sumek666

Ceny trzody chlewnej 2020

Polecane posty

adamn999    271

https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/dofinansowanie-inwestycji-chroniacych-przed-asf-lub-powodzia.html


w pliku wniosek jest arkusz który oblicza kubaturę magazynu ja słomę, wniosek do ogarnięcia, szkoda tylko że u mnie trzoda jest jeszcze na ojca 😢

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Trzeba dzwonić na infolinię i wykorzystać jakaś szanse bo potem to już z nikąd pomocy w nowym rozdaniu nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
3 godziny temu, zycietoniejebajka1 napisał:

Trzeba mieć min 50 sztuk. 

Nie trzeba chyba. 

50szt na dzien składania wniosku czy stan srednioroczny 50szt jesli stan srednioroczny to jak go liczy sie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem jeszcze rozporządzenia , tyle co artykuł na TAP. 

5 godzin temu, adamn999 napisał:

jest jeszcze na ojca 😢

A co to ma do rzeczy? 

2 godziny temu, damianos95 napisał:

50szt na dzien składania wniosku czy stan srednioroczny 50szt jesli stan srednioroczny to jak go liczy sie ?

Kryteria wyboru  

O kolejności przysługiwania pomocy decyduje suma uzyskanych punktów z dokładnością do trzech miejsc po przecinku, przyznanych na podstawie następujących kryteriów wyboru:  

1. w przypadku rolników:

  • jeżeli średnia liczba świń w stadzie wynosi:
    • od 50 do 800 świń - przyznaje się od 2 do 6 punktów, przy czym 6 punktów przyznaje się w przypadku gdy liczba świń jest równa 800, a dla pozostałych wartości proporcjonalnie mniej, aż do 2 punktów dla wartości równej 50,
    • od 800 do 1200 świń - przyznaje się od 2 do 6 punktów, przy czym 6 punktów przyznaje się w przypadku gdy liczba świń jest równa 800, a dla pozostałych wartości proporcjonalnie mniej, aż do 2 punktów dla wartości równej 1200,
    • powyżej 1200 świń - przyznaje się 2 punkty;
4 godziny temu, migacz napisał:

Trzeba dzwonić na infolinię i wykorzystać jakaś szanse bo potem to już z nikąd pomocy w nowym rozdaniu nie będzie

  • ogrodzenie chlewni wraz z terenem koniecznym do realizacji obsługi świń lub
  • utworzenie lub zmodernizowanie zadaszonej niecki do dezynfekcji,  lub
  • zakup urządzeń do dezynfekcji,  lub
  • przebudowę/remont pomieszczeń  w celu utrzymywania świń w gospodarstwie rolnym w odrębnych, zamkniętych pomieszczeniach lub
  • przebudowę/remont pomieszczenia w chlewni lub w budynku gospodarskim funkcjonalnie powiązanym z chlewnią, tak aby w ich wyniku w tym pomieszczeniu było możliwe zdezynfekowanie się osób, które zajmują się obsługą świń lub
  • budowę l/ przebudowę magazynu do przechowywania słomy dla świń lub
  • zakup i wykonanie robót związanych z posadowieniem silosu na paszę gotową do bezpośredniego spożycia przez świnie;

Odpowiedź na Twoje pytania 

Ale tak patrzę, to... Kolejna pomoc dla nakładczych i hotelarzy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Na szybko wstawiłem dane pod wniosek. Wyszło mi 5t silos na paszę. Na słomę 543m3 ale nie jest to chyba zbyt opłacalne. Może lepiej wziąć płot do ogrodzenia wiaty z bramą i będzie dobrze. Muszę jeszcze wypytać czy nie można wbić tego paszociągu w koszta. Myjka jakoś wejdzie też i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
12 godzin temu, zycietoniejebajka1 napisał:

Nie czytałem jeszcze rozporządzenia , tyle co artykuł na TAP. 

A co to ma do rzeczy? 

Kryteria wyboru  

O kolejności przysługiwania pomocy decyduje suma uzyskanych punktów z dokładnością do trzech miejsc po przecinku, przyznanych na podstawie następujących kryteriów wyboru:  

1. w przypadku rolników:

  • jeżeli średnia liczba świń w stadzie wynosi:
    • od 50 do 800 świń - przyznaje się od 2 do 6 punktów, przy czym 6 punktów przyznaje się w przypadku gdy liczba świń jest równa 800, a dla pozostałych wartości proporcjonalnie mniej, aż do 2 punktów dla wartości równej 50,
    • od 800 do 1200 świń - przyznaje się od 2 do 6 punktów, przy czym 6 punktów przyznaje się w przypadku gdy liczba świń jest równa 800, a dla pozostałych wartości proporcjonalnie mniej, aż do 2 punktów dla wartości równej 1200,
    • powyżej 1200 świń - przyznaje się 2 punkty;
  • ogrodzenie chlewni wraz z terenem koniecznym do realizacji obsługi świń lub
  • utworzenie lub zmodernizowanie zadaszonej niecki do dezynfekcji,  lub
  • zakup urządzeń do dezynfekcji,  lub
  • przebudowę/remont pomieszczeń  w celu utrzymywania świń w gospodarstwie rolnym w odrębnych, zamkniętych pomieszczeniach lub
  • przebudowę/remont pomieszczenia w chlewni lub w budynku gospodarskim funkcjonalnie powiązanym z chlewnią, tak aby w ich wyniku w tym pomieszczeniu było możliwe zdezynfekowanie się osób, które zajmują się obsługą świń lub
  • budowę l/ przebudowę magazynu do przechowywania słomy dla świń lub
  • zakup i wykonanie robót związanych z posadowieniem silosu na paszę gotową do bezpośredniego spożycia przez świnie;

Odpowiedź na Twoje pytania 

Ale tak patrzę, to... Kolejna pomoc dla nakładczych i hotelarzy.

Dlaczego?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Zdajesz sobie sprawę @migacz że wszędzie potrzebny jest udział własny u nas na koszt całkowity ogrodzenia 52 tys, wkładu własnego 20 tyś , jeszcze jedno w przypadku utrzymania na ściółce szanse na otrzymanie odszkodowania za ASF w stadzie sa bliskie 0 a ryzyko zawleczenia poprzez słomę sporę.

@zycietoniejebajka1też odnoszę takie wrażenie w okolicy że tylko nakładczy do tej pory wykorzystał to dofinansowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Sadek napisał:

Dlaczego?

Po kryteriach przydzielania punktów. Im więcej sztuk, tym więcej punktów. 

13 minut temu, ws71 napisał:

całkowity ogrodzenia 52 tys, wkładu własnego 20 tyś

Czyli to nie działa na zasadzie całości zwrotu kosztów? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Przecież wiem że mi tego nie dadzą za free. Jest napisane 80% i koszt płotu też wpisany. Tylko w większości dofinansowań 50% wynosi stawka więc tu korzystniej. A płot z tego co wiem szwagier zadowolony jak nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Jeśli nie wprowadzi się stosownych rozwiązań prawnych – to np. w przypadku wieprzowiny, jak przewiduje Pan Zbyszek – będzie źle. – Chiny budują potężne fabryki świń, bo trudno to nawet nazwać fermami na 84 tys. loch w cyklu zamkniętym i są to chlewnie 13 piętrowe. W Ameryce Południowej potężne korporacje wykupują ziemię, wypalają lasy deszczowe pod uprawę soi genetycznie modyfikowanej i skończy się tak, że jedna korporacja będzie produkowała tanio soję następnie przewiezie ją statkiem do Chin, w Chinach tania produkcja wieprzowiny i dystrybucja na świat. I temat jest załatwiony.

Tymczasem – jak zauważa Pan Zbyszek - w Europie praktycznie dążenia są takie, żeby produkcję rolną wygasić, bo będziemy super ekologiczni. A nie mamy rynku na produkty ekologiczne! Co ci ludzie z tym mają robić? W wielu przypadkach skończy się tak, że będzie uprawiana brukselka, czyli tylko na dopłatę. Minimalne koszty, nawet się tego nie zbiera, bierze się dopłatę, coś tam zostanie i tak to wygląda.

Szaleństwo jest teraz budować chlewnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
1 godzinę temu, migacz napisał:

Przecież wiem że mi tego nie dadzą za free. Jest napisane 80% i koszt płotu też wpisany. Tylko w większości dofinansowań 50% wynosi stawka więc tu korzystniej. A płot z tego co wiem szwagier zadowolony jak nie wiem.

Też był na 80% tylko to jest standart a żeby to miało ręce i  nogi to niestety ale bulisz za swoje , po drugie ich cenniki a rzeczywistość to dwa różne światy i tu można się mocno zdziwić,max koszt ogrodzenia podlegający zwrotowi coś ok 100 zł/ metr bieżący, reszta typu niecki i tym podobne to  przekraczało grubo pow 200 tyś, osobna droga dojazdowa do chlewni,podział gospodarstwa na tzw część czystą, część brudną przy typowym gospodarstwie z produkcją zamkniętą i własną bazą paszową temat bardzo trudny do ogarnięcia[piszę o gospodarstwie liczącym ok 800szt/stan średnio roczny

@zycietoniejebajka1niestety ale nie

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Koszt ogrodzenia to 200 złotych/mb, nikt nie kazał mi dzielić podwórka na strefy, cykl zamknięty o zbliżonej obsadzie.

Znajomy dostał dofinansowanie na ogrodzenie gdzie stan około 100 sztuk. Ogólnie jest to 3 nabór i nie znam nikogo kto by nie dostał a i zainteresowanie nie jest duże.

5 godzin temu, zycietoniejebajka1 napisał:

Po kryteriach przydzielania punktów. Im więcej sztuk, tym więcej punktów. 

Czyli to nie działa na zasadzie całości zwrotu kosztów? 

Jak pisałem znajomy dostał na stado około 100 sztuk. Sam namawiałem aby złożył wniosek, wątpił że nie dostanie bo mało sztuk.

Edytowano przez Sadek
Edycja

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ktoś tu napisał cenę max i min. Policzyłem średnią z całego roku 6,44 zł/kg cena bazowa wbc. Cena minimalna to 4,85 zł/kg zaś maksymalna 8,45 zł/kg, w sumie 7 odstaw powyżej średniej a 8 poniżej średniej.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80
10 godzin temu, zycietoniejebajka1 napisał:

Po kryteriach przydzielania punktów. Im więcej sztuk, tym więcej punktów. 

Czyli to nie działa na zasadzie całości zwrotu kosztów? 

Aleś gościu dowalił, ty z księżyca spadł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317
5 godzin temu, Sadek napisał:

Koszt ogrodzenia to 200 złotych/mb, nikt nie kazał mi dzielić podwórka na strefy, cykl zamknięty o zbliżonej obsadzie.

Znajomy dostał dofinansowanie na ogrodzenie gdzie stan około 100 sztuk. Ogólnie jest to 3 nabór i nie znam nikogo kto by nie dostał a i zainteresowanie nie jest duże.

Jak pisałem znajomy dostał na stado około 100 sztuk. Sam namawiałem aby złożył wniosek, wątpił że nie dostanie bo mało sztuk.

O to chodzi. Wszystko z umiarem. Szwagier też nie robił jakichś cudów i starczyło. Mi brak ogrodzenia wiaty że słoma z jednej strony. Całość złączy się z płytą obornikowa i jedna bramę z uliczką wszystkiego razem może 100m ale raczej nie stracę. Świnie planuje trzymać dalej więc prędzej czy później muszę to zrobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
11 godzin temu, ws71 napisał:

Zdajesz sobie sprawę @migacz że wszędzie potrzebny jest udział własny u nas na koszt całkowity ogrodzenia 52 tys, wkładu własnego 20 tyś , jeszcze jedno w przypadku utrzymania na ściółce szanse na otrzymanie odszkodowania za ASF w stadzie sa bliskie 0 a ryzyko zawleczenia poprzez słomę sporę.

@zycietoniejebajka1też odnoszę takie wrażenie w okolicy że tylko nakładczy do tej pory wykorzystał to dofinansowanie

Suma 20 tysi to jest razem z vatem tak ?

U mnie na ogrodzenie wychodzi  i myjkę 100tysi w tym 80% daje armir od ceny netto .

@ws71 u mnie na umowie pisze jak byk 200zł metr ogrodzenia ....to możesz mi wyjaśnić podaną cenę 100zł za metr ?

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

U mnie też jest 200 zł/mb.

Już prawie 1/2 ogrodzenia stoi aby panele założyć.

 

IMG_20201223_153427.jpg

IMG_20201223_101849.jpg


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
18 godzin temu, Sadek napisał:

Koszt ogrodzenia to 200 złotych/mb, nikt nie kazał mi dzielić podwórka na strefy, cykl zamknięty o zbliżonej obsadzie.

Znajomy dostał dofinansowanie na ogrodzenie gdzie stan około 100 sztuk. Ogólnie jest to 3 nabór i nie znam nikogo kto by nie dostał a i zainteresowanie nie jest duże.

Jak pisałem znajomy dostał na stado około 100 sztuk. Sam namawiałem aby złożył wniosek, wątpił że nie dostanie bo mało sztuk.

Co daje ogrodzenie bez podziału na strefy,u nas chodziło że jeżeli znajdziesz się w strefie żeby uniknąć ciąglego pobierania krwi i wtedy musi być podział na strefy i ma  sens cudowanie z ogrodzeniem i tak w końcu sobie odpuściłem, [wniosek był składany w 2019 i raczej było 100zł/m bieżacy,bo przy panelu z grubszego drutu i porządnym ocynku+ słupek o grubszych ściankach trzeba było dołożyć ze swoich a przy 200zł to raczej niemożliwe żeby trzeba było dołożyć

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Koszty wg standardowych stawek jednostkowych dotyczące wykonania ogrodzenia chlewni.

Standardowe stawki jednostkowe wynoszą:

• 200 zł - koszt wykonania 1 metra bieżącego ogrodzenia;

• 1820 zł - koszt wykonania 1 bramy;

• 610 zł - koszt wykonania 1 furtki.

Tak dla informacji.

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
1 godzinę temu, ws71 napisał:

Co daje ogrodzenie bez podziału na strefy,u nas chodziło że jeżeli znajdziesz się w strefie żeby uniknąć ciąglego pobierania krwi i wtedy musi być podział na strefy i ma  sens cudowanie z ogrodzeniem i tak w końcu sobie odpuściłem, [wniosek był składany w 2019 i raczej było 100zł/m bieżacy,bo przy panelu z grubszego drutu i porządnym ocynku+ słupek o grubszych ściankach trzeba było dołożyć ze swoich a przy 200zł to raczej niemożliwe żeby trzeba było dołożyć

Koszt brutto, panel 153 fi 5, podmurowka 30 to koszt około 66 złotych/mb plus 29 zł/mb montaż netto.

  • Like 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Jak to jest składam wniosek i jak przyznają dofinansowanie to wtedy stawiam płot czy najpierw robię płot a potem wniosek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj