DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

leszek1000    789
Napisano (edytowany)

Robią zdjęcia małych głodujących dzieci. A gdzie są rodzice? poszli się dalej rozmnażać

Ktoś mądry powiedział zamiast rybki, wędkę trzeba dać. Plemienia poszły do miast i żyć nie potrafią. A trzeba było oglądać Cejrowskiego jak sobie te plemiona dają jakoś radę. Chodzą za słoniami i wiedzą gdzie woda, co jeść. Robią pułapki na różnie zwierzęta. 

Edytowano przez leszek1000

Gość   
Gość

taka gadka to od 50 lat jest, że za kilka czy kilkanaście lat będzie brakować żywności. Ale jakoś na razie się to nie zapowiada. Jest postęp, produkuje się wydajniej i drożej na pewno dla nas nie będzie.

I może właśnie dlatego liczy się ilość a nie jakość stąd ta cena niska.

leszek1000    789

W Niemczech tak zwani imigranci 1tyś euro zasiłku dostają. A jak mają dzieci to jeszcze więcej. Tego iść biały człowiek nauczył. Wołaj to dostaniesz. 

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość   
Gość

ostatnio w pracy z nudów oglądałem parę odcinków na YT jakiś PL kanał o sportowych samochodach. był reportaż o Polskim nie za dużym ale jednak biznesmenie który działa w branży obrotu nieruchomościami i ma sobie tam jakieś nie za nowe porsche ceyene i audi TT, bo kanał o sportowych autach. Aha i koleś tez miał obywatelstwo Duńskie po ojcu.

Stwierdził że to co on zarabia tu w PL tym swoim biznesem z którego stać go na niby stare, ale jednak porsche i  audi TT (ciekawe ilu rolników w PL jeździ TT i prosiakiem???) to by dostał tyle samo z socjalu w Dani. Ale nie jest leniem i woli popracować.

Także biały człowiek nie nauczył nikogo wołaj to dostaniesz. Tylko raczej przydusił butem nam mordę abyśmy robili na (wszelkie korporacje, banki i służby) a żebyśmy się nie rzucali to dają socjal na ochłonięcie dla stłamszonego ludu.

Cybulek17    307
6 godzin temu, PawelWlkp napisał:

No to złóżcie postulat że hodowcy bydła na ubój rytualny zrzekają się wszelkich dopłat przechodzą na ZUS i robią interesy z zydkami madralo, bo ja w tym kraju place podatki i wolę żeby na 500 poszły niż na robienie dobrze żydom i panu B

Pssst,  pssst .... Pisior ci z kieszeni wychodzi

• Haha 5

Mohyl    36

Kasa mówią że rządzi to spróbuj się najeść kasa smacznego

jarecki    1555
Napisano (edytowany)

jakby tak  zabrać dodatki z wedlin i mies to zaciekawie z ta żywnoscią by nie było , z kg piersi kurczaka robi sie 1,5 kg a z kg miesa 2 kg szynki , tak samo pieczywo , jescze tylko nabiał w miara trzyma zawartosc mleka ., ale i tu coraz wiecej  a no i ryby z glazurą z lodu 

Edytowano przez jarecki

AdamRo    709
2 godziny temu, wolkodaw napisał:

Co 8 sekund na świecie umiera z głodu jedno dziecko, 30 tysięcy dzieci dziennie umiera przed piątym rokiem życia z powodu braku właściwej opieki i niedożywienia. Według danych UNICEF rocznie umiera 11 milionów takich dzieci

trochę z tą nadprodukcją bym polemizował

Łatwiej nakarmić wszystkie głodne dzieci na świecie niż zaspokoić kilku najbogatszych. I tu jest problem :(

• Like 6

PawelWlkp    479
6 godzin temu, leszek1000 napisał:

A podatek rolny kto płaci. Na spółkę wodną idzie ponad 2tyś i nic nie robią. 

Rolnicy też napędzają gospodarke. Kupujecie nawozy,pasze itp. Dzięki temu ludzie mają prace, płacą zus i podatki. 

Wszystkie branże jak byś nie zauważył inwestują tylko w odróżnieniu od nas płacą  podatki i ZUS. Co ma wspólnego podatek rolny z hodowla bydła i do tego na ubój rytualny. Jak chcecie konferencji to wolny rynek a nie KRUS i inne zapomogi. W zachodniej Europie 5% ludzi robi to co u nas 25 i jeszcze nadwyżki do nas wysyłają. Przy obecnej mechanizacji to nie wiem czy dla 200 tys ludzi w Polsce jest co robić w rolnictwie a u nas pewnie milion. Jak bym miał w firmie 100 wypłat dać zamiast 20 to też bym cienko piszczał.

Gdybyś dostał z tarczy tyle co ja też byś został pisiorem😁😁

• Confused 1

przemek28_28    640
Napisano (edytowany)
32 minuty temu, PawelWlkp napisał:

Wszystkie branże jak byś nie zauważył inwestują tylko w odróżnieniu od nas płacą  podatki i ZUS. Co ma wspólnego podatek rolny z hodowla bydła i do tego na ubój rytualny. Jak chcecie konferencji to wolny rynek a nie KRUS i inne zapomogi. W zachodniej Europie 5% ludzi robi to co u nas 25 i jeszcze nadwyżki do nas wysyłają. Przy obecnej mechanizacji to nie wiem czy dla 200 tys ludzi w Polsce jest co robić w rolnictwie a u nas pewnie milion. Jak bym miał w firmie 100 wypłat dać zamiast 20 to też bym cienko piszczał.

Tylko rolnictwo to jedna z niewielu branż gdzie nie producent decyduje o cenie a handlarze i inne podmioty skupujące. Taki ktoś kto produkuje np. Meble w zyciu nie pozwoliłby na to żeby sprzedać ze strata a rolnicy często musza i musza liczyc na dobry humor dobrodzieja.

Edytowano przez przemek28_28
  • Like 5

ws71    625
43 minuty temu, PawelWlkp napisał:

W Polsce jest ok 300 tyś gospodarstw produkujących na rynek , reszta to jedna wielka ściema korzystająca z KRUS-u i rządzący doskonale o tym wiedzą jednak tego nie ruszą bo to potencjalni wyborcy skorzy oddać głos za socjal

• Like 6

przemek28_28    640
54 minuty temu, PawelWlkp napisał:

Czyli jak wziąłeś tarcze to tez korzystasz z zapomogi jak inni korzystają z innego rodzaju świadczeń, obrażasz kogoś ze korzysta a sam lapsko wyciagasz. Wiarygodny jestes jak prostytutka która uprawia sex za kasę ale mówi ze to lubi😂

• Like 8

Cybulek17    307
49 minut temu, PawelWlkp napisał:

Jedyne co ci dali to pożyczke na krótki termin.  Z czego dali ? Sprzedali prywatny majątek żeby Cię obdarować zielonymi ?Przecież  to kasa obywateli .W najbliższym czasie oddasz im dwa razy tyle jak statek zacznie tonąć.  A oni pierwsi będą z niego skakać.  

PS . Wiem ile dawali bo dużo znajomych dostało kosmiczne sumy 

• Like 3

Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
28 minut temu, przemek28_28 napisał:

Tylko rolnictwo to jedna z niewielu branż gdzie nie producent decyduje o cenie a handlarze i inne podmioty skupujące. Taki ktoś kto produkuje np. Meble w zyciu nie pozwoliłby na to żeby sprzedać ze strata a rolnicy często musza i musza liczyc na dobry humor dobrodzieja.

oho jakiś zakonspirowany ekspert ekonomi nam się tu na forum poniewiera, co to tworzy nowe teorie o tym jak cenę szafek sam sobie ustala stolarz Mietek a nie popyt i podaż na które ma wywalone :D

Edytowano przez damianzbr

przemek28_28    640

Śmieszny jestes z tymi wywodami bo prawda jest taka ze na te twoje 300-400 ton rożnych zbóż to leja bo więcej ściągną na jednym wahadle z ukrainy😂😂😂😂

A z ekonomii nie jestem żadnym ekspertem. Powiedz mi cenę na kukurydze ty ustalasz czy skup? Juz widzę jak zajeżdżasz na skup i mówisz ze przywiozłeś ja po 590 netto ma 40% wilgotności i ch*j Cie obchodzi bo tyle chchesz😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

thefarmer    119

No właśnie że ceny na swoje produkty ustala stolarz Mietek. Liczy koszty dodaje marze by wyjść na plus i albo ktoś od niego to kupi albo nie.

• Like 2

PawelWlkp    479
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

Czyli jak wziąłeś tarcze to tez korzystasz z zapomogi jak inni korzystają z innego rodzaju świadczeń, obrażasz kogoś ze korzysta a sam lapsko wyciagasz. Wiarygodny jestes jak prostytutka która uprawia sex za kasę ale mówi ze to lubi😂

Rocznie więcej place VAT niż dostałem z tarczy.  Nie mówiac o innych podatkach.A ty ile płacisz podatków a ile ciągniesz darmowej kasy?

Cebulek większość mają umorzyć, nie umorzą to oddam. No ty do tej kasy najwięcej dołożyłes😂😂 z podatku rolnego 🤣🤣 który idzie do gminy. 

A u mnie gmina naliczyła mi 300 stówy odsetek za spóźnienie się z pierwsza rata podatku która zapłaciłem w maju. No dziady. Państwo daje tarcze, umarza ZUS a gmina w tym czasie nalicza odsetki za podatek . Wszystkie gminy tak robią czy u mnie tylko? 

Thefarmer też możesz sobie pszenicę wystawić za 1000 albo byka za 10 tys i albo ktoś go od ciebie kupi albo nie. Obstawiam że albo nie.

Edytowano przez PawelWlkp
  • Confused 1

komizmo    640

Coś czuję koleżko że ch*ja płacisz z tej swojej firemki jak cały dzień masz czas kocopały cisnąć w internecie

• Like 1
  • Haha 2
  • Sad 1

PawelWlkp    479

Wiesz 21 wiek, telefony monitoring. Nie muszę łazić od człowieka do człowieka cały dzień i pilnować co robią. Zresztą co ja ci będę tlumscZyl może kiedyś będzie okazja to ci pokażę co robię. Ale jak koniecznie chcecie te byki za pół darmo hodować wasza sprawa. Ale żeby je jeszcze za granicę ue oddawać to już przesada. pamiętajcie że hobby musi kosztować a nie przynosić zyski. Więc nie jeden zamiast marudzić niech się za co innego weźmie to i dla tych co muszą z różnych względów hodować prędzej lepsze ceny nadejdą. 

Ja gdybym nadal świnki w otwartym hodował to bym teraz pewnie jęczał razem z wami bo tam cena znowu dramat jeszcze gorsza niż za byka. Powodzenia

• Confused 1

pafnucy    1247
2 godziny temu, przemek28_28 napisał:

Wiarygodny jestes jak prostytutka która uprawia sex za kasę ale mówi ze to lubi😂

a nie może lubić?🤔

przemek28_28    640
1 godzinę temu, PawelWlkp napisał:

Rocznie więcej place VAT niż dostałem z tarczy.  Nie mówiac o innych podatkach.A ty ile płacisz podatków a ile ciągniesz darmowej kasy?

Cebulek większość mają umorzyć, nie umorzą to oddam. No ty do tej kasy najwięcej dołożyłes😂😂 z podatku rolnego 🤣🤣 który idzie do gminy. 

A u mnie gmina naliczyła mi 300 stówy odsetek za spóźnienie się z pierwsza rata podatku która zapłaciłem w maju. No dziady. Państwo daje tarcze, umarza ZUS a gmina w tym czasie nalicza odsetki za podatek . Wszystkie gminy tak robią czy u mnie tylko? 

Thefarmer też możesz sobie pszenicę wystawić za 1000 albo byka za 10 tys i albo ktoś go od ciebie kupi albo nie. Obstawiam że albo nie.

Kiepski z Ciebie biznesmen skoro duzo VAT płacisz, znaczy nie inwestujesz😂😂😂😂😂

A moze zdradzisz tem swój świetny interes o dobrodzieju vatowski?😎

Bugii    259
Napisano (edytowany)

Firmy tez gowno placa podatku. Bija sobie koszty na sile. Kupuja meble, telewizory a tak naprawde idzie to do chaty szefa. Paliwo na samochid firmowy kupuje cala rodzina na sanochody prywatne. Na sile fury po 500tys w lizing zeby od kosztow odliczyc. Wesela dzieciakow jako firmowe imprezy.

Siostra jest ksiegowa to wiem jak to wyglada od kuchni. Wielka sciema jak wszedzie. 

A jesli fakrycznie placisz spore podatki to jelen z ciebie a nie biznesmen.

Edytowano przez Bugii
  • Like 7
  • Thanks 1

debrzyna    1226
4 minuty temu, Bugii napisał:

A jesli fakrycznie placisz spore podatki to jelen z ciebie a nie biznesmen.

To ja wam cos powiem Ja najlepiej wspominam czasy kiedy za komuny płaciłem podatek tzw. domiar /mało kto z was wie ze taki był/ a był dotkliwy 

,i potem lata po transformacji kiedy to byłem objęty podatkiem dochodowym  z najwyższej półki czyli 45% Wtedy to natrzepałem najwięcej kasy 

A inwestowanie po to tylko żeby nie płacić vat to do niczego dobrego nie prowadzi Najlepiej w biznesie to nie zwracać uwagi na wat i patrzeć tylko na wartości netto i powtarzać sobie że Vat to nie moje pieniądze 

• Like 3

vat    120

Od dawna wiadomo, że podatki płacą tylko biedni ludzie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sumek666
      Ceny żywca wieprzowego w 2020 roku zaczynamy od 5.5 - 6.0 oby ten Nowy Rok przyniósł lepsze ceny. Jak sądzicie, drodzy rolnicy jak się zmieni cena trzody chlewnej? Czy może być jeszcze niższa niż dziś? Czy już mamy świński dołek? Czy może być jeszcze gorzej? A może w tym roku dojdziemy do 10zł za kilogram żywca? A jak wygląda sprawa cen poubojowych?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273026-ceny-trzody-chlewnej-2019/
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 

• Przez benek79
      Moze tutaj bedziemy wpisywac cene prosiat.
      U nas kształtuje sie na poziomie 80zł do 120zł.
      Piszac u nas mam na mysli rejon Osiecin w kuj-pom.
    • Przez cember16
      Witam tak jak w temacie kogo polecacie że Świętokrzyskiego odnosnie skupu byczkow, jalowek
    • Gość
      Przez Gość
      Jestem tu nowy, czy ktoś sprzedaje do Graczyka spod Brodnicy 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj