Polecane posty

ASZv3    829

Dobrze powiedziane co do tych robotów...

Świnie - dokładnie. U nas totalnie 0. Biorę z wielkopolski co jakiś czas i przerabiam sobie żeby nie konsumować nie wiadomo czego w dużych ilościach...


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey235    327
24 minuty temu, GrzesiekAgro napisał:

Mleka jeszcze nie zniszczyli . Bogaci biznesmeni uświadomili sobie , że roboty udojowe , to nie to i nie przejmą tej branży.  Tragedia jest w świniach. Każdy ma w lodówce i zamrażarce , a u mnie na gminie 2 Świniarze 🙄

dokładnie przy krowach z aduzo roboty i za duże uwiazanie żeby było tak jak ze świniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Spokojnie niektórzy jak obnizka zwiększaja stado i mają" taką samą" wyplate

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SerafinKot    20
Dnia 9.05.2020 o 19:59, asus921 napisał:

Od maja, tak ?

Tak od mają wchodzi dopłata lojalnosciowa jutro wam wstawie pismo ile litrow nadoisz w msc tyle mozesz wydać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123

Ku...a dlaczego jak wprowadzają jakąś dopłatę, to zabierają inną , jak wprowadzali non gmo to zabrali z premii do litra, teraz lojalnościowe to zabranie z gmo a nie mogłaby być ta lojalnosciowa dodatkowo  , tylko ciągle myślą jak tu dać żeby nie dać  , parametry opieprzają, dopłaty przemieniają -dziadostwo ta mlekovita 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Człowieku Mlekovita trzyma poziom 1,4-1,5 zł gdzie inne słabe mleczarnie zjeżdżają na 1,1- 1,2 a pośrednicy nawet mniej i ty będziesz ich nazywał dziadostwem. Trochę pokory ludzie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1583
11 godzin temu, Marcin133 napisał:

Spokojnie niektórzy jak obnizka zwiększaja stado i mają" taką samą" wyplate

Wypłata może i będzie taka sama,ale chyba ważniejsze ile z tego zostaje bo może mniej dostanie niż przed powiększeniem tego stada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928
37 minut temu, Jaro70 napisał:

Ku...a dlaczego jak wprowadzają jakąś dopłatę, to zabierają inną , jak wprowadzali non gmo to zabrali z premii do litra, teraz lojalnościowe to zabranie z gmo a nie mogłaby być ta lojalnosciowa dodatkowo  , tylko ciągle myślą jak tu dać żeby nie dać  , parametry opieprzają, dopłaty przemieniają -dziadostwo ta mlekovita 

Leć sobie do prywaciarzy i po 1zł doj jak Ci nie pasuje. Przecież możesz oddawać mleko gdzie tylko dusza zapragnie   :) Prawda jest taka , że jakby mleczarnie płaciły tak jak by co niektórzy chcieli ( czytajcie 2zł ) to ludziom by się w d*pach poprzewracało od nadmiaru gotówki, i dopiero teraz zaczęliby stawiać obory ...

 

Zwiększanie mleka aby się tylko utrzymać to tak jakby  podcinać gałąź na której właśnie się siedzi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

A ceny tych produktów, które możecie kupić za tę premię, są wyższe niż tych, które i tak musielibyście kupić? Jeśli nie, to jak dla mnie całkiem niezły układ... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
15 minut temu, lusjan napisał:

A ceny tych produktów, które możecie kupić za tę premię, są wyższe niż tych, które i tak musielibyście kupić? Jeśli nie, to jak dla mnie całkiem niezły układ... 

 

Trochę większe no i wybór też nie jakiś duży... Chciałem śrutę rzepakowa to nie ma, mają makuch. Cóż trzeba wziąć na próbę i sprawdzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1583

Taki trik jak zrobiła mlekowita to jest uwiązanie dostawcy mleka na krótkim sznurku .

W Sierpcu mamy paliwo dużo taniej jak się bierze na potrącenie z wypłaty ,ale i tak nie korzystam bo raz że trzeba z bankami jachac a dwa mam taniej w hurcie i na podwórka przywiozą.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Wie ktoś co tam w centrali konkretnie można kupić? Albo jakaś lista? 😒

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
Napisano (edytowany)

"DOSTAWCY, PREMIA LOJALNOSCIOWO ZAKUPOWA JEST DOBROWOLNA, NIE MA PRZYMUSU. MOZNA SKORZYSTAC I MIEC CENE WYZSZA o 0.04 ZL."

Jak to pieknie napisane :) 

@lusjan

Niestety u mnie ceny sa mocno niekonkurencyjne. Ja tam duzo do wybrania niemam, gorzej z tym, ze trzeba jeszcze specjalnie jechac 25km. Jak ceny wyzsze i jednak przymus zakupu to chociaz moglby jeden bus to rozwozic...

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
Napisano (edytowany)

@damianzetor9540

Kiedy zamawiales i z kim rozmawiales? Mowisz o paszach z Kozmina czy o produktach mleczarskich ?

Jak pytalem, to ze wzgledu na Koronawirusa na rozwoza, chyba, ze jakies ilosci paletowe, albo ktos bedzie przy okazji...

Mowie o okolicach 20-25 kwietnia.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

W Świeciu w ogóle nie ma żadnego sklepu,ani nic. Nie wiem jak to chcą ogarnąć. Może ktoś wkleić ta kartkę o tej dopłacie lojalnościowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829
2 godziny temu, ThePerkins napisał:

Leć sobie do prywaciarzy i po 1zł doj jak Ci nie pasuje. Przecież możesz oddawać mleko gdzie tylko dusza zapragnie   :) Prawda jest taka , że jakby mleczarnie płaciły tak jak by co niektórzy chcieli ( czytajcie 2zł ) to ludziom by się w d*pach poprzewracało od nadmiaru gotówki, i dopiero teraz zaczęliby stawiać obory ...

 

Zwiększanie mleka aby się tylko utrzymać to tak jakby  podcinać gałąź na której właśnie się siedzi ...

Z jednej strony 2 zł mogłoby być lekką przesadą ale... biorąc pod uwagę nawet te 1,50 teraz i x lat temu to przy wzroście wszelakich kosztów produkcji (w tym wynagrodzeń! Wychodzi na to, że rolnik nie ma żadnych podwyżek za swoją pracę...) jak i wydatków na podstawowe sprawy życiowe czy też chociażby lekko wyższe... to cena 2 zł powinna być teraz minimalną.

Natomiast sednem sprawy jest jakakolwiek cena minimalna / stabilizacja rynku czy też nazwijmy to szeroko bezpieczeństwa żywnościowego...


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159
3 godziny temu, Jaro70 napisał:

Ku...a dlaczego jak wprowadzają jakąś dopłatę, to zabierają inną , jak wprowadzali non gmo to zabrali z premii do litra, teraz lojalnościowe to zabranie z gmo a nie mogłaby być ta lojalnosciowa dodatkowo  , tylko ciągle myślą jak tu dać żeby nie dać  , parametry opieprzają, dopłaty przemieniają -dziadostwo ta mlekovita 

Gdybyś oddawał do Polmleku to marzył byś o oddawaniu do Mlekovity albo Mlekpolu A nie krytykował 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123
4 godziny temu, Mateusz1q napisał:

Człowieku Mlekovita trzyma poziom 1,4-1,5 zł gdzie inne słabe mleczarnie zjeżdżają na 1,1- 1,2 a pośrednicy nawet mniej i ty będziesz ich nazywał dziadostwem. Trochę pokory ludzie

Człowieku mlekovita to nie słaba mleczarnia zalicza się do najlepszych  i jest najwieksza tylko z ceną dla rolnika nigdy nie może konkurować z lepszymi, poczytaj sobie ceny ile płacą inne dobre mleczarnie np . Ryki , Giżycko, Sierpc, Mlekpol o piątnicy nie wspomnę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123

Mlekpol przez tamte lata płacił 5-10 gr więcej, teraz ostatnie pół roku trochę słabiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123
4 godziny temu, ThePerkins napisał:

Leć sobie do prywaciarzy i po 1zł doj jak Ci nie pasuje. Przecież możesz oddawać mleko gdzie tylko dusza zapragnie   :) Prawda jest taka , że jakby mleczarnie płaciły tak jak by co niektórzy chcieli ( czytajcie 2zł ) to ludziom by się w d*pach poprzewracało od nadmiaru gotówki, i dopiero teraz zaczęliby stawiać obory ...

 

Zwiększanie mleka aby się tylko utrzymać to tak jakby  podcinać gałąź na której właśnie się siedzi ...

Skoro możesz oddawać mleko gdzie dusza zapragnie to po co oddajesz do prywaciarza po 1 zł to oddaj do piątnicy a będziesz miał prawie 2 razy tyle , a może  masz problem z jakością to oddajesz tam gdzie biorą aby białe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Dziwie sie rolnikom co doja za 1 zl a nawet 1.2 . Gdyby mi tyle placili to juz dawno krowy by wyjechaly. Obecnie w sierpcu mam 1.7zl i to jak na taki zapierdol malo. 2 zeta bylo by w sam raz. Zapewne za kilka miesiecy bede wspominal ta cene i czekal z utesknieniem na jej powrot.

Jestem ciekawy czy liczycie sobie koszty produkcji. Sama podwyzka sruty sojowej z 1700 zl na 2050 to jak u mnie 2 gr na litrze.  A o rescie kosztow ktore przez 10 lat wzrosly nie wspomne. A cena zawsze oscylowala  przez te lata na podobnym poziomie. Wiec z roku na rok nasz zapierdol jest coraz mniej dochodowy.

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Jak ktoś oddaje przez miesiąc tyle że serkami może wybrać towar to może sie madrzyc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj