sumek666

Ceny nowych ciągników 2020

Polecane posty

komizmo    2694

Ja rzadko kiedy używam zwykłego 540 wom w moim t5000. 540e to wg mnie najlepsza prędkość wom. Osiągasz ją jak u mnie przy 1400-1500 obr czyli w szczycie momentu obrotowego. Jak masz zapas mocy to w prasie, przyczepie zbierającej itp. tym bardziej że ty chyba na ziemniaki się nastawiasz to i do kombajnu ok.

Jeżeli nie masz maszyn które wymagają 1000 obr to jest to zbędna prędkość. Przydaje się za to do agregatu prądotwórczego😁. Brak 540e to wg mnie duży minus

Edytowano przez komizmo
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewin123    43
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Agro serwis Zambrów.

430stka jest teraz w tej promocji first line czy jakoś tak, ale tam już jakieś gotowe pakiety wyposażenia. No i dla mnie nie przejdzie 110koni. 

Gdyby była opcja na polski ładowacz to już decyzja by zapadła myślę. A tak to lecimy dalej z rozeznaniem. Cnh, valtra i Massey S'ka

Nadal jednak czekamy na odpowiedź z agencji odnośnie mocy

Gość mówił mi żeby brać wałek 540/1000 bo 540e jedynie do beczki się nada, a do kosiarki nie pójdzie. Nie znam się, ale nie raz widziałem opinie jak do kosiarki to tylko 540e... Ktoś podpowie?

540 e koniecznie tylko z takim ja pracuje : kosiarka,rozsiewacz,zielonkawe czy prasa

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7219

Kto może niech się wypowie w sprawie tego 540e do kosiarki. Bo dużo będzie w kosiarce latał. 

Spojrzałem policzył mi jednak z dwiema prędkościami wom 540/1000. Pomyłka 

1 minutę temu, kewin123 napisał:

540 e koniecznie tylko z takim ja pracuje : kosiarka,rozsiewacz,zielonkawe czy prasa

To dlaczego chłop mi odradzał? 😒


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Ja pracuję kosiarką na 540e. W czym ma się to różnic od innych rzeczy bo nie rozumiem?

Ustawiasz sobie obroty max i lecisz i biegi tylko dobierasz właściwe. Jedno ci powiem na pewno. Mniej spalisz paliwa. A innych różnic nie widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

To ja ci mówię że nie bez przyczyny to się nazywa 540 economic. To jest najlepsza prędkość użytkowa. Nie wiem czemu ci to doradza, ale myślę że albo ch*ja się zna albo w takiej wersji lepiej im to wychodzi finansowo. 

 Gdybym miał wybierać 540/1000 albo 540/540e to bez zastanowienia druga opcja. Chyba, że jak wcześniej pisałem masz maszyny które wymagają 1000. 

 

Prędkość wom będzie ci wyświetlać na desce czy gdzie tam to ma,także ustawisz sobie bez problemu. Na 540 będziesz kurwil że musisz pałować silnik, a na 1000 na górkach może ci dławić w zależności od kosiarki. I jak będziesz dodawać gazu to moment i będziesz mieć 700,800obr, a to nie bardzo

Edytowano przez komizmo
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Najlepiej jak są 3 prędkości wałka ale jeśli już dostępne są tylko 2 to zdecydowanie 540/540e ja tak mam w Kubocie i koszę tylko na 540e. No chyba że masz w planach kosiarkę na wałek 1000

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    517

@pedro2 najlepiej jak byś miał do wyboru 3 prędkości. Jak dwie to tylko 540e. W lambo mam 540/1000 no i jedyna praca na 1000 to rozsiewacz i przetrząsacz. Na 1000 wom obroty 540 około 1200obrotow  na silniku więc ile on ma mocy, przy kosiarce to pałowanie silnika a dać te 1400 obrotów to kosiarka mało co nie odleci.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@pedro2 dobrze ci chłopaki doradzają odnośnie 540e. Bierz i się nie zastanawiaj. Pewnie mają na placu model z 540 i 1000 dlatego tak wciskają albo sa te modele dużo tańsze do zakupu u prodcenta. Nie mam pojęcia. Sam mam 540e i używam do wszystkiego, kosiarka, prasa, beczką , paszowoz . Oszczędności w paliwie ogromne bo zamiast pałować silnik na ponad 2 tys to się trzyma 1500-1600 obrotów i wtedy silnik tez ma moc i moment. Przy 1000 obrotów to tylko specjalna przekładnia w maszynie musi być bo jak wyżej komizmo napisał chwilą zagapienia i można przekładnie rozwalić bo da się więcej gazu i obroty na 800-900 wchodzą. Chyba że masz maszyny na 1000 obrotów. Jeśli nie to bierze 540 i 540e. Chyba że da radę to dołóż jeszcze 1000 :)

Odnośnie ładowacza. Cena wysoka ale uwierz mi że warto za fabryczny zapłacić tyle. Zwłaszcza że będzie załóżmy w fabryce. Nawet tu na forum można poczytać że założony fabrycznie jest dużo lepiej wykonany niż potem dokupiony w Polsce mimo iż to ten sam model. Niby drugi sort idzie na Polskę. Jak jest nie wiem ale można dość często się spotkać z opinią że np quick , mx czy stoll kupiony w Polsce ma czasami słabe opinie. Z założonymi fabrycznie nie spotkałem się że zła opinia. Sam mam fabryczny i tyle co on dostał to aż głowa mała. A nigdzie nie pękł ani sir nie pogal. Przecieków też nie ma a ciągnik już ma prawie 4,5 tys godzin i praca z ładowaczem to jego codzienność. Także jak ma pracować dużo z ładowaczem to polecam dołożyć. Chyba że będzie robił od święta to wtedy jakiś polski lepszej firmy. Hydrometal czy hydramet

Edytowano przez ramzes10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7219

Dzięki wielkie panowie o to mi chodziło 👍 

Walek 1000 też potrzebny do innej maszyny

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

No z ładowaczem już tu pisałem, mam stoll w barwach dla nh , założony u dilera. No to jest padaczka. Może lepszy od polskich, nie wiem, ale tu się nawet sworznie wyrywały, a zarzekam że nic nie było kombinowane przy jego bezpieczniku przeciążeniowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261
22 minuty temu, ramzes10 napisał:

@pedro2 dobrze ci chłopaki doradzają odnośnie 540e. Bierz i się nie zastanawiaj. Pewnie mają na placu model z 540 i 1000 dlatego tak wciskają albo sa te modele dużo tańsze do zakupu u prodcenta. Nie mam pojęcia. Sam mam 540e i używam do wszystkiego, kosiarka, prasa, beczką , paszowoz . Oszczędności w paliwie ogromne bo zamiast pałować silnik na ponad 2 tys to się trzyma 1500-1600 obrotów i wtedy silnik tez ma moc i moment. Przy 1000 obrotów to tylko specjalna przekładnia w maszynie musi być bo jak wyżej komizmo napisał chwilą zagapienia i można przekładnie rozwalić bo da się więcej gazu i obroty na 800-900 wchodzą. Chyba że masz maszyny na 1000 obrotów. Jeśli nie to bierze 540 i 540e. Chyba że da radę to dołóż jeszcze 1000 :)

Odnośnie ładowacza. Cena wysoka ale uwierz mi że warto za fabryczny zapłacić tyle. Zwłaszcza że będzie załóżmy w fabryce. Nawet tu na forum można poczytać że założony fabrycznie jest dużo lepiej wykonany niż potem dokupiony w Polsce mimo iż to ten sam model. Niby drugi sort idzie na Polskę. Jak jest nie wiem ale można dość często się spotkać z opinią że np quick , mx czy stoll kupiony w Polsce ma czasami słabe opinie. Z założonymi fabrycznie nie spotkałem się że zła opinia. Sam mam fabryczny i tyle co on dostał to aż głowa mała. A nigdzie nie pękł ani sir nie pogal. Przecieków też nie ma a ciągnik już ma prawie 4,5 tys godzin i praca z ładowaczem to jego codzienność. Także jak ma pracować dużo z ładowaczem to polecam dołożyć. Chyba że będzie robił od święta to wtedy jakiś polski lepszej firmy. Hydrometal czy hydramet

Jaki producent montuje ładowacze w fabryce niby?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

Tak jak poprzednicy prawie wszystko robię na 540eco. Jeśli jest możliwość to z 1000 można ostatecznie zrezygnować...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Claas montuje mxa w swoich barwach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

Ale nie na fabryce, mam stola w case i montowany ładowacz u dilera, zresztą miałem też rozmowę u sobola to też ładowacz miał być montowany u nich. Barwy to nie znaczy że montowany na fabryce. Jedynie co to możesz mieć mocowanie ładowacza montowane w fabryce i to dopłata chyba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

W MF jest montowana podstawa ładowacza w fabryce. Ramię diler zakłada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Kto może niech się wypowie w sprawie tego 540e do kosiarki. Bo dużo będzie w kosiarce latał. 

Spojrzałem policzył mi jednak z dwiema prędkościami wom 540/1000. Pomyłka 

To dlaczego chłop mi odradzał? 😒

bo pewnie im taniej wychodzi najelpiej mieć 3 prędkości, ale jeździć na 1000 z kosiarką z 540 to bym się bał, a tak jak ci chłopaki mówili, 540 jest mega przydatne, jak będę kupował następny ciągnik to na pewno 540e, podłączasz sobie kosiarkę czy co kolwiek i sobie pyrka 1400 wącha paliwo i jeszcze w kabinie ciszej, tym bardziej że to nie duży koń, a ładowacz czołwy bierz fabryczny, pierdziel zakładany w polsce i polskie konstrukcje, jak masz okazję w takiej cenie to bym się nie zastanawiał,\

32 minuty temu, Tomek90 napisał:

Jaki producent montuje ładowacze w fabryce niby?? 

jak mogą przedni tuz i wom zamontować w fabryce do dla czego nie tura? a podczas transportu jedynie masa i długość inna, fendt  chyba też montuje w fabryce swoje cargo


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

Bo tuż czy WOM jest fabrycznie, ładowacz jedynie pod nazwą i kolorem. Mocowanie na fabryce osadzanie już nie steyer case massey valtra claas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

U mnie mam 3 prędkości wałka Ale jak przyprowadzilem przełączyłem na 540eco tak już jeżdżę 1,5 roku zmieniłem raz do prasy bo testowałem pasowke to na zwykłych przy 1850 miał dużo ciężej niż na 540 eco  przy 1650 o spalaniu nie wspomnę 👌kosiarka rozrzutnik beczka zgrabiarka przewracarka prasa do wszystkiego pasuje i oszczędność w paliwie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7219

Ładowacz przyjeżdża na palecie. W fabryce robią przygotowanie pod ładowacz... mocowania, hydraulika i sterowanie. 

Obejrzałem go sobie na placu to jestem trochę przerażony jak tam to wszystko jest upchane, wszystko tak naściubione, że komar siusiaka nie wetknie. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470
Tomek90 napisał:

W bronię aktywnej wykorzystuje wszystkie prędkości od 540 do 1000E 😮

w zależności od gleby? przy prędkości 1000e radzi sobie ciągnik na niskich obrotach silnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NieMadry    121

@pedro2 Wysłuchałeś opinie ludzi którzy korzystają z przełożenie na wałku 540/540e to posłuchaj i na temat 1000.

540 mim nie mam pojęcia po co to istnieje osobiście do niczego nie ożywam chyba ze bym miał ( Dużego mulczera bijakowego ewentualnie glebogryzarkę)

540E najlepsze co potrzebuje mocy w uciągu i na wałku czyli prasa.

1000 obrotów wszystko co nie zżera siły na kolach czyli (opryskiwacz, mulczer, kosiarka, rosiewacz)

Wrzucam przełożenie na 1000 daje 1100 obrotów silnika i masz 540 obrotów na walku. 

Rozwiązanie super, mulczer świetnie się sprawuje, tak samo rozsiewacz(3000l) z kasiorą tez nie ma problemu. Gorzej z opryskiwaczem jak jest pełen to już obroty za niskie i ciągnik ma za ciężko wtedy 540E  ( ciągnik 120km) opryskiwacz 4200l z mocniejszym już lata na 1000 obrót womu i 1100 silnika.

 

Jakbym miał brać ciągnik tylko do maszyn które nie potrzebują mocy i miał wybrać tylko jedno przełożenie to było by to 1000 obrotów. Ale wiadomo wszystko z głową trzeba robić. Jeżeli możesz pociągnąć maszynę na wału 540 przy obrotach 1400-1500 a 1100 to chyba to drugie wyjście lepsze. 

Czasami specjalnie wkręcałem obroty na 750 na wałku przy mulczowaniu i nie było problemu. Przetestowałem przełożenie 1000 w wielu aspektach i moim zdaniem może zastąpić w wielu miejscach 540e. Wiadomo nie polecam przy ciężkich pracach.

A co do opinii ze 1000 nie bo maszyny się rozlecą nawet przy większych obrotach np kosiarce 700 gdzie powinno być  540  nic się nie stanie jeżeli to będzie chwilowe bo nikt normalny specjalnie nie będzie sobie psuł sprzętu nie będzie kręcił specjalnie obrotów co można zrobić też na przełożeniach 540 i 540E.

No i moja ostania uwaga wole naprawić kosiarkę albo mulczera a oszczędzać ciągnik bo z  reguły maszyny mniej kosztują tańsze w naprawie i większość zrobisz sam no i lepiej kupić nowa kosiarkę albo rozsiewacz jak ciągnik. 

Twój wybór jak chcesz pracować i jak ma pracować twój ciągnik zawsze możesz jeździć jak kolega spójrz na liczniki około 9 minuty.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7219

Heh no ładnie mu daje, przynajmniej dpfa nie zapcha 😂 

Ciągnik z założenia ma dużo chodzić w małej kosiarce bijakowej, jednostajna długa praca więc ten wom 1000obr raczej musi być. 

Nie wiem o co chodziło chłopu, ale ewidentnie coś jest na rzeczy jak @ramzes10 Zauważył, w konfiguratorze jest standard 540/540e, opcja bez dopłaty 540/1000 na to mnie tak namawiał i opcja 540/540e/1000 1600zl dopłaty. Więc wolę raczej zrezygnować z tej automatyki skrzyni na rzecz 3 prędkości wom. Pamięć obrotów i bieg uwrociowy jest w standardzie pod przyciskiem na dżoju. 

Tak jak mówiłem trzeba wszystko sprawdzać pięć razy, nie ufać bo każdy miły, a swoje robi. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261
9 godzin temu, kuba24051 napisał:

w zależności od gleby? przy prędkości 1000e radzi sobie ciągnik na niskich obrotach silnika ?

Zgadza się mam czerwona glinę to po orce inaczej nie doprawisz no i poprzeczniak czasami. Radzi sobie, zależy wszystko od prędkości i głębokości wiadomo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj