sumek666

Ceny trzody chlewnej 2020

Polecane posty

Gość   
Gość

I warchlaki z programu Świnia+ 25 zł droższe od pozostałych na rynku. :D Mało kto się załapie na ten propagandowy miód, kto jeszcze trzyma maciory ma raczej stosunkowo małe kojce w chlewni. Podejrzewam także dokładną kontrolę gospodarstwa dt. bioasekuracji  u rolnika chcącego przystąpić do programu.

Edytowano przez Piegus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
Dnia 10.01.2020 o 11:47, mefjurolnik napisał:

Nigdzie nie ma łatwo. Kupując warchlaka trzeba się liczyć z tym, że zarobek będzie mniejszy, ale ile zostaje pracy przy tym praktycznie nic. Ja podam na swoim przykładzie, praca przy świniach na ruszcie to tylko kilka-kilkanaście minut dziennie tak naprawde. Do tego robienie paszy około 4-godzin tygodniowo. Utrzymuje 200 sztuk na rzut, średnio co 90-93dni rozpoczynam nowy rzut. Średnia waga zazwyczaj okolice 128-134kg. Zużycie paszy około 2,55-2,75kg. Tona paszy teraz kosztuje mnie średnio około 880zł. Co do cen to na tą chwile 6zł netto za kg żywca przy większej partii. 

Kanalia36 masz racje. Cykl zamknięty to mega obowiązek i uwiązanie. Hodowcom z cyklu zamkniętego należy się lepszy zysk tyle w temacie. Kilka lat temu w gospodarstwie było kilka macior, ale nie było zbytnio warunków na utrzymywanie loch, prosiąt, warchlaków, tuczników w jednym małym budynku.

Liczyłeś kiedyś FCR? Warchlak polski?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, krilan06 napisał:

Coś wiadomo o wymiarach kojców dla loch na ten program? Będę właśnie remontował chlewnię i kojce może bym poprzerabiał tak żeby miały odpowiednią powierzchnię 

W projekcie rozporządzenia jest że lochy w jarzmach odpadają ale do końca nie widomo

3 godziny temu, bizon1 napisał:

Kojec dla macior 4,2 m2 bez jarzma dopłata do tucznika tylko od macior ze zwiększonym dobrostanem 

 

Dokładnie

2 godziny temu, bizon1 napisał:

Będzie jeżeli kupisz prosiaka od rolnika który ma maciory w dobrostanie pewnie zgłoszone w agencji

maciory w dobrostanie muszą być oznakowane kolczykiem pobranym z ARIMR

o ścółce nie ma mowy 

Jest projekt rozporządzenia można poczytać jak maciorę wybrakujesz to dostaniesz kwotę za czas przebywania jej pomniejszoną o %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wiecie jak jak ja mam narażać się na kontrole  to ja sobie te 300 zł podaruje. zresztą  co to za interes  zamiast 12 macior masz mieć 10  to strata rocznie  jakieś  50 prosiaków. to ja wole miec 50 prosiaków wiecej i te 3 tys sobie podarować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Maciory utrzymywane grupowo kazda ma miec normalnie powierzchnie 2.25m2 wiec 20% wiecej to 2.7 m2 wiec mozesz miec kojce 2.7m2 i w nim 1 sztuke maciory albo duzy kojec np i w nim 5szt ale kazda ma miec 2.7m2 ale z grupowego przed proszeniem muszisz rozsadzac. 

Dla prosiat warchlakow i tucznikow po zmianach o 20% wielkosci kojca wychodzi ze 

Do 10kg 0.18m2 na szt 

10-20 kg 0.24m2 na szt

20-30kg 0.36m2 na szt

30-50kg 0.48m2 na szt

50-85kg 0.66m2 na szt

85-110kg 0.78m2 na szt

Powyzej 110 kg 1.2 m2 na szt

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823
5 godzin temu, bizon1 napisał:

Kojec dla macior 4,2 m2 bez jarzma dopłata do tucznika tylko od macior ze zwiększonym dobrostanem 

 

Totalne bzdury,podaj gdzie to jest napisane,locha ,tucznik na dzień dzisiejszy jedynie co wiadomo to zwiększenie powierzchni o 20 %,szczegołowe rozporządzenie ma się ukazać do 15.03.2020.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Rozporządzenie czytałem na ceny rolnicze lub farmerze już nie pamiętam liczyło 81 stron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

projekt czytałeś a nie rozporządzenie,w projekcie były też wybiegi a nie będzie ,więc diabli wiedzą co ostatecznie tam będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefjurolnik    10
6 godzin temu, sumek666 napisał:

Liczyłeś kiedyś FCR? Warchlak polski?

FCR podałem, 2,55-2,75kg. Warchlak na tą chwile duński. Miałem 3 razy polskiego z fermy z kujaw, nie wspominam tego dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja znam ten rząd obiecali a płótno w kieszeni więc będą takie przepisy ze nikt z krowy i lochy plus nie skorzysta, tak jak z oddłużeniem gospodarstw weszła ustawa 2 lata temu jeden rolnik w kraju skorzystał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

A inne pytanie czy zostana te doplaty obecne do bydla i do krow co sa teraz ? A to do mamek krow z tym dobrostanem bedzie dodatkowo jak kto chce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Od razu powinni zlikwidować do krów, do bydła i dopłatę do akcyzy dla krowiarzy.

  • Haha 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551
3 minuty temu, damianos95 napisał:

Bez przesady mam bydlo i trzode i nie widze problemu ze sa doplaty tylko pytam czy one zostana

Dane dopłaty są tylko na ten rok 2020 a co dalej to Wojciechowski powie co da .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
7 minut temu, Rolnik7343 napisał:

A najlepiej  to niech krowiarzy zlikwidują i bedzie spokój

A myślisz, że na Internetu nie czytam? Jak gwałcicie krowy platikowymi rurkami? Zabieracie im cieleta i zabieracie ich matkom pokarm dla nich? 

Przez Waszą zachłannosc płonie Australia Australia 

  • Like 2
  • Haha 2

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
1 minutę temu, sumek666 napisał:

Wiadomo, że jak dostajesz to problemu nie widzisz. 

Jak by dostajecie dobre ceny za świnie to ci co mają bydło też problemu nie widzą ;) a drugie "ale" przy bydle jest sporo więcej wydatków niż przy świniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435
Przed chwilą, galan99 napisał:

Dane dopłaty są tylko na ten rok 2020 a co dalej to Wojciechowski powie co da .

Chodzi mi czy zostana doplaty te co sa obecnie do opasow bo krow nie mam to mnie nie dotyczy

Przed chwilą, sumek666 napisał:

A myślisz, że na Internetu nie czytam? Jak gwałcicie krowy platikowymi rurkami? Zabieracie im cieleta i zabieracie ich matkom pokarm dla nich? 

Tylko ze ja krow nie mam wiec mnie to nie dotyczy a najlepiej zapisz sie do organizacji o takich pogladach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Do listy nienawidzacych sie ludzi dodaje:

swiniarze vs krowiarze.

Liste zaaktualizowano.

  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Kazdy niech zyje i robi co chce a nie zazdrosci drugiemu majatku kasy

Jak ja to mowie jak chcesz zazdroscic kasy i majatku to tez moze bedziesz mi zazdroscil roboty calymi dniami 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
4 minuty temu, sumek666 napisał:

A myślisz, że na Internetu nie czytam? Jak gwałcicie krowy platikowymi rurkami? Zabieracie im cieleta i zabieracie ich matkom pokarm dla nich? 

Przez Waszą zachłannosc płonie Australia Australia 

Samolot też pewnie spadł bo jakaś krowa pierdła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj