sumek666

Ceny trzody chlewnej 2020

Polecane posty

motorader18    94

Do tych 

1 godzinę temu, turtojs napisał:

Fakt nic nie sprzedali, ale też nie ma terminu następnej giełdy, czyli powtórka z rozrywki sprzed 1,5 miesiąca, teraz giełdy nie będzie w środę cenę utrzymią a potem będzie w górę. Ps w poniedziałek rusza ubojnia, to coś chyba bić muszą...

Wtorkową mała jest odwołana ale duża w środę się odbędzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Tak dokładnie masz rację to miałem na myśli że we wtorek nic nie ma, ale środa normalnie ustalać będą cenę, wydaje mi się że jest powtórka i powinna być cena utrzymana, a co do tej ubojni choćby połowa przerobu ruszyła to i tak dużo tucznika z rynku zdejmie w ciągu kilku dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Ta cena w środę jeżeli zostanie utrzymana to będzie tylko interwencja rządu niemieckiego i według mnie odwlekanie w czasie tego co nieuniknione,Europa prawie została wykopana z chińskiego rynku przez USA,rok temu eksport USA był na poziomie 20 tyś ton miesięcznie, obecnie szacuje się na 80 tyś miesięcznie, czyli jeżeli dalej tak pójdzie to osiągnie ok 1mln ton rocznie a Chińczycy jak się szacuje potrzebują ok 1mln 200 tyś ton wieprzowiny, więc reszta świata praktycznie bije się o możliwość eksportu 200 tyś ton wieprzowiny,bardzo blado to wygląda z naszego punktu widzenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Tucz nakładczy 60 zł za sztukę netto. W środę była ostatnia odstawa dzisiaj rozliczenie w poniedziałek w nocy przyjeżdża warchlak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1902    26
2 godziny temu, ws71 napisał:

Ta cena w środę jeżeli zostanie utrzymana to będzie tylko interwencja rządu niemieckiego i według mnie odwlekanie w czasie tego co nieuniknione,Europa prawie została wykopana z chińskiego rynku przez USA,rok temu eksport USA był na poziomie 20 tyś ton miesięcznie, obecnie szacuje się na 80 tyś miesięcznie, czyli jeżeli dalej tak pójdzie to osiągnie ok 1mln ton rocznie a Chińczycy jak się szacuje potrzebują ok 1mln 200 tyś ton wieprzowiny, więc reszta świata praktycznie bije się o możliwość eksportu 200 tyś ton wieprzowiny,bardzo blado to wygląda z naszego punktu widzenia .

Miło się czyta kogoś kto wie w czym rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
ws71 napisał:

Ta cena w środę jeżeli zostanie utrzymana to będzie tylko interwencja rządu niemieckiego i według mnie odwlekanie w czasie tego co nieuniknione,Europa prawie została wykopana z chińskiego rynku przez USA,rok temu eksport USA był na poziomie 20 tyś ton miesięcznie, obecnie szacuje się na 80 tyś miesięcznie, czyli jeżeli dalej tak pójdzie to osiągnie ok 1mln ton rocznie a Chińczycy jak się szacuje potrzebują ok 1mln 200 tyś ton wieprzowiny, więc reszta świata praktycznie bije się o możliwość eksportu 200 tyś ton wieprzowiny,bardzo blado to wygląda z naszego punktu widzenia .

Ostatnio też była raczej interwencja rządu, tym razem może być to samo. Może nas czekać obniżka ja to rozumiem, ale powoli niech to spada, mogę teraz sprzedać tucznika po 5 zł, ale niech warchlak spadnie na 250 zł za 30 kg i do tego chyba dążymy teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Szaleństwo z ceną warchlaka to faktycznie przegięcie ale niewykluczone że za chwilę będzie 20kg za 100zł szt, @Dawid727 netto czyli po odliczeniu kosztów prądu,wody,budynków jeszcze 10 lat temu bym w to uwierzył,obecnie to 30-40 zł i to raczej szczyt trudny do uzyskania bez względu do jakiego ,,koncernu  należysz'', obecnie idzie kosić kase w nakładczym na odchowalniach prosiak warchlak chociaż i tu można zaliczyć wpadkę na rzucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Tak, na czyściutko. Mój najlepszy wynik od dłuższego czasu. Tak się kręci koło 50 zł netto. Warchlak oczywiście dunczyk. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Bardzo dobrze zrobisz jak nie odbierzesz, ostatnimi czasy ceny warchlaka do tucznika są chore, nie rozumiem tylko polskiego hodowcy warchlaka czemu ma taką wysoką cenę na stronie internetowej gdzie można zobaczyć ceny warchlaki są średnio po 260 zł za 20 kg dodając 50 zł nadwyżki to wychodzi za 30 kg 310 zł. Duńczyk kosztuje tyle samo kupując go od firm co sprowadzają, ale już w samej Danii kosztuje 240 zł, czyli Duńczyk sprzedaje warchlaka po 240 zł za 30 kg a Polak żąda 310 zł no to coś tu jest nie halo. Jakby polski kosztowal tyle samo co w Danii u rolnika to by więcej ludzi kupowało polskiego i by powstało więcej chlewni na maciory, a tak większość woli Duńczyka bo koszt ten sam prawie zawsze i rośnie koło 14 dni szybciej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

@turtojs prawie dobry opis sytuacji tylko jedno ale , spróbuj w Dani kupić warchlaka na wolnym rynku to byś się mocno zdziwił co do ceny sąsiad jeździł 600szt na raz brał w tej cenie to raczej kupisz o niejasnym statusie zdrowotnym[ na papierze wszystko cacy], 10 lat wytrzymał i przy 2,5 tyś stanu obecnie prawdopodobnie przechodzi na nakładczy, właśnie tak wygląda rynek w Polsce ktoś zamawia warchlaka , gość wyprodukował na wskazany termin a klient na niego się wypnie z odbiorem bo nie pasuje mu sytuacja na rynku trzody , typowe postępowanie w naszym kraju w trzodowym biznesie, podobnie została wykoszona hodowla zarodowa rodzimych ras towarowych wbp ,pbz przez zachód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

To zobaczy Boga prawdziwego jak mu przywiozą z nakladczego w pewnej firmie"polaka" w najgorszym statusie zdrowotnym tzw śmietnisko..bedzie wył jak pies za tym nawet słabym duńczykiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Tylko trochę nie rozumiem tego znajomego, czyli kupował w Danii bezpośrednio z gospodarstwa taniej o 50-70 zł na sztuce i jeszcze na tym źle wychodził? 😳 Co do tego ostatniego zdania na temat że ktoś się na kogoś wypnie bo nie weźmie warchlaka w umówionym terminie to tak, po pierwsze kupujemy warchlaka za określona cenę ale nie wiemy po ile sprzedamy tucznika bo nie ma czegoś takiego jak cena gwarantowana, czy umowy z zakładami, po drugie jak już go kupimy to powinno być tak dogadane z producentem warchlaka ze płacimy go wtedy jak sprzedamy tucznika i wtedy adekwatnie jak tucznik jest po 6 zł zapłacimy więcej bo nas stać jak sprzedamy po 4,5 to zapłacimy mniej, prościej mówiąc dzielimy się sprawiedliwie zyskiem, a nie ze raz zarobi ten co sprzeda warchlaka a raz ten co tucznika. Nie wiem czemu nie można się dogadać po ludzku w ten sposób, ja już próbowałem i nie poszło, każdy patrzy tylko na cenę Duńczyka i tym co mają wystawione inni, ale dogadać się i zawsze dla obu stron żeby był zysk to już nie idzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_aisak_    10

Śmieszy mnie wypowiedź powyżej. Hodowca warchlaków ma łaskawie czekać 3 miesiące ma pieniądze, bo hodowca tuczników nie wie ile zarobi. To tak nie działa. A może hodowca tuczników da hodowcy warchlaków pieniądze? Jak temu drugiemu uda się zarobić to wtedy odda je temu pierwszemu? xd


Uzupełniając, dodam jeszcze, że w momencie urodzenia prosiaków hodowca warchlaków też nie wie po ile je sprzeda.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motorader18    94

Dowalili a to nie koniec spadkow . Nie kupować prosiaków  30 kg będzie po 180 złotych.

Edytowano przez motorader18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Hodowla świń nigdy nie będzie pewna co do ceny, raz Górka rwz dołek juz lata...ale czy wolgole jakieś zwierzaki opłaci sie trzymać?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
2 godziny temu, turtojs napisał:

Co do tego ostatniego zdania na temat że ktoś się na kogoś wypnie bo nie weźmie warchlaka w umówionym terminie to tak, po pierwsze kupujemy warchlaka za określona cenę ale nie wiemy po ile sprzedamy tucznika bo nie ma czegoś takiego jak cena gwarantowana, czy umowy z zakładami, po drugie jak już go kupimy to powinno być tak dogadane z producentem warchlaka ze płacimy go wtedy jak sprzedamy tucznika i wtedy adekwatnie jak tucznik jest po 6 zł zapłacimy więcej bo nas stać jak sprzedamy po 4,5 to zapłacimy mniej, prościej mówiąc dzielimy się sprawiedliwie zyskiem, a nie ze raz zarobi ten co sprzeda warchlaka a raz ten co tucznika. Nie wiem czemu nie można się dogadać po ludzku w ten sposób, ja już próbowałem i nie poszło, każdy patrzy tylko na cenę Duńczyka i tym co mają wystawione inni, ale dogadać się i zawsze dla obu stron żeby był zysk to już nie idzie...

to byłaby bajka gdyby tak można było płacić dopiero wtedy gdy sprzeda się swój towar i to jeszcze proporcjonalnie do tego po ile ja sprzedam-.-To ja kupując nasiona,nawozy, śor-y powiem sprzedawcy że zapłacę mu jak sprzedam np kukurydzę ,jak sprzedam drogo to mu zapłacę więcej,jak tanio to mniej a jak nie sprzedam bo np jest susza i uschnie to nie zapłacę wcale ,a co jak dzielić się zyskiem to i stratą 🤣

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15386
22 minuty temu, gomez181 napisał:

Hodowla świń nigdy nie będzie pewna co do ceny, raz Górka rwz dołek juz lata...ale czy wolgole jakieś zwierzaki opłaci sie trzymać?

Jak to mówią co je i sra

to 

GÓWNO DA

Takiej obniżki jednorazowo to chyba nie było?

I co pani Merkel nie poratuje świniopasów?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Będą dopłaty dla producentów żywca oby nie trafiły do tych z nakładczego jak poprzednio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj