sumek666

Ceny trzody chlewnej 2020

Polecane posty

JanKrzysztof    1970

Cykl otwarty na własnym zbożu i koncentracie w przypadku zdrowych, szybko przyrastających duńskich świń, oznacza wodniste mięso nie do wyrobienia bez bardzo dużej ilości dodatków chemicznych. 

Edytowano przez JanKrzysztof
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1826

@JanKrzysztof tu bym polemizował z tym stwierdzeniem jeżeli jest ogólno dostępnych dodatkach paszowych dla przeciętnego hodowcy, miałem okazję testować[nie wiem jak to nazwać, powiedzmy koncentrat] stosowany przy nakładczym do robienia pasz pełnoporcjowych, przyrosty faktycznie może nawet powyżej 1000g/dobę, zużycie paszy standard , ale zużycie wody to skoczyło z ok 10-13l na dobę szt do 20l, po sprzedaży zakład stwierdził że jeżeli trafią się jeszcze raz takie półtusze to mi je zdyskwalifikują[niby przekroczona zawartość wody w mięsie] czyli duzi mogą a przeciętnemu hodowcy to wara taką mam refleksję po tym doświadczeniu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
Dnia 27.09.2020 o 20:38, wielkopolskibamber napisał:

Sprawa była od początku mocno podejrzana bo wyskoczył asf w gospodarstwie a w promieniu 100km nie było wcześniej przypadku asf u dzików

U nas byly podobne sytuacje, ale kazdy siedział cicho. Jezdził badać dziki w lesie i po gosp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Jest i Prosiaczek. Skąd to masz? Ten pierwszy zakład co to jest bo nie widać dobrze?

A jak było spotkanie z Ardanowskim w Świeciu i mieli podać nazwy zakładów które sprowadzają mięso z zachodu to podali jakieś 3 śmieszne nazwy których nikt nie znał. A przedstawiciele wyżej wymienionych zakładów byli na sali

A Ty jedziesz im oddać tuczniki i taki weterynarz ciul czepia się że jeden tatuaż na półtuszy niewyraźnie odbity albo przyczepkę mierzy czy dobrostan zachowany!😤

Edytowano przez krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Jak się nas traktuje najlepiej pokazuje ten przykład.15 km ode mnie jest rodzinna ubojnia/masarnia,za swinie płaci 20-40 gr mniej niz pośrednik do którego teraz sprzedaję ,pośrednik ma swój niewielki zakład a dodatkowo skupuje świnie i sprzedaje do K4 ,do tej pory nie ma w tym nic dziwnego prawda? dziwne jest to że ten zakład 15 km ode mnie kupuje często półtusze od mojego pośrednika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1826

Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza

Początek listy poz 1-6 Zakład Mięsny Ritter, Wybudowanie Wąbrzeskie

20 @krilan06

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korasss    62
11 godzin temu, ws71 napisał:

Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza

Początek listy poz 1-6 Zakład Mięsny Ritter, Wybudowanie Wąbrzeskie

20 @krilan06

Pany Tosz to mój dobry kolega często tam  bywam u niego ,ale gdyby nie dziadek to już dawno by ten zakład upadł  . Kiedyś byłem u nich na grillu i przynieśli szynkę wędzona która kupili u rolnika i mówili że jeszcze tak dobrej nie jedli 🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Cena 4 netto przy małej ilości, wschodnie mazowsze, lokalny zakład


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro303    33

A u mnie blokada bo pojawię ogniska już 2 wciągu 40 dni i karmi się darmo. Ale pocieszające jest że jak już kukurydzę kosza i zimno się robi to asf znika nagle.


URSUS C335 ,Kubota 8560, MC CORMICK MTX 140.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak myślicie ile ten dołek potrwa dziś podobno duńczycy podnieśli ceny warchlaka czyli mają jakąś nadzieje a u nas z ceną bryndza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
Maciejj12441 napisał:

Opolszczyzna mała lokalna ubojnia  4.80 netto narzekają na brak towaru

U mnie na opolszczyznie na pograniczu śląskiego jedna mała ubojnia w żywe oczy mi powiedziała że świń mniej o około 25% patrząc rok wstecz na wrzesień czyli mali dalej likwidują o tym że jakiegoś towaru mniej nic nie gadali 🤔 sztuczne flaki, sól, przypraw pod dostatkiem to nie wiem o jaki towar chodziło twojej ubojni 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1826
10 godzin temu, szczypka napisał:

jak myślicie ile ten dołek potrwa dziś podobno duńczycy podnieśli ceny warchlaka czyli mają jakąś nadzieje a u nas z ceną bryndza 

Zmieni tylko w tym momencie jak Chiny podpiszą z Niemcami zgodę na regionalizację ASF-u,jest jakaś nadzieja sami Chińczycy przyznają że na skutek braku importu z Niemiec znacznie podrożała wieprzowina na ich rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Tylko nie rozumiem dlaczego regionalizacja miała by nas też nie dotyczyć, a jedynie Niemcy, za co Ci politycy dostają wynagrodzenie, nie ma żadnych działań z ich strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

W ciągu miesiąca cena wieprzowiny w amerykańskich notowaniach wzrosła o ok. 33 procent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj