sumek666

Ceny trzody chlewnej 2020

Polecane posty

Gość   
Gość

Zapytaj w starostwie  bo każdy urząd inaczej to rozpatruje niestety. W ostateczności powiększ o pomieszczenie gospodarskie a potem zmień urzytkowanie, najprostszy sposób na ominięcie raportów i innych pierdół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba270    3

Pytanie jak wytlumaczyc ze chce rozbudowac o pomieszczenie gospodarskie  na ruszcie i szambem podspodem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, Kuba270 napisał:

Pytanie jak wytlumaczyc ze chce rozbudowac o pomieszczenie gospodarskie  na ruszcie i szambem podspodem...

kolego to kombinuj tak aby po odbiorze można było na ruszta przerobic)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418
1 godzinę temu, ws71 napisał:

Krótka historia prosperity polskiego sektora hodowli trzody chlewnej od 2002 roku do chwili obecnejhttps://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/trzoda-chlewna/18123-od-potentata-do-przecietniaka-polska-hodowla-swin-kurczy-sie-w-zawrotnym-tempie

 

Jeszcze powinni pokazać jak cena zmieniała się z upływem lat, np od lat 90-tych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369
3 godziny temu, Dontcry napisał:

U niemcow tanieja a dunczyki bija kolejne rekordy. To jest polityka. 

Bo Duńczycy dzików nie mają i do nich nie przejdą, bo nie mają skąd. A w Niemczech tylko patrzeć, jak się przyznają, że mają niespodziankę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, krilan06 napisał:

Jeszcze powinni pokazać jak cena zmieniała się z upływem lat, np od lat 90-tych. 

jak by pokazali to wiadomo dlaczego sie kurczy hodowla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

A cena warchlaczka 450  brutto  

Dobrze żem jeszcze wszystkich macior nie wycioł to pare zł na stercie zostanie

cena strefa czerwona 5.3 netto ten tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

To jak to się ma do zysku jak cena warchlaka 450 zł a cena żywca po 5, 3 netto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak samo jak u bydle odsadek 2 tys byk 4500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Jak to się ma do zysku jak cena warchlaka 450 zł a cena żywca po 5, 3 netto ? na poważnie ile zostanie na czysto w kieszeni 30 zł , 50 zł . Kto prawdę powie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Dlatego jak zostaje te 30 zł to musisz mieć ilość. Z 50 szt masz 1500 zł a z 500 15 tys


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
26 minut temu, kanalia36 napisał:

tak samo jak u bydle odsadek 2 tys byk 4500

Za 2 tysie odsadka nie kupisz chyba że hf

9 minut temu, sumek666 napisał:

Dlatego jak zostaje te 30 zł to musisz mieć ilość. Z 50 szt masz 1500 zł a z 500 15 tys

Jak odejmisz jeszcze koszty to nawet najniższa pensja Ci nie wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

@staszek131415 Kupiłem jałówki 100% SM odsadki w wadze 230-250kg za 2100zł i poszły za średnio 5100zl, i co ? Nie kupi ? 

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
26 minut temu, galan99 napisał:

Jak to się ma do zysku jak cena warchlaka 450 zł a cena żywca po 5, 3 netto ? na poważnie ile zostanie na czysto w kieszeni 30 zł , 50 zł . Kto prawdę powie .

Kolego to zależy do jakiej wagi trzymasz wiem ze Duńczykowcy to pod 150 kg nawet.

Ja wiem po sobie ja trzymam do 115 kg bo potem sokołów mnie i tak uwali na limitach  to jakbym kupił warchlaka  za 450 zł 30 kg to zje mi jeszcze ponad 200 kg paszy za 200 zł do tego balot słomy, prąd za śrutowanie, paliwo na wywalanie obornika  leko licząć kolejne 30 zł. razem za 230 zł .

A zatem 450 plus 230 =680 zł

115* 5,3= 610 zł minus 70 zł  dlatego ludziska trzymajna smoki aby miec jakis tam zysk

reasumując skoro warchlak jest 450 brutto to ja musiałbym uzyskać cene 6 zł brutto ( 5,6 netto) aby wyjśc na zero

Edytowano przez kanalia36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Żeby coś zobaczyć że coś zostaje to trzeba rocznie sprzedawać po 1000 szt i więcej .

Ci co trzymają po 100 szt rocznie to hobbysta .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
7 minut temu, kanalia36 napisał:

Kolego to zależy do jakiej wagi trzymasz wiem ze Duńczykowcy to pod 150 kg nawet.

Ja wiem po sobie ja trzymam do 115 kg bo potem sokołów mnie i tak uwali na limitach  to jakbym kupił warchlaka  za 450 zł 30 kg to zje mi jeszcze ponad 200 kg paszy za 200 zł do tego balot słomy, prąd za śrutowanie, paliwo na wywalanie obornika  leko licząć kolejne 30 zł. razem za 230 zł .

A zatem 450 plus 230 =680 zł

115* 5,3= 610 zł minus 70 zł  dlatego ludziska trzymajna smoki aby miec jakis tam zysk

reasumując skoro warchlak jest 450 brutto to ja musiałbym uzyskać cene 6 zł brutto ( 5,6 netto) aby wyjśc na zero

Zwijkach na sztukę ? To ile ty im scielisz ? Licząc w kojcu 40szt. I trzymasz je 4 miesiące to masz zwijke co trzeci dzień 

1 minutę temu, galan99 napisał:

Żeby coś zobaczyć że coś zostaje to trzeba rocznie sprzedawać po 1000 szt i więcej .

Ci co trzymają po 100 szt rocznie to hobbysta .

To samo ostatnio ktoś "mądry" pisał o ziemi, poniżej 100ha to hobbysta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W cyklu zamkniętym przy odsadzonych 24 prosiaków  wyprodukowanie 115 kg kabana zamyka sie u mnie w 500 zł ( bez chorób)   w sylwestra sprzedałem  kabany po 730 zł  średnio wiec to jakiś zysk jest jakby były to duny to były by grosze

obecna cena dunów jest z sufity, ale jak ktoś nie chce zarywać nocki podczas proszenia , łamać kiełków, kastrować, dawać szczepienia, pilnować do 3 dnia aby zagniotów nie było trzeba płacić za lenistwo

Edytowano przez kanalia36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefjurolnik    10

Nigdzie nie ma łatwo. Kupując warchlaka trzeba się liczyć z tym, że zarobek będzie mniejszy, ale ile zostaje pracy przy tym praktycznie nic. Ja podam na swoim przykładzie, praca przy świniach na ruszcie to tylko kilka-kilkanaście minut dziennie tak naprawde. Do tego robienie paszy około 4-godzin tygodniowo. Utrzymuje 200 sztuk na rzut, średnio co 90-93dni rozpoczynam nowy rzut. Średnia waga zazwyczaj okolice 128-134kg. Zużycie paszy około 2,55-2,75kg. Tona paszy teraz kosztuje mnie średnio około 880zł. Co do cen to na tą chwile 6zł netto za kg żywca przy większej partii. 

Kanalia36 masz racje. Cykl zamknięty to mega obowiązek i uwiązanie. Hodowcom z cyklu zamkniętego należy się lepszy zysk tyle w temacie. Kilka lat temu w gospodarstwie było kilka macior, ale nie było zbytnio warunków na utrzymywanie loch, prosiąt, warchlaków, tuczników w jednym małym budynku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj