Polecane posty

Gość   
Gość

Bros coś robi poza gadaniem jaka to jest sytuacja  na rynku? W każdej wypowiedzi tylko ocenia sytuację. Konkretnych działań brak. U mnie był dziś kierowca i żadnej kartki o ograniczeniu nie przywiózł. Z tego co tu piszą to mlekpol głównie na Chiny eksportuje a tam już koronawirus opanowany więc pewnie granice na żywność otworzą. Z tego co dziś w radiu słyszałem to rząd ma wprowadzić monitorowanie cen żywności i niektórych produktów ( mydło, papier itd). Ma być minimalna cena jaką dostaną rolnicy za np mleko czy pszenicę i określona marża sklepów i pośredników. Mają się skończyć marże 1000 % i ukrócenie wyzysku producentów. Jakby to wypaliło to chyba jak narazie jedyna pozytywna informacja spowodowana przez koronawirusa. Jakby go nie było to nikt by się nie odważył tego zrobić bo zaraz by opozycja donosiła do UE a tak jest szansa że choć trochę złapią za mordę te biedronki i lidle itd. Miejmy nadzieję że to wypali i cały sejm będzie jednomyślny 

@Paulina1985 Gdzie ten post? Podeślij jakiś link 

Edytowano przez Gość
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie mogę się dokopac...ktos zapytał piszac, ze na AF ktoa napisał i co reszta na to 😁  

A podjudzacz już tam coś odpisał...

nie mogę znalezc teraz, moze post usunięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chodzi o te ograniczenie odbioru mleka? Tam też kilka osób napisało że nikt dziś takiej kartki nie dostał tak jak i ja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
28 minut temu, ramzes10 napisał:

Bros coś robi poza gadaniem jaka to jest sytuacja  na rynku? W każdej wypowiedzi tylko ocenia sytuację. Konkretnych działań brak. U mnie był dziś kierowca i żadnej kartki o ograniczeniu nie przywiózł. Z tego co tu piszą to mlekpol głównie na Chiny eksportuje a tam już koronawirus opanowany więc pewnie granice na żywność otworzą. Z tego co dziś w radiu słyszałem to rząd ma wprowadzić monitorowanie cen żywności i niektórych produktów ( mydło, papier itd). Ma być minimalna cena jaką dostaną rolnicy za np mleko czy pszenicę i określona marża sklepów i pośredników. Mają się skończyć marże 1000 % i ukrócenie wyzysku producentów. Jakby to wypaliło to chyba jak narazie jedyna pozytywna informacja spowodowana przez koronawirusa. Jakby go nie było to nikt by się nie odważył tego zrobić bo zaraz by opozycja donosiła do UE a tak jest szansa że choć trochę złapią za mordę te biedronki i lidle itd. Miejmy nadzieję że to wypali i cały sejm będzie jednomyślny 

@Paulina1985 Gdzie ten post? Podeślij jakiś link

Człowieku czy ty wierzysz w cuda? Bo chyba tak naiwny to nie jesteś? Te ceny maksymalne to będą ustalone dla finalnego odbiorcy-konsumenta. To jeżeli coś spowoduje to tylko wymuszenie na producentach coraz niższych cen. Pośrednik i zachodni kapitał muszą się nachapać czy ty chcesz czy nie, a najbardziej na tym stratni to będziemy my

  • Thanks 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

No będzie minimalna cena 1zł za litr. 

Bo jakby zrobili 1,2zł o to już kilka mleczarni przepadnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

W życiu człowieka najgorsze są plotki bo potrafią psychicznie wykończyć. 

Oczywistym jest że spowolnienie będzie, spadek cen za surowiec, rynek pracownika zmieni się w rynek pracodawcy. W tych trudnych chwilach wyjdzie który podmiot ile jest wart. Chyba każdy z Nas pamięta która spoldzielnia ile płaciła w ostatnim dołku na rynku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7549

Dramat hodowców. Mleczarnia odmawia skupu mleka .

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bieruniu ze Śląska poinformowała spółkę Przedsiębiorstwo Nasienne „Księży Las”, że nie będzie kupowała od niej mleka. Do czasu znalezienia innych odbiorców będzie płaciła 80 groszy za litr mleka. Gospodarstwo z Księżego Lasu utrzymuje 1,3 tys. sztuk bydła. Produkuje dziennie 17 tys. litrów mleka. 

https://agri24.pl/dramat-hodowcow-mleczarnia-odmawia-skupu-mleka/?fbclid=IwAR1DU0lQvOXKZg-d_JCU46s80jOwBeV2QHOX4FsRsnac1-fCAam6GFoGWPA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

Bieruń odmówił odbioru podmiotom które nie są udziałowcami w spółdzielni. Od udziałowców odbiera normalnie. A że 90% asortymentu sprzedawali w kanale HoReCa to życie. Każda spółdzielnia jest inna i na każdą może trafić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, komizmo napisał:

Człowieku czy ty wierzysz w cuda? Bo chyba tak naiwny to nie jesteś? Te ceny maksymalne to będą ustalone dla finalnego odbiorcy-konsumenta. To jeżeli coś spowoduje to tylko wymuszenie na producentach coraz niższych cen. Pośrednik i zachodni kapitał muszą się nachapać czy ty chcesz czy nie, a najbardziej na tym stratni to będziemy my

Jestem zadowolony że coś się dzieje w tym kierunku by spróbować coś zmienić. Na zachodzie są obostrzenia dla polskich firm i produktów żeby tak łatwo się na rynek nie wbiły a w Polsce dla zachodnich firm to róbta co chceta. Niech coś zrobią a później będziemy oceniać bo jak do tej pory to nic nie robiono i jak nas dymano tak dymają. Może coś w końcu się zmieni. Na chłopski rozum jak już będzie ustalona max cena dla konsumenta i ustalona max marża to chcąc nie chcąc będzie też cena dla producenta. A teraz np  spółdzielnia sprzeda mleko do stonki po 1,5 zł a stonka sprzedaje po 2,8 zł i ma prawie 100 % marży. Jak zrobią max 50 % marży to albo konsument będzie miał taniej albo my lepiej zapłacone. Pożyjemy zobaczymy. Lepiej coś robić i próbować niż wyznawać zasadę głosowania na Komorowskiego ,, jest chu..wo ale stabilnie'' 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    563

Nie wiem jak miałbym przyczynić się do ograniczenia produkcji mleka ograniczając tą produkcję. Doję teraz max 250 litrów dziennie bo prawie wszystko zasuszone albo wydojone. Za miesiąc to będzie 750 litrów dziennie. I co ja nie dobry zbyt pazerny? Przy tych litrach co mam teraz to żyję z oszczędności a bardziej z linii kredytowej.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Jak w mleczarniach z ludżmi do pracy? W Mlekovicie dużo osób ma dzieci i pracują małżeństwa. Zastanawiam się, ilu na wolne poszło i czy to nie zmniejsza sił przerobowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To co w końcu robić ? Zmniejszać produkcję czy czekac aż mleko spadnie poniżej złotówki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ramzes10 napisał:

Jestem zadowolony że coś się dzieje w tym kierunku by spróbować coś zmienić. Na zachodzie są obostrzenia dla polskich firm i produktów żeby tak łatwo się na rynek nie wbiły a w Polsce dla zachodnich firm to róbta co chceta. Niech coś zrobią a później będziemy oceniać bo jak do tej pory to nic nie robiono i jak nas dymano tak dymają. Może coś w końcu się zmieni. Na chłopski rozum jak już będzie ustalona max cena dla konsumenta i ustalona max marża to chcąc nie chcąc będzie też cena dla producenta. A teraz np  spółdzielnia sprzeda mleko do stonki po 1,5 zł a stonka sprzedaje po 2,8 zł i ma prawie 100 % marży. Jak zrobią max 50 % marży to albo konsument będzie miał taniej albo my lepiej zapłacone. Pożyjemy zobaczymy. Lepiej coś robić i próbować niż wyznawać zasadę głosowania na Komorowskiego ,, jest chu..wo ale stabilnie'' 

Niby stary chłop a naiwny.... juz jedna ustawa ograniczająca poczynania sobie sieci była napisana i uchwalona. Tylko ze nikt nie doniesie bo się boi, organizacje zrzeszajace producentow rolnych wola napuszczac ludzi samych na siebie a minister to nagrodami zajety i podpuszczaniem rolnika

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Ja powiem tak, bez zbytniego rozpisywania się. Mam przeczucie graniczące z pewnością, że jeżeli ktoś na tym straci to na pewno nie markety, a jeśli ktoś na tym zyska to na pewno nie my

  • Thanks 1
  • Sad 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
7 godzin temu, Marcinnnnn napisał:

To co w końcu robić ? Zmniejszać produkcję czy czekac aż mleko spadnie poniżej złotówki ?

Doic ile wlezie. Dopóki dobra cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2180

 Oddając mleko do mlekpolu,dostałem drugą dostawę mleka,,szkolnego'' w kartonikach,ciekawe ile obciążą mnie za litr. No cóż ,oby nie było dużo,dużo gorzej,przyjmę z ochotą jeszcze sera,masła i przestańmy narzekać. Popatrzmy co się dzieje z tym,,koronowanym'',jak nie wyhamuje,to jak dożyjemy,będziemy z zazdrością i rozżewnieniem wspominać dzisiejsze biedy😔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12159
Marcinnnnn napisał:

To co w końcu robić ? Zmniejszać produkcję czy czekac aż mleko spadnie poniżej złotówki ?

czekać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

1,40zl ilość 16tys litrów Polmlek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
2 godziny temu, kizak napisał:

 Oddając mleko do mlekpolu,dostałem drugą dostawę mleka,,szkolnego'' w kartonikach,ciekawe ile obciążą mnie za litr. No cóż ,oby nie było dużo,dużo gorzej,przyjmę z ochotą jeszcze sera,masła i przestańmy narzekać. Popatrzmy co się dzieje z tym,,koronowanym'',jak nie wyhamuje,to jak dożyjemy,będziemy z zazdrością i rozżewnieniem wspominać dzisiejsze biedy😔

Dziś każdy by chciał mieć takie dostawy żywności do domu. Już bardziej nie da się minimalizować zagrożenia: 

* do sklepu się nie chodzi 

* pieniędzy nie dotyka

* I chyba te ceny to też po kosztach liczą.  

Moim zdaniem super sprawa i tak jak kolega pisze też byłbym chętny brać cały asortyment . 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magic88    9
32 minuty temu, Marcinnnnn napisał:

1,40zl ilość 16tys litrów Polmlek

Przy jekim tłuszczu i białku? Cena brutto na ryczałcie czy VAT? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, magic88 napisał:

Przy jekim tłuszczu i białku? Cena brutto na ryczałcie czy VAT? 

Tłuszcz 4, białko 3.3

Jestem na ryczałcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosacki    11
20 godzin temu, Proximka12 napisał:

Rano wstawię po odbiorze w sąsiedniej wsi już dostali 

co ty pierdzielisz ? nie prawda nie pij wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj