Polecane posty

gosciu506    196
ramzes10 napisał:

Potwierdziło się tylko to że rada robi to co prezes nakaze i nie mają swojego zdania.  Piątnica czy Sierpc powinny byś stawiane za wzór dla innych jak rolnicy zarządzają swoją spółdzielnia. Spółdzielnia się rozwija i rolnicy także.  Ale jak prezes jest nie do ruszenia i dostaje co roku że swoją świta podwyżki to ma gdzieś jaka cene  mają rolnicy.  

a czym rolnicy zarządzają w Piatnicy czy Sierpcu? to że mają trochę więcej za mleko i siedzą cicho i to całe ich zarządzanie ''spółdzielnia się rozwija'' to porównaj finansów, wizualnie sobie inwestycje Mlekpolu Piatnicy Sierpca to zobaczysz która się rozwija. Miałem okazję byc przez ostatnie 5 lat we wszystkich tych mleczarniach a nawet w kilku jeszcze innych co tu porównujesz. W Mlekpolu w każdym zakładzie z tych dużych inwestycja goni inwestycje jak nie remonty to nowe budynki nowe hale magazyny począwszy od Grajewa Mrągowa Zambrowa Radomia. Piatnica tez inwestycje teraz nowa linia do twarozkow czy serkow, dwa lata temu trochę nie trafiona inwestycja do mleka UHT wcześniej do mleka w butelce. Sierpc teraz coś tam robi ale on w centrum miasta nie ma się nawet gdzie rozwinąć. fenomen Piatnicy jest to ze robi ta cała galanterie i nieźle ja śpienieza. Ale jakości juz nie ma takiej jak kilka lat temu. A płaci za mleko rolnika więcej niż inni bo ma mały skup mleka i kupuje najlepszej jakości mleko i stad taka cena skupu. Tylko ze większość co tu tak krzyczy to pewnie ich mleko w Piatnicy przeszło by na pozaklasowe😉

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stilgar    1

Co do wirówek - ja nie posiadam, doje ok 20k l/miesiąc mleka o wysokich parametrach a sąsiad wiruje 4 razy, ilość mleka podobna - wypłata na koniec miesiąca też podobna. Ja ponoszę większe koszty leczenia i w praktyce muszę mieć 2x więcej jałówek na remont stada bo młode stado to niższa somatyka i lepsza wyleczalność. Więc rachunek jest prosty co się bardziej opłaca. 

Wysokich progów w mlekpolu nie zniosą bo nie wiem czemu ludzie na delegatów wybierają tych największych dostawców.

Nie zgodzę się też, że dostawcy na zebraniu siedzą cicho, zależy pewnie gdzie. U nas na niewygodne pytania odpowiedzi wymijające albo pan z finansów nie wie bo to nie jego kompetencje...

Ja tam nie narzekam, nie jest źle w mlekpolu, ale też nie powiedział bym, że wszystko jest tak bardzo fair w stosunku do dostawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12835

Panowie piszecie o kwotawaniu  zmniejszaniu potem o wirówkach i słoikach dla mnie obie  te rzeczy = PZK  tylko nikt z radnych tego nie rusza dlaczego - odpowiedź nasuwa się sama nie bylo by kłopotów z nadprodukcja i cena adekwatna do jakości a tak to jazda bez trzymanki a uczciwy traci

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
24 minuty temu, gosciu506 napisał:

a czym rolnicy zarządzają w Piatnicy czy Sierpcu? to że mają trochę więcej za mleko i siedzą cicho i to całe ich zarządzanie ''spółdzielnia się rozwija'' to porównaj finansów, wizualnie sobie inwestycje Mlekpolu Piatnicy Sierpca to zobaczysz która się rozwija. Miałem okazję byc przez ostatnie 5 lat we wszystkich tych mleczarniach a nawet w kilku jeszcze innych co tu porównujesz. W Mlekpolu w każdym zakładzie z tych dużych inwestycja goni inwestycje jak nie remonty to nowe budynki nowe hale magazyny począwszy od Grajewa Mrągowa Zambrowa Radomia. Piatnica tez inwestycje teraz nowa linia do twarozkow czy serkow, dwa lata temu trochę nie trafiona inwestycja do mleka UHT wcześniej do mleka w butelce. Sierpc teraz coś tam robi ale on w centrum miasta nie ma się nawet gdzie rozwinąć. fenomen Piatnicy jest to ze robi ta cała galanterie i nieźle ja śpienieza. Ale jakości juz nie ma takiej jak kilka lat temu. A płaci za mleko rolnika więcej niż inni bo ma mały skup mleka i kupuje najlepszej jakości mleko i stad taka cena skupu. Tylko ze większość co tu tak krzyczy to pewnie ich mleko w Piatnicy przeszło by na pozaklasowe😉

Chyba twoje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377
Jedno zdanie alfa powiedział dobrze... wyjebać wirówki lub zrobić dwie ceny ,1,7 i 1,3 i nich wirują cymbały ale nie na koszt reszty.Tylko to niewykonalne bo pewnie większość rady wiruje...
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

Raczej fake news tak samo jak i z maseczkami dla Włochów i lotem ruskich nad Polską. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@gosciu506 Tobie też się łatwo mówi o jakości mleka. Czemu nikt tego nie chce wprowadzić? Ja jak już mówiłem jestem chętny za tym i za tymi progami. Nawet te kontrole z chęcią przyjmę. W głowie się nie mieści jak ktoś może oddawać taki syf. I co z tych inwestycji w mlekpolu? Jako członkowie spółdzielni składamy się na to a np przy sprzedaży pieniędzy nie zobaczymy. Mleka za dużo ale odejść można tylko przed końcem roku. Udziały po 5 latach gdzie odprawy dla pracowników można powiedzieć że od ręki. Tak jedziesz po tej piątnicy a oni od 15 lat mają średnioroczną cenę wyższą o mniej więcej 25-30 groszy. Dla małego dostawcy 100  tyś to już jest dodatkowe 25-30 tyś rocznie. Przy tych 15 latach to prawie pół miliona. Nie boli cie to że za te samo mleko ktoś dostaje tyle więcej pieniędzy ( aż tyle ) ? O idiotach co uciekali z piątnicy bo takie straszne wymogi nie wspominam . W każdej szanującej mleczarni powinna być tak rygorystycznie kontrolowana jakość mleka. Trzeba tą patologię skrócić ale wtedy dużo koleżków pewnie wyciągnęła by inne syfy na światło dzienne. Alfa wspomniał że słyszał rozmowę o tym. Ja jako radny z miejsca bym kontrolę nasłał i won z mleczarni. ( miesiąc im dać na znalezienie nowej ).  Na koniec dodam że większość co tu tak  krzyczy to na 100 % ma jakościowe mleko bo jakby oddawali chłam to by siedzieli cichutko jak ci wszyscy inni i cieszyli się że ktoś ten syf zabiera. Tu jest cały problem że niektórzy dbają i się starają, ponoszą jakieś dodatkowe nakłady żeby oddać dobry surowiec a inni doją aby białe i dużo i mają taką samą cenę . Jak wyżej kolega napisał sami radni pewnie wirują to jak mają na siebie bata kręcić. Były przewodniczący co robił i wszystko na sucho uszło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Gowno mnie obchodzi wielkosc mleczarni czy to jakie linie ma. Interesuje mnie cena jaka dostaje za mleko. W sierpcu zaczolem sie o to martwic gdy uslyszalem ze bedzie budowal serownie za 100 baniek. I co bedzie jak ja postawia? A naprzyjmuja nowych dostawcow a obecni na cenie dostana bo to my bedziemy musieli postawic ta serownie. 

Mam nadzieje ze na czas wirusa wstrzymaja sie z budowa i jeszcze czlowiek pociagnie troche kasy za mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, martin0000 napisał:

@alfa możesz potwierdzic albo coś słyszałeś że pewien kombinat rolny z okolic Mrągowa będzie stawiał obore na tysiąc sztuk?

A to dwie obory będą?

Tak jak koleżanka napisała, hala udojowa już jest budowana, 60x24m, karuzela 60szt. Obora w lutym była jeszcze na etapie projektowania - 160x42,8m na 500 DJP i tyle. Chyba że mają być dwie bliźniacze obory, ale to bym musiał sprawdzić

Edytowano przez ogorek_kiszony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1171

Przeliczcie sobie ile mlekpol ma zysku na litr i skąd ma być kasa.   Coś z tym zrobimy ale czy damy radę nie wiadomo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stilgar    1
1 godzinę temu, DanielFarmer napisał:

Jedno zdanie alfa powiedział dobrze... wy***ać wirówki lub zrobić dwie ceny ,1,7 i 1,3 i nich wirują cymbały ale nie na koszt reszty.Tylko to niewykonalne bo pewnie większość rady wiruje...

Czy większość to nie wiadomo, znam wiele dostawców gdzie wirówka stoi w kącie i czeka jak przyjdą wyższe wyniki i wtedy wyciągają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    590

Kolejny raz pytam jak serek śmietankowy w moim lokalnym sklepie jest tańszy z Piątnicy niż z Mlekpolu to jak Piątnica płaci lepiej? Mają niższe koszty produkcji? Jakieś inne czynniki?

Z tym szukaniem wirówek też jestem za. Produkuję uczciwie, chociaż proste to nie jest. Należy każdej sztuce poświęcić uwagę, duży nie jest w stanie tego zrobić, a za mleko duży dostaje więcej bo większy próg. Niejednokrotnie dostaje więcej za biały odwirowany badziew niż mały za dobrej jakości surowiec...

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

No właśnie wielu pisze o tym, że odpowiedniki produktów Mlekpolu mają wyższą cenę w sklepie od tych z Piątnicy. Jeżeli Mlekpol sprzedaje więcej za wyższą cenę, koszty ma niższe )a przynajmniej powinien mieć bo jest większy) to dlaczego płaci mniej swoim dostawcom? Odpowiedź na to pytanie wszyscy znamy, bo wielu o tym pisało  - układy układziki - ZSL w pełnej krasie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

a może dlatego że mlekpol robi wiele inwestycji i duża część zysku jest inwestowana?


Bugii napisał:

Gowno mnie obchodzi wielkosc mleczarni czy to jakie linie ma. Interesuje mnie cena jaka dostaje za mleko. W sierpcu zaczolem sie o to martwic gdy uslyszalem ze bedzie budowal serownie za 100 baniek. I co bedzie jak ja postawia? A naprzyjmuja nowych dostawcow a obecni na cenie dostana bo to my bedziemy musieli postawic ta serownie. 

Mam nadzieje ze na czas wirusa wstrzymaja sie z budowa i jeszcze czlowiek pociagnie troche kasy za mleko.

Twoje spostrzeżenie jest bardzo krotkowzroczne. Jak by tak prezesi mleczarni patrzyli jak ty to już by nie było dawno polskich mleczarni tylko zachodnie koncerny i byś wtedy dokładnie po 1zl Myślisz ze za co OSM Sierpc stawia nowy zakład po to bo ciągle brakuje mu towaru sera i po to żeby mógł się dalej rozwijać i konkurować na rynku krajowym, europejskim z Hochlandem czy Arla. I po to żebyś Ty mógł się rozwijać i zwiększać obore i produkcję mleczna

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

Robiłem w niedzielę zamówienie na emlekpol, dzwoni dziś miła pani z pytaniem czy nadal aktualne, że zapomniała zajrzeć do tych zamówień, bo od dwóch tygodni mają straszny kocioł. I odby tak pozostało

Co do ceny za surowiec- będąc obiektuwynym- jakbyście podzielili kasę wydaną na proszkownie na litry skupione w tym czasie ,dodali do ceny litra mleka surowego to wyszłaby Wam cena bliska tej z Piątnicy.

Edytowano przez krzysieek
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Oby. Ja nie produkuję, ale też specjalnie do sklepu firmowego Mlekpolu jeżdżę żeby pośrednikom nie nabijać i cały asortyment jest na półkach w jednym miejscu, jest wybór.

Gorzej jak za 3 dni dostaniesz SMS z obniżką.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

jeśli będzie problem z upłynnieniem towaru przez sytuację z wirusem to najlepszy moment aby rada zrobiła porządek z wirowaniem albo cena A i B.Niech Pan P.(nowy przewodniczący) pokaże że ma jaja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12835

Przed chwilą słuchałem jakiegoś ekonomisty twierdzi ze społeczeństwo mocno zbiednieje wiele osób straci prace wiec sila nabywcza spadnie ale jeść każdy musi więc miejmy nadzieje że  kryzys tak bardzo nas nie dojedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
ramzes10 napisał:

@gosciu506 Tobie też się łatwo mówi o jakości mleka. Czemu nikt tego nie chce wprowadzić? Ja jak już mówiłem jestem chętny za tym i za tymi progami. Nawet te kontrole z chęcią przyjmę. W głowie się nie mieści jak ktoś może oddawać taki syf. I co z tych inwestycji w mlekpolu? Jako członkowie spółdzielni składamy się na to a np przy sprzedaży pieniędzy nie zobaczymy. Mleka za dużo ale odejść można tylko przed końcem roku. Udziały po 5 latach gdzie odprawy dla pracowników można powiedzieć że od ręki. Tak jedziesz po tej piątnicy a oni od 15 lat mają średnioroczną cenę wyższą o mniej więcej 25-30 groszy. Dla małego dostawcy 100  tyś to już jest dodatkowe 25-30 tyś rocznie. Przy tych 15 latach to prawie pół miliona. Nie boli cie to że za te samo mleko ktoś dostaje tyle więcej pieniędzy ( aż tyle ) ? O idiotach co uciekali z piątnicy bo takie straszne wymogi nie wspominam . W każdej szanującej mleczarni powinna być tak rygorystycznie kontrolowana jakość mleka. Trzeba tą patologię skrócić ale wtedy dużo koleżków pewnie wyciągnęła by inne syfy na światło dzienne. Alfa wspomniał że słyszał rozmowę o tym. Ja jako radny z miejsca bym kontrolę nasłał i won z mleczarni. ( miesiąc im dać na znalezienie nowej ).  Na koniec dodam że większość co tu tak  krzyczy to na 100 % ma jakościowe mleko bo jakby oddawali chłam to by siedzieli cichutko jak ci wszyscy inni i cieszyli się że ktoś ten syf zabiera. Tu jest cały problem że niektórzy dbają i się starają, ponoszą jakieś dodatkowe nakłady żeby oddać dobry surowiec a inni doją aby białe i dużo i mają taką samą cenę . Jak wyżej kolega napisał sami radni pewnie wirują to jak mają na siebie bata kręcić. Były przewodniczący co robił i wszystko na sucho uszło 

nie znam się do końca ale prawo spółdzielcze chyba działa tak ze przy sprzedaży spółdzielni udziałowcy dostają kasę w zależności od wysokosci udziałów fakt ze to działa w dwie strony i jak Rotr Rypin zbankrutowal to rolnicy mieli odpowiadać za długi do wysokości udziałów. To że ktoś jak odchodzi to czeka za udziałami 5 lat to jest zabezpieczeniem mleczarni i w większości mleczarni tak jest. Nie jadę na Piątnice i nie uważam też do konca ze Mlekpol jest super. A to ze te mleczarnie wiekszosci działają jako spółdzielnie i nie ważne czy to Piatnica Mlekpol Sierpc Ryki czy Łowicz to tylko na plus do Was dostawcow bo nie rozjebal ich zachodni kapitał i nie przejęły ich zachodnie koncerny i dlatego jest jeszcze opłacalność dla producentów mleka. Chodź z każdej strony próbują wydoic zachodnie sieci te nasze mleczarnie. Co do jakości mleka- surowca nie znam szczegółów tego odwirowywania ale jeżeli się to dzieje to powinno to być surowo karane przez spółdzielnie i kontrolowane. I jeszcze jedna na koniec taka moja dygresja Dostawca rolnik=udzialowiec=współwłaściciel spółdzielni wiec powinien dbać o dobre imię "swojego zakladu" "swojej spółdzielni" a nie srac sobie w gniazdo na publicznym forum to tak jak by krytykował swoje gospodarstwo. Jak się komuś nie podoba to niech zmieni odbiorcę mleka. "Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma"

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815

W ogóle mleka tam nie odbierają. Nie napisali praktycznie niż. Jaka mleczarnia , a może mleko było z antybiotykiem. Na farmerze nic o tym nie piszą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
1 godzinę temu, gosciu506 napisał:

 

Twoje spostrzeżenie jest bardzo krotkowzroczne. Jak by tak prezesi mleczarni patrzyli jak ty to już by nie było dawno polskich mleczarni tylko zachodnie koncerny i byś wtedy dokładnie po 1zl Myślisz ze za co OSM Sierpc stawia nowy zakład po to bo ciągle brakuje mu towaru sera i po to żeby mógł się dalej rozwijać i konkurować na rynku krajowym, europejskim z Hochlandem czy Arla. I po to żebyś Ty mógł się rozwijać i zwiększać obore i produkcję mleczna

 

Za 3 lata likwiduje rogacze wiec mi rybka co bedzie za kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobra już ku**a spokój!!! Tu jest temat o cenach mleka a nie pier***cie farmazony  o caryca Katarzynie i o dupkę Maryny !! Zalozcie sobie temat  spekulacje o mleku i separatorach I tam piszcie A tu proszę o spokój  bo temat dotyczy cen mleka i dostawcy wchodzą tutaj po to aby porównać ceny A nie czytać 15 stron głupich  rozmów. Pozdrawiam

 

Edytowano przez Adamqq3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj