sumek666

Ceny trzody chlewnej 2020

Polecane posty

ws71    1823
3 godziny temu, soltys48 napisał:

A któren to? 

Pan X[jakaś grupa kapitałowa ],przedstawiciel na okoliczny teren Zdanowicz, grupy producenckie w przypadku trzody chlewnej to jeden wielki przekręt,bylem członkiem takiej grupy[jedna z pierwszych powstałych w Polsce]przy końcu byle handlarzyna dawał wiecej niż grupa nie mówiąc już o środkach do produkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ryszard jak w końcu sam trochę drobiu uchowa, to sobie w końcu przypomni jak prawdziwe mięso smakuje. Już się nie mogę doczekać aż zacznie hejtować Lydla tak samo  jak John Deera i Fendta. 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789
2 godziny temu, kanalia36 napisał:

Migacz pośrednik do takiego co ładuje 30 sztuk????  Ja tyle ładuje, jakbym miał sprzedawać bo świata nie zwojuje to zamknoł bym hodowle.  Na to są grupy producenckie  a nie samemu z pośrednikiem się bawić który po za tym ze daje marne ceny to jeszcze skubnie Cię na wadze. 

Pośrednik to  sobie może 3-6 sztuk kupować a i te lepiej zawierz samemu wóżkiem traktorem do ubojni a nie złodzieja tuczyć.

handlarze są tak potrzebni  jak dziura w tyłku. Ludzie albo powinni zwiększyć ilość albo wspólnie sprzedawać innego wyjścia nie ma inaczej niech lepiej zamykają hodowle.

już kiedyś tu pisałem ,nie ma co generalizować nie mam wielkiej hodowli i już nie będę miał,ale skoro mam pośrednika który  bierze ode mnie do Animexu np,ja waże sobie on na swojej sobie też sprawdza,dzisiaj mam 6 zł za kg,a lokalna ubojnia/masarnia płaci 5,4 i do tego muszę sam zawozić i świnie zapisywać 2 miesiące wcześniej,to chyba złodziejem dla mnie jest lokalna ubojnia?

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w tym przypadku kopin masz racje, ale to jak pisze ws71 to nie handlarz a pośrednik.

Ws71 bo prezesowi grupy trzeba patrzyć na ręce bo nie raz grupe zakładali właśnie krentacze i oszuści, sam byłem w grupie co utopiła kase w salusie przez głupote prezesa, teraz zmieniłem grupe i jest ok. A przekręty są i w grupach bydlęcych, Prezes bydlęcej grupy z Czempina  sprzedawał do ubojni ....., ale pośrednik dawał więcej a teraz........grupa częmpin jest zaskoczona że......... Waleński - Pięta nie zapłacił:D Grupa powstała zeby bydło nie sprzedawać handlarzom a potem prezes sprzedał najwiekszemu złodziejowi w Wielkopolsce a teraz ma pretensje ze rolnicy niszczą grupe bo chcą natychmiastowej zapłaty a on chce latami płacić jak . ZM Zbyszko)))) tak że jaja są wszędzie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, turtojs napisał:

Miałeś nosa, straciłeś lekką ręka 1200 zł na tej ilości Czemu nie poczekales dwa dni, skoro było więcej niż wiadomo że pójda w górę, bo małe giełdy na to wskazywały?

nie ja tylko moje świnie 

już były przekładane miałem opcję sprzedać wczoraj albo dopiero pod koniec następnego tygodnia/początek jeszcze następnego  a miały prawie 129 kg średnio jak by postały jeszcze ponad tydzień to już by smoczki były  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Ano chyba że tak, myślałem że miały że 120 kg to byś mógł poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317
6 godzin temu, kopin napisał:

już kiedyś tu pisałem ,nie ma co generalizować nie mam wielkiej hodowli i już nie będę miał,ale skoro mam pośrednika który  bierze ode mnie do Animexu np,ja waże sobie on na swojej sobie też sprawdza,dzisiaj mam 6 zł za kg,a lokalna ubojnia/masarnia płaci 5,4 i do tego muszę sam zawozić i świnie zapisywać 2 miesiące wcześniej,to chyba złodziejem dla mnie jest lokalna ubojnia?

I to święta racja. Lokalnej ubojni i wózkiem nie dosyć że pojadę 30km w jedną stronę to jeszcze dostanę 40 gr mniej. Pośrednik uczciwy jest lepszy a grupa- nigdy nie wierzyłem w coś takiego. Powiedziały jaskółki że w nosie mam spółki. Hodowla u nas na wymarciu i każdy by cię w łyżce wody utopił jakby mógł. Bo produkujesz świnie, smród hałas. Miasto normalnie. 

A co do wagi moja własna mnie nie oszukuje a jak ktoś w nią nie wierzy to wypad z podwórka. Sprzedawałem bydło to kupiłem drugą bo ta do świń zmontowana na stałe. Kto nie wierzy jej nie kupuje i tyle

 

Edytowano przez migacz
dopisek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Asf w stadzie świń w powiecie kościańskim, ktoś coś słyszał czy to plotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418
1 godzinę temu, adamn999 napisał:

też znalazłem podobną informacje, wybijają wogule te dziczyznę??

Nie - okres ochronny, nie da rady, minister nie zna się, nie orientuje się, zarobiony jest, dajcie mu spokój 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

teraz jeszcze mniej będzie robił( jeśli to możliwe) bo do d*py im się dobierają za Eskimosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

https://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/podejrzenie-asf-w-stadzie-swin-w-wielkopolsce,91999.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

przecież wiadomo było,pośrednicy specjalnie się nie sprzeczali co do ceny ,a świnie nie chciały wchodzić na samochód ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj