sumek666

Ceny trzody chlewnej 2020

Polecane posty

Raptus902    128
Napisano (edytowany)

Sprzedane kilka sztuk po 6.1 brutto

+ 50 gr niż 2 tygodnie temu

Edytowano przez Raptus902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Animex Ełk od 7,5 netto w zależności od ilości strefa czerwona z niebieskiej tylko cały rzut (podobno)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz160    10
Napisano (edytowany)
57 minut temu, bizon1 napisał:

Animex Ełk od 7,5 netto w zależności od ilości strefa czerwona z niebieskiej tylko cały rzut (podobno)

Niestety, potwierdzam :-(. Musi iść całe stado.. Już poprzedni rzut tak poszedł. Pytają tylko ile samochodów podstawić.. Nie dość, że to strata, to jeszcze cena niższa, bo to ze strefy... 

Edytowano przez Tomasz160

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709
Dnia 3.02.2020 o 17:11, kanalia36 napisał:

Miałem wszelkie kontrole rok temu a koszty dokładnie liczyłem na tym forum łacznie z kosztem 1 kw prądu do mieszalnika wyszło przy 23 sztukach od lach 500-520 zł kazdy tucznik więcej koszt mniejszy o 10-12 zł

poszukaj sobie moj post pare miesiecy wczesniej

 

Dnia 3.02.2020 o 18:12, kanalia36 napisał:

czy ja pisałem gdziekolwiek ze świnie to miód???? 

Ale na przestrzeni 10 lat  na zero przy świniach wychodze na 3,7-3,8 od kg a na bykach 7 zł  Najtaniej jak sprzedałem świnie po 3,5 i faktycznie 30 zł dołozyłem  a ostanio sprzedane byki  po 6,6 i wraz z upadkami i połamanymi sztukami do każdego sprzedanego byka dołozyłem 800-1000 zł.

A kolejna sprawa jak świnia ma cykl 6 miesięcy ( zamknięty) a byk 24-30 miesięcy jak na jednym miocie u tucznika strace to jest szansa ze na drugim odrobie a na bykach 2 lata w pi....du.

 

Coś mi się tu nie zgadza🤔🤔🤔

3.8*115=437

520/115=4.52

Dnia 3.02.2020 o 18:37, Rolnik7343 napisał:

Noteć niedaleko to bedzie się podlewać 😁

Jak w Noteci wody praktycznie niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

 

Coś mi się tu nie zgadza🤔🤔🤔

3.8*115=437

520/115=4.52

Jak w Noteci wody praktycznie niema

To czytaj ze zrozumieniem koszty bezpośrednie 470 zł ( pasza, itd) kaszty całkowite z amortyzacją , ubezpieczeniami, itd. 500-520 ale brutto kochany wyraźnie to napisałem

a cena 3,8 to netto również to napisałem 437 x 8% Vat= 471,96 zł  brutto . reasumując jeżeli dostane 3,8 netto to mam po kosztach beżposrednich tucznika. 4,2 zł netto zeby mieć po kosztach całkowitych .

W czasach kryzysów świńskich kazdy hodowca przynajmniej nie chce do paszy dokładać ja nie dokładam jak te 3,8 netto dostane,  do tej pory na 3 dostawach wyszło mnie mniej.

sołtys przez ciebie musiałem sie tu zalogować, forum bydła jest tak zasmiecone ze szkoda na nie nerwów dlatego sie wylogowałem a forum świń to raptem 3-5 wpisów dziennie to sobie bez logowania ceny sprawdze.

ok.wylogowuje sie

Edytowano przez kanalia36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Tych magicznych słów 

BRUTTO NETTO 

nie widziałem 

Z twojej wypowiedzi wnioskuje,że prowadzisz kreatywne liczenie....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus2609    72

Czyli jak dobrze rozumiem np kilogram schabu ok 18zł + 15,40zł podatku = 33,40zł/kg przecież to absurd, chyba że źle to rozkminiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Ale nie doczytaliście że pieniądze z tego podatku powrócą do rolników 🤣

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Tylko tych rozwijających się na najnowocześniejsze technologie czyli nie licznych jak w Polsce i wsparcie dla biednych Polaków .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, galan99 napisał:

i wsparcie dla biednych Polaków .

A są tacy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Dla mnie ja biedny jestem pod względem Niemca i Holendra i Duńczyka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
57 minut temu, matus2609 napisał:

Czyli jak dobrze rozumiem np kilogram schabu ok 18zł + 15,40zł podatku = 33,40zł/kg przecież to absurd, chyba że źle to rozkminiam.

Może dla Niemców taki podatek nie będzie robił większej różnicy i zamieszania, bo tam dochody konsumentów nieporównywalne do nas, u nas skończy się to tym że ludzie przestaną kupować  i tak już drogie mięso, zakłady żeby zbić cenę i zapewnić zbyt, na siłę zaczną zaniżać ceny skupu, bo przecież sobie nie odejmą i skończy się tym że rolnicy nie będą robić za murzynów.  I w sumie  starej UE o to chodzi, nie da się wykończyć jednym sposobem, to wymyśla się inne sposoby.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dokładnie ludzie nie macie w ogóle zmysłu politycznego i świata nie znacie. Podatku od mięsa nigdy nie uchwalą !!!!! Pamiętajcie każdy poseł w Polsce i w innych krajach także w Parlamencie Europejskim  bierze przez różne fundacje posady dla rodziny, etc, etc, i jeszcze raz etc.  w łapę każdy jest skorumpowany   przez tak zwanych lobbystów którzy kręcą się po instytucjach państwowych jak wszy po jajach i doradzają wybrańcom narodu i pomagaja pisać ustawy

I teraz kto daje w łapę więcej ekolodzy czy zakłady mięsne????? ekolodzy dają frakcji zielonych i socjalistów w łapę a zakłady mięsne Tuskowi i Europejskiej Partii Ludowej Taki koncern Smitfild tych wszystkich ekologów czapką może nakryć i w razie czego da więcej w łapę i żadnego podatku nigdy prze nigdy nie będzie.

A to ze ekolodzy kwiczą czego się dziwić oni działają jak terorryści chcą okupu . Taka fundacja Viva nagrała ubojnie McBeef bo ta im nic nie odpaliła i tyle.

A  Viva chce pomagać zwierzętą i ubojnią również wystarczy ze ubojnia MC Beef  zamówi szkolenie dla swoich pracowników z traktowania  zwierząt  powiedzmy za milion albo 2 miliony zł   u Vivy i jestem przekonany ze kręcenie ogona bykowi i zganie widłami po dzwonkach byka będzie po takim szkoleniu umiejętne i humanitarne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709
Napisano (edytowany)

tyranek już Ci pisałem czasem z sensem napiszesz .Dałbym Ci lajka ale skończyły mi sie

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie dałes boś chytry i tyle))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

a co Ci za darmo będzie dawał,sam pouczasz jak to wygląda więc zamów u sołtysa z tonę tego co chce sprzedać to i On Ci dobrze zrobi;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sołtys handluje cielakami więc nie ma towaru który bym chciał.

A jak laika nie da to ja  czuje u siebie miłość do zwierząt))))

Jutro zapisuje się do Vivy potem jedziemy do sołtysa ratować zwierzaki))))) zabierzemy mu wszystkie nawet burka przy budzie....... a na końcu upchniemy Kentarowi za pół ceny))))))) w końcu humanitaryzm w tym kraju musi być))))0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

tak jak i Ty

toż my z wlkp

dostniesz jak limit mi wróci

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sołtys nie będe czekał wypatruj już Kanalia Patrol Security przed bramą )))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709
2 minuty temu, kanalia36 napisał:

sołtys handluje cielakami więc nie ma towaru który bym chciał.

A jak laika nie da to ja  czuje u siebie miłość do zwierząt))))

Jutro zapisuje się do Vivy potem jedziemy do sołtysa ratować zwierzaki))))) zabierzemy mu wszystkie nawet burka przy budzie....... a na końcu upchniemy Kentarowi za pół ceny))))))) w końcu humanitaryzm w tym kraju musi być))))0

Tu żeś trafił, sąsiadka juz na mnie nasłała jakąś tam STARAŻ ZWIERZAT , pognałem wp***u-straszyli milicją i po dzis dzień nie dojechali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

heheh to sąsiadkę już werbuje do patrolu )))) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

werbuj, werbuj....

Wiedz jeszcze jedno kiedyś za dobrych czasów miałem "blachę od Bielawskiego"😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj