Polecane posty

HackerHC    5

Akurat podzwiniłem trochę po mleczarniach popytać o ceny to najlepiej płaci mleczarnia tuż przy granicy ale już po niemieckiej stronie... 400 km z rejonu sieradzkiego. Chętnie przyjmą nowych dostawców z Polski. Pan od skupu jest Polakiem. Cena 1.55 netto. Kwestia zebrania cysterny i zawiezienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki86    12
29 minut temu, intel napisał:

@Zdzinio masz stado pod oceną?

@Luki86 jak cena u Ciebie?

Łowicz 17000l 4,29tl 3,68 bialko 1,43zl brutto  a Ty gdzie oddajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    436

A no jesli Ryki nie przyjmuja to nie ma tematu. Po prostu sie interesuje bo na koniec roku zmieniam mleczarnie. I na razie sie ciesze ze nie zmienilem na wloszczowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Niby kryzys a tu widzę ruch transferowy i jeszcze jakieś dopłaty extra przez pół roku od przejścia. WTF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
1 godzinę temu, Kierownik napisał:

A no jesli Ryki nie przyjmuja to nie ma tematu. Po prostu sie interesuje bo na koniec roku zmieniam mleczarnie. I na razie sie ciesze ze nie zmienilem na wloszczowa :D

Włoszczowa też nie najgorsza. Podobna do Mlekuty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, zkordalski napisał:

To mniej jak u mnie przy mniejszej ilości w mlekovicie. A był tu taki chwalipięta i pisał że ma 1,70 zł ale nie dopisała że prawie za 1.5litra mleka

Przy 50tys litrach i parametrach wysokich, ryczalcie wychodzi 1.7zl

Edytowano przez Bugii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bop23    84
2 godziny temu, zkordalski napisał:

To mniej jak u mnie przy mniejszej ilości w mlekovicie. A był tu taki chwalipięta i pisał że ma 1,70 zł ale nie dopisała że prawie za 1.5litra mleka

Jak ma białeko 3,8 i tl 5 i powyżej 44000L i jeszcze ryczaltowy to może i ma ......heheh     u mnie bialko 3,4 i tł 4,4 .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    330

Przy dobrych parametrach to i w mlekovicie będzie lepsza cena nie tylko w sierpcu. Mówię już tak od dawna ze Sierpc dał się dogonić innym mleczarniom (mlekovicie) z cena a sam nie dał kroku w przód. A to ze na koniec roku są 2 czy 3 miesiące z lepszą cena to niby coś, ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1574

Może i nie poszedł ale ile inwestuje Sierpc i nie bierze na to złotówki kredytu ,a taka mlekowita ile ma pod kreską i gdy przyjdzie prawdziwy krach to kto się utrzyma? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SimFan    10

Cześć. Czy jest tutaj może ktoś, kto odchodzi z OSM Końskie i chciał by się podzielić informacja jak wygląda ta procedura? Bo z umowy wynika, że kary się nie da uniknąć ale jak to jest w teorii chętnie bym się dowiedział. Za wszelkie informacje dziękuję 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, vodz napisał:

Przy dobrych parametrach to i w mlekovicie będzie lepsza cena nie tylko w sierpcu. Mówię już tak od dawna ze Sierpc dał się dogonić innym mleczarniom (mlekovicie) z cena a sam nie dał kroku w przód. A to ze na koniec roku są 2 czy 3 miesiące z lepszą cena to niby coś, ale...

No faktycznie kiedys byla wieksza roznica. Ale zobaczymy jak bedzie dalej gdy kryzys  sie rozkreci......

A piatnica wciaz pokazuje jak powinno sie placic.

Edytowano przez Bugii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, HackerHC napisał:

Akurat podzwiniłem trochę po mleczarniach popytać o ceny to najlepiej płaci mleczarnia tuż przy granicy ale już po niemieckiej stronie... 400 km z rejonu sieradzkiego. Chętnie przyjmą nowych dostawców z Polski. Pan od skupu jest Polakiem. Cena 1.55 netto. Kwestia zebrania cysterny i zawiezienia. 

jaka się nazywa ta mleczarnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    330
5 godzin temu, robert1226 napisał:

Może i nie poszedł ale ile inwestuje Sierpc i nie bierze na to złotówki kredytu ,a taka mlekowita ile ma pod kreską i gdy przyjdzie prawdziwy krach to kto się utrzyma? 

Nie wiem ile mlekovita ma kredytu i czy je w ogóle ma. Nie wiem czy to powód do radości doić za 1 zł gdy cała reszta juz zlikwiduje krowy bo po 70 gr nie będą tego robić. A może tak nie będzie, którzy to wie.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    365
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, SimFan napisał:

Cześć. Czy jest tutaj może ktoś, kto odchodzi z OSM Końskie i chciał by się podzielić informacja jak wygląda ta procedura? Bo z umowy wynika, że kary się nie da uniknąć ale jak to jest w teorii chętnie bym się dowiedział. Za wszelkie informacje dziękuję 🙂

Z tego co wiem to na tym forum oprócz Ciebie i mnie to jest jeszcze dwóch  co oddają do Konskich 1 z Mazowieckiego i my trzej z tego samego powiatu a jeśli chodzi o kary to pytałem się tych co odeszli to mówili że wychodzi ok 40 groszy za każdy litr oddany 6 miesięcy wstecz ale mówili też że oprócz straty udziałów to żaden z nich jak narazie nie zapłacił nic więcej kilka spraw było w sądzie itd... A można wiedzieć w jaki sposób myślisz odejść przepisać na kogoś czy po prostu odejść i narazić się na ew kary i do jakiej firmy chcesz przejść? 

Edytowano przez MariuszDe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj