Polecane posty

radekz200    6715

To teraz były przewodniczący niech odkupuje te mleko wlewa do swojego zbiornika i sprzedaje do mleczarni z powrotem 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15
1 godzinę temu, Zdzinio napisał:

Łowicz szalej właśnie dostałem smsa że od 1 stycznia nowy cennik cena w górę średnio o 2.7 grosza plus premia za styczeń 2 grosze!!! Oby tak dalej!!!!

Szaleje? Premia za grudzień była 5 gr czyli wyjdzie praktycznie to samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331
2 godziny temu, galan99 napisał:

Unia dba unia zaleca unia nakazuje jak to będzie miało wpływ na przyszłość  ta idiotyczna propozycja dla rolnictwa .

– Rolnictwo od zawsze związane jest z hodowlą zwierząt, a rolnicy są ich opiekunami. Nagle mówi się, że rolnicy są wrogami przyrody, wręcz barbarzyńcami. Niektórzy europosłowie mówią, że krowy są gwałcone, że nie powinno się ich doić, a najlepiej w ogóle nie hodować zwierząt, bo to wynaturzenie. Nie zgadzam się z tym.

– Wprowadzenie podatku od mięsa miałoby dramatyczne skutki dla polskiego rolnictwa, pomijając już fakt, że konsumenci zostaliby odcięci od mięsa ze względu na ceny. Produkcja roślina i zwierzęca jest ze sobą silnie powiązana. Jeżeli zrezygnujemy ze zwierząt, znaczną część Polski zabierzemy rolnictwu, a to będzie mieć poważne konsekwencje ekonomiczne, ale przede wszystkim konsekwencje dla konsumentów. Nikt nie powinien decydować za konsumenta, co powinien jeść.

Przecież ludzie sami tych ludzi wybrali do parlamentu tego czy tamtego, to o co Ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93
2 godziny temu, Mateusz1q napisał:

- Są problemy z odbiorem produktów wysyłanych do Chin, kontenery stoją w porcie już dwa tygodnie i nie są rozładowywane, nie wracają do nas - mówi Bartosz Grochal, rzecznik prasowy SM Mlekpol. 

W przypadku SM Mlekpol aż 30 proc. artykułów sprzedawanych na rynku pozaunijnym trafia właśnie do Chin. Głównie jest to mleko UHT Łaciate, które jest tam rozpoznawalną marką.

No widzisz ale im łatwiej wysłać tam towar niż rozwozić po małych sklepikach. A wg mnie powinni bazować i na tych dużych i małych bo to by poprawiało stabilność zbytu oraz płatności za towar ( chodzi mi tutaj o to że Ci mali przedsiębiorcy zazwyczaj są wypłacalni a jeśli któryś z nich odpadnie to nie robi się od razu taka duża luka w sprzedaży)

Odnośnie dostawców też podobnie uważam bo idą w kierunku wielkich gospodarstw.Wiem koszty bo lepiej cysterke zatankować u 2 dużych niż u 20 małych ale, jeśli ten mały rolnik jest na trasie to powinni go przyjąć jak brak surowca mleczarni. Bo jeśli duży odleci to robi się duży brak surowca a mali jak odlatują to tak mleczarni to nie boli.

Mówię to trochę na przykładzie pewnej firmy która sprzedawała środki do obór. Póki sprzedawała do dużych gospodarstw i małych to interes szedł potem przerzuciła się na wielkie gospodarstwa. Potem jedno z drugim upadło, inne zmieniły firmę zaopatrującą i kolejne nie zapłaciły za towar. I firma padła.

Nie mówię że jest mi źle w Mlekpolu bo półtorej roku temu oddawałem do Polmleku, ale wydaje mi się że Mlekpol trochę ryzykowny kierunek obiera.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Rozmawiałem ze znajomym i mówił że dziś  sam prezes Borawski był w Przytułach. Rok rozliczony niby wszystko idzie budowlanka aż się gotuje wszędzie. Jedynie co może martwić to koszty w tym roku wzrosną o 80 milionów w porównaniu do poprzedniego roku A to oznacza obniżkę cen mleka tylko nie wiadomo od kiedy czy już w lutym czy później. No chyba że ceny za nabiał wzrosną dużo i się obędzie bez obnizek

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Niech prezes się zrzeknie odprawy to będzie już tylko 74mln. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 4

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

jakoś wszystkim koszty rosną a mogą cenę podnieść, ale nam hodowcom zawsze można obciąć byle tylko zarząd swoje dostał

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198
2 godziny temu, greg1985 napisał:

 Jedynie co może martwić to koszty w tym roku wzrosną o 80 milionów w porównaniu do poprzedniego roku 

to jest prawda. Osobiście miałem okazję popytać o to i owo. Generalnie bez kokosów.Rząd ciśnie "nas" mocno w koszty . 500+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

my wygladamy poprawy a oni myślą nad obniżką🙈😑

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331
3 godziny temu, Krowiarka napisał:

Czyli +5 groszy. ;) U mnie za grudzień wyszło 1,65 zł.

Z tego co piszą ludzie od lydera, to żeby nie te 5 gr, to by była już całkiem spora, bo 6-8 gr różnica w cenie na korzyść mlekovity. Kiedyś Sierpc bardziej odstawał ceną, a teraz mlekovita można powiedzieć, ze doszła sierpc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Doszła, nie doszła to trzeba brać średnią z całego roku, a chyba nikt z Mlekowity nie podał średniej za zeszły rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    295

W mlekpolu srednia za tamten rok to 1,53brutto z udziałami 

Za styczeń wychodzi zawrotne 1,52brutto w tym 2 grosze udziału za tl 4,3 bi 3,35 ponad 40tys litrów 

Pamiętajmy ze zniesli nam dopłatę do oceny(dali wszystkim ale odjeli z innego pkt cennika) i 5gr w tej cenie to doplata do zywienia non gmo.

I jeszcze sie zastanawiaja nad obnizka i podwyzszeniem pobierania na udzial z 2 do 3gr

Pamiętajmy o karencji 3 miesiecznej ma nowo zakupiome szt donstada bo musza wysrac wszystkie pasze gmo

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411
Dnia 3.02.2020 o 08:19, alfa napisał:

Cena Piątnicy potrzebna prawdziwa najlepiej że zdjęciem napisane czy z udziałem czy bez o realnych parametrach 3.3 3.4 4-4.3 bo są sprzeczne informacje jedni że bez udziału 1.55 inni 1.8 

Cena brutto z udziałem u mojej żony za grudzień bez premii. Klasa premium

20200208_092047.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

W Piątnicy chyba już nie ma ilości tylko za parametry płacą


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Tylko ciekawe skąd te krowy mają "mieć w sobie" GMO jak nie można nigdzie takiej paszy dostać. 

2 godziny temu, Mistrz18 napisał:

Pamiętajmy o karencji 3 miesiecznej ma nowo zakupiome szt donstada bo musza wysrac wszystkie pasze gmo

 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Chcą potrącać 3gr na udziały. W tym roku skupiono ponad 1,9mld litrów mleka co daje wpłatę na udziały w wysokości 38mln zł a wypłacili prawie 16mln zl. W następnym roku przewidują skup powyżej 2mld litrów mleka i udziały po 3gr to daje 60mln zł. Ile wydadzą na zaległe udzialy? 20mln? Gdzie jest pozostała kasa?

  • Haha 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
12 godzin temu, Krowiarka napisał:

Doszła, nie doszła to trzeba brać średnią z całego roku, a chyba nikt z Mlekowity nie podał średniej za zeszły rok.

U mnie w mlekovicie za ubiegły rok wyszło średnio ok 1.53 zł ile u ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, czareczek85 napisał:

Cena brutto z udziałem u mojej żony za grudzień bez premii. Klasa premium

20200208_092047.jpg

Skasuj to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Tylko ciekawe skąd te krowy mają "mieć w sobie" GMO jak nie można nigdzie takiej paszy dostać. 

 

Przecież jest do kupna pasza z GMO, niektóre mleczarnie nie wymagają żywienia bez GMO i pewnie o krowy z takich gospodarstw mają przejść okres karencji. Wymysł Polskiej Izby Mleka, w Mlekovicie też o tym słyszałem. Chory wymysł ale cóż zrobić. 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

To daj namiary, ja w okolicy nie mogę znaleźć. Jeśli już to całego tira rzepaku bym musiał brać


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj