DzikiSimental25

Cena cieląt

Polecane posty

Gość   
Gość
49 minut temu, soltys48 napisał:

i u rolnika też padliny sie zdarzają ,zwłaszcza u tych co wystawiają na olx

własnie o tym mówię, jak ktoś ma chociaż średni towar to ma stałego odbiorcę albo innego rolnika albo handlarza a na olx nie wrzuca ogłoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idą na żywo. Nawet nie proponowali WBC - nawet bym się nie zgodził

Jak będzie mi cena pasować to pójdą jak nie to będę się rozglądał dalej - nie pali mi się 

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153
Dnia 15.01.2020 o 13:25, GBartek napisał:

Na mazowszu ktos skupuje cielaki w dobrej cenie, nie liczac handlarzy? Typowe hfy.

Gdzie mieszkasz? Ja WKZ jeśli niedaleko pisz Priv.


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

I tu nie koniecznie się z wami zgodzę . Ostatnio pojechałem z ogłoszenie na olx po cielaki prędzej nie jeździłem w tamte strony gospodarze raczej mniejsi ok 20-40 krów cielaki bardzo ładne na 13 sztuk od 5 gospodarzy 7 mm 6 hf -ncb . Jesteśmy u jednego 3 sztuki miał ncb ładne sztuki  wiek 28- 37 dni według paszportów  i za to 1500 zł dałem bez targowania i na końcu  do mnie że ma takiego stałego handlarza i widzi że stale go w hu.a robił bo dał by mu za nie max 1200. Dużo rolników dzwoni samych już do mnie i pytają kiedy będę bo mają cielaki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

A ty jeździsz i byś płacił po 200 zł najlepiej. A mi byś sprzedał za 700 i wtedy są drogie. A według ciebie to ile cielak który ma 30 dni i jest ładnej budowy powinien kosztować? Odwiedziliśmy handlarza z okolic Zambrowa ładne miał cielaki  to za hf ok 3 tygodniowe 8 do  9 zł  Ciekawe po ile kupuje pewnie z 6 zł kg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9809

Wszystko zalezy od tego czy do danego hodowcy jezdzi staly odbiorca rolnik ktory da dobra cene za dobry towar czy handlarz ktory wmawia ze doklada do interesu. Ostatnio ojciec byl na gospodarstwie mlecznym ok 150 dojnych i pytal a o byczki a właścicielka mu na to ze ona woli jak byczek to zaraz zdechnie bo przyjadą i chca po 50 zl dac albo 70 i marudza bo nie takiej budowy...

Powiedział ze jak bedzie miala chociaz 10 sztuk to po 500 zl da ciekawe czy zadzwoni:o

10 minut temu, kaczus napisał:

A ty jeździsz i byś płacił po 200 zł najlepiej. A mi byś sprzedał za 700 i wtedy są drogie. A według ciebie to ile cielak który ma 30 dni i jest ładnej budowy powinien kosztować? Odwiedziliśmy handlarza z okolic Zambrowa ładne miał cielaki  to za hf ok 3 tygodniowe 8 do  9 zł  Ciekawe po ile kupuje pewnie z 6 zł kg

Tez handlowalem cielakami i jak mialem na czysto 70-100 zl ze sztuki to bylem zadowolony. Nie wprowadzaj zamieszania z tymi 500 zl..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547
18 minut temu, kaczus napisał:

A ty jeździsz i byś płacił po 200 zł najlepiej. A mi byś sprzedał za 700 i wtedy są drogie. A według ciebie to ile cielak który ma 30 dni i jest ładnej budowy powinien kosztować? Odwiedziliśmy handlarza z okolic Zambrowa ładne miał cielaki  to za hf ok 3 tygodniowe 8 do  9 zł  Ciekawe po ile kupuje pewnie z 6 zł kg

Ile rocznie kupujesz?

Bierzesz od rolnika WSZYSTKO?

 

Jakby co kto miał w okolicy Braniewo-lidzbark- Bartoszyce i na dół jestem w stanie zabrać dziś ewentualnie jutro do południa. 

Biorę każdą sztukę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

 Ja Pod 100 sztuk na rok a kolega 80 . 3 razy bylem na Podlasiu jadę razem z kolegą zbieramy 30 sztuk w sumie. Ostatnio była masakra do 17 jeździliśmy wszystko przez jednego rolnika. Miało być tak super 17 sztuk w jednym miejscu no ale ponad godzina drogi z trasy gdzie jeździliśmy zawsze pół godziny oglądanie i dogadania z cena i co chłopki ale nie mam kolczykow. Masakra 3 godziny w dupe. Jedna sztuka dwie ok ale 17 bez kolczyków jak jade 500 km za duże ryzyko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29

Dziś sprzedany hf miesięczny za 400 zł. Wystawiony na olx od paru dni i aż dwa telefony były. Mazowieckie.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547
19 godzin temu, kaczus napisał:

 Ja Pod 100 sztuk na rok a kolega 80 . 3 razy bylem na Podlasiu jadę razem z kolegą zbieramy 30 sztuk w sumie. Ostatnio była masakra do 17 jeździliśmy wszystko przez jednego rolnika. Miało być tak super 17 sztuk w jednym miejscu no ale ponad godzina drogi z trasy gdzie jeździliśmy zawsze pół godziny oglądanie i dogadania z cena i co chłopki ale nie mam kolczykow. Masakra 3 godziny w dupe. Jedna sztuka dwie ok ale 17 bez kolczyków jak jade 500 km za duże ryzyko 

Tyle sztuk i nie Masz stałego Rolnika??

Czym taka ilość zabieracie na raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12

Samochód biorę z wypożyczalni paka 4.3 na 2.5. Nie powiem bo jest ciasno na 30 sztuk. Stały rolnik hm wiesz jak to jest my nie jeździmy regularnie jak handlarze tylko jak się byki sprzeda. Ostatnio jechaliśmy co miesiąc a teraz pojedziemy dopiero koło 10 marca. 3 miesiące cały czas 30 cieląt do pojenia. Umowę mam podpisana na stację do pojenia cieląt między 5 a 15 marca ma przyjechać. Może będzie trochę lżej 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

kupiony byczek 3tyg ho x RP 600zł (trochę lipa , bo ta mieszanka niechce 700kg urosnąć)

Na sobotę byczek 3tyg sm x lm 900zł

Na sobotę jałoszka 3tyg hf x lm 500zł

Od tej pani akurat rosłe sztuki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczus    12
Dnia 26.01.2020 o 22:30, soltys48 napisał:

Żywcówke idzie wypożyczyć? 

Plandekę:D burty ma pół metra i windę z tyłu. Biorę za każdym razem ten sam samochód bo zrobiłem do niego z płyty wiórowej podwieszane boki. Do płyty przykrecilem haki i wieszam to na 2 desce od plandeki i mam dzięki temu drewniane boki o wysokości 125 cm. Raz zatrzymała nas inspekcja transportu i jedynie czepiali się że nie ma wywietrznika. Dokumenty do przewozu zwierząt mam. Kurs 3 godziny i 389 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
    • Przez teybe
      Witam forumowiczów. 
      Dostałem propozycję od tej firmy. Chcą kupić ode mnie byki. Przyjechali popatrzyli i zaoferowali, że przeleją rano na konto 50 tyś. A po południu przyjadą po byki i je zważą. Jeśli wyjdzie mi mniej to mam im przelać różnicę, a jak więcej to oni dopłacą.
      Mieliście takie sytuacje z tą firmą bo nie miałem takiej transakcji i mam wątpliwości?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj