie ma w d*pie juz te cale gospodarstwo. Najwyzej co to ziemie obrobi jaj zbyt leniwy nie jest w weekend.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715
9 godzin temu, dejmian90 napisał:

W ciągu 5 lat w mojej okolicy krów pozbędzie się 30% gospodarstw, albo i więcej. I to nie mali rolnicy tylko już tacy więksi typu 30-50 krów.  Coraz mniej młodych chce zajmować się mleczkiem.

I Ty wszystko przejmiesz? 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159

@radekz200 nie mam takiego zamiaru. Kilka hektarów to jak najbardziej, ale bez przesady. Nie mam zamiaru tracić zdrowia pod krowami.  Trzeba znać umiar. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    303
dejmian90 napisał:

@radekz200 nie mam takiego zamiaru. Kilka hektarów to jak najbardziej, ale bez przesady. Nie mam zamiaru tracić zdrowia pod krowami.  Trzeba znać umiar. 

i żeby każdy znał umiar, a nie tylko więcej i więcej, to wszystkim żyło by się lepiej i ceny normalne by były...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

tylko że te " więcej więcej" sam rynek na nas wymusi...koszta rosną więc ilość trzeba zwiększyć.Wezcie przykład zachodu.Tam 50 krów się nie opłaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    169
DanielFarmer napisał:

tylko że te " więcej więcej" sam rynek na nas wymusi...koszta rosną więc ilość trzeba zwiększyć.Wezcie przykład zachodu.Tam 50 krów się nie opłaca...

Tam na zachodzie po prostu liczą wszystkie koszty łącznie z amortyzacja i własna praca. I to przy większości wynajętych maszyn i usług. W Polsce wystarczy że produkcja byłaby mniejsza o 10% to skup zmniejszy się o 400 mln L. Dużo nie dużo ale mniej firm by spekulowało surowcem i myślę że średnia cena w kraju byłaby 10 gr i różniła się pomiędzy poszczególnymi mleczarniami także maksymalnie o 10gr na litrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

W USA też są niewielkie farmy rodzinne i dobrze się mają. Zasada wszędzie jest taka sama - nie przeinwestowac. Jeśli chodzi o jałówki to ruch się zrobi jak QQ urośnie ☺. Zootechnik ostatnio mi mówił,  że już się trochę ruszyło. Płd Wlkp. 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159

Mam porównanie na rolniku z okolicy który miał 80 krów i postanowił się rozwinąć więc postawił oborę na ponad 200 sztuk A ziemi nie potroił tak jak obsady zwierząt.  I co? W tym roku jeździ i wykupuje wszystką trawe z okolicy i z kukurydzą pewnie będzie to samo.  I czy zostanie mu 3 razy tyle to nie jestem pewien. Nie zdziwię się jak zostanie mu jeszcze mniej niż przed budową. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowalscy    3

Cześć, poszukuje odbiorcy mleka w woj. świętokrzyskim,  powiat buski - czy możecie kogoś polecić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27
1 godzinę temu, ubogiwladek napisał:

Najlepszym rozwiązaniem na tą chwilę byłoby osm włoszczowa. Albo intermilk

A gdzie teraz oddajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Narazie do końskich. Ale jak pod koniec miesiąca nie będzie nowego cennika to nie będzie innego wyjścia tylko odejscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowalscy    3
4 godziny temu, ubogiwladek napisał:

Najlepszym rozwiązaniem na tą chwilę byłoby osm włoszczowa. Albo intermilk

Właśnie oddaje do Intermilka, szukam kogoś kto lepiej płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj