sumek666

Ceny trzody chlewnej 2020

Polecane posty

ws71    1827
2 godziny temu, nunu85 napisał:

spadnie, spadnie. i rynek wieprzowiny ten korona wirus dotknie. wygląda na to, że s opóźnieniem, ale korekta przyjdzie. zboże też się jakoś dość długo opierało recesji, aż wczoraj nagle ostro zapikowalo w dół. wszystko leci na łeb na szyję, to dlaczegozby trzoda miała być wyjątkowa,?

Między innymi dlatego że 600-700 mln Chińczyków lubi wieprzowinę a rząd akurat ma kasę i importuje na potęgę ,mało tego kupuje po ok 20zł kg a w kraju sprzedaje za ok 10zł kg, głodnemu człowiekowi przychodzą do głowy różne pomysły np zmiana władzy a tego tamtejszy rząd chce uniknąć za wszelką cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motorader18    94

W Chinach siada cała logistyka porty zapchane statki pełne stoją  ludzie nie chodzą do pracy to kto to rozwiezie te wszystkie towary. Cena spadnie i to mocno.  Jeszcze tydzień będzie dobrze a potem jebnie w dół i to mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Ok, tylko czemu cały czas cena rośnie w De, tak jakby cały czas wysyłali do Chin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

 

9 godzin temu, PabloTrzoda napisał:

To każdy tu jest przeciw używaniu mączki do paszy dla trzody? Czy może ktoś dodaje

Ja bym chętnie się zaopatrzył w mączkę bo to super pasza. Przed wprowadzeniem zakazu jeździłem z ojcem po nią i ważyłem na małej wadze razem z premiksem. Byłem młody ale pamiętam jak ojciec klął jak był zakaz i soję trzeba było sypać. Potem raz kupiłem chyba z 5 woreczków od gościa i poprawiał się apetyt u świń i rosły. Raz miałem też mączkę z odpadów sklepowych i to też było fajne bo to od razu przyprawami leciało tylko znów dużo soli i można zatruć świnie. Teraz nie wiem gdzie szukać dobrej mączki bo wszyscy przestali to sprzedawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Coś mi się nie chce wierzyć w te zablokowane porty, itd w Chinach, o tym już czytałem z 3 tygodnie temu, a jak cena poszybowała w ciągu tych 3 tygodni??


https://www.3trzy3.pl/rynki_i_ceny/chiny_106/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
5 godzin temu, motorader18 napisał:

W Chinach siada cała logistyka porty zapchane statki pełne stoją  ludzie nie chodzą do pracy to kto to rozwiezie te wszystkie towary. Cena spadnie i to mocno.  Jeszcze tydzień będzie dobrze a potem jebnie w dół i to mocno

Jedno ale co do logistyki w Chinach,Masz racje że wszystko stało , tylko powód był nieco inny słynny chiński nowy rok czyli swiętowanie trwa ok 3-tyg,koniec stycznia ok 21 luty w tym roku,trochę miałem zamówionego towaru[Aliexpress] , wszystkie przesyłki ruszyly w poniedzialek , tak samo  banki i sklepy rozpoczeły działalność[ księgowanie przelewów i zamówień złożonych na początku lutego], ostatnio jak nastąpiło załamanie cen w Europie  to Amerykanie w tym czasie pchneli 80 tyś ton wieprzowiny w ciągu tygodnia

12 godzin temu, PabloTrzoda napisał:

To każdy tu jest przeciw używaniu mączki do paszy dla trzody? Czy może ktoś dodaje

Dodając obecnie mączkę mięsną,mięsno-kostną ryzykujesz w przypadku wykrycie przez PIW skierowanie na utylizację wszystkich zwierząt żywionych taką paszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DRIPOL    44
Dnia 28.02.2020 o 17:51, Raptus902 napisał:

6.2 netto

Za ile sztuk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128
DRIPOL napisał:

Dnia 28.02.2020 o 17:51, Raptus902 napisał:

6.2 netto

Za ile sztuk ?

7 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

https://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/asf-dzikow-jest-duzo-gorzej-niz-przed-rokiem,92526.html

farmer

A Ardziu mówił że sytuacja już opanowana ,a tu d*pa więc teraz milczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

Ja panowie dziś jechałem na pole to jeszcze takich strat po dzikach nie pamiętam pole może z 60 ha cale ładnie przeryte Wlkp czekać na wiosnę i wysyp asf-u 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Współczuje zachodniej części kraju. Najgorzej jest jak idzie fala padających dzików w okolicy, wtedy zagrożenie jest jak pod ostrzałem artyleryjskim, ognisko będzie na wiosnę tylko pytanie u kogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

info poki co jeszcze niepotwierdzone, być może plotka ale największe ubojnie w Polsce od poniedziałku 20,30 gr na dół na WBC....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj