Polecane posty

Gość   
Gość

Mlekovita podwyżka za mleko od 1 stycznia  jeden grosz do jednostki tłuszczy  czyli od 3 nawet do 5 groszy jeśli ktoś ma taki tłuszcz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
12 minut temu, pWnedMTZ napisał:

Włoszczowa, 1.57 obora pod ocena, podobno za styczniej ma być już obniżka

Jaka ilość i parametry? Mogę na PW pogadać o mleczarni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tego co pamiętam jak @ukaszProcho podawał ceny to nigdy 1,4 nie przekraczało i jeszcze na udział brali. Patrz jak mleczarnia płaci na przestrzeni kilku lat a nie kilku lepszych miesięcy w roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

A u mnie dziś odbierał  kierowca mleko z Mlekpolu to się martwił że mu mleko w cysterke nie wejdzie w ciągu tygodnia 3tyś  więcej mleka czyli tragedia nie ma z pasami.  U mnie wycielen najwięcej jest zawsze w październiku i listopadzie. Następnie luty i marzec A reszta miesięcy to luzik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
4 minuty temu, Thomas2135 napisał:

Z tego co pamiętam jak @ukaszProcho podawał ceny to nigdy 1,4 nie przekraczało i jeszcze na udział brali. Patrz jak mleczarnia płaci na przestrzeni kilku lat a nie kilku lepszych miesięcy w roku.

Do mnie piszesz? On oddawał do Radomska, to taka zasadnicza różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To do Ciebie. No to mi się poje**ło. Przepraszam za zamieszanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
10 minut temu, greg1985 napisał:

A u mnie dziś odbierał  kierowca mleko z Mlekpolu to się martwił że mu mleko w cysterke nie wejdzie w ciągu tygodnia 3tyś  więcej mleka czyli tragedia nie ma z pasami.  U mnie wycielen najwięcej jest zawsze w październiku i listopadzie. Następnie luty i marzec A reszta miesięcy to luzik 

 Dunki z Konrada sie cięła, stąd chwilowy wzrost. Ale z paszami wszędzie jest krucho. Ja już kilka lat próbuje zrobić zapas i mam na styk, albo zabraknie. Znajomi mieli kiszonek na rok do przodu i już praktycznie zapas znikł, jeszcze jeden suchy rok i nie jeden sie wylamie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12912

Krowy były i będą jeden zlikwiduje drugi dokupi i tak wkoło a jak nawet to wszystko je...nie to u mnie roboty wokół  oporowo rzucę to w pierony bez wielkich sentymentow i pewnie nie bede wyjątkiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Mnie się czepiacie, że wróżę z fusów,a sugerujecie się twoją pogodą na pół roku do przodu 😉

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581
2 godziny temu, komizmo napisał:

Niestety, wbrew obiegowemu hurra optymizmowi co niektórych tutaj, uważam, że 2020 to może być ostatni względnie dobry, do "wytrzymania" rok w mleczarstwie. 

O kuźwa Jackowski dochował się następcy. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Jeździłem ostatnio trochę za rozsiewaczem po Podlasiu i powiem Wam, że ludzie są mocno zrezygnowani. Paszy mało, mgr zrealizowane, maszyny kosmicznie drogie i coraz mniej w kieszeni zostaje. Mimo iż cena jest niezła ( mlekpol, Mońki, polindus) to koszty nieubłaganie rosną. A gdzie mowa o kryzysie jak w 2015r i po 1.15zl doić, aż strach pomyśleć. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
12 minut temu, robert1226 napisał:

O kuźwa Jackowski dochował się następcy. 

To dopiero będziesz mógł zweryfikować za dwa, trzy lata błyskotliwy młodzieńcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

Radomsko to aktualnie dno i wodorosty. Mając 20 tyś miesięcznie nie przekroczy się tam nawet 1.3 zł 

Tam przypadkiem nie ma już problemów finansowych? Wydaje mi się że coś w tym jest bo za 2018 mieli stratę więc mogą ciągnąć złą passę i ratują się niska ceną skupu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SerafinKot    20
2 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Przeczytaj jeszcze raz swój post. Cena za grudzień będzie niższa względem tej za grudzień. Pomijając ten bełkot to czemu Ci potaniało jak faktur jeszcze za grudzień nie ma? 

Faktycznie źle napisałem.W grudniu miałeś premię do białka i tłuszczu po 2 gr.

W styczniu tylko do tłuszczu 1gr. różnica wyjdzie około 10 gr. 🙄

Edytowano przez SerafinKot
Www

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222
1 godzinę temu, zkordalski napisał:

Mlekovita podwyżka za mleko od 1 stycznia  jeden grosz do jednostki tłuszczy  czyli od 3 nawet do 5 groszy jeśli ktoś ma taki tłuszcz 

Co najwyżej 4,5grosza bo do tylu Lyder płaci za tłuszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305
1 godzinę temu, greg1985 napisał:

A u mnie dziś odbierał  kierowca mleko z Mlekpolu to się martwił że mu mleko w cysterke nie wejdzie w ciągu tygodnia 3tyś  więcej mleka czyli tragedia nie ma z pasami.  U mnie wycielen najwięcej jest zawsze w październiku i listopadzie. Następnie luty i marzec A reszta miesięcy to luzik 

U mnie też z tego powodu kierowca narzekał🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204
49 minut temu, radekz200 napisał:

Polindus tak dobrze płaci?😳

Z tego co mówią podobnie jak Mlekpol. Tam tak samo jak u ciebie jak się nie upomnisz to i nie masz ceny


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja ostatnio bylem na szkoleniu odnośnie rozrodu i zmniejszeniu kosztów produkcji i co mnie zaciekawilo ze do 2025 notowany bedzie wzrost produkcji mleka a po 2025 przewidywania sa naglego spadku. Wstalem zapytałem sie dalszego tego gościa to on mi kazal sie odwrocic i popatrzec na tych wszytkich zebranych i kazal zwrócić uwage na wiek wiec nas w wieku okolo 28 lat bylo uwaga dwoch a reszta to panowie po 50. Poprostu nie ma ludzi mlodych do pracy w rolnictwie a tym bardziej przy produkcji mleka. A jedyne czego ja sie obawiam jako mlody rolnik to zmian klimatycznych u nas tj okolice Kalisza przez grudzień spadlo 15 l wody gdzie w roku ubiegłym bylo tego deszczu 45 l i jezeli styczen luty marzec utrzyma sie w tego rodzaju suszy to obawiam sie jeszcze gorszej suszy niż w 2019. Bo koszty produkcji jako tako nie zdrozalo nawozy nawet tańsze, pasze mi dzisiaj przywieźli to 10 zl na tonie tansza, ziarna kukurydzy porównywalne do roku poprzedniego, wet za wizyte tyle samo bierze, paliwo drozsze o 7 gr.

 

A co do ceny to my w Kaliszu jako grupa mamy taka sama cene mleka jak w centrali lydera teraz ta podwyzke mamy 1 gr do jednostki tl, ale nie mieliśmy premi na koniec rok ale to dlatego ze mi jako my jestesmy Grupa Producentow a nie kolejny oddzial Mlekovity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, damianzetor9540 napisał:

@Adamqq3 Ale pani w skupie mówiła że niebawem się połączycie z Mlekovita i wtedy premie będą normalnie jak dla innych członków

To czy sie połączymy to jest nasza decyzja, bo jest pare duzych problemów które napewno beda poruszone na najbliższym zebraniu. I wszystko sie okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Żeby były premie to Kalisz musi oficjalnie funkcjonować jako Mlekovita a dostawcy  (chętni ) uiścić wpisowe tzn. 6000zł potraconych na wypłacie w ciągu roku. Takie dostałem info, gdy podpisywalem umowę a jak faktycznie będzie to zobaczymy.

Edytowano przez chuck00

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, chuck00 napisał:

Żeby były premie to Kalisz musi oficjalnie funkcjonować jako Mlekovita a dostawcy  (chętni ) uiścić wpisowe tzn. 6000zł potraconych na wypłacie w ciągu roku. Takie dostałem info, gdy podpisywalem umowę a jak faktycznie będzie to zobaczymy.

Ja nie musze nic wplacac bo moj tata byl starym dostawca OSM Kalisz i zostawil udzialy i nie musze nic wplacac😁 wrecz jeszcze oni beda musieli mi kase oddac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj