sumek666

Ceny nowych ciągników 2020

Polecane posty

Emilio    4

Ja mam 430 profi line agrofarma i w nich strasznie psują się rewersy hydrauliczne.  Człowiek który mi go robił ma cały czas na stanie częsci które kosztują 10 tys zł więc coś w tym jest i jakby co na dwa dni zawozi się ciągnik do niego. Całą seria ma to wadliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1984    25

Po jakim czasie wyszła ta awaria rewersu? U mnie w agrofarmie 420 profiline 2000h i na razie ok


Po jakim czasie wyszła ta awaria rewersu? U mnie w agrofarmie 420 profiline 2000 godzin i jest ok. Tu chyba jest rewers elektrohydrauliczny który jest bardziej skomplikowany od hydraulicznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1358

U rodziców mojej panny w agrofarmie 420 w wersji gs  po 4tys godzin padło sprzęgło i coś było i z rewersem wiem że cała naprawa to coś ok 18 tyś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Jak kupowałem nh to rozważałem agrofarm 420, ale handlowiec nierozstropnie poprowadził do niego obok serwisu, a tam same rozpolowione df , nowe , cały rząd. I mi przeszło tak, że nawet już się nie przejechałem 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9    17

Pytanko trochę z innej beczki. Zauważyłem, że  w przypadku niektórych marek np. (Valtra i Kubota) producenci podają w danych technicznych moc maksymalną, natomiast znamionowej nie. Ta znamionowa jest zwykle ok. 10 % mniejsza. Orientuje się ktoś, czy jest możliwość określenia przez producenta mocy znamionowej w takich sytuacjach ? Chodzi o to, aby ciągnik przeszedł pod wniosek unijny. Konkretnie mam na myśli Kubotę M7133 o mocy maksymalnej 130 [KM] . Może zastanawiał się ktoś kiedyś nad tym tematem albo starał się o stosowne zaświadczenie od producenta ? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyszyniak    8

Ja stosowałem zaświadczenie od producenta ta Kubota ma do rejestracji wpisano 150 km 

A w papierach ma maksymalna 130km a znamionowej 115km

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio    4

Valtra podaje w homologacji moc znamionowa netto czyli t144 np ma 160 koni mocy znamionowej netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Oj koło full opcji chyba nawet nie stał. Skrzynia 50 już niema Eco biegu 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

Dla jednego full to dwa koguty i ledy, dla innego full oznacza ze wszystko co jest za dodatkowa kasę dostępne w danym modelu😎😎😎😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353
12 godzin temu, rolnik9 napisał:

Pytanko trochę z innej beczki. Zauważyłem, że  w przypadku niektórych marek np. (Valtra i Kubota) producenci podają w danych technicznych moc maksymalną, natomiast znamionowej nie. Ta znamionowa jest zwykle ok. 10 % mniejsza. Orientuje się ktoś, czy jest możliwość określenia przez producenta mocy znamionowej w takich sytuacjach ? Chodzi o to, aby ciągnik przeszedł pod wniosek unijny. Konkretnie mam na myśli Kubotę M7133 o mocy maksymalnej 130 [KM] . Może zastanawiał się ktoś kiedyś nad tym tematem albo starał się o stosowne zaświadczenie od producenta ? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

we wniosku biorą pod uwagę znamionową czy maksymalną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9    17

@wyszyniak Dzięki za odpowiedź. O to mi właśnie chodziło. Tylko właśnie nigdzie w danych technicznych nie spotkałem się z tą wartości 115 [KM] dla M7133/-32/-31

@marluk W dokumencie "Zasady doboru....................." jest napisane, że według mocy znamionowej właśnie. W dowodzie jest zwykle max. wartość mocy (max. + ewentualny boost). Generalnie podobno jeśli dostarczy się dokument od dilera potwierdzający homologację, to wezmą pod uwagę tą znamionową bez boosta (niezależnie czy ciągnik ma tą funkcję czy nie)

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyszyniak    8

Tak właśnie dostałem od dilera odcinek homologacji i tam było że Kubota ma 115km znamionowej 130km maksymalnej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80marcin    28
14 godzin temu, rolnik9 napisał:

Pytanko trochę z innej beczki. Zauważyłem, że  w przypadku niektórych marek np. (Valtra i Kubota) producenci podają w danych technicznych moc maksymalną, natomiast znamionowej nie. Ta znamionowa jest zwykle ok. 10 % mniejsza. Orientuje się ktoś, czy jest możliwość określenia przez producenta mocy znamionowej w takich sytuacjach ? Chodzi o to, aby ciągnik przeszedł pod wniosek unijny. Konkretnie mam na myśli Kubotę M7133 o mocy maksymalnej 130 [KM] . Może zastanawiał się ktoś kiedyś nad tym tematem albo starał się o stosowne zaświadczenie od producenta ? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Wyceniales może ta kubota?. Ja się zastanawiam nad m6 którą ma wejść po nowym roku a diler namawia mnie na m7 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Mf 5090 podają w ulotkach promocyjnych że  ceny od 164 A 5710 od 188,

jd5090m wycenialem i ponad 215

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

MF 5710 opony 540/440, dyna 4, auto drive, tuz, bez obciaznikow, pneumatyka dwu obwodowa, hydraulika 98l, fotel pneumat gramer 245 brutto w zeszłym roku w październiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

John deere 6175m  ktora przekładnie brać  AutoQuad czy CommandQuad Plus , ktoś użytkuje  commanda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio    4

Raczej nie warto za jakiś czas i tak pewnie zacznie puszczać silownik. Działają na niego naprężenia i tak dalej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    218

Marcin133 napisał:

Warto brać łącznik hydrauliczny czy to strata kasy? Ok.1.5tys 

jeżeli na błotniku będziesz miał wyprowadzenie jednej sekcji to oczywiście że warto, wygoda zaczepiania i ustawiania maszyn jest nieporównywalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
    • Przez Morela15
      Czy wyceniał ktoś pługi? Jakie marki polecacie? Których nie polecacie? Chodzi mi głównie o 4 lub 5 skib.
    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Anioł123
      Witam co myślicie  o tym siewniki?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj