Polecane posty

damianzetor9540    2705

Ale burdel w temacie, 10 min czytania i poszukiwania cen poszło jak krew w piach. Żebym był modem to bym zaraz tu połowie dał kwarantannę od forum

Edytowano przez damianzetor9540
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
50 minut temu, alfa napisał:

Dla jasności chory na mleczarni mleczarnia zamknięta chory w domu mleko kanał 

Pokaż jakieś podstawy prawne że mleczarnia wydała oficjalne oświadczenie że jak jest chory w domu to mleka nie odbierają.  Już niektórzy tu przepowiadali że mają być 3 strefy w Polsce i nie będzie można ich przekraczać  a miasta wojewódzkie zamknięte.  A tak apropo mleczarni to wiem z pewnego źródła że w twojej jak i mojej mleczarni jest w jednym oddziale przypadek u którego podejrzewają zarazenie i ta osoba jest na kwarantanie a mleczarnia jak funkcjonowała tak funkcjonuje.  W pobliskiej mleczarni tak samo.  Zabronione jest tylko wejście obcym na zakład i monitorowanie pracowników 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Do czego Ci informacja na temat ilości esemesów ?... Dostajesz tyle razy ile masz badanie plus jakieś komunikaty i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299
1 godzinę temu, Dzikib11 napisał:

Wczoraj rozmawiałem z kierownikiem skupu w swojej społdzielni i dogadałem sie ,ze skoro rezygnuję z produkcji to moge to zrobic w kazdej chwili bez konsrkwencji.Tak ,ze sprzedaje mleczne krowy bo za 1,48 brutto za litr to robil nie będę.Kierownik nawet przyznał mi racje ,ze to zaden interes i przy produkcji zostaja ludzie uwiazani kredytami i zobowiazaniami z arimr.Od kwietnia bede instruktorem w skupie.

Mówisz o Mlekpolu? Wypuszczą Ciebie bez żadnych kar za rezygnację w terminie innym niż w grudniu?

Edytowano przez vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184
damianzetor9540 napisał:

Ale burdel w temacie, 10 min czytania i poszukiwania cen poszło jak krew w piach. Żebym był modem to bym zaraz tu połowie dał kwarantannę od forum

👍 chybs trzeba zacząć kląć może jakiś moderator się znajdzie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517
1 godzinę temu, Dzikib11 napisał:

...Tak ,ze sprzedaje mleczne krowy bo za 1,48 brutto za litr to robił nie będę...Od kwietnia bede instruktorem w skupie.

Przyszedłeś się tu tym pochwalić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Dzikib11 napisał:

Od kwietnia bede instruktorem w skupie.

To chyba wuja masz gdziesz wyzej szczeblem w mleczarni ze Cię  dali na instruktora 😉 

 

A tak po za tym to ja nie wiem jak wy poczucie ten dochód z mleka ale jestem w szoku jak ktoś ni mówi że wyprodukowanie 1 l mleka kosztuje 1.10 zl 🤔  Moim zdaniem nie ma bardziej dochodowej pracy niż produkcja mleka.

W tamtym roku sprzedawalismy  pietruszkę po 18 zl za kilo (i wszystko szło w locie) w tym roku po 0,8 gr (I jeszcze wybrzydzanie)

Świnie płacą od pół roku i coś zostaje z tego ale cofnijcie się parę miesięcy do tyłu jak było.

A Byki to chyba nie trzeba opisywać sytuacji.

Podsumujmy teraz, w każdej branży jest rok dobry, bardzo dobry i chu***y, ale przy produkcji mleka jest jeden wielki plus jakim jest miesięczna płynność  finansowa fakt faktem ryje się światek piątek i niedziela ale kto ryje ten żyje 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1586
3 godziny temu, Dzikib11 napisał:

Wczoraj rozmawiałem z kierownikiem skupu w swojej społdzielni i dogadałem sie ,ze skoro rezygnuję z produkcji to moge to zrobic w kazdej chwili bez konsrkwencji.Tak ,ze sprzedaje mleczne krowy bo za 1,48 brutto za litr to robil nie będę.Kierownik nawet przyznał mi racje ,ze to zaden interes i przy produkcji zostaja ludzie uwiazani kredytami i zobowiazaniami z arimr.Od kwietnia bede instruktorem w skupie.

Instruktorem w skupie ale chyba butelek , bo jak ty masz instuować innych jak sam nie dajesz rady i kończysz .

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SerafinKot    20
54 minuty temu, Adamqq3 napisał:

To chyba wuja masz gdziesz wyzej szczeblem w mleczarni ze Cię  dali na instruktora 😉 

 

A tak po za tym to ja nie wiem jak wy poczucie ten dochód z mleka ale jestem w szoku jak ktoś ni mówi że wyprodukowanie 1 l mleka kosztuje 1.10 zl 🤔  Moim zdaniem nie ma bardziej dochodowej pracy niż produkcja mleka.

W tamtym roku sprzedawalismy  pietruszkę po 18 zl za kilo (i wszystko szło w locie) w tym roku po 0,8 gr (I jeszcze wybrzydzanie)

Świnie płacą od pół roku i coś zostaje z tego ale cofnijcie się parę miesięcy do tyłu jak było.

A Byki to chyba nie trzeba opisywać sytuacji.

Podsumujmy teraz, w każdej branży jest rok dobry, bardzo dobry i chu***y, ale przy produkcji mleka jest jeden wielki plus jakim jest miesięczna płynność  finansowa fakt faktem ryje się światek piątek i niedziela ale kto ryje ten żyje 😉

A ten dalej swoje poczekaj niech mleko spadnie do 1zl to tych twoich 5000l. Mleka  będzie mało na spłatę odsetek.Ciekawe dlaczego najczesciej komornik jest u krowiarzy

Edytowano przez SerafinKot
Dd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337
4 godziny temu, Dzikib11 napisał:

Wczoraj rozmawiałem z kierownikiem skupu w swojej społdzielni i dogadałem sie ,ze skoro rezygnuję z produkcji to moge to zrobic w kazdej chwili bez konsrkwencji.Tak ,ze sprzedaje mleczne krowy bo za 1,48 brutto za litr to robil nie będę.Kierownik nawet przyznał mi racje ,ze to zaden interes i przy produkcji zostaja ludzie uwiazani kredytami i zobowiazaniami z arimr.Od kwietnia bede instruktorem w skupie.

Tak niepochlebnie wypowiadasz się o Mlekpolu odkąd pojawiłeś się tu niedawno na forum przy okazji odwołania Zawadzkiego( i tylko w tym temacie się pojawiasz) ,a teraz zostaniesz instruktorem? Jak chcesz dbać o wizerunek spółdzielni? Ciekawe okoliczności 🤔 Dobre bajki pleciesz pracowniku konkurencyjnej spółdzielni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, SerafinKot napisał:

A ten dalej swoje poczekaj niech mleko spadnie do 1zl to tych twoich 5000l. Mleka  będzie mało na spłatę odsetek.Ciekawe dlaczego najczesciej komornik jest u krowiarzy

Dlatego sieje coś zborza mam trochę  warzywek , buraki i dom po rodzicach mojej narzeczonej do sprzedania więc chyba tego komornika u mnie nie uswiadczysz ale dzięki za pociechę  to najbardziej cenimy u innych 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
23 godziny temu, SerafinKot napisał:

A ten dalej swoje poczekaj niech mleko spadnie do 1zl to tych twoich 5000l. Mleka  będzie mało na spłatę odsetek.Ciekawe dlaczego najczesciej komornik jest u krowiarzy

Kawał..... z Ciebie, nie pozdrawiam :/

7dni urlopu

 

Edytowano przez Bartek933
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209
3 godziny temu, Adamqq3 napisał:

A Byki to chyba nie trzeba opisywać sytuacji.

Podsumujmy teraz, w każdej branży jest rok dobry, bardzo dobry i chu***y, ale przy produkcji mleka jest jeden wielki plus jakim jest miesięczna płynność  finansowa fakt faktem ryje się światek piątek i niedziela ale kto ryje ten żyje 😉

Też tak myślałem, ojciec, matka, że tylko krowy i co miesięczna wypłata dają płynność finansową i poza tą branżą ciężko będzie. Dopóki nie rzucisz w pisdu to dalej będziesz tak myślał. Ja się wyleczylem, godzina dziennie obrządku i mam wyebane jak Ferdynand Kiepski 😉 i wcale ciężko nie jest finansowo bo co miesiąc coś się sprzedaje. Zakupy wszystkie przed sezonem robię żeby nie kombinować potem. Mam jeszcze trochę jałówek cielnych i z tego też rezygnuję, stawiam na opas i w doopie czy cielna, kiedy ruja, pilnować wycielenia, jakieś zapalenie czy coś. Nie chce mi się szczerze mówiąc... odkąd rzuciłem krowy zlegaciałem, mam czas na robotę mam czas poleżeć. Wstanę o 6 to dobrze, wstanę o 8:30 też dobrze 😋

  • Like 2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To musisz mieć dużo ziemi, bo np. z 15 ha to na krowach jest najlepszy zysk i może w tej chwili na trzodzie bo na samych opasach to według mnie ciężko by było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SerafinKot    20
1 godzinę temu, Adamqq3 napisał:

Dlatego sieje coś zborza mam trochę  warzywek , buraki i dom po rodzicach mojej narzeczonej do sprzedania więc chyba tego komornika u mnie nie uswiadczysz ale dzięki za pociechę  to najbardziej cenimy u innych 😉

Może to zle napisalem,chodziło mi o to ze krowy to nie wcale taki złoty interes.Jak dobrze pamiętam masz 26lat co prawda jestem niewiele starszy od Ciebie,tez tak myslalem w twoim wieku ale "wyleczylem sie z tego" u mnie rodzice sie starzeją póki razem to ciagniemy jest ok ale nie wyobrażam sobie sam to ciągnąć lub z dzieci robić niewolników u siebie.Raz już ci to pisałam napisze jeszcze raz życzę wytrwałości.

ps. Pisze sie zboża 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7209
1 godzinę temu, rolas360 napisał:

To musisz mieć dużo ziemi, bo np. z 15 ha to na krowach jest najlepszy zysk i może w tej chwili na trzodzie bo na samych opasach to według mnie ciężko by było. 

Zysk jest najlepszy, mi też się tak wydaje. Ale biorąc pod uwagę prace i cała otoczke problemy, vet, ile masz na głowie to już inaczej. Żyć żeby żyć, a nie tylko żeby zapieprzac tak naprawdę całe życie dla durnych ogonów bo niekończące się inwestycje. U mnie odeszły koszty dzierżawy traw ponad 10ha, za wodę rachunki o połowę mniejsze, teraz lada moment podłączam studnie pod oborę co przy mleku nie bardzo by przeszło, za światło płacę 70% mniej niż przy krowach. Macie duży obrót gotówki i jak kto dokładnie sumiennie nie liczy to wydaje się, że nie będzie co na talerz włożyć bez krów. Fakt mam ziemniaki, ale wszystko sobie odkładam na większe inwestycje. Idzie wyżyć i można bez problemu iść do pracy.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, SerafinKot napisał:

Może to zle napisalem,chodziło mi o to ze krowy to nie wcale taki złoty interes.Jak dobrze pamiętam masz 26lat co prawda jestem niewiele starszy od Ciebie,tez tak myslalem w twoim wieku ale "wyleczylem sie z tego" u mnie rodzice sie starzeją póki razem to ciagniemy jest ok ale nie wyobrażam sobie sam to ciągnąć lub z dzieci robić niewolników u siebie.Raz już ci to pisałam napisze jeszcze raz życzę wytrwałości.

ps. Pisze sie zboża 😉

Jestem tego samego zdania. Dopóki chcą pracować dwa pokolenia to jest dobrze. Jest czas na chorobę i wczasy, czy nawet odespać zarwaną noc. Do póki rodzice chcą pracować to będziemy to ciągnąć dalej. Jak rodzice już przejdą na emeryturę i zostanę sam z żoną i nie będzie gdzie znaleźć pracownika to krowy idą na sprzedaż. Jest plan wstawić opasy lub robić sianokiszonkę na sprzedaż. Jak nic z tego nie wypali to będę brał dopłaty i dzierżawę plus jakiś etacik. Wszystko było by fajnie jakby cena była taka jak w piątnicy czyli średnia za ostatnie 15 lat to jakieś 1,7-1,8 zł. Wtedy zostało by na dobrego pracownika, inwestycje i życie. A, że teraz jest coraz większy wyzysk to coraz bardziej się mi odechciewa tej roboty. Ciągle się słyszy jak to zakłady mają źle, jak to im koszta rosną a rolnikowi kur.a koszta nie rosną. Pracownicy pensje coraz wyższe, premie odprawy dla dyrektorów itd i co roku coraz większe. Jeszcze jakby za tym szła cena za mleko dla rolnika coraz większa to rozumiem ale cena od kilkunastu lat taka sama. Robota na zakładzie taka sama , nawet można powiedzieć że coraz lżejsza bo coraz więcej maszyn zastępuje człowieka więc za co te coraz wyższe wynagrodzenia . Rolnik żeby wyjść na swoje musi cały czas dostawiać sztuk a co za tym idzie ma coraz więcej roboty a zysk zostaje taki sam mając teraz 40 krów a 10 lat temu 20 krów. Na dodatek musi być 24 h dostępny bo to krowa się cieli w nocy czy inne wypadki a pracownik czy dyrektor wychodzi z zakładu i ma za przeproszeniem w d*p.e robotę i w weekend może się upić do upadłego.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A może niech każdy robi swoje i będzie dobrze i zakończmy temat co się opłaca A co nie i zakończmy te spekulacje na temat koronawirusa bo po co ryc beret 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Mlekpol za luty przedział 15-30 tys. l tł. 4,1 bi. 3,29 cena 1,5044zł/l brutto ryczałt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj