sumek666

Ceny trzody chlewnej 2020

Polecane posty

kaj    103

5,80zl z VAT wschodnie mazowsze, nie duże ilości


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122
13 godzin temu, the1mati1 napisał:

Kto odbierał?

Lokalny pośrednik. Bierze ode mnie już ładnych pare lat i wywozi to gdzieś pod Niemiecką granice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64
Tomek0406 napisał:

13 godzin temu, the1mati1 napisał:

Kto odbierał?

Lokalny pośrednik. Bierze ode mnie już ładnych pare lat i wywozi to gdzieś pod Niemiecką granice.

Z jakiego rejonu jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7575

Taka ciekawostka tak jest czy nie ?

Utylizacja padłego dzika na koszt właściciela gruntu nie pomaga w walce z ASF

Lubuska Izba Rolnicza apeluje do ministra rolnictwa w sprawie pilnej zmiany przepisów dotyczących usuwania zwłok i utylizacji padłych dzikich zwierząt z prywatnych posesji. Obecnie to właściciel posesji, na której znaleziono martwe zwierzę jest zobowiązany do pokrycia kosztów związanych z usunięciem i utylizacją.

W dzisiejszych realiach jakim jest wciąż rozprzestrzeniający się ASF istnieje uzasadniona obawa, że właściciele gruntów, chcąc uniknąć kosztów, będą pozbywać się martwych zwierząt w sposób niekontrolowany, sprzeczny z zasadami obowiązującymi w walce z ASF.

W świetle obowiązujących przepisów prawnych (m.in. ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi; art. 22, ust.1, pkt 3) za utylizację padłych zwierząt np. dzików musi zapłacić właściciel nieruchomości, na której zwierzę padło.

Z pewnością taki stan rzeczy nie przyczynia się do walki z rozprzestrzenianiem wirusa ASF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

 Animex umowa na kwiecień E- 8,60 netto,lipiec mówi się o E-9.0 netto,oczywiście przy zalożeniu braku asf-u za Odrą

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf08ca    1

Witam, 

jaka cena tuczników na śląsku - mam do sprzedania 10 szt. 

kto odbiera na śląsku?

Edytowano przez raf08ca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na zasadzie gry w kasynie)))) 

To umowa na giełdach towarowych stosowana. Umawiasz się dziś ze np. w maju sprzedasz żyto za 600 zł  i przychodzi maj a zyto po 800 zł a ty musisz sprzedać  po 600 lub żyto po 400 zł a kupujący musi Ci dać 600 zł 

Nie wiedziałem ze u świń w Polsce stosowana. 

WS jak ja zawrze to w kwietniu świńki sprzeda po 8,60 bez wzgledu na aktualną wtedy cene rynkową, taki swoisty hazard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ASF to pewnie tak zwana siła wyższa  , a co do haczyków , hehehe zalezy kto pisze umowe i jakie ma intencje. Poczytaj sobie żale Kilriana na firme Prosiaczek , hehehe jego obowiazki są jasno wyszczególnione a frima " dołozy wszelkich starań aby płacić mu cene rynkową" innymi slowy firma postara się płacić uczciwie ale jak da 1 zł mniej od konkurencji to pech kiriana ))))) oni się starali ale im nie wyszło)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a bo taki nick wybrałes dziwny)))))  taka zakamuflowana opcja niemiecka:D

Edytowano przez kanalia36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7575
15 godzin temu, ws71 napisał:

 Animex umowa na kwiecień E- 8,60 netto,lipiec mówi się o E-9.0 netto,oczywiście przy zalożeniu braku asf-u za Odrą

Jak takie ceny będą za tucznika - to ile będzie w sklepie kosztować ? 

Jak już jest drogie mięso .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709
16 godzin temu, ws71 napisał:

 Animex umowa na kwiecień E- 8,60 netto,lipiec mówi się o E-9.0 netto,oczywiście przy zalożeniu braku asf-u za Odrą

Z nimi podpisałeś?

Jak płaci Twój STARY odbiorca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Wet był który obskakuje fermy , tucz nakładczy i cholera wie co jeszcze , mowił o tym, jestem za cienki na takie umowy,a my w okolicy dalej u p Zdanowicza, we wtorek  będą chłopaki brać niby 6,75 E,może uda się wejść na ambicję Jagodzińskiemu to coś  może dorzuci poza premią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709
3 godziny temu, ws71 napisał:

Wet był który obskakuje fermy , tucz nakładczy i cholera wie co jeszcze , mowił o tym, jestem za cienki na takie umowy,a my w okolicy dalej u p Zdanowicza, we wtorek  będą chłopaki brać niby 6,75 E,może uda się wejść na ambicję Jagodzińskiemu to coś  może dorzuci poza premią

Coś słabo, w środę wozili do Msrcinkowskich po 7.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj