Polecane posty

Luki86    12

A co trzeba mieć spełnione?  Bo były wcześniej jakieś informacje ale teraz wszystko ucichlo i chyba do końca to jeszcze nic nie wiadomo. Przynajmniej ja nic nie wiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
22 godziny temu, Dominiik napisał:

I mleczarnia ma więcej udziałów tym lepiej

Powiedz to tym z ozo albo z innych upadłych 

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

Rozumiem Cię ale idąc tym tokiem myślenia należało by wogole zlikwidować udziały a to odbiło by się na cenie mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
1 minutę temu, Dominiik napisał:

Rozumiem Cię ale idąc tym tokiem myślenia należało by wogole zlikwidować udziały a to odbiło by się na cenie mleka

To tak z ciekawości udział pobierają raz czy co miesiąc to jaka jest suma udziału ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

Ja jestem w Spomleku i aktualnie zabierają 3%ceny netto, nie wiem ile tam mam bo dopiero oddaje od 2 lat mleko do nich ale około 25tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

OSM Włoszczowa, 15-30k, białko 3.53, tłuszcz 4.44, 1.46 netto. W tym 5 groszy premii, 3 grosze na udziały. 

Co do 600+ to w moim przypadku musiałbym przerobić oborę uwięziową na wolnostanowiskową, prędzej chyba bym postawił nową. Co ciekawe, ten dobrostan sprawdzi się tam, gdzie najgorzej płacą za mleko, nie wiem, czy dostawcy Piątnicy uznają to za korzystne rozwiązanie.

Edytowano przez lusjan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196
Luki86 napisał:

 

@intelprzechodzisz do Łowicza? 

wstrzymajcie się z tym przechodzeniem w 1 kwartale Mlekpol przejmie Jogo Łódź juz sprawa połączenia jest w UOKIKu. Radomsko, Łowicz zaczną piszczec w skupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12185
Łolek napisał:

22 godziny temu, Dominiik napisał:

I mleczarnia ma więcej udziałów tym lepiej

Powiedz to tym z ozo albo z innych upadłych 

Lepiej spytaj się ile wynoszą udzialy w piatnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

Oby faktycznie doszło do tego połączenia z Mlekpolem to wyjdzie na dobre chyba całemu łódzkiemu. A piszczeć to raczej będą dostawcy Jogo jeśli przyjdzie im spełnić wymogi bakterii i somatyki. 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
31 minut temu, gosciu506 napisał:

wstrzymajcie się z tym przechodzeniem w 1 kwartale Mlekpol przejmie Jogo Łódź juz sprawa połączenia jest w UOKIKu. Radomsko, Łowicz zaczną piszczec w skupie

A to ciekawe ostatnio  piłem trunek z jogusiami  i nic o tym nie mówili to może  jeszcze o tym nie wiedzą bo tych prób bylo już  kilka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12185
damianzetor9540 napisał:

5 minut temu, slawek74 napisał:

Lepiej spytaj się ile wynoszą udzialy w piatnicy

Ile?

Tego to ja nie wiem wiem ile ja mam jak mi potrącają w Rykach przez 12 lat po 5gr a w piatnicy potracają 10gr a czasem i więcej to moga być miliony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mają z czego. Ty się nimi nie martw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184
gosciu506 napisał:

Luki86 napisał:

 

@intelprzechodzisz do Łowicza? 

wstrzymajcie się z tym przechodzeniem w 1 kwartale Mlekpol przejmie Jogo Łódź juz sprawa połączenia jest w UOKIKu. Radomsko, Łowicz zaczną piszczec w skupie

i skad cena ma byc dobra, znowu trupa beda ratować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63
9 godzin temu, gosciu506 napisał:

wstrzymajcie się z tym przechodzeniem w 1 kwartale Mlekpol przejmie Jogo Łódź juz sprawa połączenia jest w UOKIKu. Radomsko, Łowicz zaczną piszczec w skupie

Łowicz już teraz przestawia trasy, bo nie ma co wozić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123

Mlekovita za grudzień 

Przedział 20-30 tyś

Tł 4.4   bi 3.4

Cena brutto 1.7077

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
grucha18 napisał:

Oby faktycznie doszło do tego połączenia z Mlekpolem to wyjdzie na dobre chyba całemu łódzkiemu. A piszczeć to raczej będą dostawcy Jogo jeśli przyjdzie im spełnić wymogi bakterii i somatyki. 😂

Nie p***dol głupot o bakteriach i somatyce. Dostawcy z sudowii Suwałki też piszczeli i jakoś żyją i oddają mleko i się cieszą że dostali zaległe wypłaty i cenę na dzień dobry o 40-60gr większą niż mieli od swoich władz mleczarni. Wiele razy było wałkowane na forum że wszystkie wymogi są dla wszystkich w Polsce takie same, czy to Łowicz, Mlekpol, Piątnica czy inna mniejsza lub większa mleczarnia. To wy sobie jakieś bajki wymyślacie o różnicy jakościach mleka


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

Wiem jakie mleko jeździ do Łodzi bo znajomi tam oddają i sami się tym chwalili... a co jest w innych mleczarniach nie wiem i się nie wypowiadam. A czy 60-letnim rolnikom będzie się chciało spełnić wymogi to pożyjemy zobaczymy... no chyba że Mlekpol będzie brał takie mleko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35

Mlekovita przedział 6-10 tys. Tłuszcz 4.1 Białko 3.1 1.56 brutto. Jak dobrze że opuscilem Polmlek jak pomyślę że miałem po 1.06.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
1 godzinę temu, grucha18 napisał:

Wiem jakie mleko jeździ do Łodzi bo znajomi tam oddają i sami się tym chwalili... a co jest w innych mleczarniach nie wiem i się nie wypowiadam. A czy 60-letnim rolnikom będzie się chciało spełnić wymogi to pożyjemy zobaczymy... no chyba że Mlekpol będzie brał takie mleko ;)

Ty wiesz bo słyszałeś a ja tam oddawalem i nigdy nie mialem przypadku ,,pomocy,,po drugie też mają sie czym chwalić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj