Polecane posty

Gość   
Gość

Leder bez kredytu budował  a Mlekpol miał brać krechę na 40 mln. Postawili jednak za "wasze"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Postawili za nasze niby. Jakby nie patrzeć to Lyder gdy budował swoją proszkownię płacił jeśli dobrze pamiętam to nawet 10gr mniej niż Mlekpol. Mogłoby być lepiej ale nie jest źle,  przynajmniej narazie🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To prawda płacił mniej i premie na koniec roku mniejsze lub wcale nie było. Potem awarię zaliczyli. Jednak w tym czasie przejęli kilka zakładów i każdy dostał cenę jak wszyscy a nie po trochu w górę jak z Sudowią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Ty chyba nie jesteś świadom swojej błędnej wiedzy. To właśnie Mlekpol we wszystkich swoich zakładach ma jeden cennik!!!! Bo to jest Spółdzielnia!!!! A nie jakaś grupa bo już nikt się w mlekovicie nie zająknie że to spółdzielnia i co zakład to jak sami widzimy tu na forum różne ceny, cenniki, premie i zwyczaje!!!

Nie chciałbym być czyimś obrońcą ale prawdzie trzeba spojrzeć w oczy a nie je mydlić.  Faktycznie ten rok z pozoru nie był najłatwiejszy handel co raz bardziej się konsoliduje robi się hermetyczny trudny i drogi i tak naprawdę dzisiejszą cenę mleka w kraju ratują duże podmioty, proszkownie mleka na który jest dziś dobra cena i jest eksportowany.  Takim sposobem jesteśmy w stanie usunąć tzw nadwyzki surowca i pokazać plecy sieciom. Lecz znając rynek cena na proszki nie będzie wieczna co już widać było na gdt i sytuacja się odwróci wtedy zacznie się jazda. 

Jak to ost jeden z prezesów się wypowiadał że to duże rozdrobnienie spoldzielni ratuje branżę po przez konkurencję. Dziwna teoria bynajmniej ja nie znam jej uzasadnienia. 

Nie znam tez sposobów jakoby rozdrobnienie spółdzielczości miało ratować branżę. Dziś tylko obserwujemy że właśnie te małe mają problemy i zaczynają dryfować po wodzie aż  do zatonięcia co jest bardzo złym prognostykiem na przyszłość . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cenę jednak wszyscy mają taką samą na koniec. Chodziło mi o to, że po przejęciu czy to Świecie, Kalisz czy inny zakład to każdy dostaje od razu tę samą cenę co inni. Mlekpol Sudowię przejął to ludziom czkawką się odbiło, bo premie mniejsze. Ile czasu cenę podnosili aż wyrównali z resztą? Rok? Nie chcę tu też być niczyim obrońcą. Piszę obiektywnie jak było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337
2 godziny temu, Thomas2135 napisał:

To prawda płacił mniej i premie na koniec roku mniejsze lub wcale nie było. Potem awarię zaliczyli. Jednak w tym czasie przejęli kilka zakładów i każdy dostał cenę jak wszyscy a nie po trochu w górę jak z Sudowią.

Zapomniałeś dodać też, że w Mlekovicie parametry zawsze zgadzały się wzorowo...

Edytowano przez krzysieek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
3 godziny temu, Farmer6820 napisał:

Ryki za styczeń mają plan zostawić cenę 1.6

Łaski nie robią... Już w zimie widać susze, to co będzie w lato...  Paszy będzie coraz mniej. 

Edytowano przez Nintendo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

@Thomas2135 dzwoniłem do lydera do Kalisza, tam nie będzie tej premii 2 gr za każdą jednostkę parametrów. Bo jeszcze się nie połączyli, mają to zrobić teraz w pierwszym kwartale. Lecz cenik mają taki sam jak lyder, przy ilości ok 20 tyś tłuszcz 4.5 białko 3.4 wyliczyli mi cenę 1.56 brutto + 2 gr jakbym wszedł pod ocenę. 

A Włoszczowa cena identyczna, groszowe różnice. 

W Pajecznie za grudzień mają dać po 1.3 brutto

Dziwne, bo @chuck00 pisał chyba coś innego lub mi się pomyliło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

No i jeszcze program krowa +500 wejdzie 😄 to ludzie pogłowie zmniejszą, bo po co chodzić przy ogonach jak za ich wyzbycie się będzie dotacja. ;)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SerafinKot    20
5 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Kac jeszcze trzyma, że taki bełkot wyszedł?

To wytlumacz jasnie Panie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200
2 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Cenę jednak wszyscy mają taką samą na koniec. Chodziło mi o to, że po przejęciu czy to Świecie, Kalisz czy inny zakład to każdy dostaje od razu tę samą cenę co inni. Mlekpol Sudowię przejął to ludziom czkawką się odbiło, bo premie mniejsze. Ile czasu cenę podnosili aż wyrównali z resztą? Rok? Nie chcę tu też być niczyim obrońcą. Piszę obiektywnie jak było. 

 Do sudowii oddawałeś ? No kużwa chyba zapomniałem,ale wydajemi się że cena od razu była jak w mlekpolu,a że z początku przejechali się po nas jak po ,,kotach''to swoją drogą . Kilka miesięcy właziłem na klasę extra za babski h...  A póżniej cudownie nic więcej nie robiąc znowu extra.  Przeczolgali😐,ale jakby nie patrząc ,nawet że udziały przepadły,i tak opłacało się:) A CI CO ODESZLI DO MLECZARNI OD RAZU ZA BRAMĄ W sUWAŁKACH,TO TAK ,CZKAWKĄ

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SerafinKot    20
20 godzin temu, Primula94 napisał:

 

@SerafinKot bezmyslnie to napisales... jak to obnizka, jak za poprzedni msc mieliscie premie...

To tak jakby piatnicaki napisali jaka to niedobra piatnica , bo obniza  cene wzgledem poprzedniego msc o 50 gr. Bez senu... bo to dodatek!

Dla mnie to obniżka  bo nie bede miał takiej ceny jak w poprzednim msc.Lepiej naucz się pisać wypowiedzenia tylko błędów nie zrób 😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588
2 godziny temu, Krowiarka napisał:

No i jeszcze program krowa +500 wejdzie 😄 to ludzie pogłowie zmniejszą, bo po co chodzić przy ogonach jak za ich wyzbycie się będzie dotacja. ;)

A masz może jakiś przeciek informacji co z ceną za grudzień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Niestety, wbrew obiegowemu hurra optymizmowi co niektórych tutaj, uważam, że 2020 to może być ostatni względnie dobry, do "wytrzymania" rok w mleczarstwie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Te przewidywania to wróżenie z fusów. Teraz to wszystko jest tak nieprzewidywalne, a zwłaszcza rynki rolne. A co będzie za rok? Nie wiadomo co będzie za miesiąc. Jedynie trzeba być dobrej myśli i zapierdalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zgadzam się z przedmówcą. Nie można przewidzieć ceny na pół roku a tu na kilka lat do przody już się przewidywania zaczynają. Przypomnę tylko jak unia była zaje..na proszkiem i grożono katastrofą i mlekiem po 70-80 groszy a jak było każdy pamięta. Zbyt dużo zmiennych ma wpływ na cenę mleka aby można było przewidzieć cena na lata do przodu. Równie dobrze mogę napisać że w przyszłości cena mleka spadnie do 1-1,1 zł , później będzie po 1,3-1,4 zł a będzie też po 1,5-1,6 zł. Tylko teraz niech ktoś zgadnie kiedy to będzie. To jak gra w lotka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337
45 minut temu, komizmo napisał:

Niestety, wbrew obiegowemu hurra optymizmowi co niektórych tutaj, uważam, że 2020 to może być ostatni względnie dobry, do "wytrzymania" rok w mleczarstwie. 

I gitara. Innym źle nie życzę, ale mi osobiście będzie łatwiej podjąć decyzję o je...ęciu tego.

Ale jakoś nie wydaje mi się aby mleko miało mocno tanieć. Opłacalność na pewno będzie spadać

Edytowano przez krzysieek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, SerafinKot napisał:

To wytlumacz jasnie Panie

Przeczytaj jeszcze raz swój post. Cena za grudzień będzie niższa względem tej za grudzień. Pomijając ten bełkot to czemu Ci potaniało jak faktur jeszcze za grudzień nie ma? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
15 minut temu, matik123 napisał:

Zgadzam się z przedmówcą. Nie można przewidzieć ceny na pół roku a tu na kilka lat do przody już się przewidywania zaczynają. Przypomnę tylko jak unia była zaje..na proszkiem i grożono katastrofą i mlekiem po 70-80 groszy a jak było każdy pamięta. Zbyt dużo zmiennych ma wpływ na cenę mleka aby można było przewidzieć cena na lata do przodu. Równie dobrze mogę napisać że w przyszłości cena mleka spadnie do 1-1,1 zł , później będzie po 1,3-1,4 zł a będzie też po 1,5-1,6 zł. Tylko teraz niech ktoś zgadnie kiedy to będzie. To jak gra w lotka 

Oczywiście, że nie można przewidzieć ceny w oparciu o podaż, popyt, czy to ile może być mleka w proszku w magazynach. Ale niestety widać tu kilka zagrożeń poza tymi. Wg mnie to: 

1. Wzrost kosztów produkcji za którymi nie będą nadążać wzrosty cen za surowiec. O ile w ogóle będą próbowały. Chyba tylko osioł nie widzi co się dzieje.

2. Wisząca nad bydłem choroba zakaźna w stylu asf, ptasiej grypy. To kwestia czasu aż ktoś to podchwyci, a kandydaci na taki pomór są. Nie będę tu podawał, aby nie podsuwać pomysłów, ale niestety tak jest. Wystarczy, że będzie "zapotrzebowanie"  na takie coś.

3. Nagonka ekooszołomow i ich organizacji na rolnictwo, głównie hodowlę bydła. Puszczanie w eter ciągłych paszkwili i prowokacji. Czekają tylko na jakieś okazje. I mogą nam naprawdę napsuć jeszcze krwi (Patrz punkt 2).

No to tylko trzy, a pewnie znajdzie się więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

U nas kierowca mówił, że za grudzień też będzie premia, ale stała premia to też premia. :D Patrząc na to co się dzieje dookoła to mleko nie powinno spadać, ludzie nagminnie kończą z hodowlą, paszy już zaczyna brakować, zwierzaki jak to powiedział mój syn weterynarz "idą ku samozagładzie" :S. Co i raz ktoś się do mnie odzywa o cieliczki, ale nie sprzedaję, bo tamten rok był fatalny dla zdrowia krów i ten chyba nie będzie lepszy. Pogoda i jakość pasz robią swoje. Moje krowy mają piękne ruje, ale się nie zacielają prawdopodobnie przez fitoestrogeny, ale co poradzić jak lucerna jeszcze najlepiej rośnie w te susze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331
30 minut temu, matik123 napisał:

Przypomnę tylko jak unia była zaje..na proszkiem i grożono katastrofą i mlekiem po 70-80 groszy a jak było każdy pamięta.

Przepraszam, ja miałem wtedy tyle za mleko w szrotr rypin. Między 0.78-0.88 zl. Nikomu nie życzę takiej ceny i tak poje**nego prezesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj