Polecane posty

Gość   
Gość

Nie liczy ile ilość wyprodukowanego mleka tylko ile zostanie w kieszeni przy danej wydajności. Niektórym to ciężko zrozumieć bo zapatrzeni w rankingi w federacji. 

Nie liczy ile ilość wyprodukowanego mleka tylko ile zostanie w kieszeni przy danej wydajności. Niektórym to ciężko zrozumieć bo zapatrzeni w rankingi w federacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

I trzeba też patrzeć na długowieczność. Odchów jałówek nie jest taki a kupowanie jałówek za 6-7tyś mija się z celem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12912

No po 200 dniu laktacji 23 l od sim daj ci bozia a i jeszcze jedno za szybko nie licz zysków bo życie może Cię  zaskoczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
28 minut temu, ramzes10 napisał:

Nie liczy ile ilość wyprodukowanego mleka tylko ile zostanie w kieszeni przy danej wydajności. Niektórym to ciężko zrozumieć bo zapatrzeni w rankingi w federacji. 

Nie liczy ile ilość wyprodukowanego mleka tylko ile zostanie w kieszeni przy danej wydajności. Niektórym to ciężko zrozumieć bo zapatrzeni w rankingi w federacji. 

Tak tak a krowa sama z powietrza naciagnie azotu i wytworzy białko, energii ze słońca i jak wypuścisz na łąkę to w zasadzie tylko dojenie zostaje. A idioci walą te osypki nie wiadomo po co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oświeć z czego w oborze krowa pobiera azot? Tylko nie mów że mocznik sypiesz 😄 najprościej rzecz ujmując. Krowa chodząc po pastwisku wybiera sobie jaką chce trawę ( czytaj najsmaczniejsza czyli taka z której jest najwięcej mleka) . Kiszonkę wymieszana w paszowozie musi zjeść całą. Żeby bilans się zgadzał trzeba cudować wtedy z różnego rodzaju dodatkami. Zgodzę się że z ułożenia konkretnej dawki jest więcej mleka tylko ile jest przy tym roboty a nie daj Boże popełni się jakiś błąd i problemy lecą lawinowo . Przy dużych wydajnościach trzeba cały czas pilnować żywienia i każdą sztukę traktować indywidualnie bo za błędy się drogo płaci. Dlatego nie wiem w czym widzicie problem że chłopak woli mieć mniej mleka przy niższym koszcie produkcji a na dodatek mieć mniej problemów ze np wrzuci za dużo białka lub energii. Coś za coś. Dodatkowo wpadnie mu jeszcze  dopłata do wypasu. Kazde gospodarstwo jest inne i ma inne warunki od których zależy zrobienie dobrych obietosciowek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190
1 godzinę temu, BaltazarV8 napisał:

Zapewniam że będzie, teraz jak chodzą po młodej kończynie to o panie kąpać się mogę codziennie w mleku zamiast w wodzie :)

Baltazar ile masz ha? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
23 minuty temu, ramzes10 napisał:

Oświeć z czego w oborze krowa pobiera azot? Tylko nie mów że mocznik sypiesz 😄 najprościej rzecz ujmując. Krowa chodząc po pastwisku wybiera sobie jaką chce trawę ( czytaj najsmaczniejsza czyli taka z której jest najwięcej mleka) . Kiszonkę wymieszana w paszowozie musi zjeść całą. Żeby bilans się zgadzał trzeba cudować wtedy z różnego rodzaju dodatkami. Zgodzę się że z ułożenia konkretnej dawki jest więcej mleka tylko ile jest przy tym roboty a nie daj Boże popełni się jakiś błąd i problemy lecą lawinowo . Przy dużych wydajnościach trzeba cały czas pilnować żywienia i każdą sztukę traktować indywidualnie bo za błędy się drogo płaci. Dlatego nie wiem w czym widzicie problem że chłopak woli mieć mniej mleka przy niższym koszcie produkcji a na dodatek mieć mniej problemów ze np wrzuci za dużo białka lub energii. Coś za coś. Dodatkowo wpadnie mu jeszcze  dopłata do wypasu. Kazde gospodarstwo jest inne i ma inne warunki od których zależy zrobienie dobrych obietosciowek 

Ty tak serio? Dwadzieścia kilka litrów z trawki czy sianka ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BaltazarV8    6
15 minut temu, alfa napisał:

Baltazar ile masz ha? 

Wszystkiego mam 48 i sporo pastwiska zaraz obok domu. 

2 minuty temu, kr9292 napisał:

Ty tak serio? Dwadzieścia kilka litrów z trawki czy sianka ????

Możesz przyjechać i zobaczyć a nawet wydoić krowę i zmierzyć co do ml. Sianko nie jest byle lakie że krowy przebiorą a resztę na gnuj wypieprzam tylko praktycznie sama lucerna i młoda trawa z kończyną dostają też dobrą ospe a nie żytko i chudy owies a krowa jest w 4 laktacji więc młoda. Wszystkich takich nie mam ale średnio doje 20 litrów z dnia a krowy zdrowe jak koń. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190
5 minut temu, BaltazarV8 napisał:

Wszystkiego mam 48 i sporo pastwiska zaraz obok domu. 

Chłopie zasadź ziemniaki pszenicę kupkówke czy cokolwiek ale nie bierz się za to u mnie byś wziął 50 dopłaty i 35 dzierżawy i żyjesz a krowa sim nie da ci 23 średnio że zbiornika na trawce nie uwierzę w to bardziej bym celował 14 15. Jest tak nie masz krów rządzisz życiem masz życie rządzi tobą. Albo nie masz żonki albo lubisz żyć z smrodzie albo po prostu efekt złego myślenia o dochodowości tego biznesu 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BaltazarV8    6
4 minuty temu, alfa napisał:

Chłopie zasadź ziemniaki pszenicę kupkówke czy cokolwiek ale nie bierz się za to u mnie byś wziął 50 dopłaty i 35 dzierżawy i żyjesz a krowa sim nie da ci 23 średnio że zbiornika na trawce nie uwierzę w to bardziej bym celował 14 15. Jest tak nie masz krów rządzisz życiem masz życie rządzi tobą. Albo nie masz żonki albo lubisz żyć z smrodzie albo po prostu efekt złego myślenia o dochodowości tego biznesu 

15 litrów dziennie to daje mięsna krowa a nie mleczna. A z krowami tak jak mówiłem nie chce trzymać 80 krów i latać jak mały samochodzik tylko z 25 i żyć w spokoju 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190
6 minut temu, BaltazarV8 napisał:

15 litrów dziennie to daje mięsna krowa a nie mleczna. A z krowami tak jak mówiłem nie chce trzymać 80 krów i latać jak mały samochodzik tylko z 25 i żyć w spokoju 

Ah tak Baltazar Chłopie ty się módl żebyś z 25 sim nadoil 600 na dwa dni bo 23 średnio na rok nie da ci sim przy sojach i rzepak ach średnio roczna wyciągniesz 19 20 bez 14 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BaltazarV8    6
7 minut temu, alfa napisał:

Ah tak Baltazar Chłopie ty się módl żebyś z 25 sim nadoil 600 na dwa dni bo 23 średnio na rok nie da ci sim przy sojach i rzepak ach średnio roczna wyciągniesz 19 20 bez 14 

Kolega z 15 krów mieszanki simentala doi 650 na 2 dni więc spokojnie dam rade. I czytaj uważnie mam jedną sztukę która wychodzi średnio 23 reszta średnio 19-20 na dzień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

I przez cały rok tak dają tak? Bez soi rzepaku koncentratu itp?  I jemu też bez tych dodatków tak? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12912

Ludzie zejdźcie z niego niech robi co uważa za słuszne czas pokaże czy podjął dobrą decyzje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
8 minut temu, BaltazarV8 napisał:

Kolega z 15 krów mieszanki simentala doi 650 na 2 dni więc spokojnie dam rade. I czytaj uważnie mam jedną sztukę która wychodzi średnio 23 reszta średnio 19-20 na dzień 

Fajne bajki opowiadasz aż spać się chce 😩🤭😴

23 litry w szczycie laktacji i to tylko przez dwa trzy tygodnie a później zjazd w dół. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190
Przed chwilą, PRIMO napisał:

Fajne bajki opowiadasz aż spać się chce 😩🤭😴

23 litry w szczycie laktacji i to tylko przez dwa trzy tygodnie a później zjazd w dół. 

A jak cielaka załapie to 10 nie chcą dać w 250 dniu laktacji mam sąsiada co z Czech sprowadził 40 sim i miał być bauerem dobrze ze tłuste to odkupił za nie 15 z Holandii a mówił że same się będą doić gnój jeść gnój od siebie wywalać i same się zacielac dostał mocny cios w twarz od życia 

A no i Baltazar czy masz 10 25 50 czy 100 to nie żyjesz spokojnie spokojnie to żyjesz jak obsiewasz pole zbierasz plon wstajesz o 10 kładziesz się 0 2 w nocy nie wąchasz smrodu nie wyglądasz weta nie doisz nie wywalasz gnoju nie opłacasz prądu nie jeździsz do agencji nie chodzisz obsrany nie odwalasz pryzm nie robisz bel pukasz pachnącą żonkę o każdej porze dnia i nocy a jak nie masz żonki to jedziesz do jakiejś młodej w sobotę i dajesz do wtorku dzień i noc i krowa ci nie wyje nad łbem i nie patrzysz czy mleko wzrośnie czy spadnie i na kredyt starczy itp itd wtedy tak wtedy masz spokojne życie ale nie na krowach 

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BaltazarV8    6
57 minut temu, FarmerDyzio napisał:

Też kiedyś miałem 17 lat i marzenia. Dajcie mu spokój. Czas sam go wyprostuje

Nie mam 17 lat chłopie i nie trzeba mnie prostować 

31 minut temu, alfa napisał:

A jak cielaka załapie to 10 nie chcą dać w 250 dniu laktacji mam sąsiada co z Czech sprowadził 40 sim i miał być bauerem dobrze ze tłuste to odkupił za nie 15 z Holandii a mówił że same się będą doić gnój jeść gnój od siebie wywalać i same się zacielac dostał mocny cios w twarz od życia 

A no i Baltazar czy masz 10 25 50 czy 100 to nie żyjesz spokojnie spokojnie to żyjesz jak obsiewasz pole zbierasz plon wstajesz o 10 kładziesz się 0 2 w nocy nie wąchasz smrodu nie wyglądasz weta nie doisz nie wywalasz gnoju nie opłacasz prądu nie jeździsz do agencji nie chodzisz obsrany nie odwalasz pryzm nie robisz bel pukasz pachnącą żonkę o każdej porze dnia i nocy a jak nie masz żonki to jedziesz do jakiejś młodej w sobotę i dajesz do wtorku dzień i noc i krowa ci nie wyje nad łbem i nie patrzysz czy mleko wzrośnie czy spadnie i na kredyt starczy itp itd wtedy tak wtedy masz spokojne życie ale nie na krowach 

Jak wam tak źle to czemu nie zlikwidujecie? Wszyscy tak narzekają a za dzierżawy rzucają po 3 tys i oddają dopłaty. Ceny ziemi tak samo podbijają aby tylko podupić sąsiadowi. Prosta sprawa jak komuś za ciężko to niech idzie dymać po 12h i załatwione. 24h to trzeba chodzić ale wokół jakiś hfowatych habet co od tej chemii gotują się w środku. Pozatym alfa widziałem na tym forum twój wpis jak chwaliłeś się że doisz ponad 40l mleka od jednej na dzień więc nie bądź taki hop. Zresztą mówię przyjedzta zobaczta i tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190
19 minut temu, BaltazarV8 napisał:

Nie mam 17 lat chłopie i nie trzeba mnie prostować 

Jak wam tak źle to czemu nie zlikwidujecie? Wszyscy tak narzekają a za dzierżawy rzucają po 3 tys i oddają dopłaty. Ceny ziemi tak samo podbijają aby tylko podupić sąsiadowi. Prosta sprawa jak komuś za ciężko to niech idzie dymać po 12h i załatwione. 24h to trzeba chodzić ale wokół jakiś hfowatych habet co od tej chemii gotują się w środku. Pozatym alfa widziałem na tym forum twój wpis jak chwaliłeś się że doisz ponad 40l mleka od jednej na dzień więc nie bądź taki hop. Zresztą mówię przyjedzta zobaczta i tyle. 

Doje ale ile wyrzeczeń to kosztuje. Ale ja już powoli będę zwijał dojne i dopiero wtedy poczuje życie.  Uświadamia sobie człowiek w pewnym momencie że życie krótkie a tu się dymalo pół życia w takim gownie gdy inni żyli pełnia życia. I nie mówię ci o etacie u mnie żeby ludzie mieli twoje ha na własność to połowa już by nie doiła.  Zrozumiesz kiedyś w życiu ale to w swoim czasie jak już kredytów nabierzesz i zobowiązań z agencji że nie możesz dziś zrezygnować a jeszcze ze 3 czy 4 lata i kółko się kręci. W końcu patrzysz dzieci poszły po 18 mają ty 50 na karku zostajesz sam syn się na ciebie wypina jak masz go bo on w gownie siedzieć nie będzie. Siadasz wieczorem i przy piwie uświadamiasz sobie ze zostało ci daj Boże 20 lat 5 albo i 10 trzeba to jeszcze ciągnąć myślisz że dzieci dorosły tak naprawdę nigdzie ich nie zabrałeś nigdy nie miałeś dla nich czasu żona ci się zestarzała sam garbu dostajesz łzy ci się w oku kręcą bo dopiero wtedy wiesz ze krowy zniszczyły ci życie i przez nie utraciłeś radość życia radość z młodzieńczych lat radość z dzieci radość z żony i całego życia. Nie jest też miłym uczuciem jak ci przyjdzie 15 latka i powie tata ta ta i tamta były z rodzicami za granicą a ja nie mogę i się śmieją. I mówią twojej córce że na krowach to wszystko śmierdzi łącznie z tobą razem.  Taka to radość z krów wszyscy się o tym przekonają ale mówię wam za późno 

  • Like 11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

U mnie ostatnio pierwiastka  MO/HF dała 39kg mleka. Mieszaniec ale geny po hf. Było fajnie ale kiszonka zbyt późno kiszonka i mleko w dół. Ale tak to już jest, nie zbierzesz na czas i lipa. I to jest najgorsze w tej robocie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

A ja za późno żyto skosiłem. Myślałem że będzie więcej energii jak się ziarno pokaże. Okazuje się że z żytem tak nie idzie. Zbyt włókniste i lekkie przez co zapycha. Niestety zbraknie mi kuku. Chciałem dobrze a wyszło źle .

Ale tak to już jest przy hodowli krów. Trzeba naprawdę pilnować terminów bo krowa nie wybaczy 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
3 godziny temu, BaltazarV8 napisał:

Nie mam 17 lat chłopie i nie trzeba mnie prostować 

Jak wam tak źle to czemu nie zlikwidujecie? Wszyscy tak narzekają a za dzierżawy rzucają po 3 tys i oddają dopłaty. Ceny ziemi tak samo podbijają aby tylko podupić sąsiadowi. Prosta sprawa jak komuś za ciężko to niech idzie dymać po 12h i załatwione. 24h to trzeba chodzić ale wokół jakiś hfowatych habet co od tej chemii gotują się w środku. Pozatym alfa widziałem na tym forum twój wpis jak chwaliłeś się że doisz ponad 40l mleka od jednej na dzień więc nie bądź taki hop. Zresztą mówię przyjedzta zobaczta i tyle. 

Bo jak masz juz wszystko ogarniete. Stado, budynki , wiedze i przyzwyczajenie to ciezko jest zrezygnowac. Niektórzy juz inaczej nie umieja. 

Czemu ziemia droga sie pytasz. Bo kupuja na  ura. Bo zamierzają  krowy skasowac. Ja za 3 lata. Znajomy wlasnie dobil do 100ha i wymowienie zlozyl. 50 krow di likwidacji. Za 3 miesiace wolnym czlowiekiem sie stanie. 20 lat krowy doil aby z 20 ha  sie rozwinac. I nie mys ze teraz na mleku mozna sie dorobic. 

Ojciec w 2000r za wyplate miesieczna od 40 krow kupywal 5 ha ziemi. Ja dzis od 80 sztuk niecale 2ha.

 

Edytowano przez Bugii
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190
6 minut temu, Bugii napisał:

Bo jak masz juz wszystko ogarniete. Stado, budynki , wiedze i przyzwyczajenie to ciezko jest zrezygnowac. Niektórzy juz inaczej nie umieja. 

Czemu ziemia droga sie pytasz. Bo kupuja na  ura. Bo zamierzają  krowy skasowac. Ja za 3 lata. Znajomy wlasnie dobil do 100ha i wymowienie zlozyl. 50 krow di likwidacji. Za 3 miesiace wolnym czlowiekiem sie stanie. 20 lat krowy doil aby z 20 ha  sie rozwinac. I nie mys ze teraz na mleku mozna sie dorobic. 

Ojciec w 2000r za wyplate miesieczna od 40 krow kupywal 5 ha ziemi. Ja dzis od 80 sztuk niecale 2ha.

 

Bugii ja ci gwarantuje że się dorobisz ale garba w tym biznesie. Biznes to był 2005 2014 jak ktoś był w miarę rozwinięty mleko 1.3 1.4 1.5 momentami i pod 1.9 dobijało.  Pamiętam jak za pasze provimi master Milk pro płaciłem 850 zł koncentrat sano 1200 lactoma 900 ropa 2.5 człowiek do roboty 50 dniówki saletra 400 fosforan 700 800 krowy nie chorowały cielily się john deere 6220 2002 rok 100000zl 2004 i 2005 maszyny jak za darmo do tego zwrot 60 %. Ovora wolna 2003 r 350 tys na stali.  W 2005 mleka było 3000 na odbiór człowiek magnatem się czuł pola się na kupowało po 7 10 14 to były czasy to była kasa 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj