sumek666

Ceny trzody chlewnej 2020

Polecane posty

Dominik1994    69
Peron napisał:

Panowie, to nie są śmichy. 5.4 propozycja przed godziną 14 dzisiaj pośrednik. Centrum Polszy.

 

kto taka cene za oferowal przy jakiej ilosci ?


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
Unexpected napisał:

Bo nie byłeś w niebieskiej strefie, wtedy zobaczysz czym to pachnie i jaki jest problem.  Wystarczy dziadziunio hobbystycznie z 24szt w odległości do 30km od Ciebie, gmine obejmą blue color i już jesteś ugotowany.

Jesteś w niebieskiej? Jak tak to opisz jak to wygląda w praktyce. Jak Ci wogole hodowla idzie i splata nowego budynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Sokołów na jutro 6,8 czyli + 70 gr w stosunku do ubiegłego tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69
Cytat

 

Skupnik do pini szuka świń sam dzwoni mówię, że nie mam, jaka cena pytam- po 5zł netto do 10sztuk i mówi jak coś proszę dzwonić...

Tydzien temu 4,2 4,3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

U nas po podwyżce  juz od 1szt 5,45netto,podwyżka 90 gr na klasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
5 godzin temu, turtojs napisał:

Jesteś w niebieskiej? Jak tak to opisz jak to wygląda w praktyce. Jak Ci wogole hodowla idzie i splata nowego budynku?

Od 17 lutego juz nie jestem, moja gmine zmienili na czerwień. W niebieskiej ok 70gr mniej na kilogramie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem przez pewien czas w niebieskiej i po tym dużo gospodarstw zrezygnowało. Teraz jest czerwona i jest troche lepiej. 

Teraz to chociaż nie będziecie mieli problemu ze sprzedażą bo potrzeba tucznika. Jak ja byłem że dwa lata temu w niebieskiej to był problem duży bo dużo towaru. I mało płacili. I najgorsze to było że jeden zakład który odemnie brał to odbierał trzodę w nocy ( o północy albo 1 albo 2 w nocy)

Teraz w niebieskiej będziecie mieli wyrównanie do świń także nie ma czym się martwić aby tylko zabrali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Wszyscy się cieszą, że cena wraca, aloe jakby nie patrzył to przez miesiąc ostro w ch ja robili rolników. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

No ale teraz to już sam nie wiem o co chodzi - u Niemca +6 eurocentów, a u nas +50gr. Tego jeszcze nie grali, no chyba że to niewidzialna ręka Ardanowskiego 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

 Zakłady wiedziały  już w ubiegły piątek o totalnym braku żywca w poniedziałek podnieśli o 30 groszy, dziś o 90gr to jest rekord w mojej 25 letniej karierze hodowcy trzody o 1,20 podwyżka w ciągu praktycznie 4 dni normalny cyrk, a jeszcze w ubiegły czwartek duży zakład informował pośrednika  że odbiera mu świnie po znajomości i tak w ogóle to mógłby wcale ich nie przywozić, co jest powodem tego gwałtownego wzrostu ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nieuzasadnione obniżki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz121    11

Takie wahania na rynku to duży problem dla hodowców w cyklu otwartym, bardzo łatwo można utopić kilka albo nawet kilkanaście tysięcy... Coraz bardziej uświadamiam sobie że produkcja w cyklu zamkniętym może i jest praco i czasochłonna to ma się o wiele większy spokój.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Zakłady ok 26.04 miały gdzieś świnie aż do zeszłego piątku ,  posrednik do którego sprzedaje mógł w tygodniu dostarczyć ok 2 tyś sztuk do zakładu ,limit jaki miał wyznaczony to byl max 700 szt/tyg, wczoraj pojawiły się informacje że za Odrą dwie duże sieci handlowe zanegowały ostatnie podwyżki i zarządaly obniżenia cen od dostawców, ciekawe co zrobi niemiecki rząd i że chiński rynek nadal bierze minimalne ilości z Niemiec skoro sieci handlowe mogą wykonywać takie zgrywki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj