sumek666

Ceny trzody chlewnej 2020

Polecane posty

ws71    1823
56 minut temu, gomez181 napisał:

Wiem ze znów nie w temacie, ale tu będzie odpowiedź natychmiastowa, prawda to ze od stosowania oleju w paszy świnie o niebo lepiej rosną wręcz puchną? Tak mi kolega ostatnio gadał, ze chłopie stosuj takie dobre efekty..

Stosowanie oleju w paszy jak kolega napisał powoduje brak pylenia na tuczarni,po drugie ma znaczenie przy prosiakach i warchlakach podnosi wartość energetyczną paszy i dzięki temu zwiększają się przyrosty,w przypadku stosowania pow 60kg nie ma większego znaczenia,chyba że jakaś rasa wymaga wysokiej koncentracji energii w kg paszy,tylko w takim przypadku trzeba znacznie zwiększyć poziom białka w kg paszy,zamiast oleju można stosować suche ziarno kuku daje podobny efekt jak olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motorader18    94

Tydzień temu było 5.7 dziś 5.2 spadki kwestia czasu . W Sokołowie stoją chłodnie z poltuszami z Belgii same maciory kolejka ponad 100 aut 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Hmm Belgia, kraj z pogłowiem niecałych 6 mln świń, to ile tam też jest tych macior? Miliony? 😂😂


Swoją drogą ciekawe czemu aż takie spadki u Ciebie, ja mieszkam w powiecie oleskim i tu cena nic nie poszła, może sami sobie panikę robicie i zakłady to wykorzystują?


Czy będą spadki takie mocne jak u Ciebie to się okaże jutro na giełdzie, jak będzie podobnie jak w piątek to nic się nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Jakby to Wam Pany powiedzieć

Nie ma dobrych informacj

Germańska świnia do dołu 

Ale tylko o 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

No właśnie mało sprzedanych choć licytowali się w miarę normalnie ale albo nie chcieli sprzedawac po tej cenie albo kupować, ale jak kupować to po co licytowało po kilka osób? Suma sumarum poszły tylko 3 transakcjie a 12 się nie sprzedało i spadło o 1 cent faktycznie, no ogólnie dziwna licytacja, bo jakby miało mocniej spaść to by wywoławczą cenę obniżyli a ta została bez zmian. Mi się wydaje że mocnego spadku nie będzie może maks 4 centy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

to cena za***ista ,u nas tuczniki 4,8-5,2 max a maciory 3-3,1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DRIPOL    44
3 godziny temu, kopin napisał:

to cena za***ista ,u nas tuczniki 4,8-5,2 max a maciory 3-3,1

Jaki region ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9
3 godziny temu, kopin napisał:

to cena za***ista ,u nas tuczniki 4,8-5,2 max a maciory 3-3,1

U nas podobnie maciory  3zł tucznik 4.7 4.8 wschód Wielkopolski 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
Rol31 napisał:

A gdzie tak dobrze maciory sprzedajecie ? U nas wołają cenę 2,20

No jaj se nie rób, u mnie w lokalnej ubojni od 30 lat maciory są kupowane 1 zł mniej jak tuczniki z poziomu najniższej ceny, czyli np teraz ta ubojnia najmniej płaci 5,4 to maciore można sprzedać po 4,4 netto. Wszystko zależy co gdzie i jak widzę te ceny, albo może co gdzie i jak ludzie dają sie jebać na cenie 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197
turtojs napisał:

Rol31 napisał:

A gdzie tak dobrze maciory sprzedajecie ? U nas wołają cenę 2,20

No jaj se nie rób, u mnie w lokalnej ubojni od 30 lat maciory są kupowane 1 zł mniej jak tuczniki z poziomu najniższej ceny, czyli np teraz ta ubojnia najmniej płaci 5,4 to maciore można sprzedać po 4,4 netto. Wszystko zależy co gdzie i jak widzę te ceny, albo może co gdzie i jak ludzie dają sie jebać na cenie 🤔

To od ciebie skupuje swiniaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12339

Jak tam prawda że cena WBC w animex spadła o 60groszy w ciągu tygodnia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalmat    5

Witam. Czy u Państwa tez pobierają jedna próbę na ASF w czasie pobierania krwi od loch na Aujeszkyego? Łódzkie żółta strefa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj