DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

przemek28_28    637

Kuzyna gęsi tez nie przeszkadzały sąsiadom poki kupował od nich małe gospodarstwa czy działki po 0,5-1 ja których nik nie chciał. Ale po kilku latach i po tym jak sie posprowadzali ,,miastowi” ma kontrole za kontrola. Weterynaria, agencja, sanepid, ochrona środowiska.

krzysieek    312
6 godzin temu, Mohyl napisał:

No to już poglosowali 336 za ustawa poszła do komisji rolnictwa potem kolejne glosowanie i koniec hodowli ardan tyle krzyczał a zagłosował za 

A wczoraj na proteście tak darli ryja " murem za ardanem" 😂

• Haha 3

Wiadomość z agroFakt.pl

soltys48    8562
12 minut temu, pafnucy napisał:

@Denwer

to jak to z tym Ardanem jest? jest przeciw,a nawet za?

A może kłamał?

komizmo    640
Napisano (edytowany)

Piniunżki muszą się zgadzać przede wszystkim. W jego portfelu.

Ciężko znaleźć robotę w tym wieku

Edytowano przez komizmo

Mohyl    36

Robota mu się skończy za 3 lata i do zamiatania ulic wielce nam panujący ardanie 

HF86    635

Klatki z futerkowych i łańcuchy po bydle będzie exportowal do swoich zagramanicznych kolegów. Strach cokolwiek kupować i inwestować puki ten burdel się nie zakończy 

• Like 4

jedrus2020    132

https://m.facebook.com/groups/758554650833653?view=permalink&id=3429361570419601&anchor_composer=false&ref=gysj

oglądał może ktoś?

Yoda    501
soltys48 napisał:

Bo to gnida

6 godzin temu, hobbysta82 napisał:

Przy Twojej irytującej osobowości, to dosyć szybko zacznie Twoje bydło "śmiedzieć" sąsiadom.

Mam pytanie. Orientuje się ktoś ile kosztuje ubój usługowy byka ok. 800 kg i ile bierze rzeźnik za rozbiór półtuszy?

Byk bez znaczenia ile waży 200 netto plus skóra-uboj, schłodzenie,odbierasz ćwierci z ubojni. Za rozbiór wuja bierze 50-100 w zależności jak duża sztuka

Ja płacę ostatnio 420 za ubój. Wcześniej było 300. Rozbiór w ubojni to ryzyko. Lepiej nająć rzeźnika i u siebie rozebrać.

• Like 1
  • Thanks 1

HF86    635

Co z hareforda hf  Ci zrobili?wyjasnij to ryzyko?

komizmo    640
38 minut temu, HF86 napisał:

Klatki z futerkowych i łańcuchy po bydle będzie exportowal do swoich zagramanicznych kolegów. Strach cokolwiek kupować i inwestować puki ten burdel się nie zakończy 

Co ma się skończyć?? Przeca to dopiero pierwsze akordy kolego 😂.

Najlepsze przed nami 👌

Yoda    501

Jesteś w stanie stwierdzić że dostałeś 100%tego co było w ćwiartkach?

Taurus83    503
10 godzin temu, hobbysta82 napisał:

Mam pytanie. Orientuje się ktoś ile kosztuje ubój usługowy byka ok. 800 kg i ile bierze rzeźnik za rozbiór półtuszy?

Zależy od rzeźni. Jedne mają stałą stawkę inne od kg odpadu liczą. Skóry już nie chcą brać u mnie bo sami nie mają odbiorcy. Przy 800 kg to 400 zł lekko wezmą. Rozebranie półtuszy 200-300 zł w zależności od wielkości tuszy, jak bardzo wyczyszczone ma być mięso  i rzeźnika który to robi 

• Thanks 1

HF86    635

Dlatego podoba mi się francuski model pozyskiwania najlepszej wołowiny. Bydła praktycznie ubite na pastewniku.ciezarowka ubojowa wszystko robią w obrębie gospodarstwa pultusze widzisz na miejscu i albo wysyłasz na chłodnie albo zabierasz. Wszystkie odpady zabrane. Ale to do nas raczej nie dojdzie nigdy. Tu musi dorobić handlarz i zagramaniczne koncerny mięsne. A jak wozisz sam to też nie potrzebny stres bydła w transporcie.a potem rolnika co się z jego towarem dzieje za zamkniętymi drzwiami .ktoś z wołowiną z Was wszedł w rhd czy dalej jest to fikcja?

Yoda    501

Ja mam rhd na wołowinę. Co do uboju mobilnego. Kup auto, zrób kurs, załóż działalność. Jak zrobisz to za podobne pieniądze co moja ubojnia będziesz miał stałego klienta co miesiąc.

HF86    635

Jedną działalność już mam poza rolnictwem i starczy. Czas na życie też potrzebny. A nie skacze po branżach i nie zmieniam co chwilę profilu produkcji i działalności. Bardziej interesuje mnie też usługa a nie wykonywanie 

JarekBazydlo    1457
3 godziny temu, przemek28_28 napisał:

Kuzyna gęsi tez nie przeszkadzały sąsiadom poki kupował od nich małe gospodarstwa czy działki po 0,5-1 ja których nik nie chciał. Ale po kilku latach i po tym jak sie posprowadzali ,,miastowi” ma kontrole za kontrola. Weterynaria, agencja, sanepid, ochrona środowiska.

Nie martw sie miastowi też są już od 10lat i im też nie przeszkadza. 

Bugii    254

10 lat temu chcialem kupic ziemie od faceta, ale sprzedal innemu bo bede mu obornik i gnojowice wozil i bedzie smierdziec. W czercu koles ktory kupil ta ziemie przechodzil na emeruture i sprzedal mi ta ziemie. Sobota wieczor pelno gosci, grilek a ja zadowolony zajezdzam z gnojowica i leje przy samej chalupie. Az czlowiekowi lzej na sercu.

• Like 1
  • Haha 6

Bartek933    4527

To bardzo źle o Tobie świadczy że tak robisz

• Like 8

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

wojak1986    273

Z jednej strony prosił się o takie zachowanie. Pytanie tylko gdzie zaprowadzi taka konfrontacja?

Taurus83    503
3 godziny temu, HF86 napisał:

Dlatego podoba mi się francuski model pozyskiwania najlepszej wołowiny. Bydła praktycznie ubite na pastewniku.ciezarowka ubojowa wszystko robią w obrębie gospodarstwa pultusze widzisz na miejscu i albo wysyłasz na chłodnie albo zabierasz. Wszystkie odpady zabrane. Ale to do nas raczej nie dojdzie nigdy. Tu musi dorobić handlarz i zagramaniczne koncerny mięsne. A jak wozisz sam to też nie potrzebny stres bydła w transporcie.a potem rolnika co się z jego towarem dzieje za zamkniętymi drzwiami .ktoś z wołowiną z Was wszedł w rhd czy dalej jest to fikcja?

U niemca i innego germańca tez tak robią. Tylko ze taka ciężarówka kosztuje 200 euro netto W Max wypasie. Jak uczciwa rzeźnia to Cię nie oszukają. Dużo zależy od lekarza który bada tusze.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sumek666
      Ceny żywca wieprzowego w 2020 roku zaczynamy od 5.5 - 6.0 oby ten Nowy Rok przyniósł lepsze ceny. Jak sądzicie, drodzy rolnicy jak się zmieni cena trzody chlewnej? Czy może być jeszcze niższa niż dziś? Czy już mamy świński dołek? Czy może być jeszcze gorzej? A może w tym roku dojdziemy do 10zł za kilogram żywca? A jak wygląda sprawa cen poubojowych?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273026-ceny-trzody-chlewnej-2019/
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 

• Przez benek79
      Moze tutaj bedziemy wpisywac cene prosiat.
      U nas kształtuje sie na poziomie 80zł do 120zł.
      Piszac u nas mam na mysli rejon Osiecin w kuj-pom.
    • Przez cember16
      Witam tak jak w temacie kogo polecacie że Świętokrzyskiego odnosnie skupu byczkow, jalowek
    • Gość
      Przez Gość
      Jestem tu nowy, czy ktoś sprzedaje do Graczyka spod Brodnicy 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj