sumek666

Ceny trzody chlewnej 2020

Polecane posty

krilan06    2422

Jakby asf wszedł do 🇩🇪 to żeby czasami nie sprzedali po 500 zł za tucznika tych warchlaków po 465

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na święta ludzie będą walczyć o kiełbasę, chyba że przyjaciele z zachodu jeszcze jakieś stare półtusze mrożone sprzedadzą. To się porobiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

U mnie startowa cena 5,4 netto na ten tydzien. Względem poprzedniego tygodnia plus 20 groszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

Dzis gadalem z wlascicielem ubojni tendencja jest wzrostowa, przed swiatami bili codziennie a teraz tylko 2 razy w tygodniu, swin brak. Mowil tez ze jak asf nie bedzie w niemczech cena szybko wroci do 6 zl a moze i wiecej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

brakuje świń z gospodarstw które zakończyły produkcję podczas ubiegłorocznej zapaści cenowej na rynku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Moja zasada w hodowli świń brak jakichkolwiek sprzedaży w okresie od 15 grudnia do 15 lutego, robię już tak od kilku lat i zawsze na tym wychodze, z reguły od lutego cena idzie w górę i jak widać i w tym roku się to sprawdza Mówię oczywiście o cyklu otwartym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
53 minuty temu, adamn999 napisał:

brakuje świń z gospodarstw które zakończyły produkcję podczas ubiegłorocznej zapaści cenowej na rynku.

Małe hodowle są wygaszane i tego trendu nic nie zatrzyma, nawet słynny program Świnia+. Po prostu kryzys przyspieszył pewne procesy. Większość małych hodowców ma stare budynki, gdzie praktycznie wszystko trzeba wykonać ręcznie. Zyski niewielkie, praca ciężka i trzeba poświęcić codziennie sporo czasu na obrządek. Jest za mała opłacalność na wsi, żeby dało się z tego wyżyć. Ratunkiem dla takich hodowli byłyby ubojnie produkujące  wyroby premium, które płaciłyby więcej za żywiec wysokiej jakości. Sprzedawać po kilka świniaków do pośrednika wożącego np. do Sokołowa to żaden interes wyłączając okresy z taką ceną jak teraz, ale to zdarza się na rynku rzadko. Część hodowców zrezygnowała w ubiegłym roku, część zostanie zniechęcona przez kontrole weterynaryjne i zostanie mała garstka, której będą rzucane kłody pod nogi.

  

24 minuty temu, turtojs napisał:

Moja zasada w hodowli świń brak jakichkolwiek sprzedaży w okresie od 15 grudnia do 15 lutego, robię już tak od kilku lat i zawsze na tym wychodze, z reguły od lutego cena idzie w górę i jak widać i w tym roku się to sprawdza Mówię oczywiście o cyklu otwartym

Kiedy wstawiłeś świnie i ile dałeś za prosiaka? Jak patrzę na ceny, to są obłędne, zarówno polskie jak i zagraniczne.

Edytowano przez Piegus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7570

Pytanie do wszystkich na chwilę obecną żeby było zgodnie z prawem trzymać 2 szt świnek w ciągu roku to jak jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak samo jak i 200 . Te same wymogi .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208
turtojs napisał:

Moja zasada w hodowli świń brak jakichkolwiek sprzedaży w okresie od 15 grudnia do 15 lutego, robię już tak od kilku lat i zawsze na tym wychodze, z reguły od lutego cena idzie w górę i jak widać i w tym roku się to sprawdza Mówię oczywiście o cyklu otwartym

Mam podobną zasadę. Nie sprzedawać w styczniu świń. Cykl zamknięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

W poniedziałek poszły po 7,2 za E, na żywą wyszły po 5,67 zł netto na żywą, czerwona strefa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
16 minut temu, zycietoniejebajka1 napisał:

Tucznik 5 zeszły tydzień 

Maciora 4.2 w tym tygodniu. 

409 kg miała. 

było rogi dokleić i za byczka sprzedać;-)

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141
3 minuty temu, kopin napisał:

było rogi dokleić i za byczka sprzedać;-)

eeeeee byki prawie tansze od macior

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, krilan06 napisał:

409kg? Trzeba było kiełbasy z niej narobić 😁

No szok lekki  był, bo nie wyglądała, ale mięsna rasa. 

Żeby rzeźnik był jako taki to pewnie by tak żywot skończyła 😊

Edytowano przez zycietoniejebajka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
2 minuty temu, Sokol2 napisał:

eeeeee byki prawie tansze od macior

sprzedawaj w Polsce a nie na Białorusi 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
10 godzin temu, krilan06 napisał:

409kg? Trzeba było kiełbasy z niej narobić 😁

To ja mam 3 sztuki takie po 420 /450kg maciory .😁

Największe w mojej karierze .

Być może Artur je kupi .

 

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj