Polecane posty

leszek1000    1815

Fundamenty będą lane. To wszędzie niech  ograniczają  ja jestem za. Mogę zasuszyć krowy mam coś na sprzedasz a i cielak będzie zadowolony. Wole szybciej wyjść z kryzysu. A tak będzie powoli i długo cena spadała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    590

Takie tłumaczenie, że trzeba się poświęcić bo się inwestuje nie przekonuje mnie. Tą różnicę w cenie dostawcy Piątnicy mają w kieszeni, mogą się bardziej rozwijać, ja nie mam tych pieniędzy. I tu jest ten cały ból. Tym bardziej te oczekiwanie zrozumienia mnie wkurza że spółdzielnia rolnikowi już nie bardzo chce iść na rękę, jak jest jakiś problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815

Jak mlekpol da tyle co Piątnica to obora na oborzę będzie stała. Dobrze że tyle płaci. A później przyjdzie kryzys i będzie płacz że się nie opłaca. 

Proszę każdego prezesa co ograniczenie skupu o 10% spowoduję to unormowanie się podaży a to będzie skutkowało ceną a obecnym poziomie 

UE nie ma żadnych rozwiązań odnoście kryzysu branży mlecznej. Co było kilka lat temu, pamięta ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12080

Znieść progi ilościowe kontrola wirówek i skończenie słoiczków to mleka ubędzie tylko rzeźnie mogą nie przerobić🤔


nie znam nikogo ani nie wiem jak wyglada wirówka ale znajomy serwisant powiedział że wirówki jakiś czas temu dobrze się sprzedawaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12080

Aż tak ciemny jesteś? W niektórych zakładach kierowca pobiera próby nie samochód i próbę na somatykę gospodarz podaje od pewnej zdrowej krowy a nie ze zbiornika z którego komórki wyszly by ponad normę bo ma syf w stadzie prosciej się nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stilgar    1

Aż taki ciemny jestem, że nie sądziłem, że gdzieś jeszcze biorą próby pipetą...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12080

To mało w życiu widziałeś 😀 wiele zakładów kupuje aby biale i jest koleśostwo a uczciwi na tym tracą bo za ich dobrej jakosci towar płacą jak za towar wirowany albo i nie wirowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12080

Żeby to ,,posprzątać'' zarzad w mleczarniach musial by zacząć rzadzic twarda ręką ale jak pewnie niektórzy sami umoczeni🤔 to ciężko bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1785

Za twardą ręką musiałaby iść lepsza cena dla tych co wymogi spełnią a to nie jest tak oczywiste jeżeli spółdzielnia nie ma wyrobionej marki. 

https://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo/dramat-hodowcow-mleczarnia-nie-kupi-od-nich-mleka,1354.html?fbclid=IwAR1bCw360BVKeUe5X5iqaofCdaS4MnFhqkGBt_tUR5-2mv9hGSuYx5bolHI

 

agropolska

Edytowano przez Mateusz1q
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104
11 godzin temu, ogorek_kiszony napisał:

A to dwie obory będą?

Tak jak koleżanka napisała, hala udojowa już jest budowana, 60x24m, karuzela 60szt. Obora w lutym była jeszcze na etapie projektowania - 160x42,8m na 500 DJP i tyle. Chyba że mają być dwie bliźniacze obory, ale to bym musiał sprawdzić

Nie wiem ile będzie obór ale pewnie dwie skoro docelowo ma być 1000szt a jedna jest "tylko" na 500szt.  Tych starych obór jest co najmniej 5 z tego co pamiętam ale dawno tam nie byłem chociaż mam do nich kilka km. Przejadę sie za kilka miesięcy to zobaczę te ich molochy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815

Chyba tak, ale już jednego źródła słyszałem że mają kilku zainteresowanych ich mlekiem, także spokojnie. 

Ale polecam każdemu przeczytanie swojej umowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
19 godzin temu, krzysieek napisał:

Robiłem w niedzielę zamówienie na emlekpol, dzwoni dziś miła pani z pytaniem czy nadal aktualne, że zapomniała zajrzeć do tych zamówień, bo od dwóch tygodni mają straszny kocioł. I odby tak pozostało

Co do ceny za surowiec- będąc obiektuwynym- jakbyście podzielili kasę wydaną na proszkownie na litry skupione w tym czasie ,dodali do ceny litra mleka surowego to wyszłaby Wam cena bliska tej z Piątnicy.

Jak byś dodał cenę inwestycji w Piątnicy to dopiero byś się zdziwił. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Takie listy z tej mleczarni dostalo kilku najwiekszych dostawcow. W sumie 128tys l na dobe. 

Podobno byli nastawieni na restaurcjie, katering itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

I eksport do Włoch, a przed kryzysem wpakowali się w spore inwestycje. Początkiem marca prezes Włoszczowej mówił, że mleka nam brakuje, możliwe, że to wezmą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thebestacc    22

... W złym temacie dodałem post - proszę o usunięcie.

Edytowano przez thebestacc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
Bugii napisał:

Takie listy z tej mleczarni dostalo kilku najwiekszych dostawcow. W sumie 128tys l na dobe. 

Podobno byli nastawieni na restaurcjie, katering itp. 

trzyma na nich łapę dużą firma z Piaseczna która ma oddziały w całej polsce która odbierała im 80%produkcji zaopatrywala większość hoteli piekarni kawiarni i restauracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
5 godzin temu, Bugii napisał:

Podobno byli nastawieni na restaurcjie, katering itp. 

Zobaczcie teraz jak wzajemnie różne branże mają na siebie wpływ. Co z tego, że rolnik nie korzysta z hoteli, restauracji itp. Firmy zwolnią pracowników, to oni mniej kupią i nie skorzystają z usług. Wszyscy tracą. Karma wraca, gdy mamy innych w d*pie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

a to gospodarstwo ksiezy las co mu bieruń zmlekiem wypowiedzenie dał to nie jest spółka skarbu panstwa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z mlekpolu kierowcy wożą kartki o ograniczeniu mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj