sumek666

Ceny trzody chlewnej 2020

Polecane posty

Pytałem znajomego ze wsi to też mówił że po 3.8 +vat,  jakaś lokalna ubojnia. Brak strefy. 

Edytowano przez TheRolnik1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Płd Wlkp żółta strefa 3,90zł netto, kilka szt. Cena w okolicy 3,70-4,00zł netto i raczej będzie taniej. 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373
Dnia 2.11.2020 o 18:53, snickers napisał:

150 netto

kto po tyle przywozi i jaki status? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
Dontcry napisał:

No u mnie tez stabilnie 3,8 caly czas

To ja dziękuję za taką stabilizację, dacie się okradać aż miło dla zakładów... To ja wolę tą moją stabilizację na poziomie 4,4, przy większej ilości 4,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118
2 godziny temu, turtojs napisał:

To ja dziękuję za taką stabilizację, dacie się okradać aż miło dla zakładów... To ja wolę tą moją stabilizację na poziomie 4,4, przy większej ilości 4,5

Handlarze dają jeszcze mniej a inna ubojnia gdzies dalej co placi wiecej nie przyjedzie Ci po pare sztuk. Ino mi sie program skonczy to wysiadam z tego pociągu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373
2 godziny temu, turtojs napisał:

To ja dziękuję za taką stabilizację, dacie się okradać aż miło dla zakładów... To ja wolę tą moją stabilizację na poziomie 4,4, przy większej ilości 4,5

Napisz nazwę zakładu który tyle płaci? 

Które ubojnie tak płacą piszcie nazwą całe auto się załaduje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1902    26
2 minuty temu, 6465 napisał:

Napisz nazwę zakładu który tyle płaci? 

Nie napisze bo nie ma takiego zakładu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373

To Po co to pier**lić. Może sprzedał po tyle jedną sztukę mieszczuchowi na chrzciny bez papierów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Jak ma ktoś do sprzedania, to podgrzewa atmosferę.

U mnie 5,40netto za żywą i szukają towaru. Zajechały dzisiaj dwa auta o 4 rano z dwóch różnych zakładów i trąbią. Matka ich zje...ła, że spać nie dają i że wcześniej, jak o 8 syn nie wstaje. I czekali grzecznie do 8.

 

A potem się obudziłem. I dobrze, bo bym się zeszczał.

  • Haha 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Bardzo proszę, Zakład HAM Radzionków, śląskie, następnie Rudinho napisal wczoraj Animex 5,55 netto to ile kuźwa wyjdzie cena na żywo, a no okolice 4,4 netto dalej nie wierzycie? To dalej dajcie się okradać swoim kochanym pośrednikom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373

Turtojs ważysz świnki jak oddajesz na wbc? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118
2 godziny temu, turtojs napisał:

Bardzo proszę, Zakład HAM Radzionków, śląskie, następnie Rudinho napisal wczoraj Animex 5,55 netto to ile kuźwa wyjdzie cena na żywo, a no okolice 4,4 netto dalej nie wierzycie? To dalej dajcie się okradać swoim kochanym pośrednikom

To moze jest ktos tutaj z okolic gminy goszczanow, powiat sieradz i da namiary na kogoś kto podjedzie po 8-10 sztuk w dobrej cenie a nie 3,8? Wątpię.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1826
7 godzin temu, turtojs napisał:

To ja dziękuję za taką stabilizację, dacie się okradać aż miło dla zakładów... To ja wolę tą moją stabilizację na poziomie 4,4, przy większej ilości 4,5

Są takie miejsca w Polsce że sprzedajesz po cenie jaka jest w okolicy i nikt się nie wychyli,nawet duże zakłady jeżeli dziwnym trafem  tam kupują to też dostosują się do lokalnych warunków i kasiory Ci nie nałożą, chyba że długoletnia współpraca i jakieś umowy ale o takie traktowanie w obecnych czasach przez duże zakłady też należy do rzadkości , część podaje za klasę E, tylko że większość dużych zakładów ma kilka podgrup poszczególnych klas [E1,E2,E3] i wtedy przy podsumowaniu już cena E nie wygląda tak pięknie,u nas żeby załapać max cenę E to musi spełniać 2 warunki 57-59,9% mięsność,waga półtuszy 78-85kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Kilka razy do sokołowa sprzedałem wbc i tak jak kolega pisze niby oferują cenę x a wychodzi na rozliczeniu x - 10 do 20gr i jeszcze skasują jedną sztukę, lub parę kilo że niby wrzód jakiś.

Ostatnia sprzedaż tydzień temu 4,4 netto żywiec 80szt , teraz ofertę mam na 4,5 do innego zakładu, a kilka dni przed zdjęciem strefy niebieskiej sprzedałem po 4,2, a po przejsciu na czerwoną 20gr więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Tak w związku z tymi nędznymi cenami nawiążę do wypowiedzi naszego ministra rolnictwa który ostatnio powiedział coś w ten deseń - "nie można ciągle skupiać się na zwiększaniu dochodów rolników, trzeba też zadbać o dobrostan zwierząt gospodarskich". Pozostawię to bez mojego komentarza 🙄

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7573
46 minut temu, krilan06 napisał:

Tak w związku z tymi nędznymi cenami nawiążę do wypowiedzi naszego ministra rolnictwa który ostatnio powiedział coś w ten deseń - "nie można ciągle skupiać się na zwiększaniu dochodów rolników, trzeba też zadbać o dobrostan zwierząt gospodarskich". Pozostawię to bez mojego komentarza 🙄

Chciałbyś wycisnąć z krowy 50 litrów mleka na dobę bo zyski muszą być to NIE TAK  ma być 20 litry wystarczy bo też krowa ma uczucia .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Zgadza się są uczucia ale jeżeli ktoś patrzy na uczucia to się cofa.

To nie jest wina rolnika tylko rządu który nie potrafi nam zapewnić stabilnego zysku.

  • Haha 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422

Tu nie chodzi o to że rolnik skupia się na zwiększaniu dochodów swojego gospodarstwa tylko o to że wg ministra, do tej pory to rząd dwoił się i troił żeby zwiększać nam dochody a teraz już wystarczy i skupiamy się na dobrostanie. Ja bym proponował żeby w ramach solidarności z wszystkimi zwykłymi ludźmi którzy tracą dochody i źródło utrzymania w związku z covid, minister sobie i wszystkim swoim współpracownikom zmniejszył pensje o 50% na czas nieokreślony. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7573

Było tak że trzeba powiększać gospodarstwa bo są nie rentowne kupować maszyny zwiększać wydajność czy z zasiewów tuczu zwierząt a tu co się stało w chodzi nowy ład od roku 2021 że Era się kończy ciągłego powiększania pozadłużali się to teraz trzeba dbać o środowisko i zwierzęta tym bardziej bo są czułe .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Ze wszystkim przeginają ,Jak ASF w gospodarstwie wyjdzie to wina rolnika bo bioasekuracji  nie przestrzegał.Ale jak wytłumaczą to ze  minister Ardziu,,Duduś .Główny Inspektor Sanitarny itd łapią Covida.No trzeba by ukarać za brak bioasekuracji.A przecież oni wszystko mają ,tylko my swoim świniom masek na ryje nie załozymy

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj