DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

mlodyhef    180
57 minut temu, sylwekbarca2 napisał:

trzy jałówki CHxLM 1748 kg netto, 8+vat, 

kto odbierał?

HF86    210
8 minut temu, PawelKtm525 napisał:

Ja dziś dostałem za bbxlm 830kg 8zl brutto

Byka czy jalowke?

Wiadomość z agroFakt.pl

JarekBazydlo    1072
zkordalski napisał:

Jaka cena bydła doszły mnie słuchy o obniżkach że dwa razy spadły po 25groszy na żywo czyli w sumie o 50 i dziś na żywo za ładnego ncb propozycja 7brutro ktoś coś potwierdzi czy jakiś wymysł handlarza 

Coś prawdy w tym jest że cena spadła ale nie o tyle;)

• Like 1

sylwekbarca2    84
26 minut temu, mlodyhef napisał:

kto odbierał?

32 minuty temu, nexeqadore napisał:

Do kogo sprzedałeś

Lokalna ubojnia wlkp Czachulec 

Gigus    40
2 godziny temu, Kallina86 napisał:

https://www.polskieradio.pl/9/302/Artykul/2433803,Czy-staram-sie-ograniczac-jedzenie-miesa

Po lewej stronie macie audio, jeżeli kogoś interesuje. 

Kallina86 Szacun dla Ciebie za zainteresowanie i za  link . Fajnie jakby parę osób poświęcilo 50 minut na odsluchanie tego.    

A co do ceny bydła to dziwię się co niektórym że tak tanio oddają. Ja dostałem w połowie grudnia za 6 sztuk r kowych byków 8.5 zł u pisrednika który oddaje do biernackiego. Ważne na mojej wadze. 

6MaaJsTeR9    34
5 minut temu, Gigus napisał:

A co do ceny bydła to dziwię się co niektórym że tak tanio oddają. Ja dostałem w połowie grudnia za 6 sztuk r kowych byków 8.5 zł u pisrednika który oddaje do biernackiego. Ważne na mojej wadze. 

Pochwal się tym pośrednikiem, zareklamuj go. Bo każdy kto dostaję powyżej 8zł nie podaje nazwy pośrednika, prawdopodobnie wymyśla cenę.

• Like 2
  • Thanks 1

Ursus932    1740
Gigus napisał:

2 godziny temu, Kallina86 napisał:

https://www.polskieradio.pl/9/302/Artykul/2433803,Czy-staram-sie-ograniczac-jedzenie-miesa

Po lewej stronie macie audio, jeżeli kogoś interesuje. 

Kallina86 Szacun dla Ciebie za zainteresowanie i za  link . Fajnie jakby parę osób poświęcilo 50 minut na odsluchanie tego.    

A zapłacił chociaż

dawaj namiary może się komuś przyda . swoją drogą to aż 1,5 złotego więcej jak ja dostałem za R😕

to po ile te półtusze sprzeda ubojnia😎

@AdamRo czytasz to i nie grzmisz😝

• Haha 1

johny1991    71

Ursus932 a Ty nie miałeś z początkiem roku oddawać coś do  unijni "AGAT"? czy mi się coś pomyliło że o nich wspominales?

• Like 1

Baks00    390
31 minut temu, AdamRo napisał:

Co mam grzmieć, różne cuda widziałem:)

I czytałeś. ..

1 godzinę temu, Gigus napisał:

Ja o tej  porze  7.50 plus vat  za R i tak mnie wysmiali 

Gość   
Gość

AdamRo, Kentar  ja wiem ze wy się oszukiwaniem brzydzicie:D i sumienie wam nie pozwala , ale paskudna konkurencja zapewne sie chwaliła i szłyszeliście plotki jak wydymać takiego Gigusia dać mu 1,5 zł wiecej niż konkurencja, zawieś do ubojni która takich pieniedzy nie płaci, ma długi, na wadze rolnika ważyć, samemu zarobić i jeszcze zeby jeleń był zadowolony???

Interes społeczny przemawia abyscię się tą wiedzą podzielili))))

nexeqadore    26
2 godziny temu, sylwekbarca2 napisał:

Lokalna ubojnia wlkp Czachulec 

W jakiej klasie były te jałówki

Ursus932    1740
53 minuty temu, johny1991 napisał:

Ursus932 a Ty nie miałeś z początkiem roku oddawać coś do  unijni "AGAT"? czy mi się coś pomyliło że o nich wspominales?

Myślałem nad tym ,ale na razie czekam. A masz jakieś doświadczenie z tą ubojnią?

DANDYS    225
5 godzin temu, beata12596 napisał:

U mnie jak cielak miał biegunkę , a w niej spore ilości krwi , wet kazał nie podawać jemu mleka tylko go nadawadniać elektrolitami. Podawałam jemu cztery , pięć razy dziennie te elektrolity , gotowałam ryż, który blendowałam , do tego dodawałam dwa żółtka i trochę rozcieńczałam wodą, żeby łatwiej połykał i taki trochę rzadszy kleik wlewałam jemu po trochę butelką. W takich sytuacjach człowiek łapie się wszelkich sposobów, a te na pewno jemu nie zaszkodzą. Powodzenia.

jakie elektrolity podawałaś?

johny1991    71
22 minuty temu, Ursus932 napisał:

Myślałem nad tym ,ale na razie czekam. A masz jakieś doświadczenie z tą ubojnią?

nie i liczyłem że od Ciebie się coś dowiem;)

• Like 1

Mikruss    337
15 minut temu, nexeqadore napisał:

Mikrus no pochwal się do kogo to jałówki Sprzedałaś nie mów że do słabego

Golina.....

Slaby do mnie nawet przyjechac nie chce bo ktos mu czule słówka o mnie naopowiadal ze wszedzie wypisuję  i opowiadam jaki to złodziej i jak mnie  niby rzekomo wy.ebal na wadze co oczywiscie nie mialo miejsca. A czy faktycznie zlodziej powuem tak.... nie wiem nie znam sie, u mnie glownie bral na ogólnej..... Plus byl zawsze taki jak sie dogadalismy ze kasa byla szybko a i za hfy placil z handlarzy najlepiej, za miesne typowo inni placa lepiej.

• Like 1

przemek28_28    376

Ci co maja powyżej 8 to nie chwala sie która ubojnia, obiecują rozliczenia a pozniej listonosz znika, moze dlatego ze nie chcą żeby wszyscy tam sprzedawali? Swoją droga te ubojnie tez jakieś kulawe bo 100km dalej wszyscy płaca 1-2zloty mniej i jest Ok a oni pchają kabzę tylko kilku osobą. Nawet handlarze z tego forum chcą sprzedawać do tych ubojni ale nie wiedza jakie to bo przecież Polska to niczym Rosja 2 tygodnie pociągiem z jednego końca na drugi:)

• Like 1
  • Haha 1

HF86    210
2 godziny temu, Ursus932 napisał:

A zapłacił chociaż

dawaj namiary może się komuś przyda . swoją drogą to aż 1,5 złotego więcej jak ja dostałem za R😕

to po ile te półtusze sprzeda ubojnia😎

@AdamRo czytasz to i nie grzmisz😝

7 zl brutto z rki? 13×0.55×1.07=7.65 przy zalozeniu minimum wybicia.oj handlarze takich uwielbiajo😁druga sprawa ktos tu dawno obiecal ceny pultusz

marijusz    249
2 godziny temu, Gigus napisał:

Z niewiadomego powodu handlarz zrezygnował ze swojego zarobku a ubojnia( ją stać)dołożyła 50groszy 9_9

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sumek666
      Ceny żywca wieprzowego w 2020 roku zaczynamy od 5.5 - 6.0 oby ten Nowy Rok przyniósł lepsze ceny. Jak sądzicie, drodzy rolnicy jak się zmieni cena trzody chlewnej? Czy może być jeszcze niższa niż dziś? Czy już mamy świński dołek? Czy może być jeszcze gorzej? A może w tym roku dojdziemy do 10zł za kilogram żywca? A jak wygląda sprawa cen poubojowych?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273026-ceny-trzody-chlewnej-2019/
    • Przez RolnikPL1214
      Witam czy jest ktoś w województwie wielkopolskim co skupuje króliki ?
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 

• Przez klaudia12
      Witam.
      Drodzy rolnicy nie dajcie się zbajerować Biernackiemu na opas bydła kontraktacje. Przywożą wszystko chore,z wysoką gorączką. Potrącają za padłe sztuki wysokie koszta leczenia.Ja wziąłem 40 sztuk padło 15 sztuk.Po sprzedaniu zapłacili po 3 zł za przyrost ponieważ nie miały wagi netto z umowy.Po obtrąceniu wszystkiego za resztę bydła dostałem 600 zł za 1.5 roku roboty.Nie mam słów. Uważajcie 
    • Przez cember16
      Witam tak jak w temacie kogo polecacie że Świętokrzyskiego odnosnie skupu byczkow, jalowek
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj