sumek666

Ceny trzody chlewnej 2020

Polecane posty

Gość   
Gość

Drodzy bracia pisze do was o pomoc!!!  stała się rzecz nie słychana!!!!! 

Jade sobie S 11  a tam 10 samochodów ze 20 mysliwych i tablica uwaga polowanie!!!!! pierwszy raz tatkie coś widziałem.

To skandal mordują nasze kochane dziki, eksterminacja!!!!!  Tylu zbrodniarzy na km2 a nikt nie reaguje!!!! Ja jako były członek szkolnego koła przyjaciół zwierząt " wiewiórka" prosze wasz przyjaciele o pomoc dajcie numer do Kingi Rusin tylko ona może uratować nasze kochane dziczki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400
38 minut temu, kanalia36 napisał:

Drodzy bracia pisze do was o pomoc!!!  stała się rzecz nie słychana!!!!! 

Jade sobie S 11  a tam 10 samochodów ze 20 mysliwych i tablica uwaga polowanie!!!!! pierwszy raz tatkie coś widziałem.

To skandal mordują nasze kochane dziki, eksterminacja!!!!!  Tylu zbrodniarzy na km2 a nikt nie reaguje!!!! Ja jako były członek szkolnego koła przyjaciół zwierząt " wiewiórka" prosze wasz przyjaciele o pomoc dajcie numer do Kingi Rusin tylko ona może uratować nasze kochane dziczki:D

Krew będzie pryskać i jeszcze bardziej się asf rozniesie 😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

A tak na serio, co z tego że polowanie? Znajomy pracuje w Lasach Państwowych i był ostatnio na polowaniu w charakterze obserwatora. Dzików w pip w naszej okolicy (CSW) i oczywiście nic myśliwi nie ustrzelili. To są jawne kpiny

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak na serio to do tej pory widziałem jak polowanie wygladało tak ze dwa samochody i 4 myśliwych sobie rekreacyjnie biegało a dziś normalnie była to forma zorganizowana. Las miescił się w takim trójkacie 3 dróg co 500 metrów samochód na drodze co 200 metrów mysliwy z giwerą na drodze ubrany w pomarańczowy strój, krótkofalówki , pełno znaków ostrzegawczych. Wygladało to tak jak powinno wyglądać tyle ze jakieś 5 lat za późno. Jeżeli te polowania wygladały by tak w całej Polsce  to by ASF zwalczyli. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    232
10 godzin temu, krilan06 napisał:

A tak na serio, co z tego że polowanie? Znajomy pracuje w Lasach Państwowych i był ostatnio na polowaniu w charakterze obserwatora. Dzików w pip w naszej okolicy (CSW) i oczywiście nic myśliwi nie ustrzelili. To są jawne kpiny

Ale bańkę bimbru potem wypili i tylko to się liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

doszło do mnie info ale może być niepewne że w środę na giełdzie cena pierdyknie w dół i to nieźle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3783

od środy będą świnie po złotówce,też to słyszałem,ciekawe że wszyscy to wiedzą już tylko wielkie firmy zawsze czekają jak giełda pokaże do środy,wahania cen są zawsze,lepiej podać powody dla których chinol przestanie jeść-mirabelki dojrzały czy jak?;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
54 minuty temu, gomez181 napisał:

doszło do mnie info ale może być niepewne że w środę na giełdzie cena pierdyknie w dół i to nieźle...

gomez nie pierdyknie tylko bedzie lekko w dół , masz martwy okres od 20 grudnia do 6 stycznia  wiekszośc zakładów nie bije ludzie mają zapasy poświąteczne to musi być korekta cenowa.

w następnym tygodniu  cena lekko w góre. kopin ma racje Chińczyki jeść muszą i do puki nie będzie albo szepionki na ASF albo embargo na Niemieckie świnie  to nic się nie zmieni. A takie chwilowe  obniżanie  cen to stała praktyka ubojni na gupokowatych rolników. Pierdyknie mocno a w nastepnym tygodniu ma być jeszcze gorzej więc  sprzedawać świnie teraz i natychmiast skąd my to znamy ??? ten trick to 25 lat już znany jest. 

Np. ja ok 20 grudnia dostał bym 8,15 za E a ze mi tuczniki nie doszły i poszły 31 grudnia cena spadła do 7,85 za E   

większość luda i tak sprzedaje na WBC i możesz co najwyżej tydzień w te czy wte sprzedać  wiec takie straszenie i tak już od dobrych paru lat nie działa a ciągle to samo

Edytowano przez kanalia36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Chiny i inne kraje azjatyckie wstrzymały zakupy polskich jaj i drobiu. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Jak podaje GUS, spadek pogłowia nastąpił we wszystkich grupach produkcyjnych trzody chlewnej. W porównaniu z danymi sprzed roku liczba prosiąt zmniejszyła się o 0,7%, warchlaków – o 0,8%, a świń przeznaczonych na chów – o 0,4%. Mniejsze zainteresowanie chowem świń widać w niższym poziomie importu prosiąt i warchlaków. W pierwszym półroczu 2019 roku zaimportowaliśmy do Polski 3 mln 425 tys. prosiąt o średniej masie ciała 30,6 kg wobec 31,8 kg w 2018 roku. To o około 12% mniej prosiąt niż w analogicznym okresie 2018 roku. Jedyną grupą, która zanotowała w skali roku zwyżkę o 1,9%, były zwierzęta przeznaczone na ubój.
 
Według danych GUS, w czerwcu 2019 roku za 1 kg żywca wieprzowego płacono rolnikom 5,77 zł w skupie, a na targowiskach 5,85 zł, czyli odpowiednio o 24,5% i o 14,9% więcej niż w czerwcu 2018 roku. Mimo tego nie udało się zatrzymać spadku pogłowia trzody chlewnej.
 
Gomez w Niemczech jest to samo  ludzie świnie polikwidowali i nawet jak cena wyższa do do świń nie wrócą są tylko ci co mają cykl zamknięty. to samo będzie bedzie z rynkiem wołowiny tyle ze tam pełno durni jeszcze którzy uważają ze na kupnym cielaku zarobią jak trzodziarze na dunach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1789

10% gospodarstw w Niemczech utrzymujących trzodę wycofalo się całkowicie z produkcji trzody niech ktoś mi racjonalnie wytłumaczy znaczne obniżki ceny i ich powód, jedynie co może wywolać 30-40 % obniżki to znalezienie za Odrą dzika z ASF-em, z ceny ok 1,9€ raczej wszyscy powinni być zadowoleni😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek0406    122

Kto tak zapłacił?

Dnia 4.01.2020 o 10:17, rudinho11 napisał:

6.1 netto, 23 szt, po 115kg łódzkie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

Masz troche wage duza, moga sie czepiac. Jak się pilnujesz to Cie nie wykiwaja ale to jak wszedzie. Kasa zawsze w ciagu dwoch tygodni na koncie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj