DzikiSimental25

Ceny bydła 2020

Polecane posty

3in1    17
1 godzinę temu, mikic360 napisał:

Dziś sprzedane 7szt byka i 2 jałówki. Średnia waga 793kg za 7,8 brutto. Woj. lubelskie pow. bialski. Odbiorca AgriKor

A skąd ten odbiorca? Sprzedawałes mu wcześniej?

AdamRo    595
2 godziny temu, zbitom793 napisał:

850x7=5950

850x58%=493x12,5=6162,5

Przy przyjęciu Twojego wybicia różnica wychodzi 212,5 zł  na korzysc WBC. Więc gdzie to 400-500?

W pierwszej wersji podał cenę 11,8

zbitom793    88
1 godzinę temu, romanekdeutz napisał:

Na żywo 7% odejmujesz a nie wierzę że tyle z byka wyleci po drodze.

Nawet jesli mniej odejdzie niż 7% (chociaż nie za wiele pewnie) to wybicia nie zrobią Ci na 58% ,wiec na jedno wyjdzie

• Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

mikic360    31

3in1 z Opola gm. Podedwórze. rejestracje LPA. Sprzedawałem pierwszy raz. Waga ogólna. Przelew expres. Firma od niedawna na rynku.

romanekdeutz    58
2 godziny temu, AdamRo napisał:

W pierwszej wersji podał cenę 11,8

Nigdzie nie pisałem 11,8 jak już to 12,2. Sprzedawałem już byki przez pośrednika i do tej pory najlepsza sztuka wyszła mi 60% wybicia przy wadze 900kg. Hf wychodzą zazwyczaj 55 a byki pokroju simentala 58-59

Pitraszek    40

Sprzedawal ktos ostatnio do getmoru byki, jaka cena? Nie moge sie z tym pawlem dogadac, dzwonie co tydzien i zawsze mowi ze drozeja a jak pytam konkretnie ile za o klase to od 10,8 do 11,6. I gadaj z gosciem co mu sie cena wacha na jednej klasie o 80 gr

AdamRo    595
12 minut temu, romanekdeutz napisał:

Nigdzie nie pisałem 11,8 jak już to 12,2. Sprzedawałem już byki przez pośrednika i do tej pory najlepsza sztuka wyszła mi 60% wybicia przy wadze 900kg. Hf wychodzą zazwyczaj 55 a byki pokroju simentala 58-59

Przepraszam Cię, coś mi się pojechało. Rzeczywiście  pisałeś 12,2 co przy twoich założeniach daje ok 7 netto na żywo. Lecz osobiście uważam że na wybój 58% to ze trzy dni byk musi stać bez wody i żarcia. 

• Like 1

tajwan1986    53
14 godzin temu, kali2107 napisał:

to jak już kończysz hodowle to wy***rdalaj stąd. ;)

no nie wypierdolę  bo kończę ale jeszcze trzymam i muszę dohodować to dziadostwo

10 godzin temu, Cybulek17 napisał:

I co tu dodać więcej w kwestii kupowania pięknych polskich cieląt wprost od gospodarza ? 😂

pojedyncze przypadki nie tworzą reguły.w mojej okolicy większość gospodarzy co są nastawieni na mleko sprzedaje wszystko jak leci z byczków a i jałówek wszystkich sobie nie zostawiają.i nie ważne czy to hf czy mieszńce z mięsnym czy SM

10 godzin temu, Bugii napisał:

No ja gdybym nie mial swoich cielakow to bym w zyciu nie zaczynal zabawy z opasem. Dziwi mnie to ze jeszcze tyle bydla jest w polsce

no i tutaj mądrze prawisz bo tak uczciwie policzyć to nawóz tylko z tego zostaje.

dzisiaj był handlarz i wycenił mi 6 sztuk waga od 700-800 kg wiek srednio 22 miesiące.zaproponował po 7.5 brutto.rozwazam propozycje

i tak przeliczyć to na złotówki waga średnia 750, najpewniej zrzuci z tego 7% 

czyli 750 x 0,07 = 52,5 kg

po zaokrągleniu policzy 700 czystej wagi 

700 x 7,5 = 5250 zł

teraz policzyc ile z tego byka jest przychodu dziennego przez 22 miesiące

22 x 30 = 660

5250 / 660 = 7,95

8 zł przychodu nie zysku.w te 8 zł trzeba wliczyć koszt zakupu cielaka, paszę którą zje a można byłoby sprzedać, woda, prąd, ewentualnie jakiegoś weterynarza i co najważniejsze swoją stawkę godzinową którą się na te plagę poświęca,nawet po najniższej krajowej.żeby to miało sens jakikolwiek to żywiec powinien być minimum 10 zł

• Like 5
  • Thanks 1

gregor1284    42
Napisano (edytowany)
18 godzin temu, soltys48 napisał:

Płn mazowsze?

Novexim bierze już czarno-białe?

od sąsiada brali czarno białe ze dwa tygodnie temu, ja z nimi nie handluję

Pitraszek my jak dzwoniliśmy to kobieta jakaś odbierała

Edytowano przez gregor1284

jackasss    15
AdamRo napisał:

12 minut temu, romanekdeutz napisał:

Przepraszam Cię, coś mi się pojechało. Rzeczywiście  pisałeś 12,2 co przy twoich założeniach daje ok 7 netto na żywo. Lecz osobiście uważam że na wybój 58% to ze trzy dni byk musi stać bez wody i żarcia. 

To jakie wybicie przyjąć dla typowego hf 20 msc, 700kg? Liczone normalnie od wagi przed załadunkiem, nie obzarty, ale też nie głodny, a jakie dla krowy hf 600-650 kg?

• Like 1

wojak1986    250

Tajwan ile Ty lat to hodujesz że do tak spektakularnych wniosków dochodzisz? Tutaj jedynie wylejesz żale i nic to nie da. Masz alternatywe to zmieniaj branżę ale najgorsi uczciwie są skoczkowie co raz turaz tam...

• Like 3

dzikiWschód    99

W zeszła środę sprzedalem 2 hfy po 790kg, wyszło 420 i 416kg mięsa po 11.7 brutto, boli jak się sprzedaje ale co z zrobić... W grudniu 2019r sprzedałem też 2 hfy w podobnej wadze to dostałem po 12.83 brutto

Baks00    410

Kumpel wypchal 2 MMxSM 785kg i 807kg po 7.30 netto.Coś  jałówka i krowa  spadła niby

tajwan1986    53
11 godzin temu, wojak1986 napisał:

Tajwan ile Ty lat to hodujesz że do tak spektakularnych wniosków dochodzisz? Tutaj jedynie wylejesz żale i nic to nie da. Masz alternatywe to zmieniaj branżę ale najgorsi uczciwie są skoczkowie co raz turaz tam...

no już 10 lat na pewno sie w to bawie tylko na początku nie podchodziłem do tego z tej strony, bo fajnie było kase na raz większą wsiąść za pare sztuk.do wniosków doszedłem już jakiś czas temu tylko liczyłem na poprawę, że cena będzie taka żeby coś z tego zostawało.ludzie często tez nie biorą sobie do głowy tego że majątku się na tym nie dorobią i nastawiają tego bydła do obucha a później nie dziwne że ceny nie ma jak towaru pod dostatkiem.piszę to po to bo dużo tutaj jest takich młodych gniewnych, którzy myślą ze opasanie bydła to interes życia, a nie biorą pod uwage że obornik im tylko z tego na czysto zostaje i zastawiają sie tą plagą.alternatywe ma każdy, bo nawet branży mocno nie trzeba zmieniać a można zarobić.póki będzie nas tylu trzymało tego bydła w dużych ilościach, póki się nie zmniejszy ilość sztuk w skali kraju to do tej pory będą nas "dymać".

• Like 1

Optimus    17

Sprzedana krowa 690kg 5.3 i krowa chuda 515kg po 4.2wagi i ceny brutto

nikolas29    351

Tajwan1986 to tak jak z kobietą. Do tej pory trzeba dymać

• Haha 3

kizak    278

,,Kobietę można zmienić,ale nic to nie zmieni'' 🙆‍♂️      , Dobrze i obornik,W lato w suszę wywiozłem obornik na trawę przed deszczem🙏. dałem go na grubo,że potem włóką rozciągałem. A deszcz przyszedł za tydzień.Ludzie d*p... się śmieli. W trawie różnica była widoczna już w zeszłym roku,a w tym to jak odciął. Tak że z gównem,tak jak i z hu...,nie ma żartów😐

Kret1992    14
Dnia 22.05.2020 o 00:28, tajwan1986 napisał:

no nie wypierdolę  bo kończę ale jeszcze trzymam i muszę dohodować to dziadostwo

pojedyncze przypadki nie tworzą reguły.w mojej okolicy większość gospodarzy co są nastawieni na mleko sprzedaje wszystko jak leci z byczków a i jałówek wszystkich sobie nie zostawiają.i nie ważne czy to hf czy mieszńce z mięsnym czy SM

no i tutaj mądrze prawisz bo tak uczciwie policzyć to nawóz tylko z tego zostaje.

dzisiaj był handlarz i wycenił mi 6 sztuk waga od 700-800 kg wiek srednio 22 miesiące.zaproponował po 7.5 brutto.rozwazam propozycje

i tak przeliczyć to na złotówki waga średnia 750, najpewniej zrzuci z tego 7% 

czyli 750 x 0,07 = 52,5 kg

po zaokrągleniu policzy 700 czystej wagi 

700 x 7,5 = 5250 zł

teraz policzyc ile z tego byka jest przychodu dziennego przez 22 miesiące

22 x 30 = 660

5250 / 660 = 7,95

8 zł przychodu nie zysku.w te 8 zł trzeba wliczyć koszt zakupu cielaka, paszę którą zje a można byłoby sprzedać, woda, prąd, ewentualnie jakiegoś weterynarza i co najważniejsze swoją stawkę godzinową którą się na te plagę poświęca,nawet po najniższej krajowej.żeby to miało sens jakikolwiek to żywiec powinien być minimum 10 zł

Ty to masz te swoje wyliczenia!

Jezeli nie zarabiasz na bydle to po h+j je trzymasz idz do roboty zarob 3000zl i sb wolnej chwili LEŻ.

Ps. Do swojch wyliczen policzyles zakup cielaka,ale nie odjoles od tego doplaty do cielaka x2 bo trzymasz go przez dwa lata plus doplaty do ziemi.  

karolr2    348

Szkoda że jeszcze nie ma doliczyć renty ojca i 500+ do ceny byka 

• Like 4

Bananek    4352

I umorzoną drugą składkę krus z 2020 roku 😀

• Haha 3

AdamRo    595
10 godzin temu, Baks00 napisał:

Kumpel wypchal 2 MMxSM 785kg i 807kg po 7.30 netto.Coś  jałówka i krowa  spadła niby

Niby może tak. W rzeczywistości do góry, powoli ale do góry.

• Thanks 1

marek80z    3
3 godziny temu, Kret1992 napisał:

Ty to masz te swoje wyliczenia!

Jezeli nie zarabiasz na bydle to po h+j je trzymasz idz do roboty zarob 3000zl i sb wolnej chwili LEŻ.

Ps. Do swojch wyliczen policzyles zakup cielaka,ale nie odjoles od tego doplaty do cielaka x2 bo trzymasz go przez dwa lata plus doplaty do ziemi.  

No to wylicz mi ile mi zostało?  Dwa lata temu kupiłem 4 cielaki od handlarza za 6700 jeden mi zdechł dwa chorowaly. Dopłatę wziąłem do 2. Sprzedałem je niedawno po 7 brutto. Waga ich to : 770, 670, 690 brutto minus 7%. Trzymam bydło już że 20 lat ceny były jeszcze gorsze czasami lecz plony były lepsze. Z ostatnich dwóch lat plony że zboża to średnio 2 tony z hektara. Przy poprzednich latach plony był na poziomie 4-5 tony. 

Ursus932    2334

To żeś napierdzielił kasy za te cielaki

• Like 3

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sumek666
      Ceny żywca wieprzowego w 2020 roku zaczynamy od 5.5 - 6.0 oby ten Nowy Rok przyniósł lepsze ceny. Jak sądzicie, drodzy rolnicy jak się zmieni cena trzody chlewnej? Czy może być jeszcze niższa niż dziś? Czy już mamy świński dołek? Czy może być jeszcze gorzej? A może w tym roku dojdziemy do 10zł za kilogram żywca? A jak wygląda sprawa cen poubojowych?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/273026-ceny-trzody-chlewnej-2019/
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 

• Przez Marcin1985r
      Witam jak w tytule szukam odbiorcy tuczników z okolic Radomia. Mam na rzut około 20szt. Zgory dziękuję za podpowiedź 
    • Gość
      Przez Gość
      Jestem tu nowy, czy ktoś sprzedaje do Graczyka spod Brodnicy 

• Przez benek79
      Moze tutaj bedziemy wpisywac cene prosiat.
      U nas kształtuje sie na poziomie 80zł do 120zł.
      Piszac u nas mam na mysli rejon Osiecin w kuj-pom.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj