sumek666

Ceny trzody chlewnej 2020

Polecane posty

kopin    3783

tam gdzie teoretycznie powinny być najwyższe standardy zaczyna się najbardziej sypać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

zobaczycie co to będzie w lato. cała Polska strefa czerwona jak nie wybija dzików. a raczej nie wybija, bo inne problemy teraz są. toż już wykryli uczeni bodajże hiszpańscy ze niezależnie jak wysokie standardy bioasekuracji będziesz miał, chorobę do chlewni mogą ci przynieść muchy, które żerowały na odchodach chorego dzika czy jego truchle, a potem wpadły przez wentylację do chlewni. i koniec ugotowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

Taa muchy przenoszą toż to bzdury i fantazje,to jaskólki i wróble przenoszą asf tak twierdzą wszyscy nasi szpece od bioasekuracji,wara od biednych muszek i komarów😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rol31    3

Biorąc pod uwagę że nie mogą przewozić prosiąt z czerwonej strefy raczej nigdzie ,a mając spełniona pełną bioasekuracje asf znaleziony jest im na rękę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Czemu nie mogą wywozić z czerwonej?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sadek bo  zwierzaki ze strefy wyższej do niższej nie można przewozić bez zgody powiatowego( który w praktyce i tak nie daje) i szczegółowych badań. Z zółtej do czerwonej możesz ale z czerwonej do zółtej już nie. 

Więc w fermie z 6 tys. macior groziło by bankructwo a tak jak wykryli chorobę to bedzie odszkodowanie. 

A ASF na tych duzych fermach jest bo duże fermy zatrudniają pracowników, kupują karmę  i nie ma bata ktoś coś zawsze przyniesie czy chce i nie chce. W małych chlewniach jak u mnie przy świniach chodzę sam zboże mam swoje, ściółkę na podwórku więc ryzyko jest ze ASF przywioze jest zaraz po żniwach a potem spada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Mi wet jeden odmowił pobrania krwi z powodu koronowirusa, drugi sie tym nie zajmuje, tylko jednego mam umówionego z innej gminy. 

Edytowano przez Unexpected

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945
13 godzin temu, nunu85 napisał:

zobaczycie co to będzie w lato. cała Polska strefa czerwona jak nie wybija dzików. a raczej nie wybija, bo inne problemy teraz są. toż już wykryli uczeni bodajże hiszpańscy ze niezależnie jak wysokie standardy bioasekuracji będziesz miał, chorobę do chlewni mogą ci przynieść muchy, które żerowały na odchodach chorego dzika czy jego truchle, a potem wpadły przez wentylację do chlewni. i koniec ugotowany.

Dzika myśliwy strzela jak mięso w zamrażarce się kończy i co będą jedli jak wszystkie wystrzelają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    232
41 minut temu, Unexpected napisał:

Mi wet jeden odmowił pobrania krwi z powodu koronowirusa, drugi sie tym nie zajmuje, tylko jednego mam umówionego z innej gminy. 

Jaki powiat?

Edytowano przez bizon1
Jaki powiat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116
10 godzin temu, kanalia36 napisał:

Sadek bo  zwierzaki ze strefy wyższej do niższej nie można przewozić bez zgody powiatowego( który w praktyce i tak nie daje) i szczegółowych badań. Z zółtej do czerwonej możesz ale z czerwonej do zółtej już nie. 

Więc w fermie z 6 tys. macior groziło by bankructwo a tak jak wykryli chorobę to bedzie odszkodowanie. 

A ASF na tych duzych fermach jest bo duże fermy zatrudniają pracowników, kupują karmę  i nie ma bata ktoś coś zawsze przyniesie czy chce i nie chce. W małych chlewniach jak u mnie przy świniach chodzę sam zboże mam swoje, ściółkę na podwórku więc ryzyko jest ze ASF przywioze jest zaraz po żniwach a potem spada. 

Nie będą się spierał ale w zeszłym roku rozmawiałem z hodowcą 500 loch i z sprzedażą prosiąt nie miał problemu na strefy żółte jak i białej, badania i zgodą potrzebna powiatowego kupującego.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sadek dokładnie a który PIW ze strefy zółtej czy białej da zgode  na świnie z czerwonej????  Mój za Chiny Ludowe  nie da zgody. I pamiętaj w zeszłym roku to od lini Wisły była zabawa w zwalczanie ASF a teraz rygor jest większy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

@kanalia36 pisze to co słyszałem od tego hodowcy. Nie mam pojęcia w jaki rejon sprzedawał.

Rygor większy tylko efekty słabe.

Edytowano przez Sadek
Edycja

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam, chcę 10 zł.   :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

U mnie o dziwo cena na przyszły tydzień taka sama jak w tym tygodniu. Myślałem że po dużej giełdzie obniżą ale widocznie uwzględnili że euro też poszło do góry. Ale przecież i tak świń nie mają, zakład niedaleko mnie nie ma roboty bo brak towaru. A co do tych 10zł za kg to ciotka która przyjechała ostatnio w odwiedziny pytała się czy to prawda że świnie są po 9zł 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3783

a po odwiedzinach wróciła do zakładu? ;-)))

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, krilan06 napisał:

U mnie o dziwo cena na przyszły tydzień taka sama jak w tym tygodniu. Myślałem że po dużej giełdzie obniżą ale widocznie uwzględnili że euro też poszło do góry. Ale przecież i tak świń nie mają, zakład niedaleko mnie nie ma roboty bo brak towaru. A co do tych 10zł za kg to ciotka która przyjechała ostatnio w odwiedziny pytała się czy to prawda że świnie są po 9zł 🙄

Może miała temperaturę, mierzyłeś jej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sean  nie smiej się z ciotki krilana06, hehehe  cena na WBC 8,3 była do tego vat 8% i prawie 9 zł jest )))))  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Bardzo dobrze napisane była.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190
krilan06 napisał:

U mnie o dziwo cena na przyszły tydzień taka sama jak w tym tygodniu. Myślałem że po dużej giełdzie obniżą ale widocznie uwzględnili że euro też poszło do góry. Ale przecież i tak świń nie mają, zakład niedaleko mnie nie ma roboty bo brak towaru. A co do tych 10zł za kg to ciotka która przyjechała ostatnio w odwiedziny pytała się czy to prawda że świnie są po 9zł 🙄

A czy świnia rośnie 3 miesiące to też pytała czy prawda? Coraz więcej miastowych żyje w takim przekonaniu. Dziwią się gdy im uświadamiam że to od 30kg a nie od urodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a czego się ludzie dziwicie??? boczek w sklepie 28 zł!!!!! polendwice ponad 30 zł wiec jak ubojnia/ sklep ma wytłumaczyć mieszczuchowi czemu tak drogo, ano pazerny rolnik winien. 3 miesiące tuczy 9 zł dostaje i bidula sklep musi tak drogo miesko sprzedawać. a informacje ze 3 miesiace to na duńskim warchlaku za 500 zł   i 9 zł to cena WBC razem z Vatem już nikomu przecież nie potrzebna, heheheh To klasyka rodem TVP info powiedzieć prawdziwe informacje ale nie powiedzieć wszystko i przekaż jest już inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Jak jej powiedzieli (bo mnie akurat w domu nie było) że to jednak nieprawda z tym 9zł to stwierdziła że to ona ma rację bo ci którzy oddają poubojowo taką cenę mają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj