farmtrac804WD

Farmtrac 690DT, New Holland TD5040 czy Case JX95

Polecane posty

Witam. Niedługo będą zbierane wnioski na PROW. Razem z tatą myślimy nad kupnem ciągnika. Który z wyżej wymienionych byłby najlepszy??? Pracowałby z prasą, rozrzutnikiem, wozem asenizacyjnym i kosiarką.

 

PS. jeżeli był już taki temat lub podobny proszę o link do niego. Z góry dziękuję za pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Masz już jednego FT to powinno Ci ułatwić wybór :) Dodam że w FT 690 DT jest ciszej jak w FT 80 4WD :)

Filmik o FT 690 DT

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się mam już jednego farmtrac'a ale chciałbym może coś innego myślałem o case głownie. siedziałem wczoraj w JXU i mi się bardziej podobało niż w farmtracu :) a może ktoś powiedzieć jak wygląda spalanie w case i new holland'dzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

były nie jedne rozmowy na ten temat 2 tematy moim zdaniem do zamknięcia mówisz poszukać :)

jak on w ogóle pierdzi w tym pługu ja bym wzioł NH albo case to jedno i to samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

A powiem jedno jak masz już Farmtraca to wiesz jak chodzi i co możesz się po nim spodziewać. Case ma na pewno lepszy komfort w kabinie, ale cena też wyższa. A New Holland fajny traktor taki sam jak case aby że inny kolor maski. Więc wybór należy do ciebie. Weź Case jak ci się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Ale i zważ na koszt eksploatacji, ceny części CNH a FT, spalanie pewnie podobne, komfort lepszy w CNH, co jest dla ciebie ważniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

były nie jedne rozmowy na ten temat 2 tematy moim zdaniem do zamknięcia mówisz poszukać :)

jak on w ogóle pierdzi w tym pługu ja bym wzioł NH albo case to jedno i to samo :)

 

Na tym filmiku jest FT 675 DT, a kolege interesuje model 690 DT :)

675 DT się zbytnio nie nadaje do orki, chyba ze ma ładowacz to wtedy jest cięższy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale i zważ na koszt eksploatacji, ceny części CNH a FT, spalanie pewnie podobne, komfort lepszy w CNH, co jest dla ciebie ważniejsze?

 

no właśnie jak z częsciami??? dużo droższe są w CNH niż w farmtracu?? komfort wiadomo że trochę lepszy np w case jak w farmtrac'u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A powiem jedno jak masz już Farmtraca to wiesz jak chodzi i co możesz się po nim spodziewać. Case ma na pewno lepszy komfort w kabinie, ale cena też wyższa. A New Holland fajny traktor taki sam jak case aby że inny kolor maski. Więc wybór należy do ciebie. Weź Case jak ci się podoba.

a skąd wiesz że ma lepszy komfort jxu napewno, ale nie jx, farmtrac ma pewne niedociągnięcia ale i kabina w jx cudem nie jest, w farmtracku jest więcej miejsca wytłoczenie na błotniku jako fotel dla pasażera i ogólnie kabina farmtracka jest duża, regulacja kierownicy itd to standard, nie wiem jak z tymi dzwigniami od biegów bo były za nisko ale jest swobodnie, natomiast w jx jest ciaśniej i to się czuje wsiadając do tego ciągnika pomimo że dźwignie od biegów są po bokach to lekko przytłaczają są bardzo blisko i wsiadając/wysiadając trzeba się nad nimi się wyginać jak w c 330 nad dzwignią między nogami, przynajmniej takie odczucia miałem :)

2ga sprawa to cena, jx jest jednym z atrakcyjniejszych cenowo zachodniaków, a ceny farmtracka jak na polski sprzęt nie są za niskie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

panowie nie ma co wodóle porównywać farmtraca do case jx bo raczej to przepasć na korzyść JX -farmtrac to składak którego wielką zaletą jest cena a pozatym JX to wiele lepszy ciągnik ktory pracuje w wielu polskich gospodarstwach i robi naprawde tysiące mtg. Wiec jesli masz taki wybór to tylko JX lub kolega TD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

A niby Case to nie składak !? :) Podobają mi sie też Case ale ludzie skonczcie z tym ciagłym pisaniem że FT to "składak" lub "wynalazek" !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

ja nie sugeruje że FT to składak czy... tylko chodzi o to moim zdaniem masz lepszy komfort w case czy NH bo to to samo lepiej rozmieszczone i potrzebne to co ma być a nie jakieś ... i nie wystają jakieś gaify które ograniczają ruch w kabinie to jest po prostu ... wyglądać na zewnątrz też nie najlepiej to wygląda :) ja zastanawiałem się na wielu markach i wybrałem chyba najlepszy z tych tani prosty w użyciu dużo nie pali zwinny i jestem zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

ale przy kupnie też trzeba się liczyc z puzniejszym użytkowaniem , częsci do farmtraca są tanie , jest to ciagnik mający w sobie części z polski bardziej dostępne , i popieram kolege @Ursusc385 ze kazdy mówi ze farmtrac to skladak a inne ciagniki nie są składane , porównajmy np farmtraca i landini w farmtracu jest silnik perkinsa 73,5KM i w sadowniku w landini jest tez ten silnik tylko ze producent napisal 75KM mosty carraro tez są montowane w wielu ciągnikach i tak samo jak w farmtracu więc czego farmtrac to wynalazek skladak ? prawie każdy ciągnik jest składany z częsci wielu producentów a te mity o farmtracu juz są nie aktualnie bo farmtrac ma już coraz większą sprzedasz niz inne marki i pnie się w górę a pozatym jakby kazdy uwarzal ze farmtrac to skladak i nikt go nie kupowal to chyba by nie robili nowego modelu (7100 Power) Ja uwazam ze farmtrac to tak samo dobry ciągnik jak każdy inny nie ma ciągnika idealnego to moje zdanie


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Najbardziej chce mi się śmiać z ludzi którzy wychwalają MF a na Claasa mówią że to Reno lub nie wiadomo co i jest be.

Tylko że Claas ma org.silnik Perkins lub JD z CR Claasa a przekładnie GIMY.A MF ma Sisu silnik i przekładnie GIMY.

Nawet ostatnio tłumaczyłem dilerowi DF z czego jest złożony Claas.

A spytajcie się co to jest zamknięty układ olejowy w NH bo w Agrohandlu w Legnicy nie wiedzieli a chcieli mi takiego sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwot    5

farmtrac składak każda firma korzysta teraz z podzespołów wyprodukowanych przez firmy skupiające się np. na budowie ,konstrukcji silnika bądź pomp hydraulicznych te rzekomo składaki mają lepsze podzespoły niż firmy które wszystko sami robią a w czym case jest lepszy koncern fiata silnik iveco na samochody ciężarowe iveco nie ma zbyt dobrych opinii wiem o tym gdyż zwiedziłem wszystkie prawie obiekty serwisowe iveco w polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

a mówią że to bardzo dobre silniki że teraz te im się udały. Nazwa może być Iveco ale nie musi być to samo tak jak np fendt ma silnik DF i to nie jest to samo co montowane w DF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj