Polecane posty

slawek74    12079
Farmer6820 napisał:

A jak cena w Siemiatyczach się przedstawia?

somsiada chcesz podejżeć? 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dominiik napisał:

Średnia cena za rok 2019 w spolmeku wyszła mi 1,46 brutto, więc to nie jest jakoś źle, zabierają na fundusz i udziały zgadza się a która mleczarnia nie zabiera, może fundusz jest nie potrzebny ale ja osobiście uważam że to super pomysł bo jak przyjdzie susza to dołożą 10gr bo będą mieli z czego a taki polmlek czy mlekpol nie interesuje czy susza czy nie.

Kolego. Np mlekovita. Godzisz się i jeszcze chwalisz to że obracają za darmo Twoimi pieniędzmi, niech dadzą przyzwoitą cenę to rolnik sam zdecyduje czy ma odłożyć na gorsze dni lub jeszcze obróci tą kasą i nie będzie musiał korzystać z kredytów

Mówisz jak byś był w radzie :) mi niestety takiej ceny nie udało się uzyskać, szacunek dla Ciebie za parametry ale przy takich parametrach zawsze będziesz z tyłu te 10 czy 15 groszy w porównaniu do konkurencyjnych mleczarni.

No i jeśli jesteś na vacie to cena netto a w zasadzie ile zostanie Ci po potrąceniach

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xpaxpa    13
3 godziny temu, Dominiik napisał:

Średnia cena za rok 2019 w spolmeku wyszła mi 1,46 brutto, więc to nie jest jakoś źle, zabierają na fundusz i udziały zgadza się a która mleczarnia nie zabiera, może fundusz jest nie potrzebny ale ja osobiście uważam że to super pomysł bo jak przyjdzie susza to dołożą 10gr bo będą mieli z czego a taki polmlek czy mlekpol nie interesuje czy susza czy 

Może ten fundusz nie jest zły, ale np masz okazję kupić jakaś maszynę, a nie masz kasy, a chcesz pobrać z kasę z funduszu niestety nie dadzą. Np może ci siąść komornik na konto z powodu jakiś długów czy coś i chcesz wziąść każe z funduszu na spłatę to też ci nie dadzą tych pieniędzy , dopiero wtedy jak już będziesz miał konto przez komornika zajęte. A te 10gr ze względu na susze czy coś to jest zwykły pic na wodę.. mleczarnie podnoszą cenę za mleko, a nam dopłatę 10gr z Funduszu... fundusz sprawdził się jedynie wtedy jak na Chojnicach przeszła nawalnica i rolnicy ktorzy ponieśli szkody dostali pieniądze z funduszu 

A poza tym do maja 2019roku do chwili obecnej ser serenada podrożał o 3zl, a my dostalismy podwyżkę ceny o 5gr 

Edytowano przez xpaxpa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

Aktualnie biorą jeden grosz ale brali też więcej, a kasę z funduszu możesz wyciągnąć jak masz faktycznie potrzebę to piszesz podanie uzasadnienie i dostaniesz kasę, w Chojnicach po tej wichurze w 2018 (jak dobrze pamiętam) wypłacili tym co potrzebowali, chyba łącznie coś koło miliona.


PrzemekSokolow napisał:

2 godziny temu, Dominiik napisał:

Średnia cena za rok 2019 w spolmeku wyszła mi 1,46 brutto, więc to nie jest jakoś źle, zabierają na fundusz i udziały zgadza się a która mleczarnia nie zabiera, może fundusz jest nie potrzebny ale ja osobiście uważam że to super pomysł bo jak przyjdzie susza to dołożą 10gr bo będą mieli z czego a taki polmlek czy mlekpol nie interesuje czy susza czy nie.

Kolego. Np mlekovita. Godzisz się i jeszcze chwalisz to że obracają za darmo Twoimi pieniędzmi, niech dadzą przyzwoitą cenę to rolnik sam zdecyduje czy ma odłożyć na gorsze dni lub jeszcze obróci tą kasą i nie będzie musiał korzystać z kredytów

Mówisz jak byś był w radzie :) mi niestety takiej ceny nie udało się uzyskać, szacunek dla Ciebie za parametry ale przy takich parametrach zawsze będziesz z tyłu te 10 czy 15 groszy w porównaniu do konkurencyjnych mleczarni.

No i jeśli jesteś na vacie to cena netto a w zasadzie ile zostanie Ci po potrąceniach

W radzie nie jestem, masz rację że do liderów będzie brakowało, ale lepsze to niż oddawać do pośredników czy małych mleczarni których w woj. łódzkim nie brakuje to taki spomlek to wyższa półka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xpaxpa    13

W ubiegłym roku, akurat środek sianokosow miałem awarie silnika w największym ciągniku, miałem też kredyt do spłaty i miałem doła z kasą. Chciałem wyciągnąć pieniądze z funduszu, ale nie pozwolili bo to w nagłych i losowych przypadkach czy jakoś tak... może Teraz coś się zmieniło, nie wiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

Nie chce ich bronić może faktycznie różnie to bywa jednym dają innym nie(szkoda że nie dostałeś) , ale jestem zdania że wszędzie lepiej gdzie nas nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kierownik napisał:

Z tego co wiem to na fundusz biora 1gr?

1 grosz na udziały plus 3%ceny na udział.. Czy się mylę? W grudniu tak było. Zmieniłem mleczarnie mam udział do zwrotu a oni mi mówią że dopiero za rób w czerwcu będzie rada i wtedy zaczną wypłacać w ratach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    436

Na jaka zmieniles @PezemekSokolow ? dokladnie tak na udzialy 3% i 1gr na fundusz. Czyli taki standard w mleczarniach raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skubis69    13
3 godziny temu, PrzemekSokolow napisał:

1 grosz na udziały plus 3%ceny na udział.. Czy się mylę? W grudniu tak było. Zmieniłem mleczarnie mam udział do zwrotu a oni mi mówią że dopiero za rób w czerwcu będzie rada i wtedy zaczną wypłacać w ratach 

Kolego jeżeli jechałeś na paszy i od lat Co mówili że trzeba zmieniać stado na bardziej kazeinowe czyli np. bombeliardy cztp. A ty oszczedzales na nasieniu  a teraz efekty zbierasz swojego postępowania to proszę nie rób czarnego piaru bo jesteś bardzo poszkodowany i biedny będziesz czekał rok na udzialy to pewnie uciekłeś do lydera i ciekawy jestem ile tam poczekasz pewnie 7 lat więc życzę ci specjalnie z małej litery powodzenia i wielkiego rozwoju z duzo wyższa cena niż u tego jak że hu... Spomleku. Tylko że my rodowici Spomlekowcy takich jak wy w powiatach sokolowskich, węgrowskich i Bóg wie jeszcze ilu z dna wyciągnęliśmy Joanna dużą kasę wjeba... W was a wy jak cena nizsza to się wypieliscie wiec... Poscalujcie nas w du... I powodzenia

Edek oczywiście niewypał ale jeszcze dwa lata i emerytura chyba że CBA wkroczy i zrobi porządek

Pozdrawiam wszystkich dostawców Spomleku i głową do góry wszędzie dobrze gdzie nie nas niema.

A Tych byłych bankrutów gdzie im Spomleku d*pę uratował to prosze o trochę refleksji i zastanowienia się że jak by nie oni to co by było pewnie ptaszki na łąkach i jaSokółki by zostały w oborach...

Pozdraw i czekam na słowa krytyki....

Edytowano przez Skubis69
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miłość aż po Grób 😂😂

Edek, Joanna i wszyscy inni byli i nie dośli byliby dumni 😁

Nie wiem czy jest sens komentowac nawet to bo chłop w szoku jest po przeczytaniu 😂 Spomlek nie potrafił dobrze zapłacić rolnikom. Gdyby było inaczej nie musieliby jeździć tam gdzie Ty to wymieniasz. Teraz ratują się 5 groszami za luty i 5 za marzec bo liczą ze to przerwie fale odejścia. 

12 lat temu oddawaliśmy do spomleku. Teraz mogę sobie przeliczyć jedynie zyski 

12 lat *12 miesięcy razy 0.10 groszy które średnio zawsze jest więcej jak w spomleku i razy skromne 20 tys litrów miesięcznie jako średnia z tych 12 lat 

=== 288 tys jesteśmy na plusie za tą samą pracę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    302

ciekawe czemu na zebraniach o tym nic nie mówiono...🤔

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podobno W rzeczywistości ten kredyt jest na wypłaty zalegających udziałów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    531

Tak jak ostatnio słyszałem że zakład w Zambrowie mają wykupić "danonki" 🤣🤣🤣 wcześniej pisaliscie plotki o jakimś holendrze🤣🤣🤣

Spytam tylko czy jak bierzecie kredyt na budowę obory to możecie wydać ta kasę na nowego mercedesa? Bank nie kontroluje co robicie z ich kasą? 

Nie wydaje mi się żeby powyższe plotki miały zastosowanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

Oczywiście że masz rację, tym bardziej że wzięli kasę z funduszy europejskiego czyli muszą wydawać na inwestycje, po drugie co to dla mlekpolu 200 mln zł


Co to dla mlekpolu 200 mln zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    436

@Farmer6820 moglbys napisac w ktorej to mleczarni tak lepiej? Szukam caly czas alternatywy i jakbys mogl wrzucic cennik swojej mleczarni bylbym wdzieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    226
grzesiu napisał:

Tak jak ostatnio słyszałem że zakład w Zambrowie mają wykupić "danonki" 🤣🤣🤣 wcześniej pisaliscie plotki o jakimś holendrze🤣🤣🤣

Spytam tylko czy jak bierzecie kredyt na budowę obory to możecie wydać ta kasę na nowego mercedesa? Bank nie kontroluje co robicie z ich kasą? 

Nie wydaje mi się żeby powyższe plotki miały zastosowanie. 

Nie danonki tylko Hochland. więc zmiana na lepsze by była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@kierownik my oddajemy do Ryk. Cennika aktualnego nie mam. Ale to i tak oni nowych nie przyjmują. Za luty wyjdzie około 1.7 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    44

Farmer 6820 spasuj trochę!! Przywędrowałeś razem ze swoim tatusiem z Łukowa przez SPOMLEK do wspaniałych RYK. I co wypisujesz, pół roku temu rozpisujesz się medialnie o groźnej bakterii w serze, w niedzielę wieczorem nie śpisz, tylko na innym forum razem z kolegami rozpisujesz się o wielkiej skali mleka .. .... wjeżdżającego wieloma cysternami na zakład twojej mleczarni. Tu raptem chwalisz, jak ci teraz dobrze. A w poprzednich mleczarniach tak było wam źle. Zadałem Tobie i dwóm kolegom, czy te wpisy podnoszą rangę mleczarni i co? Komentarze jacy WY skrzywdzeni, bo mędrcy zabraniają wam  pisać- o CZYM? O tym co trapi hodowców: żywieniu, genetyce, problemach zdrowotnych krów,rozwoju gospodarstw, wymianie doświadczeń i tym podobnie-- pisz ile wlezie, chętnie poczytamy.                             Tymczasem temat mleka, który poruszyliście nie mając żadnych źródłowych informacji, chluby nikomu nie przynosi, jest tematem tabu. ,Fakt jest niezaprzeczalny, że Spółdzielnia jest doinwestowana w nowe technologie do przerobu mleka.                                    Największy Boom i przeobrażenie, z mleczarni Grajdołka, w taki zakład nastąpiło wówczas jak ty byłeś w Spomleku. Jako młody rolnik musisz wiedzieć, że nic nie powstało z niczego, to ówcześni dostawcy mleka i członkowie wyrazili zgodę na zaciągnięcie dużego kredytu, aby zacząć unowocześnianie zakładu mleczarskiego. Sami członkowie musieli mocno zacisnąć pasa, brali za mleko wówczas 2/3 ceny, co wy wtedy w Spomleku. Tu przyszliście na gotowe nie ponosząc kosztów tej wielkiej inwestycji. Ciekawy jestem czy tobie by to wtedy odpowiadało, czytając twoje nastawienie do spółddzielczości, na pewno nie.     Zgadzam się w pełni z wypowiedzią Skubisza, a ty bierz przykład, logicznie myśl i nie pisz zgorzchniałych komentarzy obrażających innych.                         PS.   Każdy podmiot, czy to gospodarstwo rolne, czy Spółdzielnia Mleczarska, aby nie wypaść z rynku i podążać za duchem czasu, musi inwestować w nowe technologie. Tu potrzebny jest daleko idący kompromis, Zarządu, Rady Nadzorczej i członków spółdzielni w podziale zysku, ile na wypłatę za mleko, a ile na inwestycję w nowoczesną infrastrukturę zakładu, jeśli zaniecha się unowocześnienia zakładu, to zostanie się w tyle za innymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj