sumek666

Ceny trzody chlewnej 2020

Polecane posty

jackasss    59

Różnica jest taka, że polska świnia jest co najmniej takiej samej jakośći jak germańska, a sprzęt to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Tylko że Niemiecka czy Duńska świnia jest tuczona w Polsce a nie jest to Polska Hodowla i mają na miejscu swój towar .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1970

Należy zadać sobie pytanie, czym się różni Danbred utuczony w Polsce i ten utuczony w Niemczech? Przecież jedna i druga świnia jest karmiona paszą z GMO z dodatkiem różnych dopalaczy, a polskie PBZ, które są lepsze, jadą za zachodnią granicę.  Małe masarnie też często biorą półtusze z rzeźni, bo tak jest taniej, a w rzeźni większość wieprzowiny pochodzi z polskich i niemieckich ferm.

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103
jackasss napisał:

Różnica jest taka, że polska świnia jest co najmniej takiej samej jakośći jak germańska, a sprzęt to...

Dla siebie ubilem maciorę po pierwszych prosiakach i dłuższy czas stała na samym zbożu to mięso lepsze niż z normalnego tucznika...a slonina jaka topliwą. W palcach się topiła


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373

U mnie mała ubojnia za tuczniki z kolcem dk płaci 0,50zl. Drożej niż za pl. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22
Dnia 18.12.2020 o 17:25, sabuliga napisał:

tylko kolega że pracownik pracuje na pracodawcę i to pracodawca ma rożny dochód w zależności od miesiąca. Ty nie możesz się znimi porównywać. Jakbyś zatrudnił pracownika i jego pensję porównywał to tak. 

Tylko szkopuł w tym, że rolnicy jako jedyna grupa przedsiebiorcow mają dyktowane ceny za swoje produkty często poniżej kosztów, to jest niby wolny rynek a raczej pseudo wolny. A pracodawca czyli przedsiębiorca też działający na wolnym rynku sam wycenia swoje produkty czy usługi i te idą rok w rok tylko w górę, (bo każdy liczy koszty i musi wyjść na swoje) a nie wahają się jak nasze ceny. Dlatego uważam że można w jakiś sposób porównać się z pracodawcą, bo każdy wlicza podwyżki dla pracowników w koszty a to że ma rożny dochód w skali miesiąca zależy od ilości sprzedanego towaru czy usługi tak jak u rolnika, a nie tylko od ceny jednostkowej za ten towar, bo żaden przedsiębiorca nie ustali sobie tej ceny poniżej kosztów. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
kaj napisał:

jackasss napisał:

Różnica jest taka, że polska świnia jest co najmniej takiej samej jakośći jak germańska, a sprzęt to...

Dla siebie ubilem maciorę po pierwszych prosiakach i dłuższy czas stała na samym zbożu to mięso lepsze niż z normalnego tucznika...a slonina jaka topliwą. W palcach się topiła

Ja pierdziu co Wy z tymi maciorami, tfu umiecie takie jeść? 😳 Stare mieso i pewnie 2 godziny trzeba dusić żeby miękkie było, nigdy nie słyszałem żeby ktoś w okolicy dla siebie bił maciorę, każdemu się zbiera na wymioty jak o tym pomyśli, nawet po pierwszych prosiakach jak napisałeś to i tak ma prawie rok 🤢


Ponad rok miałem napisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Czym się różni kiełbasa z młodej maciory od kiełbasy z tucznika? Nie będzie żadnej różnicy w smaku, a mięso z maciory jeżeli na samym zbożu żywiona lepsze

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Kiedyś dawniej się ubijało i teściu masowo bił ludzią. Tucznik max do 160kg 150kg najlepsze. Maciorę tyko raz po jednym oproszeniu i nikt tego jeść nie chciał.

Ale gusta smakowe są różne.

Dziś. 27szt  3,6netto.

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
59 minut temu, krilan06 napisał:

Czym się różni kiełbasa z młodej maciory od kiełbasy z tucznika? Nie będzie żadnej różnicy w smaku, a mięso z maciory jeżeli na samym zbożu żywiona lepsze

EEEE PANIE ?  róznica jest kolosalna i nawet jesli maciora dobrze cycki zasuszy to mieso jest inne i np szynka dobra nie wyjdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, raul7031 napisał:

Tylko szkopuł w tym, że rolnicy jako jedyna grupa przedsiebiorcow mają dyktowane ceny za swoje produkty często poniżej kosztów, to jest niby wolny rynek a raczej pseudo wolny. A pracodawca czyli przedsiębiorca też działający na wolnym rynku sam wycenia swoje produkty czy usługi i te idą rok w rok tylko w górę, (bo każdy liczy koszty i musi wyjść na swoje) a nie wahają się jak nasze ceny. Dlatego uważam że można w jakiś sposób porównać się z pracodawcą, bo każdy wlicza podwyżki dla pracowników w koszty a to że ma rożny dochód w skali miesiąca zależy od ilości sprzedanego towaru czy usługi tak jak u rolnika, a nie tylko od ceny jednostkowej za ten towar, bo żaden przedsiębiorca nie ustali sobie tej ceny poniżej kosztów. 

Tez są ceny regulowane tylko ze przez konkurencję. Gdyby nie było słupów no to przykro ale byłaby nadprodukcja i ceny byłyby nawet po 300 zł za tonę pszenicy. Ale korporacje dbają o swoich obywateli a resztę ekspoaltuja czyli biedniejszych na tym świat polega. Na studiach nam pokazywali taki Windows ma większe pkb niż cała unia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1970
1 godzinę temu, Dawid727 napisał:

Bo są lepsze. 

Jaka jest różnica między Danbredem urodzonym w Polsce, a tym w Danii? Jedno i drugie to to samo. Wodniste mięso, z którego nie da się zrobić kiełbasy bez tony chemii.

1 godzinę temu, turtojs napisał:

Ja pierdziu co Wy z tymi maciorami, tfu umiecie takie jeść? 😳 Stare mieso i pewnie 2 godziny trzeba dusić żeby miękkie było, nigdy nie słyszałem żeby ktoś w okolicy dla siebie bił maciorę, każdemu się zbiera na wymioty jak o tym pomyśli, nawet po pierwszych prosiakach jak napisałeś to i tak ma prawie rok 🤢

 

Ponad rok miałem napisać

 

Kabanosy smakują? Nie wiesz co jesz, dlatego się nie brzydzisz. Maciora jak maciora, ale stary knur... Przecież on też na bakutil nie jedzie ani nie wkręcają go do karmy dla zwierząt. ;)  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703
1 godzinę temu, turtojs napisał:

Ja pierdziu co Wy z tymi maciorami, tfu umiecie takie jeść? 😳 Stare mieso i pewnie 2 godziny trzeba dusić żeby miękkie było, nigdy nie słyszałem żeby ktoś w okolicy dla siebie bił maciorę, każdemu się zbiera na wymioty jak o tym pomyśli, nawet po pierwszych prosiakach jak napisałeś to i tak ma prawie rok 🤢

 

Ponad rok miałem napisać

 

Co Ty pierdzielisz? Jadłeś kiedyś?

 

1 godzinę temu, krilan06 napisał:

Czym się różni kiełbasa z młodej maciory od kiełbasy z tucznika? Nie będzie żadnej różnicy w smaku, a mięso z maciory jeżeli na samym zbożu żywiona lepsze

Niczym,dla mnie mięso lepsze

2 godziny temu, Dawid727 napisał:

Bo są lepsze. 

Goooowno prawda

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

mój kuzyn jeździ tirem i nieraz zdarzyło mu sie wozić mięso do fabryki która robi karmę dla psów mówił że jakość tego mięsa jest bardziej sprawdzana niż tego co wozi do zakładów które produkują wędliny dla ludzi 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1826
1 godzinę temu, turtojs napisał:

Ja pierdziu co Wy z tymi maciorami, tfu umiecie takie jeść? 😳 Stare mieso i pewnie 2 godziny trzeba dusić żeby miękkie było, nigdy nie słyszałem żeby ktoś w okolicy dla siebie bił maciorę, każdemu się zbiera na wymioty jak o tym pomyśli, nawet po pierwszych prosiakach jak napisałeś to i tak ma prawie rok 🤢

 

Ponad rok miałem napisać

Niedaleko mnie jest firma która kupuje maciory i knury i to wszystko idzie za granice, przede wszystkim na produkty długo dojrzewajace typu salami, kabanosy to jest mięso które nie potrzebuje żadnych sztucznych dodatków w celu zachowania przydatności do spożycia i może być przechowywane w temp pokojowej przez długie miesiące, co do cen zwyżka na 4,70 odbiór niby we wtorek, fermówka nie nadaje się do produkcji takich wyrobów ze względu na tzw ,,za młode mięso"

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

o maciory się sprzeczacie,każdy ma inny gust-jeden woli osiemnastkę ,drugi jej matkę a trzeci weżmie babkę bo już ma emeryturę i na flaszkę będzie

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373

Dawno temu chodziłem z żeźnikiem jako pomocnik.  Dwa razy byliśmy maciory około 300kg. Co by za specyfiki nie dosypał to kiełbasa nie była za cymes.  Ale taka młoda po jednym miocie to co innego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Ubijam co 3 miesiące dla siebie danbreda duńskiego i mięso jest super. Miałem kiedyś pbzy czy PIC, danbred niczym nie odstaje od nich. A teoria o wodnistym mięsie jest śmieszna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22
1 godzinę temu, sabuliga napisał:

Tez są ceny regulowane tylko ze przez konkurencję. Gdyby nie było słupów no to przykro ale byłaby nadprodukcja i ceny byłyby nawet po 300 zł za tonę pszenicy. Ale korporacje dbają o swoich obywateli a resztę ekspoaltuja czyli biedniejszych na tym świat polega. Na studiach nam pokazywali taki Windows ma większe pkb niż cała unia

Tylko tak są regulowane ze nie spadają poniżej pewnego poziomu, chyba że ktoś traci klientów bo ma słaby towar czy usługę ale to inna bajka, jako przykład podam wszelkie usługi - co roku drożej. Piekarnie tez raczej ceny chleba nie obniżają tylko podnoszą po trochu. I tak wiele innych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariowola    350
2 godziny temu, Dawid727 napisał:

Ubijam co 3 miesiące dla siebie danbreda duńskiego i mięso jest super. Miałem kiedyś pbzy czy PIC, danbred niczym nie odstaje od nich. A teoria o wodnistym mięsie jest śmieszna. 

Nie wiem ile Masz lat jak byś jadł 30 lat temu mięso to byś wiedział jaki jest smak mięsa a jaki Ty masz smak to nikt nie wie każdy ma inny . 

Pies w tych czasach ma większą wartość  niż człowiek. 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
9 godzin temu, Dawid727 napisał:

Ubijam co 3 miesiące dla siebie danbreda duńskiego i mięso jest super. Miałem kiedyś pbzy czy PIC, danbred niczym nie odstaje od nich. A teoria o wodnistym mięsie jest śmieszna. 

tu akurat jest odwrotnie i do przerobu duna trzeba dodawać wode , pamietam rozbiór swiń petrenów to tam woda z miesa to się lała i kiełbasa rzadka wychodziła a do duna np . do kiełbasy to wode trzeba dodać bo bedzie twarda i gumowa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103
turtojs napisał:

kaj napisał:

jackasss napisał:

Różnica jest taka, że polska świnia jest co najmniej takiej samej jakośći jak germańska, a sprzęt to...

Dla siebie ubilem maciorę po pierwszych prosiakach i dłuższy czas stała na samym zbożu to mięso lepsze niż z normalnego tucznika...a slonina jaka topliwą. W palcach się topiła

Ja pierdziu co Wy z tymi maciorami, tfu umiecie takie jeść? 😳 Stare mieso i pewnie 2 godziny trzeba dusić żeby miękkie było, nigdy nie słyszałem żeby ktoś w okolicy dla siebie bił maciorę, każdemu się zbiera na wymioty jak o tym pomyśli, nawet po pierwszych prosiakach jak napisałeś to i tak ma prawie rok 🤢


Ponad rok miałem napisać

Mi wyroby smakowały w szczególności kiełbasa z papryką tylko wędzona i długi czas obwiązaną albo słonina zasolona w przyprawach.


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj