sumek666

Ceny trzody chlewnej 2020

Polecane posty

turtojs    436

Dokładnie, wczoraj o mało się nie pozabijali na giełdzie, szczególnie o te świnie, które były z odbiorem 1-4 kwietnia, także panowie tak jak mówiłem trochę poczekać a podwyżki zawitają, bo te obniżki niczym nie uzasadnione były, a euro sprzyja 😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118
4 godziny temu, gomez181 napisał:

Dziś na giełda +10 i będzie wszystko okey

Az takim optymista jestes? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15386
8 godzin temu, gomez181 napisał:

Dziś na giełda +10 i będzie wszystko okey

Szach i mat germańcy bez zmian 😁😁😁

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rolnik1973 Ciebie to aby lać po pysku i patrzeć czy równo puchnie. z czego Ty durniu się cieszysz  przecież czy tucznik 3,5 zł czy 7 zł Ty w sklepie i tak masz drogo

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Dokładnie już kiedyś napisałem tylko idiota cieszy się z nieszczęścia innych, taki z niego patriota jak koziej dupy jak z Polskiego rolnika się naśmiewa masakra co za typ 😫

  • Like 2
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jak Ja mówię, pośmiać to się można jak sąsiadowi paliwa zabraknie a sami  zatankowaliśmy do pełna.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15386

@kanalia36, @turtojs

Wy tu kurła nie obrażajcie mojego imienia

Co wy wiecie o patriotyźmie🤔

Ile jest producentów a ile konsumentów

 

Podwyżka o 10 gr w skupie to podwyżka o 1zł w sklepie

Ile ludzi więcej straci piniędzów?

Także wara odemnie.

Ja teraz konsumentem i obniżki mile widziane.

A jak będzie tanio to będą więcej trzymać by sztukami zarabiać

A jak będzie dużo świń to łatwiej zboże sprzedam

Więc wiecie jak jest i nie wyzywać mnie od debili.

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DRIPOL    44

PRZYSZŁA KOZA DO WOZA

W d*pie mam Polskę i jebać za grosze.
Anglia czy Niemcy tam się wynoszę.
Liczą się funty, liczy się euro,
Spieprzam na zachód tam tego pełno.
Mijają lata, wieśniak jest Panem,
Choć na zachodzie ma przejebane.
Niby ma euro, funty, dolary,
Lecz przed innymi, wciąż będzie szary.
Inny zarabia trzy razy więcej,
A Polak w gównie tapla swe ręce.
Bo chociaż z Polski uciekł przed laty,
To pokazuje, że jest bogaty.
I teraz popatrz Drogi Rodaku,
Jak Ty k**ewsko boisz się piachu.
Nie chcesz już euro, nie chcesz dolara,
I czemu każdy tak z Was sp***dala?!
Tydzień wakacji i trzy dni święta,
Myśli, że tutaj nikt nie pamięta.
A teraz czekasz na samoloty,
Byś mógł do Polski wrócić z powrotem.
Grunt pod nogami zaczął się palić,
Nie jesteś skory by zachód chwalić.
Kiedy już ludzi wywożą w workach,
To Ty narzekasz że stoisz w korkach.
Kiedy ostatnio bliskich widziałeś,
Na dwa tygodnie bana im dałeś.
A kiedy wszystko wróci do normy,
Ty znów spierdolisz, spakujesz torby...

Skup 5,70+ vat

  • Like 7
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Rolnik1973 to Ty właśnie obrażasz ludzi, którzy teraz hodują świnie, bo jak cena leci to się cieszysz, co dziwne niedawno Ty sam hodowałeś i jak możesz naśmiewac się z innego Polaka Rolnika Hodowcę. Co do twojej teorii że jak cena będzie spadać nadrobią ilością, a co Ty myślisz że, taką chlewnie to w dwa dni idzie postawić? Widać twój egoizm, myślisz tylko o sobie, że będziesz mógł wtedy zboże sprzedać łatwiej, a jak sam hodowałeś świnie to było dobrze jak cena szła w górę choć w większości i tak sprzedawałeś za gównianą stawke i dałeś się dymać z ceną, trzeba było samemu powiększyć i sprzedawać po lepszej cenie. Moim zdaniem przemawia w Tobie ogromna zazdrość od kiedy cena się utrzymuje wokół 6 zł, bo teraz nie zarabiasz godnie na zbożu po 600 zł a jakbyś nadal hodował świnie, czego nikt Ci nie broni to by było super i byś bił brawo jakby cena szła w górę a nie się durnie naśmiewał 

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15386

Kiedyś było tak dziś jest siak

Trzeba się dostosowywać do zmian.

Ze świńmi , ani zbożem małżeńśtwa nie zabwierałem.

Będzie cena zboża poniżej godności to posieję kukurydzę na biogaz jak będzie bardziej opłacalne.

Trzeba sobie radzić a nie narzekać.

A do świń mogę wrócić w każdej chwili, chlew pusty stoi, czy postawić bydło kółka w ścianach są, budynek uniwersalny, czy na drób czy na konie.

Więc mi tu z zazdrością nie wyjeżdzaj bo wolę kupić tańsze niż droższe jedzenie.

Edytowano przez Rolnik1973
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rolniku1973 nikt cię Cię debilem nie nazwał tylko durniem, durnoty gadasz i tyle. Nikt już ilością nie nadrabia bo w świniach jest tak ze kto miał świnie zlikwidować już zlikwidował (90% gospodarstw- 960 tyś w 2005 r do 125 tys. w 2019 r. z czego ok 45 tys sprzedaje rocznie wiecej niż 100 sztuk tucznika) a mimo to  cena za zboże 600 zł masz tak jak miałes 25 lat temu.

Po drugie jak w skupie cena za zywiec spadnie 1 zł to Tobie w sklepie za kiełbase nawet o 10 gr nie obniżą. A jak ci za drogo to chowaj 1-2 sztuki dla siebie na odpadkach, pokrzywach, trawie, ziemniakach  i bedziesz mieć swoje tańsze i zdrowe, względnie kup kabana od kogoś i daj mu w ucho i  tak na tym lepiej wyjdziesz a nie wnerwiasz ludzi  i cieszysz się właśnie durnie jak na giełdzie -2 centy jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2144
3 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

 

 

Podwyżka o 10 gr w skupie to podwyżka o 1zł w sklepie

 

Szkoda, że przy obniżce żywca o 50gr to nie działa tak, że w sklepie mamy obniżkę o 5zł.

Sokołów cena bazowa dzisiaj 7,65 netto za E.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197
Dontcry napisał:

4 godziny temu, gomez181 napisał:

Dziś na giełda +10 i będzie wszystko okey

Az takim optymista jestes? 

Mam na sprzedaż paręnascie sztuk więc liczyłem na wzrost :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
Rolnik1973 napisał:

Kiedyś było tak dziś jest siak

Trzeba się dostosowywać do zmian.

Ze świńmi , ani zbożem małżeńśtwa nie zabwierałem.

Będzie cena zboża poniżej godności to posieję kukurydzę na biogaz jak będzie bardziej opłacalne.

Trzeba sobie radzić a nie narzekać.

A do świń mogę wrócić w każdej chwili, chlew pusty stoi, czy postawić bydło kółka w ścianach są, budynek uniwersalny, czy na drób czy na konie.

Więc mi tu z zazdrością nie wyjeżdzaj bo wolę kupić tańsze niż droższe jedzenie.

Bardzo mnie to cieszy że się umiesz dostosować do sytuacji. Piszesz ze do swin możesz wrócić w każdej chwili, to czemu nie wracasz jak cena o niebo lepsza jest? Lenistwo? Nie wiadomo. Tak jak Kanalia pisze nigdy w sklepie nie bedziesz mieć taniego jedzenia, tanio dobrze i zdrowo to jak sobie sam uhodujesz. Ja też mogę sobie kupić brojlera kurzego taniej w sklepie jak sobie samemu wyhodować, ale szanuje swoje zdrowie i mojej rodziny i kupuje sobie ileś sztuk na dwa rzuty i odchowuje od małego pisklaka pod lampą, najpierw gotowa pasza przez 4 tygodnie później 3-5 tygodni na zbożu i wiem co jem i jest o niebo lepsze jak te chemiczne kurczaki co są w sklepie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118
2 godziny temu, gomez181 napisał:

Mam na sprzedaż paręnascie sztuk więc liczyłem na wzrost :)

Tez mam 20 sztuk i cicho liczyłem na to😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Master92    0

Witam wszystkich mam małe pytanie jeśli zły dział proszę o przeniesienie czy według was opłaca się hodowla tuczników 30 szt na jeden  rzut w czerwonej strefie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

rzut raz na 3 miechy ? powiem CI szczerze że nie ma jednoznacznej opowiedzi czy się opłaci czy nie bo przy 3 miesiącach to loteria gruba, kupisz prosiaka i możesz trafić na taki okres jak się stał po świętach że świnie zaczęły pikować w dół. my po likwidacji macior też mieliśmy ten dylemat ale przystaliśmy na tym że rzuty podzieliliśmy na 3 tak samo jak komory dla tuczników i wg mnie tak jest najlepiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolego cykl otwarty.... kupne prosiaki????.... nie będz wariatem to zaden interes 500 zł dun do tego karma 250zł paliwo energia to 800 zł kosztów,  zysk żaden a jak cena poleci o 1 zł w dół to masz dokładkę. jak masz wolne pomieszczenia to otwórz lepiej lokalny burdel  lepiej na tym wyjdziesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj