Polecane posty

komizmo    2694

Jak ty na śniadanie zajadasz deserki zott to chyba cię już kolego ziemia wzywa 😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12191
leszek1000 napisał:

Wczoraj nie jadłem kolacji bo coś źle się czułem. Rano wstałem i stwierdziłem że trzeba coś przekąsić. 

image.png

Jakieś dziadostwo zagraniczne samo EEEE i pewnie jeszcze chcesz by krajowe zakłady płaciły dobrze za mleko🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Po pierwsze to nie ja kupiłem. A po drugie wziąłem co było pod ręką.To pewnie żona brata kupiła dla dzieci. Ja  kupuje  z mlekpolu lub mlekowity. A masła z Koła 

Już pisałem źle się czułem i kolacji nie zjadłem. Ja zobaczyłem na etykietę to się przestraszyłem. Już lepiej jak się coli bym napił 🙃

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Jeszcze dzieciom brata jedzenie podpierdalasz 😂

Przynajmniej raz im na zdrowie wyszło 😄

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

Kolego, tak jak wiele wyrobów mięsopodobnych nie powinno mieć prawa nazywać się wędlinami czy kiełbasami. Niestety żyjemy w czasach gdzie rynkiem żywności rządzi przemysl chemiczny😞 A społeczeństwo temu przyklaskuje bo jest tanio😓 Żeby nie było nie jestem żadnym proekologiem, ale za dużo dodaje się tego świństwa do gotowego produktu

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123

Mlekovita za maj

Przedział 20-30 tyś

Tł 4.33   bi 3.62

Cena brutto 1.5547

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331
Dnia 5.06.2020 o 14:04, czareczek85 napisał:

Piątnica 20gr premii za miesiąc maj

Że też inne mleczarnie nie boją się, że wszyscy przeniesiemy się do piątnicy😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Nieee to sie nie uda napewno nie wszyscy. Mlekpol ma kilku wiernych dostawców chociażby tu na forum 😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Premia w Piątnicy "tylko" 20gr/L. Ehh gdyby nie ten wirus, pewnie byłaby normalna a tak trzeba ciąć koszty 😂😂😂

  • Haha 1

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Zastanawia mnie o co chodzi z tą Piątnicą, przecież nie produkują niczego wyjątkowego czego nie mają inni. Co ciekawe ceny ich produktów w sklepach są niższe niż np. Mlekpolu, a płacą dużo lepiej.

Jedne mleczarnie mówią o kryzysie i płacą ok. 1zł, a Piątnica 2x tyle - czy tam prezes i zarząd to jacyś wręcz genialni menagerowie czy wszyscy pozostali minęli się z powołaniem i powinni kury szczać prowadzać. 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

po prostu tam dbają o interesy rolników a nie tylko o swoje kieszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Nom z jednej strony dobra cena mleka, a z drugiej pewnie dobra cena ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    169

Skąd Piątnica ma kasę na premię? To jest bardzo proste. Produkują wielkie ilości śmietan i innych wyrobów ze śmietaną. Większość kupują z przerzutu za 13-15 gr jednostka tłuszczu. Patrząc po cenach ich produktów w sklepach to zarabiają gdzieś 30 gr na każdej jednostce tłuszczu. Teraz wystarczy przemnożyć razy mln litrow śmietany i tak wysoka cena sama wychodzi. No i marketing. Zanim inni pomyśleli to Piątnica już miała produkty bez gmo na półkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Właśnie Piątnica wyznacza trendy na Podlasiu w tym takim gigantom jak Mlekpol czy Mlekovita. Z mlekiem eko też tak jest - Piątnica podobno płaci 2,5zł i przyjmie każdego dostawcę, który produkuje eko, a mlekpol chyba już z rok temu badał rynek i wstępnie proponował 1,8 zł/l? Coś się ruszyło z tym eko w mlekpolu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, vodz napisał:

Nom z jednej strony dobra cena mleka, a z drugiej pewnie dobra cena ziemi

U nas w Wielkopolsce, powiat Kalisz cena mleka w Mlekovicie około 1,40 netto A cena ziemi ponad 120 tyś ha 😃więc nie trzeba mieć dobrej ceny za mleko żeby gleba była droga 2😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Ale pewnie trochę lepszej klasy ziemia jest w Wlk niż na podl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
10 godzin temu, vat napisał:

Właśnie Piątnica wyznacza trendy na Podlasiu w tym takim gigantom jak Mlekpol czy Mlekovita. Z mlekiem eko też tak jest - Piątnica podobno płaci 2,5zł i przyjmie każdego dostawcę, który produkuje eko, a mlekpol chyba już z rok temu badał rynek i wstępnie proponował 1,8 zł/l? Coś się ruszyło z tym eko w mlekpolu?

GMO to była głupota zresztą nadal jest. Takie mleko kosztuje tyle samo co wcześniej bez GMO tylko rolnikom wzrosły koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299
18 minut temu, kr9292 napisał:

GMO to była głupota zresztą nadal jest. Takie mleko kosztuje tyle samo co wcześniej bez GMO tylko rolnikom wzrosły koszty.

A to już inna kwestia, ale na półce dobrze wyglądał napis nongmo i widocznie klient tego chciał więc wielu musiało się dostosować. Niestety np. dla mlekoplu pierwsza to dostrzegła Piątnica i tym też pewnie zdobyła paru konsumentów, których tak łatwo nie odda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    169
kr9292 napisał:

GMO to była głupota zresztą nadal jest. Takie mleko kosztuje tyle samo co wcześniej bez GMO tylko rolnikom wzrosły koszty.

Ale Piątnica jako prekursor wyznaczyła trend i przez to mogła dać rolnikom lepszą cenę. Reszta poszła za trendem, ale już nie za ceną. Druga sprawa to fundusz udziałowy. Gdy jest stosunkowo wysoki do ilości skupowanego mleka to może w całości pokryć bieżące inwestycje. Nie ma wtedy kosztów obsługi zadłużenia. Co z tego że wybuduje się proszkownie czy inny zakład za kilkaset pożyczonych milionów złotych? Europejski bank centralny czy inny nawet polski nie pożyczy tego "za darmo". Odsetki, prowizje, ubezpieczenia sami wiecie ile to kosztuje. A kupując za środki z funduszu udziałowego tych kosztów nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

U nas było na zebraniu pytanie o non gmo, prezes powiedział, że klient nie zapłaci więcej za to, więc póki nie będzie jakiegoś odgórnego nakazu, to tego nie wprowadzą. Ja tam nie stosuję w ogóle soi, drożej mnie wychodziła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sm Ryki 9600l, bi. 3,29 tł. 4,65.

1,41 zł. brutto. 

Bidnie z białkiem i słaba cena. 

@leszek1000 polecam, mniam, mniam. 

IMG_20200129_135901.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj