sumek666

Ceny trzody chlewnej 2020

Polecane posty

Tomek0406    122

Jak pisałem że w sobote mi zapłacił po 5 brutto to pisaliscie że mnie oszukał bo lepiej płacą. Pewnie płacą lepiej ale duzym hodowcom albo w zamian za 20gr wiecej 10 kg na świni brakuje..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1958

@Tomek0406, jesteś kolejnym małym hodowcą z syndromem sztokholmskim. Płaci nędznie, ale nie oszukuje jak reszta!  Spokojnie skupującego było stać, żeby Ci dorzucić 20 groszy, ale skoro ma takich kontrahentów jak Ty, którzy dają się golić, to lepiej nie płaci, bo i po co. Jak gość  dostał na ubojni o 60 groszy na kilogramie więcej niż Ty, to sobie przelicz ile zarabia na aucie świń. Sam na własne oczy widziałem swego czasu, jak skupujący papudrak z jednym autem miał na kwicie z ubojni 4,6 zł za kg żywca, a ludziom płacił po 4 zł - skitka 3%, a to była standardowa cena w mojej okolicy!!!   Pracujesz na dostanie życie handlarzyny bez kręgosłupa moralnego, a Ty go jeszcze bronisz... Część jednoogonowców już się zorientowała o co chodzi w tym jednostronnie korzystnym interesie, inni też się pomału budzą i jeszcze trochę, a wszystkie żywcówy  tych cebulaków będą na złomowiskach stały, bo nie będą mieli ich komu sprzedać. Jak nie ma dobrze płacąego skupującego z normalną wagą w okolicy, to lepiej zlikwidować świnie, bo można się dorobić jedynie garba na plecach w takim przypadku.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Dobrze mowisz tylko nie kazdy ma 100 czy 200 sztuk na rzut u nas maja w tym ja czasami 5szt czasami 15szt kazdy posrednik handlarz placi ta sama cene do kogo by nie zadzwonic czasami jest roznica 10 gr ale to bardzo rzadko lokalna ubojnia potrafi placic i o 20gr mniej i w dodatku wymyslaja z przerostami itp a sami kupowali mieso z De i mieszali z polskim i byly swierze produkty polskie z tucznikow od pobliskich rolnikow 

A co do zrzeszania sie to nie ma prawa to bytu w wielku miejscach bo kiedys bylem na takiej rozmowie to wyglada ta tak oki zrzeszmy sie dostamiemy po 30-50gr wiecej bo duzo towaru odstawimy ale pan X nie chce bo on ma na miesiac 5-10 szt ale juz ten pan Y ma 20szt miesiecznie wiec zarobi 2 razy na tej zwyzce ceny tyle co on wiec po co "kogos bogacic " mimo ze sam zarobi to nie bo ktos by mial wiecej i potem temat umiera i potem nadal wszyscy narzekaja

A coraz wiecej osob chcialoby powrotu państwowych skupow to wtedy by sie zgodzili

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122

@JanKrzysztof Nikogo nie bronie, w mojej okolicy na chwile obecna jeden z nie wielu który płaci i był często sprawdzany na wadze.Moje roczne ilości nie są na tyle duże żeby ustalać warunki. Ale szanuje twoje zdanie bo po części masz racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1958

Dokładnie, póki jednoogonowcy nie stworzą swoich grup producenckich, to będą dym@ni przez nienasycone handlarzyny. Ba, nawet grupy nie trzeba tworzyć, tylko skrzyknąć się ze sąsiadami z okolicznych wiosek, kupić wagę i sprzedawać razem po kilkadziesiąt sztuk. Ale nie, bo "wstrentny somsiad" zarobi więcej niż ja, przecież ma większą chlewnię od mojej. Lepiej, żeby moralny karzeł handlarzyk w białych adidaskach zarobił. Mentalności ludzi nie da się jednak łatwo zmienić, stąd u mnie została podjęta decyzja o likwidacji stada. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Widzisz ja znam wielu co wprost mowia ze wola zeby obcy zarobil niz swoj czy z rodziny wiec nie jest lekko i latwo z takimi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2417

U mnie nie było dzików od niepamiętnych czasów, w tym roku ryją jak głupie, będę musiał ziemniaki ogrodzić bo jak wpadną to nic nie zostanie. Tak nasze państwo walczy z asf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
59 minut temu, JanKrzysztof napisał:

Dokładnie, póki jednoogonowcy nie stworzą swoich grup producenckich, to będą dym@ni przez nienasycone handlarzyny. Ba, nawet grupy nie trzeba tworzyć, tylko skrzyknąć się ze sąsiadami z okolicznych wiosek, kupić wagę i sprzedawać razem po kilkadziesiąt sztuk. Ale nie, bo "wstrentny somsiad" zarobi więcej niż ja, przecież ma większą chlewnię od mojej. Lepiej, żeby moralny karzeł handlarzyk w białych adidaskach zarobił. Mentalności ludzi nie da się jednak łatwo zmienić, stąd u mnie została podjęta decyzja o likwidacji stada. 

Tak z ciekawości ile hodujesz świń, że rolników co trzymaja parę sztuk nazywasz jednoogonowców ? Co do grup i sprzedaży razem to masz rację, ale jednoogonowiec brzmi tak trochę prześmiewczo, a co jest najlepsze ten jednoogonowiec który dodatkowo pracuje gdzieś poza gospodarstwem bo nie może się z tego utrzymać nie odczuje tego co wydarzy się w środę tak jak słynni "duńczycy" co kupują wszystko i warchlaka i pasze....A co do środy, wolę żeby wszyscy mnie tutaj zlinczowali za sianie paniki niż to co ma być w środę na dużej giełdzie....

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1958

Sam byłem jednoogonowcem z cyklem zamkniętym, ale mój zapał do hodowli został wystudzony przez (zazwyczaj) niskie ceny i kiepskich skupujących, którzy płacili dolne stawki za żywiec. Miałem po prostu za mało świń, żeby handlować z kimś kto porządnie by zapłacił, a sąsiedzi nie są zbyt skorzy do zawiązania jakieś nieformalnej grupy producenckiej. W moim przypadku przy hodowli mogłaby mnie utrzymać jedynie współpraca z innymi drobnymi hodowcami. Wspólna sprzedaż tuczników, kupno koncentratów itd., a jak każdy sobie rzepkę skrobie, to na takich zarabia tylko drobny handelek, za to hodowcy zostaje garb na plecach i kupka gnoju do rozrzucenia po żniwach.  Stwierdziłem, że jak tak dalej to ma wyglądać, to lepiej obsiać pole i ewentualnie dorobić. Na razie życie z pola wychodzi całkiem przyzwoicie , wystarcza na życie i inwestycje,  a jak będzie brakować, to się dorobi. Do hodowli raczej nie wrócę, bo z roku na rok wygląda to gorzej. Inni drobni hodowcy jak się w końcu nie zrzeszą, to skończą jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

Masz rację. W takim razie sorry za zaczepke ale myślałem że kolejny bamber ktory zakupił duna pasze i rznie wielkiego Pana bo on trzyma 5000 i jest największy w powiecie i ggardzi rolnikami co mają mniej sztuk od niego mniej ziemi ale za to produkują wieprzowine zjadliwa A nie jakieś gowno bo tak wygląda na haku tucznik fermowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, krilan06 napisał:

U mnie nie było dzików od niepamiętnych czasów, w tym roku ryją jak głupie, będę musiał ziemniaki ogrodzić bo jak wpadną to nic nie zostanie. Tak nasze państwo walczy z asf

To pewnie odemnie do ciebie poszly bo mam przy samym lesie i nieruszone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Lekkie zaskoczenie 5,15 netto wobec wstępnie ustalonych 5,0,, niestety zakłady cały czas ograniczają skup i robią sztuczną sztuczna nadwyżke żywca na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lokalny zakład 4,80 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz121    11

Dziś sprzedane 40 sztuk cena 5,1 netto, 3 tygodnie temu 50 sztuk pojechało po 6zł, szybko poszło z tą ceną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak podrożały to były zyski kolosalne ja nie żałuję tych co warchlaka po 500 kupowali wiadro zimnej wody na głowę dobrze im zrobi a komornik też człowiek żyć z czegoś musi .....................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Staszek spójrz w lustro i pomyśl w czym jesteś lepszy od tego komornika .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1263

 komornik beznamiętnie, a Staszek, z całego serca

  • Haha 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1958
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

Jak podrożały to były zyski kolosalne ja nie żałuję tych co warchlaka po 500 kupowali wiadro zimnej wody na głowę dobrze im zrobi a komornik też człowiek żyć z czegoś musi .....................

Mniej niż zero... Teraz duńczykowcy powinni ci życzyć ASFu w twoim chlewie i brak odszkodowania za wybite świnie...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1263
11 minut temu, JanKrzysztof napisał:

Mniej niż zero... Teraz duńczykowcy powinni ci życzyć ASFu w twoim chlewie i brak odszkodowania za wybite świnie...

Nie no, aż tak żle mu nie życzcie, bo jak asf w jego chlewni wykryją, to zlikwidują wszystkie świnie w gospodarstwie


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Powinna być bez zmian a potem powoli ku podwyżkom powinno iść bo jakoś mało tych świń na rynku a jeść ludzie muszą

  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj