DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Baks00    621

Mam pytanie czy ktos oddawal ostatnio do Agrostaru Nowa Jedlanka?Jak z cenami ile trzeba czekac na kase,i czy przyjada np po 4 sztuki?

HF86    849
17 godzin temu, debrzyna napisał:

- Podstawowe zapisy, które były w poprzedniej „Piątce dla zwierząt” mają pozostać – tak o nowej ustawie o ochronie zwierząt powiedział dziś minister rolnictwa Grzegorz Puda na antenie radiowej "Jedynki". Zasugerował, że zakaz uboju rytualnego bydła zostanie utrzymany. W jego ocenie ten zapis będzie korzystny dla rolników!

Naprawdę korzystne to będzie ale ich zniknięcie ze sceny politycznej. Ubijając się nawzajem narazie z ogluszeniem strumienia kasiory .mam nadzieję że to ma swój kres

• Like 1
  • Thanks 1

wojak1986    337
1 godzinę temu, Bananek napisał:

alternatywą jest pomysł na własną działalność. Trzeba by od łunii kasę na to wyrwać.

przyszedł kryzys wieku średniego i trzeba obrać jakiś kierunek do dalszej egzystencji. 😉

Ten kryzys to brak ojca do pomocy i uświadomienie sobie rzeczywistości...

Wiadomość z agroFakt.pl

sabuliga    156
2 godziny temu, Bananek napisał:

to po co piszesz jak nie wiesz?

No jak nwm przeciez pisałęm ze wykoncza bydło to się za krowy wezma i wszystko wykoncza nie tylko ludzie z miasta musza pojsc na bezrobocie wieś też trzeba wyzyskać poprzez ustawy i wszyscy beda na garnuszku państwa aby wielbić pana K.

Bananek    6945
wojak1986 napisał:

Ten kryzys to brak ojca do pomocy i uświadomienie sobie rzeczywistości...

U mnie? nie. ojciec dzięki Bogu jest. pomaga jak może. Ale ta perspektywa obniżki cen bydła dobija.

mlody43    150
Bananek napisał:

alternatywą jest pomysł na własną działalność. Trzeba by od łunii kasę na to wyrwać.

przyszedł kryzys wieku średniego i trzeba obrać jakiś kierunek do dalszej egzystencji. 😉

wlasny biznes w Polsce zamiast gospodarstwa i bydla? to jak z deszczu pod rynne

• Like 2

nikolas29    406
59 minut temu, sabuliga napisał:

No jak nwm przeciez pisałęm ze wykoncza bydło to się za krowy wezma i wszystko wykoncza nie tylko ludzie z miasta musza pojsc na bezrobocie wieś też trzeba wyzyskać poprzez ustawy i wszyscy beda na garnuszku państwa aby wielbić pana K.

Przecież krowy to cały czas wykańczają..

Cały czas.. ja nie słyszę by ktoś zakładał chodowle tylko likwidacja

Bananek    6945
16 minut temu, mlody43 napisał:

wlasny biznes w Polsce zamiast gospodarstwa i bydla? to jak z deszczu pod rynne

własny biznes wraz z gospodarstwem?

• Like 1

Farpro    0

Witam, sprzedawał ktoś na żywa wagę ostatnio  byki jałówki jaka cena ? Mam kilka byków i jałówek z opasu i nie wiem czy trzymać czy czekać na cenę o ile jest sens.  

HF86    849
19 minut temu, Bananek napisał:

A jaki to problem. Ja tak jadę ładnych parę lat .kiedyś był etat teraz sam na siebie zarabiam 

sabuliga    156
53 minuty temu, nikolas29 napisał:

Przecież krowy to cały czas wykańczają..

Cały czas.. ja nie słyszę by ktoś zakładał chodowle tylko likwidacja

Akurat krowy nawet jeśli ktoś chowa 12  lub trochę więcej to jest około 8tys. Z sąsiedniej wsi mając 9 ha i przekształcając oboje z opasow na krowy kupił teraz 3 ha po 80tys a teraz ma dobudowywac hektary.

Dobudowywac obore

HF86    849

Mleko zostało jeszcze spółdzielcze i jakoś to tam trybi że i na plaster szynki zostaje mimo skoków. Opasowke i trzode zajezdza zachlannosc i zagramaniczny kapitał tu jedyną strategią jest maksymalny zysk. Dociskanie sprężyny a jak już chłopy nie zdołają to trochę poluzowac  żeby znowu zaczęło się kręcić .nie po to zagraniczne koncerny budują w Polsce  żeby zyskiem się dzielić z rolnikami. 

• Like 4
  • Thanks 1

cinek1808    722

Wystarczy spojrzeć na ceny wędlin czy mięsa w sklepie. Jak cena na skupie skoczy to i w sklepie, jak spadnie na skupie to w sklepie się trzyma. 

• Like 3

mlody43    150
Bananek napisał:

ja wlasnie tak mam. wychodze na swoje nie powiem ze nie ale nawet nie wiesz jaki to zapierdol ogarnac wszystko

• Like 1

Bananek    6945

jeszcze nie wiem. Ale coś czuję, że się dowiem. coraz bardziej mnie to kusi...

mlody43    150

jesli masz na cos pomysl to moze jest to wyjscie. tylko niestety teraz trudne czasy dla przedsiebiorcow

• Like 1

pafnucy    2886
6 minut temu, Bananek napisał:

jeszcze nie wiem. Ale coś czuję, że się dowiem. coraz bardziej mnie to kusi...

jak widać z tego kasę to ryzykuj. rolnictwo jest na wymarciu, to dobry czas na zmianę.

Bananek    6945

trochę boję się tego przejścia na ZUS. Ale jest okazja 200tyś wziąć z łunii.

mat22889    34

skup bydła krzywa góra 35 62-306 kołaczkowo odstawiał ktoś do nich? byli u mnie po bydło bo dostarczali do ABP Pniewy ale mam kilka litwinów i mówili że biorą i płacą podobnie do Pniew.

Gringo1    112
2 godziny temu, Krzysztof81 napisał:

A co chcesz robić?

Pewnie kupi wage i bedzie bawił sie w handlarza złoty interes

• Like 1
  • Haha 3

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Ursus932
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2021? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą do góry czy jednak mało ciekawa sytuacja będzie się pogłębiać?

Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.

Link do kontynuacji tematu: 

• Przez sumek666
      Miniony rok kończymy cena 3,20-3,80 zł za kilogram żywca, czyli praktycznie dwa razy taniej niż rok temu. Oby ten Nowy Rok przyniósł lepsze ceny. Jak sądzicie, drodzy rolnicy jak się zmieni cena trzody chlewnej? Czy może być jeszcze niższa niż dziś? Czy już mamy świński dołek? Czy może być jeszcze gorzej? A może w tym roku dojdziemy do 10zł za kilogram żywca? A jak wygląda sprawa cen poubojowych?
      Kontynuacja tematu: 
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/279468-ceny-trzody-chlewnej-2020/
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 

• Przez Elunia0113
      Witam,
      chciałabym się dowiedzieć jaka jest obecnie cena koni w tzw "pierwszej klasie" (najlepszych, najgrubszych) na wagę??

Dodatkowo proponowałabym, żeby podawać aktualną cenę ze swojego regionu, co ułatwiłoby orientacje w cenie koni na wagę.

Pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Ceny żywca wieprzowego w 2020 roku zaczynamy od 5.5 - 6.0 oby ten Nowy Rok przyniósł lepsze ceny. Jak sądzicie, drodzy rolnicy jak się zmieni cena trzody chlewnej? Czy może być jeszcze niższa niż dziś? Czy już mamy świński dołek? Czy może być jeszcze gorzej? A może w tym roku dojdziemy do 10zł za kilogram żywca? A jak wygląda sprawa cen poubojowych?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273026-ceny-trzody-chlewnej-2019/
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj