Polecane posty

Gość   
Gość

Po prostu przymuszaja nas do srania i tyle. Jak ja mam od niej kupić płyn do mycia dojarki za 240 zł komplet jak kupuje z Łowicza za 180 zł to jaki to jest sens. I ciągle smsy  przesyłają o kuferkach na święta niech se w du** je wloza I zamieszaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

A rozmawialiśmy ładnie, żeby własną mleczarnie w kryzysie wspierać😓 Tyle by było waszej wiedzy i świadomości, co się wszędzie dzieje i jaki kryzys nam się szykuje za 2-3 miesiące, gdy kierowcy odmówią jazdy ze strachu przed zarazą. Już jest problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123

Takie rozwiązanie to powinno być dodatkiem do ceny a nie powodem do następnej obniżki, kiedyś jak wprowadzali dopłatę non gmo to tez zaje...i  te 4gr z innej dopłaty. Czyli co jak co ale kombinować żeby jak najmniej dać to potrafią na medal 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815

Dobrze, że mogę jeszcze  Gmo ale i tak wszystko podrożało. Czyli ile na kwiecień wyjdzie w Mlekovicie przedział 15-20tyś ? 

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

W sierpcu zaczynali sie przymierzac do tego bez gmo. Ale teraz chyba dadza sobie z tym spokój. Bo ja wale soi gmo az mleko zolte.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
13 minut temu, Kierownik napisał:

A moze byc tak ze za 2 czy 3 miesiace to juz kazdy zapomni

Trzymam kciuki, żeby tak było😉

Wstępnie siedzimy już trzeci tydzień, a będziemy w sumie przynajmniej 10 tygodni. Kulminacja na 20 kwiecień się szykuje...

Jeśli się dziadostwo mocno nie rozniesie, to jest szansa, że cena mocno nie spadnie.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SerafinKot    20
Dnia 27.03.2020 o 20:10, SerafinKot napisał:

1 gr na jednostce

Przynajmniej wiemy po ile doimy a nie na koniec msc,i tak zrobią co będą chcieli.Przynajmniej jeden się odezwał

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    531
1 godzinę temu, Adamqq3 napisał:

Ja zadzwoniłem w tej sprawie do kierownika skupu Mlekovita oddział Kalisz. I doszło do lekkiej wymiany zdań. I jej zdanie mnie rozje**ło że źle się dzieje na rynku A i wszystkie  mleczarni opuszczają cena. I to zdanie mnie tak podkur*** że to jest szok i jej mówię tak A jak wszystkie mleczarni podnosily cene to gdzie była Mlekovita dalej (Ja należę do grupy producentów) jak mlekovita na koniec roku dała 15gr premii to niech mi Pani powie czemu my nie dostaliśmy nic z tego, dalej daliście  na początku roku jakiś ochłap w wysokości 1 gr do jednostki tłuszczu z czego zajeba*** parametry tłuszczu. Więc niech mi Pani powie  z kogo wy robicie idiotow bo chyba z siebie. Wy myślicie  ze my bedziemy na was na wasze wyplaty i odprawy wiecznie robić. Jak nam zabieracie z wypłaty to niech mi Pani powie po ile sobie z wypłat pozabieraliscie? I powstała cisza. Więc oni ni podnieśli ciśnienie to ja chyba jej też troszkę też podnioslem..

Niepotrzebnie się unosisz i niewinna kobietę wq. Nie jesteś udziałowcem więc nie możesz powiedzieć że robisz na nich. Grupę producencka i spółdzielnie łącza tylko relacje biznesowe i tyle dziś jesteś dostawcą tej spoldzielni jutro jakiejś spółki co przetwarza mleko. Ot cała filozofia. 

Sytuacja zgoła wygląda inaczej u udziałowców którzy są współwłaścicielami spoldzielni.

Także uważam że zachowałeś się bardzo nieładnie bynajmniej ze względu na to że była to kobieta. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Uściślijmy, aby nie robić zamętu. Udziałowcy mają obniżkę 1 grosz na jednostce tłuszczu, a na kontrakcie dostawcom dodatkowo zabrali dopłatę do NO GMO. Czy dobrze zrozumiałem? Ile było tej dopłaty bo nie pamiętam?

 Czy każdemu to zabrali?

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    247

4 grosze za GMO, doplata za zakupy maks 4grosze, ale ile trzeba kupić to już nie napisali. Jak ten symboliczny kuferek za 100zl to jeszcze pół biedy, ale tu pewnie mowa a zakupach za tysiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
1 godzinę temu, przezuwaczka napisał:

😆 WysMaz ktoś dostał takie smsy bo ja nie? I jak coś kupić w centrali, jak nie każą przyjeżdżać!

Oddział Kalisz, płyny przywozi kierowca, wyroby mleczarskie jeździ ich samochód. 

51 minut temu, leszek1000 napisał:

Dobrze, że mogę jeszcze  Gmo ale i tak wszystko podrożało. Czyli ile na kwiecień wyjdzie w Mlekovicie przedział 15-20tys

Ok 1.45 brutto przy tłuszczu 4.0 i bi 3.2 (licząc tą dopłatę lojalnościowa 4 gr)

6 minut temu, komizmo napisał:

Uściślijmy, aby nie robić zamętu. Udziałowcy mają obniżkę 1 grosz na jednostce tłuszczu, a na kontrakcie dostawcom dodatkowo zabrali dopłatę do NO GMO. Czy dobrze zrozumiałem? Ile było tej dopłaty bo nie pamiętam?

 Za nongmo dopłaty 4 gr. Nie wiadomo co mają na myśli z tą dopłatą lojalnościowa. Może wystarczy kupić raz w miesiącu ich wyroby, płyn co jakiś czas i te 4 gr się należą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
2 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

Dobra ja też dostałem. 

IMG_20200331_095205.jpg

No stoi jak byk dopłata lojalnościowa zamiast GMO. ALE MAX 4gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
19 minut temu, SerafinKot napisał:

Co ? Dopłaty gmo nie zabrali

Zabrali

Zadzwoniłem i Pani wytłumaczyła. 

Zabrali 1 gr za jednostkę tłuszczu.

Zabrali dopłatę do nongmo 4 gr, a w to miejsce ta premia lojalnościowa, polega ona na tym ze: 

Masz np 30 tys mleka msc, przysługuje ci więc 30 tys x 4 gr = 1200 zł tej premi która można wykorzystać na płyny pasze wyroby itd. 

Zrobisz zakupy np za 600 zł (600 zł : 30 tys l = 2 gr, więc na fakturze dostaniesz 2 gr więcej. 

Także jeśli ktoś nie kupuje nic z mleczarni to faktyczną obniżkę poczuje jako 4 gr za nim GMO i następne ok 4 gr za tłuszcz. A jak ktoś wyrobi limit zakupów to faktyczna obniżka to około 4 gr za tłuszcz. 

Tak JA to zrozumiałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Dzwoniłem do skupu i nas obowiązuje tylko obniżka do tłuszczu o 1 grosz na jednostce. Jeśli chodzi o no GMO to albo zabrali na zakładach bez certyfikacji albo dotyczy kontraktów handlowych. Tak zrozumiałem ja. Albo co zakład to inaczej 😵

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, grzesiu napisał:

Niepotrzebnie się unosisz i niewinna kobietę wq. Nie jesteś udziałowcem więc nie możesz powiedzieć że robisz na nich. Grupę producencka i spółdzielnie łącza tylko relacje biznesowe i tyle dziś jesteś dostawcą tej spoldzielni jutro jakiejś spółki co przetwarza mleko. Ot cała filozofia. 

Sytuacja zgoła wygląda inaczej u udziałowców którzy są współwłaścicielami spoldzielni.

Także uważam że zachowałeś się bardzo nieładnie bynajmniej ze względu na to że była to 

Nie kometuje w ogóle ciebie bo szkoda mi śliny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Świecie. A wy Kalisz? To nie jest przyczyną że tam jakieś cyrki były jak mlekovita to brała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, komizmo napisał:

Świecie. A wy Kalisz? To nie jest przyczyną że tam jakieś cyrki były jak mlekovita to brała?

Nie może też ale my nie jesteśmy oddziałem mlekovita tylko jesteśmy Kaliska Grupa Producentów  Mleka i może jak wcześniej kolega pisał dotyczą nas  tylko kontrakty handlowe. Mamy niby być oddziałem mlekovita w czerwcu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12836

Polmlek za marzec bez zmian  bynajmniej u mnie dzisiaj zamawialem pasze od kwietnia zdrożeją 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj