sumek666

Ceny trzody chlewnej 2020

Polecane posty

Gość   
Gość

Piegus w Wielkopolsce małych chlewni coraz mniej jest co sprzedają samodzielnie. Większość zlikwidowała hodowle bo pijawki ich wykończyły, część poszła w ilość i sprzedaje sama bezpośrednio do ubojni  a średni są w grupach producenckich i też omijają pośredników. W Wielkopolsce świń dużo to  ubojnie płacą najmniej w kraju, a handlarze co świnie skupowali teraz skupują bydło  i w bydle jest taki burdel, złodziejstwo i k**estwo jak na rynku świń 10 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@kanalia36 Twierdzisz, że małych hodowców nie ma, a skita 3% i niska cena za kg przy sprzedaży na żywą wagę ciągle jest bardzo popularna w wlkp. U Was może trochę mniej, bo macie gorsze gleby i więcej bydła, u nas ziemia trochę lepsza i mamy sporo jęczmienia i pszenżyta dla trzody. Do nas przyjeżdżają krętacze spod Kościana, taki tu mają raj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Piegus może i masz racje ja mówie o rejonie Jarocin, śrem, środa odkąd rynek prosiaków zamkneli w Jarocinie  to mali polikwidowali hodowle , ci co mieli prosiaki nie mogli ich tygodniami sprzedać a Ci co kupowali to żaden handlarz im dunów 30 sztuk nie przywizół wiec albo zwiekszyli hodowle albo zamkli interes. U mnie w okolicy tylko nie liczni sprzedają handlarzom i po ich dzieciach wszy chodzą. może u Ciebie jest inaczej ale za 2-3 lata bedzie jak u mnie. Te handlarskie gnidy zrujnują tych małych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Tu masz rację Kanalia z tymi handlarzami, choć z drugiej strony jakby na to spojrzeć to ja się dziwię ludziom, którzy im sprzedają 😳 nie idzie sie zebrać w kilku i sprzedać auto koło 100 sztuk za 30-50 groszy wyżej? Jakby ludzie tak postępowali takie małe nieformalne grupy nawet potworzyli to i handlarze nie mieli by wyjścia i musieli by dźwigać ceny. No ale Rolnicy nie umią się dogadac między sobą, szczególnie Ci Mali, Ci troszkę wieksi poszli już po rozum do głowy i działaja w kilku w prawdziwych grupach producecnkich i koszą kasę z Unii a Mali jak tanio sprzedawali tak sprzedawaja i narzekać tylko umią


Jestem z północy Opolskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dokładnie tak jest jak mówisz , ale nie przepowiesz takiemu on dalej chce być" niezależny" i handlarz go kroi. Faktem jest też ze paru prezesów grup poprzekręcało rolników i rolnicy boja się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
9 godzin temu, kanalia36 napisał:

Piegus w Wielkopolsce małych chlewni coraz mniej jest co sprzedają samodzielnie. Większość zlikwidowała hodowle bo pijawki ich wykończyły, część poszła w ilość i sprzedaje sama bezpośrednio do ubojni  a średni są w grupach producenckich i też omijają pośredników. W Wielkopolsce świń dużo to  ubojnie płacą najmniej w kraju, a handlarze co świnie skupowali teraz skupują bydło  i w bydle jest taki burdel, złodziejstwo i k**estwo jak na rynku świń 10 lat temu.

nie sądziłem że kiedyś to napisze, ale browara to za ten post to bym CI postawił!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Rudinho wczoraj pisałeś że 5,50 a dziś ze wyszły po 6.05 😳

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

Bo startowa jest taka dla jednoogonowcow a czym więcej tym wyzsza cena. Poczytaj wyzej bedziesz wiedzial o co chodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziś 5.8+vat 

i jutro raczej na pewno giełda w górę bo za ciorta dziś nie chciały na auto wchodzić 50 sztuk goniłem godzinę a jak świnie mi nie chcą z chlewni  wychodzić zawsze drożały 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208
turtojs napisał:

Rudinho wczoraj pisałeś że 5,50 a dziś ze wyszły po 6.05 😳

Bo pytałem się jaką mają wyjściową to powiedzieli 5.5 a przy 74 szt mięsność ok.60 % dołożyli 0.55 zł.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1824
17 godzin temu, turtojs napisał:

Tu masz rację Kanalia z tymi handlarzami, choć z drugiej strony jakby na to spojrzeć to ja się dziwię ludziom, którzy im sprzedają 😳 nie idzie sie zebrać w kilku i sprzedać auto koło 100 sztuk za 30-50 groszy wyżej? Jakby ludzie tak postępowali takie małe nieformalne grupy nawet potworzyli to i handlarze nie mieli by wyjścia i musieli by dźwigać ceny. No ale Rolnicy nie umią się dogadac między sobą, szczególnie Ci Mali, Ci troszkę wieksi poszli już po rozum do głowy i działaja w kilku w prawdziwych grupach producecnkich i koszą kasę z Unii a Mali jak tanio sprzedawali tak sprzedawaja i narzekać tylko umią

 

Jestem z północy Opolskiego

Proponuje rozróżnić pojecie handlarz a pośrednik bo to dwa różne światy i jeszcze  dochodzi 3 bezpośrednia dostawa do ubojni ,z mojego 25 letniego doświadczenia to wychodzi ze najgorszy jest handlarz [szczególnie jak na rynku jest nadmiar żywca] kombinacje z wagą,platnościami, 17 lat odstawiałem bezpośrednio do ubojni w tym przypadku jest pewny odbiór bez względu na sytuację rynkowa,cena w miare ok płatności  w terminie[ostatnie lata ubojnie zaczęly kombinować z klasami E,E1,E2,C] i na końcu pośrednik taki o skupie ok 10 szt tys tygodniowo , warunki podobne jak ubojnia,brak kombinacji z klasami czyli tylko podstawowe, kasa nawet szybciej jak z ubojni i  w sumie obecnie to same ubojnie wolą wspolpracować z pośrednikami niż bezpośrednio z rolnikami

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ws71 ale pośredników o których piszesz jest jak na lekarstwo w Pini w Kutnie chyba 4 na cały kraj. Taki pośrednik to kupuje więcej niż nie jedna lokalna ubojnia.  Są też takie firmy jak prosiaczek i sam czytasz Kriliana jaką ma z nimi umowę. 

Teraz albo rolnicy sami sprzedają do ubojni i dają na transport pełnego tira ( takich jest coraz więcej) albo robią to przez grupy producenckie ( tak jest w Wielkopolsce) a pozostali  przez pośredników ale ci giną niczym Koale w Australii. U mnie na dziś pośrednik kupuje w cenie 5,2-5,3. Lokalna ubojnia 5,5 a w Sokołowie ja dostane ok 6 zł  to jakby patrzyć 70 gr różnicy na 120 kg tuczniku prawie 100 zł różnicy do tego pośrednik  wezmie 4 % skity i przynajmniej 5 kg uj***e na wadze. i jakbyś nie liczył 13-150 zł za tucznika przytuli cały zysk rolnika a rolnik nawet przy dzisiejszych cenach dokłada do interesu tyle że jak ma swoje żboże to tego nie widzi jak je zaczyna kupować( nawet takie tanie jak teraz) to zwija hodowle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1824

U mnie pośrednik za 3 szt!!! daje 5,95 netto[wczoraj] i ponoć siedziba jego znajduje się w łódzkim

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale w ja mieszkam w wielkopolsce, u nas świń najwięcej w kraju a region nadziany złodziejami i oszustami jak dobra kasza ze skwarkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

sprzedane dzisiaj 25 szt pośrednik do Animexu 6 zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702
1 godzinę temu, ws71 napisał:

U mnie pośrednik za 3 szt!!! daje 5,95 netto[wczoraj] i ponoć siedziba jego znajduje się w łódzkim

A któren to? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

Pośrednik uczciwy dobra rzecz. Niestety na wymarciu. Mój jest nastawiony na zarobek na tych małych. Mali się cieszą że im po 3 szt przyjedzie. On walnie im z 40 gr na kilo mniej i dniówka dobra jest jak z 40 odbierze. Na takich jak ja odstawa jednorazowo ok 30szt i więcej zarobek minimalny ale dobija do pełnego auta. A jeżeli chodzi o fermy z których zdarza mu się brać to tylko po to żeby w zakładach ilość sztuk podbić dla premii. W tym ostatnim przypadku zarobek żaden ale premia za cały miesiąc podbija cenę wszystkich świń oddanych w danym miesiącu czyli warto się pobawić. Wg mnie dla średnich producentów najlepszy taki pośrednik bo 30 sztukami świata nie zwojuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 minut temu, migacz napisał:

Pośrednik uczciwy dobra rzecz. Niestety na wymarciu. Mój jest nastawiony na zarobek na tych małych. Mali się cieszą że im po 3 szt przyjedzie. On walnie im z 40 gr na kilo mniej i dniówka dobra jest jak z 40 odbierze. Na takich jak ja odstawa jednorazowo ok 30szt i więcej zarobek minimalny ale dobija do pełnego auta. A jeżeli chodzi o fermy z których zdarza mu się brać to tylko po to żeby w zakładach ilość sztuk podbić dla premii. W tym ostatnim przypadku zarobek żaden ale premia za cały miesiąc podbija cenę wszystkich świń oddanych w danym miesiącu czyli warto się pobawić. Wg mnie dla średnich producentów najlepszy taki pośrednik bo 30 sztukami świata nie zwojuje.

Migacz pośrednik do takiego co ładuje 30 sztuk????  Ja tyle ładuje, jakbym miał sprzedawać bo świata nie zwojuje to zamknoł bym hodowle.  Na to są grupy producenckie  a nie samemu z pośrednikiem się bawić który po za tym ze daje marne ceny to jeszcze skubnie Cię na wadze. 

Pośrednik to  sobie może 3-6 sztuk kupować a i te lepiej zawierz samemu wóżkiem traktorem do ubojni a nie złodzieja tuczyć.

handlarze są tak potrzebni  jak dziura w tyłku. Ludzie albo powinni zwiększyć ilość albo wspólnie sprzedawać innego wyjścia nie ma inaczej niech lepiej zamykają hodowle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436
szczypka napisał:

dziś 5.8+vat 

i jutro raczej na pewno giełda w górę bo za ciorta dziś nie chciały na auto wchodzić 50 sztuk goniłem godzinę a jak świnie mi nie chcą z chlewni  wychodzić zawsze drożały 

Miałeś nosa, straciłeś lekką ręka 1200 zł na tej ilości Czemu nie poczekales dwa dni, skoro było więcej niż wiadomo że pójda w górę, bo małe giełdy na to wskazywały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj