Polecane posty

Dominiik    82

Nie wiem czy wszyscy wiecie ale z dniem 1 stycznia weszła ustawa dotyczącą regulacji produktów bez GMO i tym samym przerzucila badanie pasz na zawartość GMO w mleku z mleczarni na weterynariie i jeszcze jakaś instytucje( nie pamiętam jaka) akurat mało istotna zmiana ale tam jest zapis że jeśli w gospodarstwie zostanie wykryta pasza GMO a mleczarnia produkuje wyroby bez GMO to dostawca dostanie jakąś karę i karencjie na mleko 3 miesiące tzn. że mleczarnia nie odbiera mleka przez 3 miesiące chyba że posiada linie do produktów z GMO wtedy może. Mieli ten zapis poprawić ale chyba nie poprawili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Jak mieszamy pasze to kierowca daje do podpisu taki protokół z mieszania ,i mówił , że to właśnie dla weterynarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    913

W 2015 powyzej 1zł to był luksus. Kosów płacił 71gr brutto, to dopiero był survival...  Teraz już lepiej w to nie inwestować tylko robić jak leci i ciąć koszty to może i coś zostanie w kieszeni...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Firmy paszowe, dystrybutorzy wpłacali mleczarniom haracze po kilkadziesiąt, kilkaset tysięcy wpisowego na listę. Pieniądze te miały rzekomo iść na pokrycie ewentualnych kar czy strat za wykrycie w mleku gmo a teraz im przepadły? 🤫   A czemu winny rolnik jeśli przykładowo kupi paszę oznaczoną jako bez gmo, na fakturze też a w worku będzie gmo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496
1 godzinę temu, Luki86 napisał:

A czy w ogóle można wykryć GMO w mleku? Z tego co wiem to nie... 

Ale w paszy można wykryć.  I to mleczarnia sprawdzaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzzz    8
21 godzin temu, ThePerkins napisał:

W 2015 powyzej 1zł to był luksus. Kosów płacił 71gr brutto, to dopiero był survival...  Teraz już lepiej w to nie inwestować tylko robić jak leci i ciąć koszty to może i coś zostanie w kieszeni...

u mnie najmniej w kosowie było 89gr. pewnie wyzszy prog mialem 20tys.<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strsw33    93

Mam  pytanie   ja krowa   porzuci  ok 30  dnia . to zarodek jest widoczny  widac to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wątpię. Jakiś brudny śluz najwyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    330

Mi się raz udało na to zdarzenie najsc i jest taki dziwny śluz i sporo go, ale gdybym na to nie naszedl to bym się nie zorientował co się wydarzyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bop23    84
5 godzin temu, strsw33 napisał:

Mam  pytanie   ja krowa   porzuci  ok 30  dnia . to zarodek jest widoczny  widac to?

6 tygodniowy zarodek wyrzuciła przy mnie normalnie malutki cielaczek 4 cm długości gdzieś  może wiecej nogi widoczne i wszystkie części ciala... nawet gdzieś zdjęcie zrobilem ale chyba usunąłem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63
Dnia 2.01.2020 o 19:19, damianzetor9540 napisał:

Radomsko to aktualnie dno i wodorosty. Mając 20 tyś miesięcznie nie przekroczy się tam nawet 1.3 zł 

Zapewniam, że Łowicz i inne ościenne lepiej nie płacą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

O Łowiczu to już tu mało słychać. Ciekawe jak płacą przy dostawach w okolicach 15k miesięcznie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi proponowali 1,42 przy 20 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki86    12
12 godzin temu, pawelol1905 napisał:

Zapewniam, że Łowicz i inne ościenne lepiej nie płacą ;)

Skąd tak dobrze wiesz co się dzieje w Łowiczu? Oddajesz tam? Bo cena tak jak pisze intel około 1,40 przy  20 tys i przy niezbyt wysokich parametrach. Czyli pomyliłeś się o 10gr a jak dla mnie 10gr to bardzo dużo. 

 

10 godzin temu, komizmo napisał:

O Łowiczu to już tu mało słychać. Ciekawe jak płacą przy dostawach w okolicach 15k miesięcznie? 

Odejmij 5 gr od 1,40 i będziesz miał cenę przy 15k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kola89    1

Osm Łowicz przy ilości pow. 20 tys. białko 3.3 tłuszcz 4.3 cena za listopad 1.45 brutto. Za grudzień jeszcze nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

5% udziału? Kierownik skupu mówił że 3%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki86    12
1 godzinę temu, intel napisał:

5% udziału? Kierownik skupu mówił że 3%.

3% na udział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483

To aż tak źle się dzieje w produkcji mleka .

 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    330
20 godzin temu, Dominiik napisał:

I mleczarnia ma więcej udziałów tym lepiej

Dopóki, nie trzeba będzie go wypłacić 😛

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może.trochę nie w temacie , a czy ktoś wie może do ilu krów będzie przyznawane 600zł czy może do wszystkich krów w gospodarstwie , z góry wiem co trzeba mieć spełnione aby móc sie ubiegać o kasę , jeżeli chcą do wszystkich krów to sie fajny piniądz robi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj