sumek666

Ceny trzody chlewnej 2020

Polecane posty

bizon1    242

U mnie warchlak 30 kg zamyka się w 150 zł 

taże hobbysta 100 szt potrzeba 5 macior a zysk powyżej 30tys i wystarczy do tego mały budyneczek

Edytowano przez bizon1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
2 godziny temu, bizon1 napisał:

U mnie warchlak 30 kg zamyka się w 150 zł 

taże hobbysta 100 szt potrzeba 5 macior a zysk powyżej 30tys i wystarczy do tego mały budyneczek

Masz racjr mam takie samo zdanie i czasami tez mam do 100szt rocznir a dzis budowanie tuczarni itd za miliony i liczenie ze cena kiedys bedzie 

Moze i 100szt to malo ale jak narazie to widze ze ci co maja duze tuczarnir czasami gorzej żyją jak ci hobbysci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Jestem ciekawy do jakiej ceny zjadą u nas świnie jeżeli Niemcy spuściliby cenę na giełdzie do tej z marca zeszłego roku? Ci wszyscy kupujący duńskie warchlaki mogą wówczas wywiesić białe flagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423
32 minuty temu, RafaKdziela napisał:

@krilan06 jaka cena u Ciebie ?

Weź nie pytaj 😁. W tym tygodniu na żywą Prosiaczek 5,40+vat, a Piskrzyński 5,70+vat, teraz już pewnie tańsze. Moje wyszły 5,60+vat, ale przerosły i słaba mięsność (53,3%). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

W zeszłym tygodniu 5.7 netto .Obecnie strach się pytać .Ktoś wie z jakiego powodu te obniżki ?


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 godzin temu, damianos95 napisał:

Masz racjr mam takie samo zdanie i czasami tez mam do 100szt rocznir a dzis budowanie tuczarni itd za miliony i liczenie ze cena kiedys bedzie 

Moze i 100szt to malo ale jak narazie to widze ze ci co maja duze tuczarnir czasami gorzej żyją jak ci hobbysci 

A jeszcze do tego Dobra Zmiana idzie nam na rękę więc zysk może być większy niż z dużej fermy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423
40 minut temu, staszek131415 napisał:

A jeszcze do tego Dobra Zmiana idzie nam na rękę więc zysk może być większy niż z dużej fermy

Coś wiadomo o wymiarach kojców dla loch na ten program? Będę właśnie remontował chlewnię i kojce może bym poprzerabiał tak żeby miały odpowiednią powierzchnię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W agropierdolach mówili że mają mieć więcej miejsca o20% żadnych szczegółów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

a zdajecie sobie sprawę że na to są pieniądze ze starego PROW, i że te pieniądze dotyczą tego roku? wcale nie powiedziane że ten program będzie w następnym rozdaniu,a wielkie kojce zostaną ,to jest trochę śmieszne,bo nie pozwalają nam nic zaplanować

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Kojec dla macior 4,2 m2 bez jarzma dopłata do tucznika tylko od macior ze zwiększonym dobrostanem 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423
Przed chwilą, bizon1 napisał:

Kojec dla macior 4,2 m2 bez jarzma dopłata do tucznika tylko od macior ze zwiększonym dobrostanem 

 

Czyli żeby wziąć dopłatę do tuczników to trzeba także mieć maciory w powiększonych kojcach na ten program?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242
4 minuty temu, krilan06 napisał:

Czyli żeby wziąć dopłatę do tuczników to trzeba także mieć maciory w powiększonych kojcach na ten program?

Tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

W budynku zamiast 50 macior będzie 30 i za to będą dopłaty, żeby jak najmniej świń trzymać. A mają być ściółce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, bizon1 napisał:

Kojec dla macior 4,2 m2 bez jarzma dopłata do tucznika tylko od macior ze zwiększonym dobrostanem 

 

No ku... bez jaj ja mam tylko tuczniki  tylko polskie i mi się to nie będzie należeć mimo zwiększenia dobrostanu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242
26 minut temu, szczypka napisał:

No ku... bez jaj ja mam tylko tuczniki  tylko polskie i mi się to nie będzie należeć mimo zwiększenia dobrostanu 

Będzie jeżeli kupisz prosiaka od rolnika który ma maciory w dobrostanie pewnie zgłoszone w agencji

maciory w dobrostanie muszą być oznakowane kolczykiem pobranym z ARIMR

o ścółce nie ma mowy 

Edytowano przez bizon1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj