sumek666

Ceny trzody chlewnej 2020

Polecane posty

JanKrzysztof    1972
12 godzin temu, krilan06 napisał:

Na żywą 3,80-4,10zł netto, nic tylko robić dla tych złodziei 

Lokalni złodzieje 3,4 zł netto, to się nazywa zmowa cenowa. 😎 Dziwię się sąsiadom, że chowają, bo handlarzyny dymają ich bezlitośnie. Muszą lubić ten sport...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19706
Dnia 22.09.2020 o 22:44, zycietoniejebajka1 napisał:

https://next.gazeta.pl/next/7,168930,26329022,niemcy-na-granicy-brandenburgii-z-polska-stanie-stale-ogrodzenie.html

Gdzie się chował 😅

chociaż u mnie też tylko jedna kontrola jakoś w czerwcu , 2 dychy mandatu..

NIe ciesz sie tak z tego mandatu, u mnie po czasie sie okazało że oprócz tych 20 zajumali po 5% dopłat

Dnia 23.09.2020 o 12:19, sabuliga napisał:

nie wpuszcze dziada na podworko i nic mi nie zrobia

Żebyś sie nie zdziwił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962

Kogo opłacalność obchodzi..... Im wszystkim się opłaci za***iscie taki interes..... A że rolnik ledwie dyszy, kto się tym przejmuje........ 

No może przed wyborami coś wspomną o rolniku i jego opłacalności...... 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, soltys48 napisał:

NIe ciesz sie tak z tego mandatu, u mnie po czasie sie okazało że oprócz tych 20 zajumali

Za co miałeś mandat? 

 

12 godzin temu, Ukasz121 napisał:

Powiat Gostyński, jeden pośrednik 3,2 Do 3,6. Że ktoś jeszcze mu po tyle sprzedaje...

Roka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomorzanin1222    117
Dnia 22.09.2020 o 21:35, 6465 napisał:

U nas ogrodzenie nie jest konieczne. Dostaniesz termin aby wszystko przystosować jeśli tego nie zrobisz to dostaniesz zakaz hodowli świń. 

Ja się ku..wa pytam czemu jakiś poj...ny urzednik i cała banda tych oszołomów rządzą się u kogos jak mnie to wkurza .Kurde tych ludzi to już naprawsę wali przez te popieprzone przepisy musiałem bydło zlikwidować choć tego nie chciałem robić

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373

Tu masz rację nie jeden przez te przepisy h*j położył na hodowlę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373

Ja w poniedziałek znowu mam weta.  Z powiatowej. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, Pomorzanin1222 napisał:

Ja się ku..wa pytam czemu jakiś poj...ny urzednik i cała banda tych oszołomów rządzą się u kogos jak mnie to wkurza .Kurde tych ludzi to już naprawsę wali przez te popieprzone przepisy musiałem bydło zlikwidować choć tego nie chciałem robić

bo to wszystko dla naszego dobra...

tylko rolnicy jakoś uwierzyć w to nie chcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Jak u mnie byli  na kontroli poWiedziałem żeby te czaszki po dzikach pozbierali to nawet się nie spytał gdzie leżą I leżą do tej pory ale wojewoda lubelski Chwali walkęz asf 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

.    Poszukiwanie padłych dzików przy pomocy psów

·       Wszystkie znalezione padłe dziki muszą być zgłoszone natychmiast do właściwej inspekcji weterynaryjnej z określeniem położenia GPS. Pobieranie próbek oraz utylizacja padłych dzików jest wykonywana przez autoryzowany personel.

·       Psy, urządzenia, przedmioty i pojazdy wykorzystywane podczas poszukiwań i utylizacji padłych dzików muszą być odkażone przez środki działające skutecznie na wirusa ASF. Podobnie osoby biorące udział w poszukiwaniach lub mające kontakt z padłymi dzikami powinny poddać się dezynfekcji.

·       W wyznaczonej strefie obowiązuje zakaz wyprowadzania psów bez smyczy

·       Prace rolnicze i leśne w strefie zostały wstrzymane do odwołania.

·       Wszystkie imprezy z udziałem trzody chlewnej zostały zakazane.

·       Wywożenie dzików, jakichkolwiek części ich ciała, trofeów,  produktów z dziczyzny z wyznaczonej strefy jest zabronione.

·       Dziczyzna, części dzików lub przedmioty, z którymi dziki miały kontakt nie mogą być wnoszone na teren gospodarstw utrzymujących świnie.

·       Zabroniono wstępu do lasu i na tereny otwarte położone w strefie.

·       Rolnicy muszą natychmiast przekazać informacje do odpowiedniego wydziału ministerstwa rolnictwa o bieżących stanach świń, ich lokalizacji, upadkach, objawach chorobowych (np. gorączka).

·       Wszystkie podejrzane świnie o zakażenie są natychmiast testowane w kierunku ASF.

·       Wszystkie świnie muszą być izolowane w budynkach. Nie dopuszcza się utrzymywania świń na wybiegach. 

·       Wprowadzono obowiązek posiadania urządzeń i środków dezynfekcyjnych przy wejściach do gospodarstw/ budynków inwentarskich.

·       Psy mogą opuszczać gospodarstwa tylko na smyczy pod nadzorem właściciela.

·       Wprowadzono zakaz skarmiania zielonek lub siana oraz wykorzystywania słomy jako ściółki. Nie dotyczy to zbiorów sprzed co najmniej 6 miesięcy, które były zabezpieczone przed dostępem dzików lub zostały poddane obróbce termicznej w temperaturze 70 st. C. przez pół godziny.

·       Przewożenie świń w strefach jest dozwolone tylko po wyznaczonych drogach.

·       Bez zgody inspekcji weterynaryjnej nie wolno przemieszczać świń do stad i ze stad zlokalizowanych z wyznaczonej strefie oraz do rzeźni.

·       Przemieszczanie w strefie oraz eksport ze strefy świeżej wieprzowiny, wyrobów wieprzowych, nasienia, komórek, embrionów, podrobów, wytworzonych ze świń utrzymywanych w strefie jest zabronione bez zgody inspekcji weterynaryjnej.

To są warunki które obowiązuje w niemieckiej strefie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DRIPOL    44
12 godzin temu, Pomorzanin1222 napisał:

Ja tam od wiosny wracam do bydła tak łatwo mnie nie złamią

Wczoraj znajomy co posiada ok 100 szt byków  mówił że cena jebł ... na 5 złotych + VAT ??? Świętokrzyskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj