DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zkordalski    405

Kolega kupił odchowane cielaki litwini 10sztuk po 1100zl niby ncb zdechło dziadów 8w ciągu dwóch tygodni zostały mu dwa to dopiero interes życia...jak o tym gadał to normalnie łzy w oczach oczywiście chłopak pracuje normalnie ma trochę ziemi chciał trochę jeszcze dorobić...

• Sad 1

Bugii    94

Doplate trzeba nie liczyc to koszty leczenia i upadkow. No i doplata tylko do 20 sztuk. Co to za psia ilosc. Trzeba kombinowac i na kilka gospodarstw stado rozpisywac. A tu zaczyna sie dodadkowa robota papierkowa.

• Like 1

Baks00    407
4 godziny temu, AdamRo napisał:

Niby może tak. W rzeczywistości do góry, powoli ale do góry.

Czyli  nie  spadła  cena?To jak maX krowa i jalowka ?

Wiadomość z agroFakt.pl

AdamRo    595

Była niżej,  krowa chodziła ok 4,5 netto, teraz jest około 5. Mowa oczywiście o realnej wadze i jedynkowej krowie powyżej 650 kg.

Jałówka hf na tą chwilę 5-6 netto

Mięsna od 6,5 do nawet 7,5 netto.

hobbysta82    161
Dnia 22.05.2020 o 00:28, tajwan1986 napisał:

muszę dohodować to dziadostwo

Czy tylko mi przypomniał się Kanalia36?

Tajwan nie ma co się emocjonować ekonomiką rolnictwa. Każdy liczy na swój sposób i każdy ma inne gospodarstwo.

Mi się opłaca trzymać parę sztuk bydła bo bawię się w ekologie i to lubię. Uświadamiać też nikogo nie musisz bo na forum raczej nie ma "byczych prawiczków" i każdy wie jak to wygląda i czym to pachnie.

• Like 1

soltys48    6916

7.5 to oczywiście U i przy kilku sztuk

Cybulek17    218
3 godziny temu, zkordalski napisał:

Kolega kupił odchowane cielaki litwini 10sztuk po 1100zl niby ncb zdechło dziadów 8w ciągu dwóch tygodni zostały mu dwa to dopiero interes życia...jak o tym gadał to normalnie łzy w oczach oczywiście chłopak pracuje normalnie ma trochę ziemi chciał trochę jeszcze dorobić...

Płuca ? 

szaman1    150
5 godzin temu, zkordalski napisał:

Tak to jest jak się dwie sroki za ogon ciągnie a nie ma pojęcia o hodowli. Przecież jak padły tak szybko to już z daleka widać że to zdrowe nie jest. Napewno płuca bo te litewskie czy łotewskie z tego słyną. Jak się zaczyna hodowlę czy uprawę specjalistyczną to nigdy nie rzuca się na głęboką wodę. Mógł kupić 2 razy po 5 szt.  

Tomasz55555    5

Kuzyn sprzedał w poniedziałek 4 byki 2 powyżej tony cena 7.2 brutto malopolska

Berthold    552
3 godziny temu, szaman1 napisał:

Tak to jest jak się dwie sroki za ogon ciągnie a nie ma pojęcia o hodowli. Przecież jak padły tak szybko to już z daleka widać że to zdrowe nie jest. Napewno płuca bo te litewskie czy łotewskie z tego słyną. Jak się zaczyna hodowlę czy uprawę specjalistyczną to nigdy nie rzuca się na głęboką wodę. Mógł kupić 2 razy po 5 szt.  

Tak to jest bez cytowania poprzedniego posta kiedy ktos w międzyczasie doda inny post 😎 Sołtysku odpowiadałem na powyższy wpis. Pozdrawiam serdecznie... 

• Like 2

Ursus932    2283

Kurde i ja w pierwszej chwili pomyślałem że coś Ci się stało😊

• Haha 3

karol19920    16
4 godziny temu, szaman1 napisał:

Oj człowieku weź się zajmij się sobą. Odezwał się specjalista od hodowli. Dziwicie się że nie szanują nas i naszej pracy ludzie nie związani z rolnictwem jak w samej branży jest jak jest. Zero jakiej kolwiek jedności tylko odrazu po bandzie. 

AdamRo    595
41 minut temu, Ursus932 napisał:

Kurde i ja w pierwszej chwili pomyślałem że coś Ci się stało😊

Se pomyślałeś że kolega barwy zmienił, przyznaj się :)

• Haha 3

HF86    275
1 godzinę temu, Tomasz55555 napisał:

Kuzyn sprzedał w poniedziałek 4 byki 2 powyżej tony cena 7.2 brutto malopolska

To jest zatrzymanie sprzedaży😉a tu z 650 na 700 ulala lub 3 tyg po terminie jestem szalony 😂😂

Berthold    552
7 minut temu, AdamRo napisał:

Nic z tego twardo trzymam się przy swoim 🤣🤣🤣

• Haha 3

szaman1    150
28 minut temu, karol19920 napisał:

Oj człowieku weź się zajmij się sobą. Odezwał się specjalista od hodowli. Dziwicie się że nie szanują nas i naszej pracy ludzie nie związani z rolnictwem jak w samej branży jest jak jest. Zero jakiej kolwiek jedności tylko odrazu po bandzie. 

Ja szanuje każdego, hodowla to nie praca z doskoku że rzucisz  balot kiszonki na  rano  w 5 min i do roboty. Im więcej będzie tych pseudo hodowców tym kryzys będzie się pogłębiał w branży. Najgorsze w tym wszystkim że zarabiają na tym przez takie działanie wyłącznie handlarze, jest popyt na cielaka i za półtora roku kupią za pół darmo 

• Like 2

przemek28_28    481

Szaman przestań pier**lic. Jak ktoś ma 5ha to nie utrzyma sie z tego a sprzedać nie chce bo naprzyklad lubi to hobby. A Ty tak pier**lisz jak każdy kto ma 50-100ha i nie szanuje kogoś kto ma mniej. 

• Like 3

Ursus932    2283
11 minut temu, Berthold napisał:

Czyli zostajesz z nami👍gdzie zysk to tylko gnój 😊

• Like 1

Berthold    552
10 minut temu, AdamRo napisał:

Coś mi się zawiesza to AF dzisiaj. Chciałem powiedzieć że popieram szanownego przedmówcę... Zysk to gnój i... UJ!!! 

• Like 1

szaman1    150
6 minut temu, przemek28_28 napisał:

Szaman przestań pier**lic. Jak ktoś ma 5ha to nie utrzyma sie z tego a sprzedać nie chce bo naprzyklad lubi to hobby. A Ty tak pier**lisz jak każdy kto ma 50-100ha i nie szanuje kogoś kto ma mniej. 

Można obsiać i z pola sprzedać, hobby nie zawsze jest tanie jak widać, ja ćwiczę na siłowni tańsze rozwiązanie i nerwy spokojniejsze. 

przemek28_28    481

To zacznij jeszcze krzyżówki rozwiązywać oraz polecam trochę książek czytać- działają na mózg, a on często lepszy niż mięśnie. 

• Haha 3

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sumek666
      Ceny żywca wieprzowego w 2020 roku zaczynamy od 5.5 - 6.0 oby ten Nowy Rok przyniósł lepsze ceny. Jak sądzicie, drodzy rolnicy jak się zmieni cena trzody chlewnej? Czy może być jeszcze niższa niż dziś? Czy już mamy świński dołek? Czy może być jeszcze gorzej? A może w tym roku dojdziemy do 10zł za kilogram żywca? A jak wygląda sprawa cen poubojowych?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273026-ceny-trzody-chlewnej-2019/
    • Przez benek79
      Moze tutaj bedziemy wpisywac cene prosiat.
      U nas kształtuje sie na poziomie 80zł do 120zł.
      Piszac u nas mam na mysli rejon Osiecin w kuj-pom.
    • Przez tomizieluch1988
      Witam serdecznie,
      Proszę o informacje co dzieje się z zakładem Mięsnym ZBYSZKO Zbigniew Kruk, Nie ma kontaktu z firmą. Nie płacą za dostarczone do nich bydło. Jeżeli ktoś ma również taki problem proszę o informację. Będę uruchamiał kroki prawne w tym temacie tworząc pozew zbiorowy. 
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 

• Przez Marcin1985r
      Witam jak w tytule szukam odbiorcy tuczników z okolic Radomia. Mam na rzut około 20szt. Zgory dziękuję za podpowiedź 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj