DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Elvis1090    110
6 minut temu, HF86 napisał:

Moje tam czesto jada przez posrednika na wbc.calkiem realnie to wychodzi.szukaj w necie

 

A moje faworyty to skalibrowana hf  pokryta dobrym zagramanicznym miesniakiem.jest duza rama do oblozenia miesem

dzwoniłem powiedzieli ze z wielkopolski to za daleko i nie wezmą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, Taurus83 napisał:

Ja liczące ten sposób że koszt zakupu i opasu nie może przekroczyć 5000. Inaczej to nie ma sensu. Zboże liczę po cenie rynkowej. Siano i sianokiszonke po cenie wyprodukowania z tego względu że  u mnie jest słaby rynek na sprzedaż w.w. i w ciągu ostatnich 5 lat tylko 2 razy była jakaś cena że opłacało się robić na handel A wcześniej to po 25 zł było ciężko sprzedać siano 120/150. Często sruta idzie z  jakiś resztek po czyszczeniu do siewu itp.  Lizaki, odrobaczanie, woda ze studni i deszczówka w 90% z sieci 10% koszty koszty koszty 

Przecież koszt 5000 to już jest brak opłacalności totalny ..🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1279
22 minuty temu, tomaszmab napisał:

Na jesień będzie 11 czystych LM i 14 mieszańców do sprzedania.. ale coś dokupie jeszcze może na wiosnę .. Dążę narazie do 30 mamek czystych LM. Narazie mam 11 jałówek cielnych LM z dokumentacją hodowlana, 1 buhaja i 10 jałówek cielnych i 3 krowy .. czyli 24 mamki i buhaja . Po za tym nikt niczego nie chwali tylko stwierdzam fakt . Bydlo czystorasowe rośnie bez zbytniego futrowania . Dalej ludzie myślą że co tanie to dobre .. nie tylko LM tak rośnie . Hereford , simental z tego co wiem to też dobrze ciągnie na objętościowych ( nie miałem ich ) .. Chodzi tu o czysta rasę a nie białe głowy z wklęsnietym zadem ..

Nie wydaje mi się by LM narobił mięcha z byle czego mam jeden kojec i to najbardziej wybredne sztuki

6 minut temu, Elvis1090 napisał:

dzwoniłem powiedzieli ze z wielkopolski to za daleko i nie wezmą

No nie stety tylko handlarzyny  jeżdżą po całym kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551
10 minut temu, Elvis1090 napisał:

dzwoniłem powiedzieli ze z wielkopolski to za daleko i nie wezmą

Napisz do @Berthold niech Ci poda namiar na tych dziadów co u niego brali...

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
33 minuty temu, HF86 napisał:

Moje tam czesto jada przez posrednika na wbc.calkiem realnie to wychodzi.szukaj w necie

 

A moje faworyty to skalibrowana hf  pokryta dobrym zagramanicznym miesniakiem.jest duza rama do oblozenia miesem

Duża rama jest ale z tym mięsem to już słabiej .. Problem w mieszancach jest taki że jak krowa HF się cieli to nie wiadomo co z tego wyjdzie .. Bo może wyjść typowy HF albo juz trochę lepiej wyglądający mieszaniec .. 

22 minuty temu, ab23 napisał:

Nie wydaje mi się by LM narobił mięcha z byle czego mam jeden kojec i to najbardziej wybredne sztuki

No nie stety tylko handlarzyny  jeżdżą po całym kraju

Nie z byle czego tylko z dobrej jakości kiszonek i siana .. łąki siane

Masz czyste LM ten kojec ?

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1279
13 minut temu, tomaszmab napisał:

Duża rama jest ale z tym mięsem to już słabiej .. Problem w mieszancach jest taki że jak krowa HF się cieli to nie wiadomo co z tego wyjdzie .. Bo może wyjść typowy HF albo juz trochę lepiej wyglądający mieszaniec .. 

Nie z byle czego tylko z dobrej jakości kiszonek i siana .. łąki siane

Masz czyste LM ten kojec ?

Połowa z nich to czyste jeśli SM,HH potrafią wszamać  niedojady  po LM to oczyma to swiadczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lm i jej wyzszosc to taka bajka powtarzana po exporcie do polski odsdkow i materjalu chodowlanego przez francje niemcy i inne kraje i podtrzymywana przez zwiazek producentow bydla miesnego.mialem simentale lm pidmontezy angusy i kazda rasa ma swoje zalety i wady.ale nikt mnie nie przekona ze tylko lm cos wart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Najbardziej wartościowy post od początku roku w tym temacie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
45 minut temu, jasiuhonda napisał:

Wczoraj sprzedane 13 sztuk hf 6,4 netto

Liczyłeś ile dolozyles ?

 

39 minut temu, HF86 napisał:

Lm i jej wyzszosc to taka bajka powtarzana po exporcie do polski odsdkow i materjalu chodowlanego przez francje niemcy i inne kraje i podtrzymywana przez zwiazek producentow bydla miesnego.mialem simentale lm pidmontezy angusy i kazda rasa ma swoje zalety i wady.ale nikt mnie nie przekona ze tylko lm cos wart

Ja niczego takiego nie powiedziałem że tylko LM coś wart . Sam rozważałem hereforda i Angusa i nie wykluczam że będę miał i któras z tych ras .. 

Rozmawiałem też gościem który miał Angusa i Hereforda i mówił że jak zaczal z Limousine to zrezygnował z mamek HH i Angus i poszedł tylko w LM bo jak twierdził robota ta sama a odsadek dwa złote tańszy .. 

Byłem też u hodowcy który miał HH i tam z kolei porazila mnie waga odsadkow HH które miały moze 200 kg w 6-8 miesięcy.. nie wiem co tam bylo grane.. z kolei na Youtube jest czlowiek który ma HH niedaleko białej Podlaskiej i tam odsadek HH wygląda pięknie i ponoć tez bez dodatku treściwych ..

Wszystko zależy od warunków jakie mamy.  

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
26 minut temu, Yoda napisał:

Najbardziej wartościowy post od początku roku w tym temacie.

Naciąłes się na LM chyba że tak nie lubisz tej rasy? Z tego co wyczytalem z twoich postów to mialeś incydenty z krowami .. Ale też nie miales czystych LM tylko 87,5 procent .. zobaczymy co będzie u mnie po ocieleniach ale mam zamiar podchodzić do każdego cielaka z tym że one są już do mnie trochę przyzwyczajone .. 

33 minuty temu, Yoda napisał:

Najbardziej wartościowy post od początku roku w tym temacie.

Naciąłes się na LM chyba że tak nie lubisz tej rasy? Z tego co wyczytalem z twoich postów to mialeś incydenty z krowami .. Ale też nie miales czystych LM tylko 87,5 procent .. zobaczymy co będzie u mnie po ocieleniach ale mam zamiar podchodzić do każdego cielaka z tym że one są już do mnie trochę przyzwyczajone .. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449
12 minut temu, tomaszmab napisał:

Liczyłeś ile dolozyles ?

 

Ja niczego takiego nie powiedziałem że tylko LM coś wart . Sam rozważałem hereforda i Angusa i nie wykluczam że będę miał i któras z tych ras .. 

Rozmawiałem też gościem który miał Angusa i Hereforda i mówił że jak zaczal z Limousine to zrezygnował z mamek HH i Angus i poszedł tylko w LM bo jak twierdził robota ta sama a odsadek dwa złote tańszy .. 

Byłem też u hodowcy który miał HH i tam z kolei porazila mnie waga odsadkow HH które miały moze 200 kg w 6-8 miesięcy.. nie wiem co tam bylo grane.. z kolei na Youtube jest czlowiek który ma HH niedaleko białej Podlaskiej i tam odsadek HH wygląda pięknie i ponoć tez bez dodatku treściwych ..

Wszystko zależy od warunków jakie mamy.  

A ja bym powiedział że od kondycji mamek.mamka mająca kondycję ma mleko a jak jest mleko to jest przyrost oseska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To wyrabiaj predkosc i zwinnosc.rogi za wczasu upierdol.pomagalem przy ocieleniach jalowek lm.sam nie wiedzialem ze jestem taki szybki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Po prostu nie lubię jak ktoś bajki opowiada. Lm to rasa co ma takie same wymagania jak hereford? Te debilizmy ludzie powtarzają od lat. Widziałem stada Lm ekstensywne na zasadzie takiej jak moja. Co druga krowa z cielakiem bo za słaba pasza i porodów trzeba pilnować. Kup czyste Lm wywal na łąkę z bykiem, zimą daj samego siana i za rok policz dobrze ile odsadkow masz w stadzie odchowanych bez pilnowania, bez pomocy przy porodach. Większość ma obory, qq, sianokiszonki o jakości dla krów mlecznych więc zadowoleni. To bydło eksportowe i bardzo dobrze że ludzie to wykorzystują ale nie jest to bydło ekstensywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, nikolas29 napisał:

A ja bym powiedział że od kondycji mamek.mamka mająca kondycję ma mleko a jak jest mleko to jest przyrost oseska

Tylko że tam krowy wyglądały ładnie i nie były wychudzone .. nie wiem co tam się stało że te odsadki takie były .. Może po buhaja jakimś spokrewnionym.. Chociaż sstado było po ocena .. Nie wiem w sumie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Toto tez pewnie pod jakies fundacje wpisane z dozywociem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535
3 minuty temu, tomaszmab napisał:

Tylko że tam krowy wyglądały ładnie i nie były wychudzone .. nie wiem co tam się stało że te odsadki takie były .. Może po buhaja jakimś spokrewnionym.. Chociaż sstado było po ocena .. Nie wiem w sumie ..

I co w tym dziwnego? Im krowa ma więcej mleka to potrzebuje lepszej paszy. Hereford to rasa co średnio ma mniej mleka niż Lm więc i odsadki lżejsze. Za to później spokojnie doganiają we wzroście. Krowa hf co doi 5000 też nie je tego samego co ta co ma 10 000 w laktacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    139

dzisiaj pojechały słabe hfy po 6,5 netto ( sztuki z łancucha które nie dawały sobie rady z innymi w boksie ) i jałówka mieszaniec z sim po 7 netto ( 28 miesiecy miała ale w marcu sie ocieliła bo za długo z bykami w kojcu była hehe i czekałem az wymie zniknie ) 6 % okarmienie

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1874
19 godzin temu, ab23 napisał:

Jak byś tak dowiózł te SM   to jestem chętny  a powiedz mi na dzisiaj po ile wam płacą za ten towarek? 

 

Jak kupujesz takie +- 110kg to dajesz jeszcze mleka ? Każdy inaczej twierdzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, Ursus932 napisał:

A widzisz dziadu jak ja liczę koszt inseminacji krowy ,mleko ,musli ,opieke weterynaryjną . wszytkie koszty odhodowania cielaka to masz k*rwa z tego śmichy

 

i udajesz wielkiego ekonomiste

 

 

pier**le nie udzielam się w kwestii opłacalności , patologia i nic więcej

 

chłopie ale Ty piszałes ze cielak kosztuje Cię tyle ile inseminator 90 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 minut temu, kanalia36 napisał:

4 godziny temu, Ursus932 napisał: A widzisz dziadu jak ja liczę koszt inseminacji krowy ,mleko ,musli ,opieke weterynaryjną . wszytkie koszty odhodowania cielaka to masz k*rwa z tego śmichy   i udajesz wielkiego ekonomiste     pier**le nie udzielam się w kwestii opłacalności , patologia i nic więcej   chłopie ale Ty piszałes ze cielak kosztuje Cię tyle ile inseminator 90 zł

tak godzinę po porodzie jak jeszcze mokry i liczę każdy dzień jego utrzymania  .

 

to mam zacząć liczyć opas jak będzie miał 4 tygodnie ?? i cielaka sobie sprzedać za 1000zł 😀

 

 

to Ty zacznij liczyć swoje cudne świnie od warchlaka ,jak taki jesteś mądry

 

 

druga sprawa może załóż temat opłacalności hodowli bydła ,albo korzystaj z istniejącego luźne rozmowy producentów wołowiny , bo odkąd tu k*rwa się udzielasz nie podałeś żadnej ceny tylko jakieś śmieci 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1262
12 godzin temu, Taurus83 napisał:

 z tego względu że  u mnie jest słaby rynek na sprzedaż w.w. i w ciągu ostatnich 5 lat tylko 2 razy była jakaś cena że opłacało się robić na handel A wcześniej to po 25 zł było ciężko sprzedać siano 120/150.

W zeszłym roku płaciłem na wiosnę za bele 150 siana 70 zł za sztukę. Mieszane 1 i 2 pokos. U Ciebie jest albo dużo łąk albo mało hodowli ,jeżeli nikt po tyle nie chciał brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj